ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

7,7 položek/týden

Její dopisy s Nerudou vyvolaly skandál. Byla přece vdaná! Osudové ženy: Karolína Světlá

19:27
Dcera bohatého obchodníka Rotta, která „nezapadla“. Už od dětství totiž ráda četla a své myšlenky taky zapisovala. Nepřípustné, tvrdili její učitelé i rodiče. Spořádaná dívka z měšťanské rodiny musela ze školy odejít. Psaní ji ale nezprotivili.

Skety: Jsme docela zlí a všichni máme cynickej humor. Ale jinak máme samé pozitivní vlastnosti

22.března
Jedním z nejviditelnějších a nejlepších vokálních souborů u nás je sextet Skety. Do Olomouce, kde probíhá Prix Bohemia Radio si moderátor Jiří Holoubek pozval dva členy: Veronika Vítová a Petr Wajsar.

V polovině dubna budou v Ostravě vyhlášeni první laureáti nové Ceny Jantar

21.března
V Ostravě vznikla nová výroční kulturní cena Jantar. Organizátorem je deník Ostravan.cz. Ceny za mimořádný přínos udělí v 16 kategoriích v oborech divadlo, klasická i populární hudba, výtvarné umění a literatura. Umělce mohl navrhnout kdokoliv. O nominacích rozhodli porotci. Laureáty pořadatelé vyhlásí na galavečeru 15. dubna.

Ladislav Frej: Králova řeč? Těžce nesu verbální smog nebo uštknutí, které má v oblibě náš pan prezident

20.března
Slavný herec, oblíbený interpret audioknih. Příznačně teď hraje logopeda v představení Králova řeč. Zároveň je ale nominovaný na Cenu Thálie za nejlepší herecký výkon ve skandální inscenaci Pornogeografie.

To byl český písničkář aneb Život a smrt Karla Hašlera

19.března
Proč ho vůbec gestapu zatklo? Jak vlastně skončil? Stanislav Motl přichází s řadou dokumentů a svědectví. Poslouchejte do 23. dubna 2018.

Tátova volha dojela do kin jako vkusný snímek, na který budou chodit asi hlavně ženy

19.března
Do kin vstoupila nostalgická komedie Jiřího Vejdělka Tátova volha. Vypráví o matce a dceři, které po pohřbu manžela a otce Ludvíka vyrážejí v jeho naleštěném veteránu na cestu za rodinným tajemstvím. Jihočechy potěší, že malá, ale významná část snímku vznikla na Blatensku.

Donaha? Donaha! Celeste Buckingham sama sebou a jako nikdy předtím

19.března
Někdejší finalistka Superstar z roku 2011, dnes zpěvačka s jasným názorem. Inspirací pro nové CD jí byly životní facky.

Zapomeňte na těstoviny. Osudové ženy: Růžena Zátková, esence ženství, múza a zapomenutá futuristka

16.března
Krásná žena, malířka a sochařka. Uznávaná a úspěšná byla už za svého života, ale ne doma. Pro české umění je stále velkou neznámou.

Nesnesitelná perfekcionistka se šlechtickým původem. Příběhy slavných: Audrey Hepburn

16.března
Herečka a velvyslankyně UNICEF, jedna z nejznámějších a nejkrásnějších filmových tváří 20. století. Účinkují Jana Stryková, Marika Procházková a Jiří Hána.

Nějaké „Miluju tě“ mě nezajímá. Mojí zbraní je text. Charles Aznavour exkluzivně pro Dvojku

15.března
Živoucí pěvecká legenda mluví několika jazyky. Zazpívá v Praze česky? Proč tolik stál o setkání s Emilem Zátopkem? A co ho naučila Edith Piaf? Rozhovor se šansoniérem, písničkářem, textařem i hercem.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes