ČRo

Popis:

Komentare a nazory

URL:

http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

7 položek/den

Ivan Hoffman: Politika, taktika a opisování

9:22
Když jsme svědky, jak se politik přesvědčený o své nevinně překvapivě hlásí o vydání k trestnímu stíhání anebo jak se jiný politik těší na televizní duely, které před tím odmítal, nejedná se o nic jiného, než o politiku.

Ondřej Konrád: Předem jistá nedůvěra

19:09
V české politice se sice ne často, ale někdy přece odehraje překvapení. Například o minulém víkendu, i když jde zatím jen o půlkrok nečekaného vývoje.

Petr Hartman: Čapí hnízdo dostalo Babiše s Faltýnkem podruhé do téže řeky

18:35
Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek podruhé vstoupili do téže řeky. V ní v dohledné době poplují vstříc trestnímu stíhání, které se týká farmy Čapí hnízdo.

Jindřich Šídlo: Nesmějte se poslankyni Malé

18:00
Hitem sociálních sítí se stala slova poslankyně ANO Taťány Malé, která se rozhovořila v deníku Info.cz.

Gita Zbavitelová: Mahmúd Abbás „přišel o rozum“ a pohřbil mírový proces

17:26
Ústřední rada Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) vyzvala tento nejvyšší orgán Palestinců, aby odvolal uznání Izraele, dokud židovský stát neuzná neexistující Palestinu, nezmrazí rozšiřování židovských osad a nezruší anexi východního Jeruzaléma.

Luboš Palata: Zeman Babišovi ani hnutí ANO nepomáhá, ale táhne je dolů

17:26
Nevím jestli chtěně, nebo nechtěně, ale hned po prvním kole prezidentských voleb premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš jasně pojmenoval hlavní důvody, proč Miloše Zemana v druhém kole nevolit. A to přesto, že prohlásil, že on osobně ho i v druhém kole volit bude.

Jan Fingerland: Amerika, laboratoř západního islámu

16:51
Islám je nejrychleji rostoucí náboženská skupina na světě. Neplatí to jen celosvětově, ale i ve Spojených státech. Během následující generace se muslimové stanou po křesťanech druhou největší náboženskou komunitou.

Tomáš Zima: Jaký význam mají prezidentské debaty?

16.ledna
Prezident Miloš Zeman se před druhým kolem rozhodl, že přece jen do debat půjde. Nejdřív se mluvilo o dvou, teď se mluví i o čtyřech. Podle rektora Univerzity Karlovy by se ale lidé neměli rozhodovat na základě debat.

Thomas Kulidakis: Zaujme nový styl ODS?

16.ledna
Lovce senzací a stranických rozmíšek musel letošní 28. kongres Občanské demokratické strany zklamat. V Ostravě si strana dala záležet, aby byla na první pohled zřetelná její názorová semknutost, ambice pokračovat v růstu obliby u voličů a především katarze, kterou si za poslední čtyři roky prošla.

Thomas Kulidakis: Logická volba Petra Fialy do čela ODS

15.ledna
Delegáti Občanské demokratické strany na 28. sjezdu v Ostravě stvrdili proměnu profesora politických věd v aktivního politika. Petr Fiala získal drtivou podporu, která mu dává možnost prokázat, že teoretické znalosti politologa dokáže přetavit také v úspěch při vedení strany a získání podpory voličů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes