• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

PÍSEK – Po utkání proti mladíkům ze Slavie se na trávníku představil širší kádr Písku společně s dorostenci. Ti poměřili síly s devatenáctkou FK Příbram. Duel měl úplně jiné parametry než předchozí zápas a ve hře bylo k vidění hodně nákopů a nepřesností. I v tomto utkání v dresu soupeře nastoupil jeden z píseckých odchovanců – syn předsedy FC Písek Leoše Gornického Vojtěch. V prvním poločase padla jen jedna branka, o kterou se těsně před přestávkou postaral příbramský Martin Walter. Píseckým se podařilo vyrovnat deset minut po obrátce. Jan Sigmund byl v šestnáctce soupeře zastaven faulem a sudí Žemlička nařídil pokutový kop. Míč si postavil Václav Kulík a nemýlil se. Jeho razantní střela odrazem o břevno skončila v síti. Příbram ale byla lepším celkem. Hostům vrátil vedení dvacet minut před koncem Tomáš Dařena. Na konečných 1:3 pak upravil právě expísecký Vojtěch Gornický.

FC Písek – 1. FK Příbram U19 1:3 (0:1)
Branky: V. Kulík (penalta) – Walter, Dařena, Gornický
Rozhodčí: Žemlička – Lepič, Jevčák
Písek: Pícha – Tlapa, Carda, V. Kulík, Přibyl – Kynkor, Velek – Petřík, Kortán, Sigmund – Petr. Střídali: Čibera, Stejskal, Bílý, Hadáček
Příbram: Harásek –Bína, Kynkor, Jurica, Zábranský – Deml, Broda – Huňa- Kudelňák, Walter, Gornický. Střídali: Přívozník, Kindlmann, Hýsek, Dařena, Lerch