ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

3,9 položek/den

I do Tibetu už vtrhl pokrok. Modlitební mlýnky jsou na solární pohon

13:47
Helena Heroldová je kurátorkou asijské sbírky v Náprstkově muzeu. Je taky překladatelkou a autorkou celé řady prací o Dálném východě. A taky současné výstavy s názvem Příběh Tibetu.

Mladí zase naladí. Jazz naservírují i dětem

10:19
Mottem letošního ročníku festivalu Mladí ladí jazz je „Jazz je nářez“. Jak vysvětlují organizátoři, snaží se tak přiblížit jazzový žánr mladému publiku. Letos hlavně projektem Billa Laurance z kapely Snarky Puppy, jazz-metalovými Panzerballett, Oranem Etkinem, ale i speciálním programem pro děti. Kromě Prahy se šíří i do regionů.

VIDEO: Sedmdesátiny Viktora Preisse exkluzivně v Toboganu

28.března
Do přímého přenosu mu kromě moderátora Aleše Cibulky přišli popřát Ivan Trojan, Vojta Dyk, Ondřej Brousek, Lukáš Hlavica a také režisér Jiří Strach.

Kostýmní výtvarník musí dělat spoustu kompromisů. „A je považovaný za obtížný hmyz,“ říká Šárka Hejnová

28.března
Scénická výtvarnice Šárka Hejnová ví, co to je mít slavné rodiče. Přesto toho hodně dokázala a svou profesi má ráda. Přestože tvrdí, že je nedoceněná.

Na hyjtě s Postřekováky v Českém rozhlase Plzeň

28.března
2. března proběhlo v našem velkém hudebním studiu natáčení dalšího dílu pořadu „U muziky s Plzeňáky“ – tentokrát s Národopisným souborem Postřekov. Přestože členové souboru nastoupili před rozhlasové mikrofony teprve dva dny po skončení velkého postřekovského masopustu (kdy hráli, zpívali a tančili několik dnů za sebou) na jejich výkonu ve studiu to nebylo znát a atmosféra byla báječná. Poslech...

Jak Karel Čapek kradl kaktusy. Neznámá tvář známého spisovatele a vášnivého sběratele

27.března
Kromě kaktusů a koberců sbírali Čapkové třeba gramofonové desky. Díky nim se dochovala unikátní sbírka etnické hudby vydané jen v malém nákladu. Karel Čapek navíc díky své bohaté fantazii z hudby „odezíral“ povahu jednotlivých národů.

„O téhle mojí stránce ví málokdo.“ Jaký je celoživotní sen Báry Basikové?

27.března
Z jejího zpěvu zní naléhavost, syrovost a emocionalita. A stejně tak i z jejího rozhovoru o velké profesní proměně.

Jihočeské Thálie od diváků dostali Daniela Bambasová a Tomáš Drápela

27.března
Jihočeské ceny Thálie 2016 už mají své majitele. Okřídlené keramické sošky z dílny Tomáše Prolla si odneslo 12 umělců ze všech souborů Jihočeského divadla. Nejoblíbenější jsou mezi diváky Daniela Bambasová a Tomáš Drápela. Ceny převzali spolu s kolegy z baletu, opery a loutkohry.

„Jsem ráda, že jsem prožila takový život.“ Poslední rozhovor Věry Špinarové

27.března
Minulý týden Věra Špinarová zkolabovala přímo při koncertu v Čáslavi. Došlo k zástavě srdce. I když ji vrtulník okamžitě přepravil do pražské nemocnice v Motole, v neděli 26. 3. 2017 tam svůj boj o život prohrála. Poslechněte si její poslední rozhovor na Dvojce. Vzpomínala na svou kariéru, ale i své osudové lásky.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes