neděle 9.6 19:00 - Kostel svatého Kříže Veselí nad Lužnicí

• Komentovaní prohlídka

neděle 9.6 14:00 - Kozí hrádek Sezimovo Ústí

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

PROTIVÍN – V sobotu 28. srpna bylo v protivínském areálu na programu 5. kolo nejvyšší krajské soutěže. Domácí fotbalisty čekala velká výzva, přivítali Olešník, který byl zatím s devíti body stoprocentní. Celek Miroslava Říhy po vítězství nad Čimelicemi na další body čekal. Lepší vstup do utkání měli Protivínští, kteří si hned v úvodu vytvořili několik příležitostí. Jejich aktivita byla odměněna, když sudí Jiří Polák odpískal za nedovolený zákrok už 9. minutě pokutový kop. Ten s klidnou hlavou proměnil kapitán Jaromír Vorel a domácí šli do vedení. Postupem času se víc a víc do hry začali dostávat také hosté. Žádnou svou šanci ale neproměnili. Druhý poločas znovu začal lépe Protivín. Hráči Olešníku se na hřišti nestihli ani rozkoukat a na 2:0 navýšil zkušený Lukáš Hála. Hosté ale ve zbytku poločasu ukázali svou kvalitu a díky trefám Martina Šímy a Dominika Štěcha zápas zremizovali.

FK Protivín – FK Olešník 2:2 (1:0)
Branky: 9. J. Vorel (penalta), 47. Hála – 51. Šíma, 82. Štěch
Rozhodčí: Polák – Panský, Vican. ŽK: 2:2 (Bečvář, Říha – Vojta, Szó). Diváků: 200
Protivín: Hanus – Dan (80. Štěpka), Hála, Vojta, Zach, J. Vorel, Bečvář, Říha (88. Urban), Hrachovec, Kasík (78. Buko), Z. Vorel
Olešník: Miřátský – Heller, Toth, Vojta (74. Rožboud), Šíma, Štěch, Szó, Nýdl, Beko (46. Miklík), Nohava, Kalášek