ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

6,2 položek/den

Ptakustik už není sólista. Kapela ‚střádá‘ singly na album

0:27
Tomáš Ptáček se před několika lety vrhl z punku do akustického projektu. A celkem úspěšně. V Boom Cupu sice vypustil semifinále, ale v Líhni 2015 skončil druhý. V rámci výhry se v nahrávacím studiu potkává s Ondrou Černým a rodí se kapela.

Co v Bohémě nebylo: Kdo byli a jak dopadli autoři propagandistických skečů jako Hvězdy nad Baltimore?

17:07
Jedno jméno vás ve výčtu překvapí. Dozvíte se ale taky, kteří herci se účinkování v rozhlase (ne)dokázali vyhnout.

The Necks slaví na novince Unfold třicet let hypnojazzu

15:56
Tři dekády už brázdí australské trio The Necks širými hudebními pláněmi mezi jazzem, improvizací a ambientem. Novinka Unfold potvrzuje jejich kultovní status a servíruje čtyři dlouhé skladby, sahající od jazzového trance až po meditativní minimalismus.

K hip-hopu mě přivedla sestra, říká jazzman Josef Fečo

15:23
Hudebník, skladatel a pedagog Josef Fečo je na české jazzové scéně právem zapsán jako vynikající kontrabasista. V našem poslechovém testu „Tak to slyším já“ se ale záhy ukázalo, že jeho žánrový rozptyl je mnohem širší. Poslouchejte 24. února ve 14:00.

Šedesátnická love story! Do kin se vrací režisér Bohdan Sláma s filmem Bába z ledu

11:25
Bába z ledu – tak pojmenoval svůj nový film Bohdan Sláma. Do kin se vrací režisér poprvé od snímku Čtyři slunce. Tentokrát zasadil děj do prostředí vody a otužování. Kromě vlastních těl a zdraví budou hlavní postavy otužovat i svoje vztahy.

Jaký byl ve skutečnosti Karel Čapek zahradník? „Byl to takový zahradnický filatelista,“ popisuje Václav Větvička

11:25
Bratři Čapkové svou zahradu milovali. Byli nadšenými skalničkáři a nejen to. Dnes jim to odborníci „oplácejí“ třeba při pojmenování nových kultivarů.

Osmdesátiny lékaře, dudáka a milovníka lidového hudby Karla Krasnického

22.února
Vyhledávaný lékař, jehož posláním je chránit a vracet lidem zdraví, a v jediné osobě i vynikající muzikant, který díky svým bohatým aktivitám se vztahem k lidové hudbě potěšil tisíce posluchačů u nás i ve světě. To je stručná vizitka čerstvého jubilanta, osmdesátníka Karla Krasnického.

„Tajné“ ocenění pro Vlastu Buriana: Co všechno si Bohéma upravila?

22.února
Pro protektorátní ocenění si tehdy Burian nedošel sám. Neproběhlo tedy tajně. Neproběhlo ani na Hradě. A už vůbec ne z rukou prezidenta. Jména, která s ním souvisí, vás překvapí. Poslechněte si unikátní záznam.

„Někdy je to tužší práce,“ říká Karel Šíp o moderování talkshow Všechnopárty

22.února
Nemá rozhovory rád. Tvrdí, že otázky, které mu kladou, se často opakují. A v posledních letech si zjevně zvykl pokládat otázky spíš sám. Jak si vybírá hosty do svého pořadu? Proč se rozešli s Uhlířem? A kdy plánuje skončit sám

Film Ostravak Ostravski vznikl na motivy blogu neznámého autora. Zavádí diváky do ostravských dolů

22.února
Denik Ostravaka – to je blog autora, kterého nikdo nezná. Loni na podzim šel do českých kin film inspirovaný jeho příběhy. Pro ostřejší výraz postavy filmu Ostravak Ostravski nejdou daleko. Komedie o životě Jarka Ostravskeho byla mezi desítkami filmů, které se ucházely o nominace na Českého lva. Výroční ceny České filmové a televizní akademie převezmou tvůrci vítězných snímků 4. března v pražsk...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes