ČRo

Popis:

Komentare a nazory

URL:

http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

4,6 položek/den

David Klimeš: Zeman veze podnikatele do Moskvy. Ekonomická diplomacie ale potřebuje jasná pravidla

10:01
Když Miloš Zeman začínal své prezidentství, jeden z jeho nejčastěji opakovaných obratů bylo sousloví „ekonomická diplomacie“. Ta měla nahradit dosud přežívající důraz na lidská práva v české diplomacii.

Tomáš Bernhardt: Co měl společného 17. listopad s Medvídkem Pú? Aha!

17.listopadu
Karel Sabina byl autor hitu „Proč bychom se netěšili“ a zároveň vycházel z bytu až po setmění. Za světla nemohl národu na oči. Dříve totiž Češi špicly opovrhovali – dnes je to jinak, soudí ve svém svátečním fejetonu Tomáš Bernhardt.

Týden očima Petra Schwarze: Hledá se efektivní cirkus

17.listopadu
Takže jak vypadá česká politická scéna přesně osmadvacet let po začátku Sametové revoluce: Vítěz voleb hnutí ANO sestavuje menšinovou vládu, o které nikdo neví, kdo by v ní vlastně měl zasednout a také kdo by jí měl zajistit aspoň toleranci ve Sněmovně.

Karel Hvížďala: ANO nechce vědět, co je koalice

16.listopadu
Připomeňme si, co je to koalice: spojení jedné či víc stran za účelem sestavení vlády, která má šanci získat legitimitu tím, že ji schválí sněmovna.

Ondřej Konrád: Na co myslí Starostové cestou z Lán?

16.listopadu
Těžko říci, co si může prezident odnášet ze setkání se zástupci všech devíti subjektů, které pronikly do Poslanecké sněmovny.

Petr Hartman: Pomůže Ústavní soud pánům Fajtovi a Ošťádalovi ke jmenování profesory?

16.listopadu
Jste-li docentem a projdete poměrně náročným schvalovacím procesem, měl byste se na jeho konci stát profesorem. Alespoň to předpokládá platné znění vysokoškolského zákona.

Petr Holub: Demokratický blok – lepší než nic

16.listopadu
Pravice utrpěla ve volbách druhou těžkou porážku po sobě. Teď se objevila šance, že příště už to může být lepší. Vznik Demokratického bloku ve sněmovně není nějakým významným předělem.

Adam Černý: Generálský převrat v Zimbabwe vyvolala žena

16.listopadu
Jedna z nejstarších afrických diktatur se otřásla. Zimbabwský prezident Robert Mugabe a jeho žena Grace se ocitli v domácím vězení a moc v zemi převzala armáda.

Robert Schuster: Dilema německých Zelených - buď zachránit svět, anebo vstoupit do vlády

16.listopadu
Již brzy bude zřejmě jasno, jestli v Německu vznikne nová vláda. A také, zda se na ní vedle obou křesťanských stran a liberálů budou podílet němečtí Zelení.

Jiří Tichý: Jak Gottwald zvítězil nad rekreací

16.listopadu
„Vítejte v říši svobody,“ přivítal v půlce 70. let Josefa Topola parťák potápěčů a politický vězeň z let padesátých, když básníka a věhlasného dramatika přijímal na nekvalifikovanou práci ke kameníkům, opravujícím tehdy Karlův most.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes