Zahustel gólem potvrdil výhru nad Slávií, Sparta není vítězná ani napotřetí

AKTUALIZOVÁNO

Baník v pátek večer zvítězil v Českých Budějovicích, v sobotu pak ve šlágru Plzeň ovládla duel s Jabloncem. Cenné tři body slaví doma Opava a vzácnou remízu slaví Příbram doma s Mladou Boleslaví. Odložen kvůli sněhu byl duel Teplic s Libercem. Sparta se poprvé doma představila pod trenérem Václavem Kotalem, když hostila Zlín. Slavia padla na Slovácku.

Po prvním poločase v Budějovicích, kdy byl jasně lepší ostravský Baník a také to potvrdil gólem, který vsítil Nemanja Kuzmanovič, domácí přišli do druhého poločasu jako vyměnění. Převzali otěže zápasu a měli i několik vyložených šancí. Ovšem, když neproměnili ani svou největší šanci svým nejzkušenějším hráčem Tomášem Sivokem, tak je na konci zápasu potrestal střídající Tomáš Smola, který byl na hřišti jenom chvilku.

Plzeň šla do vedení už ve 23. minutě, kdy síť rozvlnil záložník Aleš Čermák střelou z vápna. Na 2:0 zvýšil před poločasem Beauguel, ihned po pauze ale Jablonec snížil a měl naději vyrovnat, to se ale během zbylých pětačtyřiceti minut nepovedlo a Plzeň tak odjíždí s cennými třemi body ze severu Čech.

Ještě větší důvod k radosti má ale Opava, která vyhrála po velmi dlouhé době. Slezané vstřelili doma Olomouci v první půli dvě branky a na to Sigma nedokázala zareagovat, Juliš sice snížil, na body to však Hanákům nestačilo a po vítězství v Teplicích a se Spartou překvapivě prohrávají na hřišti předposledního mužstva tabulky.

Poslední tým tabulky, Příbram, po výměně trenéra boduje také. Pod vedením Petra Čuhela středočeský tým doma remizoval se silnou Mladou Boleslaví 0:0 i přesto, že hosté v 77. minutě zahrávali penaltu, tu ale Lukáš Budínský neproměnil a dočasný trenér Čuhel je tak zatím neporažen, i přesto má ale Příbram na předposlední Opavu tříbodové manko.

Duel Teplic s Libercem byl kvůli sněhu odložen.

Sparta odehrála mizerný první poločas a navíc se nechal vyloučit stoper Georges Mandjeck. I přesto šla ale v 57. minutě do vedení, kdy jasnou šanci proměnil David Moberg Karlsson. Zlín se však nevzdal a po chybě obrany a brankáře Milana Heči vyrovnal Poznar na 1:1. I přesto ale Sparta dokázala zareagovat, když se v 88. minutě trefil Libor Kozák. Zlín však v 90. minutě opět srovnal a z pražské Letné si odváží příznivou remízu 2:2.

Slovácko proti Slavii nastoupilo v ideální sestavě. Sešívaným na poslední chvíli vypadli Ševčík a Bořil. Slovácko v této sezoně porazilo Plzeň i Spartu a nebojácně začalo i proti Slavii. Ve 24. minutě centroval Navrátil a Zajícovu střelu ještě Kolář zneškodnil, ale na dorážku Petržely byl krátký. V 89. minutě se hlavou prosadil Ondřej Zahustel.

Karviná si z Ďolíčku veze bod za bezbrankovou remízu, je to pro ně třetí letošní nula a na třináctý Zlín ztrácí dva body.

Fortuna liga, 23. kolo:

České Budějovice - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 41. Kuzmanović, 89. Smola
Žluté karty: 60. Kaloč, 81. Pokorný), 83. Laštůvka
Domácí: Drobný – Čolić, Havel, Sivok, Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (60. Mészáros), Javorek (46. Šulc) – Mršić, Schranz (81. Ledecký), trenér: Horejš
Hosté: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Holzer, Kaloč (87. Smola) – Kuzmanović (48. Hrubý), Stronati, Šašinka, de Azevedo (66. Reiter) – Potočný, Jirásek, trenér: Kozel
Diváci: 5 702
Rozhodčí: Klíma – Caletka, Batík

Jablonec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)

Branky: 46. Pleštil – 23. Čermák, 41. Beauguel
Žluté karty: 63. Kubista, 65. Pleštil – 31. Kopic, 53. Beauguel, 63. Havel
Domácí: Hrubý – Holík (84. Hamalainen), Jugas, Plechatý, Sýkora – Hübschman – Pleštil (76. Chramosta), Kubista, Považanec, Pilík (61. Matoušek) – Doležal, trenér: Rada
Hosté: Hruška – Havel, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák (88. Hubník) – Kopic (54. Mihálik), Beauguel, Kovařík (90+5. Kayamba), trenér: Guľa
Diváci: 2 817
Rozhodčí: Rejžek – Kříž, Myška

Opava - Sigma Olomouc 2:1 (2:0)

Branky: 38. Dedič, 42. Žídek – 73. Juliš
Žluté karty: 4. Dedič – 18. Juliš, 43. Štěrba, 79. Chytil
Domácí: Fendrich – Hrabina, Rychlý, Hošek, Žídek – Řezníček (90+3. Jursa), Zavadil – Dordić (84. Mondek), Železník (70. Schaffartzik), Zapalač – Dedič, trenér: Balcárek
Hosté: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (88. Yunis) – Hála, Breite (70. González), Houska, Chytil, Falta (71. Zahradníček) – Juliš, trenér: Látal
Diváci: 2901
Rozhodčí: Denev – Blažej, Hock

Příbram - Mladá Boleslav 0:0 (0:0)

Žluté karty: 38. Soldát, 77. Pazdera, 82. Kříž – 26. Hubínek, 52. Tatajev, 70. Wágner
Neproměněná penalta: 77. Budínský (Mladá Boleslav)
Domácí: Kočí – Cmiljanović, Tregler, Polidar, Dramé – Pazdera, Soldát (90+2. Kvída), Rezek, Zorvan (80. Kříž) – Voltr (71. Šašinka) – Škoda, trenér: Čuhel
Hosté: Šeda – Jakub Klíma (9. Křapka), Tatajev, Pudil, Zelený – Hubínek, Janošek – Douděra, Budínský, Ladra (90+2. Fulnek) – Jiří Klíma (64. Wágner), trenér: Weber
Diváci: 1267
Rozhodčí: Ginzel - Kubr, Flimmel

Sparta Praha - Zlín 2:2 (0:0)

Branky: 54. Karlsson, 88. Kozák – 67. Poznar, 90. Matejov
Žluté karty: 52. Štetina – 41. Bartošák, 79. Matejov, 90+5. Janetzký
Červená karta: 28. Mandjeck (Sparta Praha)
Domácí: Heča – Vindheim, Hancko, Mandjeck, Hanousek (31. Štetina) – Karlsson (75. Graiciar), Sáček, Hložek, Kanga, Frýdek – Tetteh (84. Kozák), trenér: Kotal
Hosté: Rakovan – Simerský, Buchta, Cedidla – Čanturišvili, Hlinka, Fantiš, Jiráček, Bartošák (68. Matejov) – Poznar (81. Džafić), Jawo (90+2. Janetzký), trenér: Kameník
Diváci: 9 007
Rozhodčí: Orel – Hájek, Pečenka

Slovácko - Slavia Praha 2:0 (1:0)

Branky: 24. Petržela, 89. Zahustel
ŽK: Kadlec, Reinberk, Trmal, Svědík (trenér) - Olayinka, Musa
Domácí:  Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (55. Juroška) - Daníček - Petržela (78. Šimko), Sadílek, Havlík, Navrátil (51. Zahustel) - Zajíc. Trenér: Svědík
Hosté:  Kolář - Coufal, Kúdela, Tijani, Holeš (70. Hilál) - Zima (46. Tecl) - Provod (46. Masopust), Stanciu, Oscar, Olayinka - Musa. Trenér: Trpišovský
Diváci: 7032
Rozhodčí: Berka - Vlček, Vaňkát - Lerch (video)

Bohemians 1905 - Karviná 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotík - Hrubeš (video)
ŽK: Taiwo, Qoso, Ndefe (všichni Karviná)
Diváci: 4255
Domácí: Le Giang - Köstl, Hůlka, Bederka, Schumacher - Bartek, Ljovin (86. Květ), Jindřišek, Mosquera (55. Vodháněl) - Pulkrab, Puškáč (77. Vaníček). Trenér: Klusáček
Hosté: Bolek - Ndefe, Šindelář, Rundič, Moravec - Smrž  (83. Hanousek), Qose, Janečka - Ba Loua, Lingr (70. Vukadinovič), Taiwo (90.Santos).Trenér: Jarábek