neděle 19.5 16:00 - Muzeum, Blatná

• Vlastivědný výlet na Pravětínská lada

neděle 19.5 7:40 - Volyně – sraz na náměstí Svobody

Písečanky splnily roli favoritek a připsaly si povinné body

PÍSEK - V MOL lize startuje jarní část sezóny i přesto, že kvůli koronavirovým restrikcím, karanténám a uzavřeným hranicím chybí z podzimní části odehrát ještě pořádnou porci zápasů. V rámci 14. kola přivítal v sobotu 16. ledna v tabulce sedmý Písek ve své obloukové hale poslední Hodonín, který dosud z devíti odehraných zápasů nezískal ani bod. V úvodu soutěže Písek na jihu Moravy jasně dominoval poměrem 32:22. Takový zápis do tabulky Hodonín rozhodně nechtěl zopakovat. „Jedeme se poprat o výsledek. Na podzim doma jsme utkání vůbec nezvládli,“ říkal před úvodním hvizdem trenér týmu Antonín Střelec. Písek neměl v úmyslu soupeře podceňovat. „Měly jsme prostor se na utkání důkladně připravit. Hodonín má hráčky hodně individuálně vybavené. To je jejich největší síla a pro nás největší nebezpečí. Takže se budeme pokoušet tuto silnou stránku eliminovat a naopak zkusit naší trpělivou kolektivní hrou je zaskočit a pokud možno odehrát co nejlepší utkání,“ říkala před zápasem trenérka Písku Kateřina Hromádková a dodala: „První půlka soutěže byla bláznivá, ještě ani není dohraná odvety jsou tady.“

Sokol Písek - HK Hodonín 29:21 (13:12)
Sestava a branky Písku: Preslová, Kržová - Olšová 1, Kubišová 2, Pokorná 7/2, Bicanová, Chlupová 2/1, Benešová 3, Hauserová 1, B. Velková 3, Součková, Merglová 1, E. Svobodová 1, A. Velková, Boorová 5, Pešková 3
Nejvíce branek Hodonína: Kalinová 7/2, Jadamíková 3
Rozhodčí: Kavulič, Pavlát

Do utkání lépe vstoupily favorizované domácí házenkářky a brzy šly do vedení. Po čtvrthodině hry bez větších problémů zvýšily svůj náskok až na rozdíl pěti branek a nic nenasvědčovalo tomu, že by měly Moravanky postupem času utkání zdramatizovat. Písečanky zřejmě příliš brzy usnuly na vavřínech, soupeřkám se na rozdíl od nich začalo dařit a v 17. minutě svítilo na ukazateli stavu 8:7. Domácí házenkářky si horko těžko do přestávky udržely jednobrankové vedení.
Šest minut po obrátce hostující házenkářky poprvé vyrovnaly a dokonce si vypracovaly dvoubrankové vedení. Jenže proti byla písecká brankařka Regina Kržová, která třemi výbornými zákroky své spoluhráčky podržela, na druhé straně proměnila sedmičku Tereza Pokorná, a tím Sokolky překlopily misky vah na svou stranu. Jihomoravanky se ještě jednou kously, vyrovnaly, ale to už byl poslední moment, kdy byly schopné klást odpor. Pak už domácí hráčky definitivně uchopily otěže zápasu do svých rukou, postupně si vypracovaly náskok, který dovedly až k vítězství o osm gólů.
Písečanky tak splnily roli favoritek, Hodoníňanky na první body stále čekají.

Ve středečních papírových Píseckých postřezích zhodnotí duel písecká trenérka Kateřina Hromádková a své postřehy přidá i brankařka Regina Kržová.