ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

2,1 položek/den

Začíná hudební festival Janáčkovy Hukvaldy. Program nabízí i muzikál Těšínského divadla

23.června
Dnes začíná 24. ročník hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. K poctě světově proslulého skladatele bude na Hukvaldech trvat po tři víkendy. Koncerty budou na hradě, v amfiteátru v oboře nebo v kostele – kousek od domu, kde se Leoš Janáček před 163 lety narodil.

8 tipů na čtení na dovolenou. Sáhněte po biografiích i vtipných příbězích

22.června
Kterými knihami si zpestřit volné chvíle na dovolené? Knihovnice čtyřdvorské pobočky Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Václava Medalová Hůdová má opět pár tipů. Tentokrát vybrala i několik biografií, protože o tento žánr je poslední dobou stále větší zájem.

Je nadčasová, mění se s námi, říká Jan Potměšil po čtvrtstoletí s Růží pro Algernon

22.června
Téměř čtvrt století exceluje herec Jan Potměšil v tragickém příběhu mentálně postiženého mladíka Charlieho, který se po operaci stane géniem, aby se později proti své vůli stal opět tím, kým byl na začátku. Divadelní představení Růže pro Algernon má před sebou jubilejní osmistou reprízu. „Tohle představení pro mě znamená životní setkání i způsob života,” přiznává Jan Potměšil.

„Zpočátku jsem vypadala jako Sekerkovy Loučky, ze kterých jsem přišla. Nedalo se na mě koukat," vzpomíná Petra Janů

20.června
Už 45 let vyprodává koncertní sály. Nepotřebuje překvapovat publikum tím, že je pořád nová. Překvapuje „jen“ tím, že je pořád lepší.

Galerie výtvarného umění v Ostravě zahajuje velkou výstavu malířky Hany Puchové

20.června
Asi padesát pláten zahrnuje cyklus portrétů přátel, zátiší a interiéry bytů. Hana Puchová je s ostravským výtvarným životem spojená od konce osmdesátých let minulého století.

Toužím po tom bejt línej, ale jsem postižený workoholismem, říká Jiří Suchý

20.června
Muž mnoha talentů, který s Jiřím Šlitrem založil divadlo Semafor, nemá rád slovo legenda. Přesto se v souvislosti s Jiřím Suchým tento přídomek často skloňuje. Co stojí za jeho neutuchající pracovitostí? A jak se dívá zpětně na svoji tvorbu?

V Ostravě chystá Cats, v Bratislavě Bídníky. Režisérka Gabriela Petráková je v jednom kole

19.června
Cats, Sunset Boulevard nebo Bídníci. To jsou slavné muzikály a taky pracovní radosti režisérky Gabriely Petrákové z Národního divadla moravskoslezského. Co teď chystá?

Bláznivý profesor z Haškova Švejka je ve skutečnosti Albert Einstein

19.června
Alespoň to tvrdí čeští teoretičtí fyzici. Proč? Během svého pražského pobytu prý chodil do hostince U Kalicha vyprávět své teorie. A Hašek ho pak zvěčnil.

V přehlídce nových dechovek zaujaly písně Jižanů, Nektarky, Věnovanky i Pardubické šestky

18.června
Již druhým rokem jsme vám po sedm týdnů nabízeli přehlídku 7x7 jarních dechovek. Každou neděli jsme představili nové písně z dechovkového žánru a vy jste mohli na webu hlasovat pro ty nejlepší. Zájem byl velký.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes