ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

10,5 položek/týden

První třídu absolvovala etnografka Jitka Staňková tajně a dodnes nemá žádné vysvědčení

18:53
Všechny moje vědecké hodnosti a tituly jsou nejspíš neplatné! To je úsměvná pointa historky z dětství, kterou na úvod svého životního vzpomínání vypráví etnografka Jitka Staňková.

Jmelí léčivé a legendami opředené

14.prosince
Zhruba pět týdnů (od půlky listopadu do půlky prosince) trvá sezóna sběru jmelí. Jmelí přináší do domu štěstí, odvahu a lásku. Tato jeho charakteristika nechybí ani v klasické květomluvě, ve které znamená, „spolu našli jsme štěstí“.

Nechala umřít psa. „Nenapadlo mě ale, že by s tím lidi mohli mít problém,“ říká Petra Soukupová

13.prosince
Na svět přišly nedávno hned dvě její knihy, jedna pro dospělé a druhá pro děti. Zajímavé na tom je, že v té dětské nechala umřít psa a že oba tituly psala tak, aby na sebe navazovaly.

David Černý: Mohl bych si dělat, co chci. Kdybych nebyl psychopatickej magor

12.prosince
Kontroverzní umělec brzy oslaví 50. Chystá teď vinárnu, kde budou obsluhovat roboti, a rád by sí prý dodělal pilotní zkoušky na boeing. Poslechněte si rozhovor o tom, že byrokratické bariéry jsou horší než výše rozpočtu.

Autor filmu Milda: Jakeš je laskavý, ale když se zeptáte na zločiny komunismu, úplně se promění

11.prosince
Kde se v Milouši Jakešovi vzal extrémní komunistický pohled na svět a lituje dnes něčeho? To zajímalo dokumentaristu Pavla Křemena, který o bývalém generálním tajemníkovi Komunistické strany Československa natočil film Milda.

Sebevědomá a marnivá manželka hraběte a Dvořákova múza. Osudové ženy: Josefina Kounicová

8.prosince
Úspěšná divadelní herečka hrála profesionálně už od 15. Antonína Dvořáka odmítla ještě v době, kdy nebyl slavný. Jako syn řezníka pro ni nebyl to pravé. Nejdřív ale nechtěla ani hraběte Kounice. Chtěla kariéru.

Dívejte se mi do očí, vzkazuje obal nové desky Ondřeje Gregora Brzobohatého. Ukrývají totiž tajemství

8.prosince
Na obalu alba je makrofotka oka. Uvnitř také. Každé oko je jiné. Obě ale patří autorovi. „Chtěl jsem něco, co vystihuje můj vnitřní svět.“

Satirickou komedii „Děkujeme, že zde kouříte“ uvede na scénu ústecké Činoherní studio

8.prosince
Ústecké Činoherní studio připravilo na sobotu 9. prosince druhou premiéru sezóny. Půjde o satirickou komedii „Děkujeme, že zde kouříte“. Text Dagmar Haladové vznikl podle románu amerického spisovatele Christophera Buckleyho a hra se inspirovala i jeho filmovým zpracováním. Herci se v inscenací dotýkají hranic lidské svobody na příkladu plošného zákazu kouření.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes