pátek 17.5 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Mustang Bluesride

pátek 17.5 19:00 - Club Highway 61 Kijevská 1474, České Budějovice

VIDEA: Vyhecované utkání Písku a Admiry skončilo remízou a hromadnou bitkou

PÍSEK - Vloženým 15. kolem pokračovala v úterý 28. září Česká fotbalová liga. Písek přivítal pražskou Admiru, na kterou měl v tabulce náskok tři body. Domácí fotbalisté sice rychle prohrávali, ale v závěru poločasu díky dvěma výstavním trefám nepříznivé skóre otočili. Po změně stran žlutomodří přidali třetí branku a vše vypadalo pro Písek optimisticky. Soupeř se však ještě dokázal dostat na dostřel a na hřišti se čím dál více přiostřovalo. Tvrdé zákroky ale nechávaly hlavního arbitra Ondřeje Ježka chladným a tak hráči ještě přidali. Deset minut před koncem se kvůli likvidačním faulům dostaly do potyčky i obě lavičky. To ale nic nebylo proti tomu, co se dělo v závěru zápasu. Admira v poslední minutě nastavení skórovala po standardní situaci a písečtí příznivci nevěřili svým očím. Po závěrečném hvizdu se na hřišti strhla hromadná strkanice, do které se zapojili hráči, členové realizačního týmu i fanoušci. To už ale ztracené dva body Píseckým nevrátilo a po vyhroceném utkání berou pouze bod.

FC Písek – FK Admira Paraha 3:3 (2:1)
Branky: 39. Pineau, 45. a 55. Kalousek – 3. Martinic, 66. Douděra, 94. Herc
Rozhodčí: Ježek – Blažej, Cichra. ČK: 1:1 (Hrachovec - Horák – po skončení zápasu). ŽK: 2:3 (Schramhauser,Stejskal – Skalický, Horák, Kunc). Diváků: 250
Písek: Satrapa – Belej (90. Petr), Běloušek, Hrachovec (82. Koreš), Kalousek (64. Pravda), Kotrba, K. Kulík, Mařík, Pineau (64. Stejskal), Schramhauser, Volf
Admira Praha: Keller – Čácha (60. Mošna), Čermák (60. Záruba), Douděra, Herc, Horák, Martinic (13. Kunc), Michálek, Skalický, Trajhan (60. Pavlata), Zahálka

Lepší vstup do zápasu měli hosté. Už ve 3. minutě potrestal ztrátu domácích ve středu hřiště Jan Martinic – 1:0. Zaskočený Písek, kterému dělal problémy velký důraz Pražanů, mohl vzápětí kapitulovat podruhé, ale pokus Admiry mířil těsně vedle. Postupem času herní otěže převzali žlutomodří . Ve 39. minutě technickou střelou z hranice šestnáctky vyrovnal skóre Štěpán Pineau a těsně před přestávkou se Písek radoval podruhé. Po pohledné kombinační akci se z dálky prosadil Marek Kalousek – 2:1. Ve druhé půli svěřenci Milana Nouska navázali na vydařený závěr první pětačtyřicetiminutovky a v 55. minutě na 3:1 navýšil po standardce svou druhou trefou v zápase Kalousek. Poté Písek trochu polevil a v 66. minutě dokázali Pražané po pěkné akci snížit – 3:2. Potom oba týmy na hřišti přitvrdily a diváci viděli hned několik zákroků na červenou kartu. Tu ale sudí Ježek nikomu neudělil a tak došlo i na strkanici mezi oběma lavičkami. Domácí nezvládli závěr utkání a v poslední chvíli poskytli soupeři výhodu přímého kopu. Tu využil hostující Ondřej Herc a Písečtí v závěru přišli o tři body.

Branka Písku na 3:1

Branka Admiry Praha na 3:3