První horskou etapu Paříž-Nice opanoval Tiesj Benoot (Sunweb) po výtečném týmovém výkonu. Druhé místo si navíc připsal jeho týmový kolega Michael Matthews. Pro Belgičana to bylo první vítězství v barvách Sunwebu po přestupu z Lotta-Soudal. V průběžném vedení závodu zůstal Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe), ale jeho náskok před druhým Benootem je již pouze 18 vteřin.
Šestá etapa přinesla první větší várku stoupání. Na jezdce čekalo na trase mezi Sorgues a Apt celkem šest horských prémií, z toho čtyři 2. kategorie.
Samotné dění na silnici bylo ale bohužel opět zastíněno pandemií koronaviru. Ještě před startem etapy ze závodu odstoupili jezdci Bahrain-McLaren. V průběhu bylo navíc oznámeno zrušení nedělní závěrečné etapy. A nakonec přišla zpráva nejhorší – odložení Gira d´Italia. Italský závod se s jistotou neodjede v plánovaném termínu a případné posunutí se bude odvíjet od dalšího postupu italské a maďarské (právě tam se měly odjet úvodní 3 etapy) vlády. Je tedy bohužel velmi pravděpodobné, že zítřejší etapa bude posledním cyklistickým závodem na dlouhou dobu.
Do úniku dne se krátce po startu dne dostala silná skupina, kde nechyběl ani mistr světa Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Spolu s ním na čele figurovali Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Winner Anacona (Arkea-Samsic), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Nicolas Edet, Anthony Perez (Cofidis) a Stefan Küng (Groupama-FDJ).
50 kilometrů před cílem z úniku nastoupili Romain Bardet a Nicolas Edet a brzy si vytvořili náskok více než půl minuty. Později z pelotonu zaútočil druhý muž průběžného pořadí Soeren Kragh Andersen (Sunweb). Dán rychle dojel hlavní skupinu uprchlíků a plynule pokračoval dál za dvojicí Bardet – Edet.
Z pelotonu poté zaútočil Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), kterého se zachytil Andersenův spolujezdec Tiesj Benoot. Benoot ale poté nasadil takové tempo, že mu Žralok z Messiny brzy nestačil. Andersenovi se navíc mezitím podařilo distancovat od Bardeta a Edeta a po chvíli se na čele závodu vytvořila dvojice týmu Sunweb, Benoot – Andersen.
12 kilometrů před cílem již Andersen tempo nestačil a Benoot musel pokračovat sám. V balíku mezitím útočili Sergio Higuita (EF Pro Cycling) a Bob Jungels (Deceuninck), ale k Benootovi se dotáhnout nedokázali. Nakonec se znovu vytvořila skupina hlavních favoritů, která mohla jen sledovat senzační Benootovo vítězství. Pomyslnou třešničkou na dortu pro Sunweb bylo navíc druhé místo Michaela Matthewse.
Ve skupině favoritů ale chyběl lídr závodu Maximilian Schachmann. Němec totiž těžce neodhadl zatáčku před nájezdem do cílové rovinky a ve vysoké rychlosti narazil do zdi domu. I přes tvrdý náraz se ale Schachmann rychle zvedl a do cíle dojel. Jury mu navíc správně přiřkla stejný čas jako Matthewsovi a žlutý dres tak prozatím udržel.
❗YELLOW JERSEY DOWN❗
Max Schachmann hits the deck inside the final kilometer on #ParisNice stage 6https://t.co/9eoxt60kHH pic.twitter.com/EcXKd8dBSK— FloBikes (@flobikes) March 13, 2020
Paris-Nice 2020, 6. etapa
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Tiesj Benoot | SUN | 3:57:02 | |
2 | Michael Matthews | SUN | + 0:00:22 | |
3 | Sergio Higuita | EF1 | + 0:00:22 | |
4 | Bob Jungels | DQT | + 0:00:22 | |
5 | Julian Alaphilippe | DQT | + 0:00:22 | |
6 | Vincenzo Nibali | TFS | + 0:00:22 | |
7 | Thibaut Pinot | GFC | + 0:00:22 | |
8 | Guillaume Martin | COF | + 0:00:22 | |
9 | Rudy Molard | GFC | + 0:00:22 | |
10 | Nairo Quintana | ARK | + 0:00:22 | |
23 | Roman Kreuziger | NTT | + 0:03:18 | |
26 | Zdeněk Štybar | DQT | + 0:03:18 | |
79 | Peter Sagan | BOH | + 0:20:58 | |
95 | Juraj Sagan | BOH | + 0:26:39 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Maximilian Schachmann | BOH | 22:46:24 | |
2 | Tiesj Benoot | SUN | + 0:00:36 | |
3 | Sergio Higuita | EF1 | + 0:01:01 | |
4 | Felix Großschartner | BOH | + 0:01:01 | |
5 | Michael Matthews | SUN | + 0:01:10 | |
6 | Vincenzo Nibali | TFS | + 0:01:18 | |
7 | Rudy Molard | GFC | + 0:01:29 | |
8 | Thibaut Pinot | GFC | + 0:01:30 | |
9 | Tanel Kangert | EF1 | + 0:01:52 | |
10 | Julian Alaphilippe | DQT | + 0:02:04 | |
11 | Fabien Doubey | CWG | + 0:02:36 | |
12 | Nairo Quintana | ARK | + 0:02:38 | |
13 | Philippe Gilbert | LTS | + 0:02:49 | |
14 | Søren Andersen | SUN | + 0:03:24 | |
15 | Nils Politt | ISN | + 0:04:01 | |
16 | Jasper Stuyven | TFS | + 0:04:24 | |
17 | Bob Jungels | DQT | + 0:04:59 | |
18 | Zdeněk Štybar | DQT | + 0:06:02 | |
19 | Guillaume Martin | COF | + 0:06:16 | |
20 | John Degenkolb | LTS | + 0:07:50 | |
21 | Olivier Le Gac | GFC | + 0:08:15 | |
22 | Nikias Arndt | SUN | + 0:08:36 | |
23 | Michael Valgren | NTT | + 0:08:52 | |
24 | Mikaël Chérel | ALM | + 0:10:35 | |
25 | Roman Kreuziger | NTT | + 0:11:08 | |
26 | Aurélien Paret-Peintre | ALM | + 0:11:21 | |
27 | Romain Bardet | ALM | + 0:12:12 | |
28 | Patrick Konrad | BOH | + 0:12:45 | |
29 | Kasper Asgreen | DQT | + 0:12:55 | |
30 | Damien Touzé | COF | + 0:13:32 | |
31 | Xandro Meurisse | CWG | + 0:14:16 | |
32 | Aimé De Gendt | CWG | + 0:14:38 | |
33 | Stefan Küng | GFC | + 0:15:27 | |
34 | Lilian Calmejane | TDE | + 0:16:32 | |
35 | Sebastian Schönberger | BVC | + 0:16:43 | |
36 | Andrea Pasqualon | CWG | + 0:17:31 | |
37 | Matthieu Ladagnous | GFC | + 0:18:22 | |
38 | Thomas De Gendt | LTS | + 0:18:22 | |
39 | Tim Declercq | DQT | + 0:18:38 | |
40 | Winner Anacona | ARK | + 0:18:57 | |
41 | José Díaz | NDP | + 0:19:15 | |
42 | Tobias Ludvigsson | GFC | + 0:20:31 | |
43 | Peter Sagan | BOH | + 0:22:12 | |
44 | Cyril Lemoine | COF | + 0:24:32 | |
45 | Julien Vermote | COF | + 0:24:35 | |
46 | Cees Bol | SUN | + 0:25:09 | |
47 | Romain Combaud | NDP | + 0:25:17 | |
48 | Evaldas Šiškevičius | NDP | + 0:25:33 | |
49 | Connor Swift | ARK | + 0:25:46 | |
50 | Yves Lampaert | DQT | + 0:25:59 | |
51 | Kenny Elissonde | TFS | + 0:26:18 | |
52 | Alberto Bettiol | EF1 | + 0:26:45 | |
53 | Quentin Pacher | BVC | + 0:27:04 | |
54 | Edward Theuns | TFS | + 0:27:07 | |
55 | Michael Mørkøv | DQT | + 0:27:20 | |
56 | Antoine Duchesne | GFC | + 0:27:29 | |
57 | Ryan Gibbons | NTT | + 0:27:30 | |
58 | Nacer Bouhanni | ARK | + 0:28:14 | |
59 | Nicolas Edet | COF | + 0:29:11 | |
60 | Marc Sarreau | GFC | + 0:29:19 | |
61 | Nans Peters | ALM | + 0:29:55 | |
62 | Dayer Quintana | ARK | + 0:30:01 | |
63 | Piet Allegaert | COF | + 0:30:57 | |
64 | Julien Trarieux | NDP | + 0:31:55 | |
65 | Victor Campenaerts | NTT | + 0:33:05 | |
66 | Anthony Perez | COF | + 0:33:18 | |
67 | Richie Porte | TFS | + 0:33:23 | |
68 | Tom Van Asbroeck | ISN | + 0:34:31 | |
69 | Benoît Cosnefroy | ALM | + 0:37:21 | |
70 | Sep Vanmarcke | EF1 | + 0:38:06 | |
71 | Bryan Coquard | BVC | + 0:38:06 | |
72 | Tom Scully | EF1 | + 0:38:07 | |
73 | Dušan Rajović | NDP | + 0:38:12 | |
74 | Frederik Frison | LTS | + 0:38:35 | |
75 | Niki Terpstra | TDE | + 0:38:38 | |
76 | Mads Pedersen | TFS | + 0:39:02 | |
77 | Michaël Gogl | NTT | + 0:40:13 | |
78 | Chris Hamilton | SUN | + 0:41:05 | |
79 | Roger Kluge | LTS | + 0:42:07 | |
80 | Pierre Latour | ALM | + 0:42:18 | |
81 | Dries Van Gestel | TDE | + 0:42:54 | |
82 | Anthony Turgis | TDE | + 0:42:54 | |
83 | Alex Kirsch | TFS | + 0:43:09 | |
84 | Sander Armée | LTS | + 0:43:11 | |
85 | Jens Debusschere | BVC | + 0:43:16 | |
86 | Alexis Gougeard | ALM | + 0:44:35 | |
87 | Nico Denz | SUN | + 0:45:08 | |
88 | Michael Schwarzmann | BOH | + 0:45:56 | |
89 | Pieter Vanspeybrouck | CWG | + 0:46:17 | |
90 | Cyril Barthe | BVC | + 0:47:02 | |
91 | Boy Poppel | CWG | + 0:52:44 | |
92 | Adrien Petit | TDE | + 0:53:59 | |
93 | Jenthe Biermans | ISN | + 0:54:58 | |
94 | Ben O'Connor | NTT | + 0:55:19 | |
95 | Juraj Sagan | BOH | + 0:56:08 | |
96 | Jonathan Hivert | TDE | + 0:56:32 | |
97 | Ramunas Navardauskas | NDP | + 1:01:46 | |
98 | Daniel McLay | ARK | + 1:02:03 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Nicolas Edet | COF | 29 | |
2 | Jonathan Hivert | TDE | 26 | |
3 | Anthony Turgis | TDE | 19 | |
4 | Tiesj Benoot | SUN | 11 | |
5 | Anthony Perez | COF | 9 | |
6 | Søren Andersen | SUN | 8 | |
7 | José Díaz | NDP | 7 | |
8 | Alexis Gougeard | ALM | 7 | |
9 | Romain Bardet | ALM | 5 | |
10 | Pierre Latour | ALM | 5 | |
11 | Julian Alaphilippe | DQT | 4 | |
12 | Vincenzo Nibali | TFS | 3 | |
13 | Kasper Asgreen | DQT | 3 | |
14 | Mads Pedersen | TFS | 3 | |
15 | Dries Van Gestel | TDE | 3 | |
16 | Romain Combaud | NDP | 2 | |
17 | Michaël Gogl | NTT | 2 | |
18 | Juraj Sagan | BOH | 2 | |
19 | Sergio Higuita | EF1 | 1 | |
20 | Patrick Konrad | BOH | 1 | |
21 | Stefan Küng | GFC | 1 | |
22 | Winner Anacona | ARK | 1 | |
23 | Nico Denz | SUN | 1 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Maximilian Schachmann | BOH | 33 | |
2 | Tiesj Benoot | SUN | 31 | |
3 | Peter Sagan | BOH | 22 | |
4 | Sergio Higuita | EF1 | 21 | |
5 | Julian Alaphilippe | DQT | 20 | |
6 | Michael Matthews | SUN | 16 | |
7 | Søren Andersen | SUN | 15 | |
8 | Andrea Pasqualon | CWG | 14 | |
9 | Cees Bol | SUN | 13 | |
10 | Nacer Bouhanni | ARK | 13 | |
11 | Nils Politt | ISN | 12 | |
12 | Kasper Asgreen | DQT | 11 | |
13 | Vincenzo Nibali | TFS | 9 | |
14 | Jasper Stuyven | TFS | 9 | |
15 | Bob Jungels | DQT | 9 | |
16 | Anthony Turgis | TDE | 7 | |
17 | Thomas De Gendt | LTS | 7 | |
18 | Victor Campenaerts | NTT | 5 | |
19 | Mads Pedersen | TFS | 4 | |
20 | Felix Großschartner | BOH | 4 | |
21 | Thibaut Pinot | GFC | 4 | |
22 | John Degenkolb | LTS | 4 | |
23 | José Díaz | NDP | 3 | |
24 | Nicolas Edet | COF | 3 | |
25 | Rudy Molard | GFC | 3 | |
26 | Guillaume Martin | COF | 3 | |
27 | Stefan Küng | GFC | 3 | |
28 | Romain Bardet | ALM | 2 | |
29 | Tobias Ludvigsson | GFC | 2 | |
30 | Bryan Coquard | BVC | 2 | |
31 | Alexis Gougeard | ALM | 2 | |
32 | Jonathan Hivert | TDE | 2 | |
33 | Nairo Quintana | ARK | 1 | |
34 | Winner Anacona | ARK | 1 | |
35 | Yves Lampaert | DQT | 1 | |
36 | Marc Sarreau | GFC | 1 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Sergio Higuita | EF1 | 22:47:25 | |
2 | Aurélien Paret-Peintre | ALM | + 0:10:20 | |
3 | Kasper Asgreen | DQT | + 0:11:54 | |
4 | Damien Touzé | COF | + 0:12:31 | |
5 | José Díaz | NDP | + 0:18:14 | |
6 | Cees Bol | SUN | + 0:24:08 | |
7 | Connor Swift | ARK | + 0:24:45 | |
8 | Piet Allegaert | COF | + 0:29:56 | |
9 | Benoît Cosnefroy | ALM | + 0:36:20 | |
10 | Dušan Rajović | NDP | + 0:37:11 | |
11 | Mads Pedersen | TFS | + 0:38:01 | |
12 | Chris Hamilton | SUN | + 0:40:04 | |
13 | Cyril Barthe | BVC | + 0:46:01 | |
14 | Jenthe Biermans | ISN | + 0:53:57 | |
15 | Ben O'Connor | NTT | + 0:54:18 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Team Sunweb | SUN | 68:24:46 | |
2 | Groupama - FDJ | GFC | + 0:03:03 | |
3 | Deceuninck - Quick-Step | DQT | + 0:03:52 | |
4 | Trek - Segafredo | TFS | + 0:06:49 | |
5 | Bora - Hansgrohe | BOH | + 0:07:46 | |
6 | Lotto - Soudal | LTS | + 0:08:43 | |
7 | EF Pro Cycling | EF1 | + 0:09:30 | |
8 | Circus - Wanty Gobert | CWG | + 0:14:50 | |
9 | NTT Pro Cycling Team | NTT | + 0:15:38 | |
10 | Ag2r La Mondiale | ALM | + 0:15:52 | |
11 | Team Arkéa - Samsic | ARK | + 0:24:58 | |
12 | Cofidis | COF | + 0:25:20 | |
13 | Israel Start-Up Nation | ISN | + 0:42:19 | |
14 | Nippo Delko Provence | NDP | + 0:43:48 | |
15 | Total Direct Energie | TDE | + 0:55:26 | |
16 | B&B Hôtels - Vital Concept | BVC | + 1:04:59 |