Idrissa Gueye (vpravo) a Kylian Mbappé oslavují gól Paris St Germain. | foto: Reuters

PSG stále bez Messiho, vyhrál i v Brestu a vévodí francouzské lize

• 2
I bez hvězdné posily Lionela Messiho, který zatím stále jen trénuje, zvítězili fotbalisté Paris St. Germain na hřišti Brestu 4:2 a po třetím kole francouzské ligy vedou tabulku s plným bodovým ziskem.

Po gólu Andera Herrery a hlavičce Kyliana Mbappého vedl favorit 2:0, ale před koncem prvního poločasu snížil Franck Honorat. V 73. minutě se trefil z velké dálky Idrissa Gueye a Pařížané opět vedli o dvě branky.

Pět minut před koncem však ještě zdramatizoval závěr zápasu Steve Mounié. V nastaveném čase upravil na konečných 4:2 pro úřadujícího vicemistra Ángel di María. Stejným poměrem vyhrál PSG v minulém kole nad Štrasburkem.

Kromě Messiho zatím nenastoupil ani další kanonýr Neymar či obránce Sergio Ramos, kterého po příchodu z Realu Madrid trápí zranění.

Francouzská liga - 3. kolo: Brest - Paris St. Germain 2:4 (42. Honorat, 85. Mounié - 23. Herrera, 36. Mbappé, 73. Gueye, 90.+1 Di María)

Stade Brestois 29 - Paris Saint-Germain FC 2:4 (1:2)

Branky: 42. Honorat, 85. Mounié - 23. A. Herrera, 36. Mbappé, 74. I. Gueye, 90+1. Di María. Rozhodčí: Wattellier – Haquette, Pasqualotti. ŽK:52. Brassier - 53. Verratti, 65. Mbappé.

Stade Brestois 29 Bizot – Pierre-Gabriel (86. Duverne), Chardonnet (C), Brassier, Uronen – Belkebla (75. Magnetti), Mbock – Honorat, Faivre, Cardona (75. Le Douaron) – Mounié.

Paris Saint-Germain FC Navas – Hakimí, Kehrer, Kimpembe (C), A. Diallo – I. Gueye, Verratti (72. Draxler), A. Herrera – Wijnaldum – Icardi (86. Kalimuendo), Mbappé (81. Di María).