MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Slávistky do semifinále poháru EHF nepostoupily, Lokomotiva Záhřeb byla lepší

Při pohledu do pavouku poháru se zdá, že házenkářky Slavie Praha ušly v Evropském poháru téměř odyseu. Stačilo jim k tomu vyřadit lucemburský Kaejeng, s nímž neměly potíže. Švýcarský Nottwil svou účast vzdal, a tak došlo na náročný souboj s Lokomotivou Záhřeb. Obě utkání se hrála na hřišti Lokomotivy. V sobotu domácí vyhrály 30:25, v neděli pak postup zkontrolovaly výsledkem 31:27.

utkání Lokomotiva záhřeb – DHC Slavia Praha
zdroj: Facebook - DHC Slavia Praha autor: DHC Slavia Praha

V sobotu přitom měly Pražanky dobrý start. V proti favoritovi Záhřebu vedly po 13 minutách o pět branek. Poté ale domácí hráčky přebraly utkání. V poločase vedly 12:10 a zápas si pohlídaly. V prvním zápase Slavii střelecky táhla Veronika Galušková s šesti brankami.

Ani za nedělní utkání se svěřenky Františka Urbana nemusely stydět. V poločase držely nerozhodný stav 13:13, druhý poločas ale ovládly domácí házenkářky. Magdalena Svobodová dala sedm gólů.

Evropský pohár házenkářek - čtvrtfinále, odveta (v Záhřebu):

Slavia Praha - Záhřeb 27:31 (13:13)
Nejvíce branek: Svobodová 7, Míšová a V. Galušková po 5 - S. Posavecová 9, L. Kalausová 6, Simaraová 5. První zápas 25:30, postoupil Záhřeb.

Ohlas trenéra
František Urban, trenér Slavie Praha: "Dnešní zápas byl hodně podobný tomu sobotnímu. Výsledkovou ‚houpačku‘ přičítám tomu, že jsem se snažil hodně střídat, aby naše děvčata byla fit i do druhého poločasu. Také proto, že sobotní utkání odehrálo jen sedm osm hráček. Rozumím tomu, že když byly na hřišti mladší hráčky, tak se objevily nějaké chyby, ale nebyly zásadní. A závěr? Bohužel se tam toho podepsalo více. Veronika Galušková neproměnila sedmimetrový hod, vypracovali jsme si šance, ale neskórovali z nich, naopak soupeřky z protiútoků daly góly. Ale celkově jsem s pohárovým dvojzápasem spokojený. Musím své hráčky velmi velmi pochválit. V neděli bojovaly ještě více a odhodlaněji než v sobotu. Pokud si toto přenesou do MOL ligy, bude to skvělé."