Radiožurnál

Popis:

Svě›t kolem nás

URL:

http://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

12 položek/den

Hladem může umřít 280 tisíc dětí, varuje humanitární organizace. Venezuelané prchají před bídou do Kolumbie

21:58
Vláda zavedla v zemi přídělový systém, který ale příliš nefunguje. Do Kolumbie již před krizí uprchlo 550 tisíc Venezuelanů.

Ozbrojenci zaútočili na hotel v Kábulu. Na místě zasahují speciální jednotk

20:51
Vláda zavedla v zemi přídělový systém, který ale příliš nefunguje. Do Kolumbie již před krizí uprchlo 550 tisíc Venezuelanů.

Thajská policie zatkla šéfa gangu, který obchoduje s nosorožčími rohy a slonovinou

19:10
Thajská policie zadržela muže, který má údajně na svědomí většinu nelegálního obchodování s nosorožčími rohy, slonovinou a ohroženými druhy zvířat v Asii.

Německou koalici torpédují v SPD nejvíc mládežníci. Chtějí menšinovou vládu CDU

17:28
Už skoro čtyři měsíce se v Německu hledá nová vláda. Kancléřka Angela Merkelová neuspěla poprvé s liberály a Zelenými. Velkou koalici torpédují v SPD nejvíce mladí sociální demokraté.

'Navštivte díru světa.' V Zambii vábí turisty odkazem na ostrý slovník amerického prezidenta

16:54
„Navštivte 'díru světa' - Zambii. Zemi, kde jediné hvězdy, které tu spatříte, najdete na obloze a na zebrách.“ Web Zambia Tourism se nikterak netají tím, že jde o reakci na Trumpova slova.

Tragédie při cestě na prázdniny. Při nehodě autobusu zemřelo v Turecku nejméně 11 lidí

14:39
Při nehodě autobusu na západě Turecka zemřelo nejméně 11 lidí. Přes 40 dalších je zraněných. Autobus sjel ze silnice a narazil do několika stromů.

V Pákistánu zadrželi komplice Češky, u které našli heroin. Policie pátrá po dalším

14:04
Zadržená Češka je podle pákistánského tisku nyní ve vazební věznici v Láhauru. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti.

Turecká armáda dál ostřeluje kurdské milice na severu Sýrie. Varoval jsem je, prohlásil Erdogan

11:51
V pátek turecký ministr obrany Nurettin Canikli potvrdil, že operace v Afrínu byla zahájena, ale zároveň uvedl, že pozemní síly na místo zatím nedorazily.

Trump je první rok americkým prezidentem. Připomeňte si jeho nejvýznamnější kroky

10:08
Milovaný i nenáviděný Donald Trump je už rok americkým prezidentem. Co ze svých předvolebních slibů splnil? A co se mu naopak nepovedlo?

Po Katalánsku koketuje s nezávislostí i jeden z jeho regionů: fiktivní a recesistická Tabarnie

7:53
„Svobodu pro Tabarnii, Katalánsko Tabarnii okrádá! Korupce katalánských politiků zavlekla Tabarnii do bídy. Tabarnie je katalánský Krym.“ Něco vám uniklo? Nikdy jste o Tabarnii neslyšeli? Nejste sami.

Bránila své žáky až do bezvědomí, teď ruskou učitelku navrhují na ocenění za hrdinství

7:20
V Rusku se rodí petice na podporu učitelky, která chránila žáky před útočníky. V Moskvě předevčírem zadrželi žáka, který do školy přinesl několik nožů a zápalnou lahev.

Americká federální vláda nemá peníze na běžný provoz. Senátoři se nedohodli na rozpočtu

6:47
Americký Senát se nedokázal dohodnout na dočasném rozpočtu pro federální vládu, která tak nyní nemá dostatek peněz k financování běžného provozu.

Sísí bude znovu kandidovat na prezidenta Egypta, volby se konají v březnu

19.ledna
Egyptský prezident Abdal Fatah Sísí v pátek oznámil záměr usilovat o druhý čtyřletý mandát v jarních prezidentských volbách.

Už ne boj s terorismem, ale vyvažování Číny a Ruska. Američané oznámili novou doktrínu

19.ledna
Jádrem nové obranné strategie Spojených států již není boj s terorismem, ale vytvoření protiváhy velmocenským ambicím Ruska a Číny. Prohlásil to americký ministr obrany James Mattis.

Severokorejci zrušili plánovanou návštěvu olympijských sportovišť. Neví se proč

19.ledna
Zástupci Severní Koreje zrušili plánovanou návštěvu jihu. Sedmičlenná skupina si měla v sobotu přijet prohlédnout místo konání olympijských her.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes