Lukáš Vašina (vlevo) a Vojtěch Patočka (vpravo) z Karlovarska blokují Caseyho...

Lukáš Vašina (vlevo) a Vojtěch Patočka (vpravo) z Karlovarska blokují Caseyho Schoutena z Českých Budějovic. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Volejbalisté Karlovarska poprvé prohráli, doma nestačili na Příbram

• 1
Volejbalisté prvního týmu extraligové tabulky Karlovarska poprvé v novém ročníku prohráli. Obhájci mistrovského titulu doma nestačili na Příbram, která naopak po vítězství 3:1 udržela i po druhém zápase v soutěži plný bodový zisk.

Svěřenci trenéra Martina Demara se díky tomu posunuli na třetí místo, 21 body jim k tomu pomohl dvoumetrový argentinský univerzál German Johansen.

Druhé České Budějovice se po vyrovnaném prvním setu nadechly a ve zbylých sadách doma přejely ostravské hráče 25:10 a 25:9.

„V koncovce prvního setu, který Ostrava odehrála velmi dobře, jsme se uklidnili. Pak už byly ve hře věci, které chceme hrát a které nám vycházely. Výborně jsme komunikovali, hráli jsme dobře v poli, ale to by mělo být samozřejmé v každém utkání,“ řekl trenér Jihočechů René Dvořák.

S nulou vyhrály i Kladno a Liberec, který tak na třetí pokus poprvé bodoval a opustil poslední místo.

Na spodní příčku klesl Zlín, protože poprvé vyhrála také Odolena Voda. Ta si ve své hale poradila s pražskými Lvy 3:1, když ve čtvrtém setu dokázala smazat sedmibodovou ztrátu.

„Potrestali jsme se zejména ve čtvrté sadě sami tím, že jsme nevydrželi tlak soupeře a rezignovali jsme po psychické stránce,“ řekl spolupracovníkovi ČTK trenér hostů Tomáš Pomr.

Zlínští volejbalisté nastoupí v pondělní dohrávce 4. kola v Brně.