neděle 19.5 7:40 - Volyně – sraz na náměstí Svobody

Sokolský běh republiky v Písku ovládl Tomáš Matějka

Autor: Jakub Čudlý

AKTUALIZOVÁNO - 29.10.2021 16:52

PÍSEK - Na oslavu výročí 103 let od vzniku Československé republiky se ve čtvrtek 28. října běžel na pětačtyřiceti místech v České republice a na dalších čtyřech místech na světě už třetí ročník Sokolského běhu republiky. Mezi organizátory závodu se opět připojila i písecká tělocvičná jednota, která pro běžce připravila dva druhy tratí - dětský závod (800 m) a hlavní závod (5,5 km). Hromadného startu hlavního závodu na 5,5 km se zúčastnilo čtyřiapadesát běžců a běžkyň. Nejrychleji zaběhl trať kolem Otavy Tomáš Matějka, který se v cíli ukázal už za 20 minut a 7 sekund a vyhrál tak celkovou soutěž mezi muži. Nejrychlejší ženou pak byla Anna Hrabáková, jejíž cílový čas byl 22 minut a 39 sekund.

Prezence závodníků spojená s vydáváním startovních balíčků začala kolem poledne v parku Palackého sadech, kde se také nacházel start a zázemí pro běžce. Jako první odtud v 13.00 na svou trať odstartovalo třicet dva dětí. Mezi děvčaty do 10 let se jako první umístila Jolana Kadeřábková s časem 3 minuty a 5 sekund. V kategorii děvčat 11 až 14 let byla pouze jedna závodnice Anna Rybáková, která zaběhla krásný čas a trať zdolala za 2 minuty a 59 sekund. Mezi chlapci do 10 let suverénně zvítězil František David, který doběhl v čase 2 minuty a 44 sekund. V kategorii chlapců 11 až 14 let byl opět pouze jediný závodník Dominik Slunečka, který do cíle doběhl za 4 minuty a 21 sekund.

Jako bonus letos proběhlo také vyhlášení vítězů kategorií mužů a žen do 40, 50, 60 a nad 60 let. V těchto kategoriích se na prvních místech umístili:
Do 40 let - Tomáš Matějka (20:07), Anna Hrabáková (22:39)
Do 50 let - Jan Kovář (20:32), Radka Kamencová (23:27)
Do 60 let - Rosťa Kudrlička (27:54)
Nad 60 let - Králík Petr (23:54)