středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Jeřábková sestřelila Švýcarky a Češky postupují na světový šampionát

Písecká odchovankyně Sára Kovářová nastoupila až ve druhém zápase ve Švýcarsku a k postupu na světový šampionát přispěla čtyřmi góly. , Autor: Český svaz házené

Písecká odchovankyně Sára Kovářová nastoupila až ve druhém zápase ve Švýcarsku a k postupu na světový šampionát přispěla čtyřmi góly.     Autor: Český svaz házené

GÜMLINGEN - České reprezentantky v druhé fázi kvalifikace o postup na mistrovství světa 2021, které bude letos v prosinci hostit Španělsko, změřily síly ve dvojzápase s týmem Švýcarska. V prvním remizovaly v sobotu 17. dubna v Zubří 27:27, druhý duel se hrál v úterý 20. dubna ve švýcarském Gümlingenu. Matematika byla jasná - vítěz postupuje, poražený se na světový šampionát bude dívat maximálně v televizi. Kdyby i druhý zápas skončil remízou, postoupí ten, kdo vstřelil více gólů na palubovce soupeře.

Švýcarsko - Česká republika 22:28 (11:14)
Nejvíce branek České republiky: Jeřábková 15/4, Kovařová 4, Kordovská 3.
Nejvíce branek Švýcarska: Kährová 5, Hessová 4, Freyová 4

Češky nezačaly vůbec dobře a po pěti minutách prohrávaly 0:3. Postupem času svou hru zlepšily a především přesnou střelbou Markéty Jeřábkové nejen vyrovnaly, ale dokonce šly do vedení. Jejich ofenzivní snahu podpořila v brance několika výbornými zákroky gólmanka Hana Mučková, která měla kromě sedmigólové Jeřábkové na tříbrankovém poločasovém vedení Češek velký podíl.
Ve druhém poločase pokračovalo galapředstavení české spojky Jeřábkové a gólmanky Mučkové, kterým zdatně sekundovala většina spoluhráček, které se dostaly na palubovku. Jeřábková vstřelila patnáct branek, což byla více než polovina celého týmu. Mučková byla v bráně výraznou oporou, když její spoluhráčky potřebovaly podržet, tak se na ni mohly spolehnout.
Tým České republiky postupuje na mistrovství světa!