ČRo

Popis:

Komentare a nazory

URL:

http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

6,4 položek/den

Týden očima Petra Schwarze: O politice větrákového typu a dalších úkazech

17.března
Jednání premiéra v demisi Babiše o jeho nové vládě opět nabralo obrátky. Doslova. Obracelo se z jedné strany na druhou, tam a zase zpátky.

Petr Holub: 40 miliard ročně jako náklady za udržení koruny

16.března
Zná to každý. Když se člověk před velkými svátky nebo v období před prázdninami rozhodne na výlet za hranice, musí zamířit do směnárny, aby měl v cizině čím platit.

Jan Fingerland: Bude Pompeo svědčit světu?

16.března
Asi žádná funkce v americké administrativě není pro svět tak důležitá jako State Department. Zatímco odchod Rexe Tillersona je většinou chápán jako plus, nástup Mika Pompea je kontroverznější. Může se ukázat jako dobrý tah.

Petr Šabata: Proč premiér Fico vyzrál na prezidenta Kisku a proč není všem dnům konec

16.března
Slovensko má další vládu Roberta Fica, i když jejím předsedou už není Robert Fico. Ministerstvo vnitra dál řídí Robert Kaliňák, ačkoliv už v pondělí na funkci ministra rezignoval.

Thomas Kulidakis: Zemanovi chudáčci a blbci, aneb demonstranti a odpůrci na Hradě i v podhradí

16.března
Zatímco se přibližně tisíc hostů za libého zpěvu Michala Davida a skupiny Bacily na Pražském hradě radovalo z druhého vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách, v ulicích několika měst lidé demonstrovali.

Adam Černý: Znejistěný premiér Orbán zase sází na nacionalistickou kartu

16.března
Tři neděle před parlamentními volbami v Maďarsku jsou patrné dva trendy. Jednak je vidět, že opoziční strany se snaží udržet dojem, který se zrodil z překvapivé porážky vládního kandidáta v místních volbách ve městě Hódmezővásárhely, o niž se zasloužil poprvé jednotný postup opozice proti straně Fidesz premiéra Viktora Orbána.

Alexandr Mitrofanov: V Rusku se nebude měnit prezident ani model státu

16.března
Sergej Jolkin je populární ruský karikaturista. Nejčerstvější kresba z jeho pera, kterou zveřejnila ruská služba Deutsche Welle, ukazuje malého človíčka s rysy prozrazujícími Vladimira Putina, který má dvě tváře a každá z nich říká něco jiného.

Bohumil Pečinka: Proč jsou lidé v ulicích? Česko je dva roky za Slovenskem

16.března
Proč Češi, ale i Slováci zase dělají politiku v ulicích? Mají demonstrace něco společného, nebo je slovenská vládní krize úplně jiná hra?

Ivan Štern: Novodobá česká demokracie se zrodila před 170 lety

15.března
V těchto dnech, lépe řečeno 11. března, je to přesně na den 170 let, kdy se v naší zemi zrodilo novodobé pojetí demokracie. Byla sobota a ze dvou pražských hospod, U zlaté váhy na Starém Městě a U zlaté husy na Koňském trhu, se vydaly obě zde pravidelně se scházející společnosti do ulic.

Jan Vávra: Andrej Babiš přináší na politickou scénu nové způsoby vládnutí

15.března
To, co Andrej Babiš v poslední době jako premiér předvádí, není kličkování, váhání nebo vyčkávání, která vládní varianta bude pro něho výhodnější.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes