ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

2 položek/den

V Siřemi vzniká Galerie Franze Kafky

18.srpna
Siřem na Žatecku bude mít Galerii Franze Kafky. Slavný spisovatel právě v této malé klidné obci žil u své sestry Ottly osm měsíců přesně před sto lety, v roce 1917.

Jitka Schneiderová fandí opuštěným dětem. „Konečně s tím něco udělejte!“ vzkazuje vládě

18.srpna
Herečka Jitka Schneiderová má na svém kontě dlouhý seznam filmových a divadelních rolí. Původně vystudovala pedagogiku, ale nakonec zvítězilo herectví. A taky tanec a charita.

RECENZE: Po strništi bos je sled až kýčovitých obrazů. Je vidět, že Zdeněk Svěrák scénář nepsal

18.srpna
„Do filmografie Zdeňka Svěráka bych snímek vlastně ani neřadil. A cokoli, co mladší Svěrák natočil před Třemi bratry, je lepší,“ říká filmový publicista Daniel Řehák.

Umělci tvořili na mikulovském zámku, nyní si můžete jejich díla prohlédnout

18.srpna
V areálu mikulovského zámku tvořili po celý měsíc výtvarníci, kteří tam od nynějška do konce října vystavují svá díla. Ta jsou výsledky Mikulovského výtvarného sympozia, letos opět zdařilého!

Kdysi udělal výstavu z vadného skla a dostal medaili od královny. Dnes brání prosté kytky a přírodu

17.srpna
„Mám nesmírně rád přírodu. A kytky. Prostý, vobyčejný. Příroda je ve své podstatě tak bohatá, že není nutné ji klonovat,“ říká ing. arch. Zdeněk Štefka, CSc.

Dobrodružnou projížďku plnou starých příběhů zažijete při cestě divadelním vlakem Kredenc

16.srpna
Historický motoráček, kopce Českého středohoří a tajuplné příběhy. To všechno zažijete, když nastoupíte do divadelního vlaku Kredenc. Čeká vás nepředvídatelná projížďka, při které nebudete vědět, kam se dívat dřív. Stačí nastoupit na hlavním nádraží v Lovosicích. Premiérové představení uvidí návštěvníci už dnes (16. 9.) večer.

Bylo to brutální! Přátelství s Janem Svěrákem prošlo zatěžkávací zkouškou, říká Ondřej Vetchý

15.srpna
Ondřej Vetchý je jedním z našich nejvytíženějších herců. Času pro sebe má málo, ale vždycky si ho najde. I když je to na úkor spánku.

Ideální počasí, pohodová atmosféra a prima muzika. Rozhlasový piknik se vydařil

14.srpna
Čtyři koncerty pod širým nebem se včera odehrály na ostravské Černé louce. Uprostřed prázdnin se tam konal rozhlasový piknik. Akci připravil Český rozhlas Ostrava společně s centrem Cooltour. A muziku si tam lidé vychutnávali třeba na trávě na dece. Aktivnější návštěvníci si pak mohli i zasoutěžit.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes