ČRo

Popis:

Přinášíme Vám aktuality z kulturního dění, recenze knih, filmů i divadel, rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na zajímavé události i přímé přenosy koncertů.

URL:

http://www.rozhlas.cz/kultura/portal/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

9,1 položek/týden

Andrea Sedláčková napsala knihu o bulváru. „Co se tady děje přesahuje meze slušného chování“

14:02
Známá filmová režisérka žijící ve Francii ve své knize vychází z příběhů kamarádů-herců. „Mluvila jsem s nimi třeba o tom, jak takový soud s bulvárem probíhá a proč se k tomu rozhodli,“ vysvětluje. Jaký je rozdíl mezi bulvárem českým a francouzským?

Věra Martinová zpívala své hity v sále rozhlasu. Koncerty pomáhají Světlušce

16:01
Studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice patřil ve středu Věře Martinové, první dámě české country, a její doprovodné kapele. Vystoupili tady před publikem a zároveň nahráli svůj koncert i pro posluchače.

„Hrábla jsem si na dno.“ Eva Salzmannová o své poslední roli starého autistického muže

16.října
Nedávno oslavila šedesátku. Přesto srší nezdolnou energií a neuvěřitelným elánem. Jinak by si k narozeninám nedala další monodrama, kdy je sama na scéně hodinu a půl. Hraje nejen v Národním divadle, ale i na dalších scénách. A kromě toho učí na DAMU.

Ústecký Hraničář zahájil půlroční cyklus výstav a akcí na téma „stud“

16.října
Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem zahájil nový půlroční cyklus – tentokrát na téma „stud“. Mladí umělci se zabývají tím, co v dnešní době znamená pocit studu nebo ostychu pro jednotlivce nebo i jeho okolí a jak se tyto pojmy proměňují. Výstava se bude zčásti měnit a budou ji doplňovat i různé akce.

Festival Archaion kallos představí i Mozarta východního křesťanství

15.října
Jestlipak tušíte, kdo je označován jako Mozart východního křesťanství? Anebo co inspirovalo Bohuslava Martinů při psaní opery Řecké pašije? I to se můžete dozvědět na Mezinárodním festivalu pravoslavné hudby Archaion kallos, který se už poosmé koná v Praze. Jeho součástí bude i dnešní liturgie, která se koná od půl desáté v pravoslavném chrámu svatých Cyrila a Metoděje.

Poručík Hrubec z Byl jednou jeden polda: Být komikem je nejtěžší herecká disciplína

14.října
Svou hereckou kariéru začal už jako kluk v jihočeské Kaplici. Byl členem dětského divadelního souboru Racek, který založili a vedli jeho rodiče. Tatínek Jaroslava Sypala psal pro děti divadelní hry.

Irena Obermannová psala Deník šílené manželky na záchodě

13.října
Píše knihy a přiznává, že celý život v sobě nosila strach, aby tím uživila své děti. A že je těžké psát a současně se starat o domácnost. „Je to hodně schizofrenní. Ty dva životy se prolínají a pak začne vítězit kniha,“ přiznává spisovatelka a scenáristka Irena Obermannová.

Hnětýnky, zvance a „pěkná hodinka“ k tomu - posvícení na Plzeňsku si naši předci uměli užít

11.října
Zábavy a tzv. „pěkné hodinky“ s hudbou a tancem se na plzeňském venkově podobně jako jinde v Čechách pravidelně konaly u příležitosti posvícení, výroční slavnosti posvěcení místního kostela.

20. ročník divadelního festivalu Kult zahájí vystoupení akrobatů na ústeckých mostech

11.října
Festival Kult v Ústí nad Labem nabídne od 11. do 21. října výběr nejlepších představení českých divadelních souborů z uplynulého roku. Pořadatel Jan Kvasnička zvolil různé žánry a také různá místa. Diváci budou chodit do Činoherního studia, Armaturky nebo do Hraničáře. Jubilejní, 20. ročník má motto „mosty“.

Každodenní život českých vojáků na zahraničních misích ukazují fotografie v ústeckém muzeu

11.října
Už jen pár dní je v Ústí nad Labem k vidění putovní výstava fotografií ze zahraničních misí českých vojáků. Vystavené fotografie nabízejí jiný, méně oficiální pohled na zahraniční nasazení Armády ČR a ukazují takové stránky života v operaci, jako je komunikace a pomoc místním obyvatelům a nezpochybnitelný vliv práce českých vojáků na každodenní život v zemi. Tak zní oficiální popis výstavy, kte...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes