Marek Korych z Mladé Boleslavi za brankou České Lípy. | foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Mladá Boleslav rozdrtila Českou Lípu, čtyři góly dal osmnáctiletý Korych

• 0
Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v předehrávce 16. kola superligy doma nad dvanáctou Českou Lípou 16:9 a posunuli se z pátého na třetí místo tabulky. Osmnáctiletý útočník Marek Korych pomohl ke kanonádě Středočechů čtyřmi góly a dvěma asistencemi.

„První a druhá třetina byly neuvěřitelné. Dařilo se i naší lajně hrát na balonku, vytvářet si šance a byli jsme nebezpeční. Z toho pramenily góly. Ale třetí třetina úplně nebyla naše,“ řekl Korych po utkání. Šest bodů za dvě branky a čtyři přihrávky si připsal Jiří Curney. České Lípě nepomohly čtyři trefy a jedna asistence Radka Krajcigra.

Vítěz základní části minulé nedohrané sezony Mladá Boleslav sehrála teprve devátý duel v soutěži, oproti druhém Tatranu Střešovice má k dobru tři zápasy a oproti vedoucím Vítkovicím dokonce pět utkání. Za Pražany zaostává Mladá Boleslav o šest a za Ostravany o 16 bodů.

Středočeši budou zápasové manko rychle dohánět. V úterý se představí v Brně proti Hattricku, v sobotu hostí Black Angels a v neděli Královské Vinohrady. „Není to pro nás jednoduchý program, ale budeme muset co nejlépe zregenerovat. Dneska jsme vytížili všechny hráče,“ dodal Korych.

Livesport superliga florbalistů

předehrávka 16. kola

Mladá Boleslav - FBC Česká Lípa 16:9 (5:1, 7:3, 4:5)

Branky: 11., 14., 26. z tr. střílení a 27. Korych, 17. a 50. J. Bína, 18. a 26. Natov, 21. a 37. Curney, 25. a 45. Zoufalý, 11. P. Suchánek, 38. Tadeáš Chroust, 46. Tomáš Chroust, 60. J. Daniš - 14., 48., 55. a 58. Krajcigr, 21. Pluhař, 25. Stárek, 40. Ekl, 59. Hřebřina, 60. Studený.