ČSSD

Popis:

Česká Strana Sociálně Demokratická

URL:

http://www.cssd.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

4,9 položek/týden

Jednání s ANO - Jiskřička naděje pro demokracii

12:57
V tom, že vedení strany ANO se rozhodlo, neopírat svou vládu o extremistické partaje KSČM a SPD, doutná malinká jiskřička naděje pro českou demokracii. Vypadá to, že většina ve vedení strany ANO neusiluje o peníze a o moc za každou cenu, zcela bezohledně, ale že by též - kromě toho - ráda zachovala elementární demokratické principy a že jí záleží na solidním image v Evropě.

Když nemáte argument, vražte tam inkluzi!

18.dubna
Vždycky, když někomu ve školství dojdou argumenty, vydá se na zaručenou únikovou trasu. Nejsou peníze na platy učitelů? Může za to inkluze! Nejsou peníze na křídy? Inkluze! Studentstvo neví, co se stalo v roce 1948? Inkluze!

Tomahawky to nevyhrají

16.dubna
Už podruhé se mi stalo, že se mě televizní redaktor zeptal, zda válka není nakonec lepší řešení než neustálé čekání, jestli se něco stane. Nakonec válka prý může přinést vyústění, na které se bez ní nezmůžeme.

Babišova jízda vlakem bez jízdenky

12.dubna
Hnutí ANO dlouhodobě usiluje o levicové voliče. V honbě za nimi opisuje sociálnědemokratický program. Má to ale háček, program nečte celý.

Opoziční práce teď bude velmi důležitá

12.dubna
Zdá se, že český politický poker pokračuje. A.Babiš konečně může vyjednat svoji toužebně očekávanou vládu svého politického hnutí. A aby získala konečně podporu většiny poslanců, stačí mu k tomu hlasy dříve dohodnuté parlamentní většiny.

Roman Sklenák z ČSSD je opět poslancem

11.dubna
Sněmovna je po opět kompletní. V úvodu aktuální schůze složil poslanecký slib někdejší člen dolní komory a dosavadní tajemník klubu ČSSD Roman Sklenák, čímž se ujal mandátu.

Sněmovna se bude zabývat návrhy ČSSD na zrušení karenční doby a zavedení obecného referenda

10.dubna
Na právě začínající 12. schůzi Poslanecké sněmovny se budou v prvním čtení projednávat návrhy sociální demokracie na zrušení karenční doby a zavedení obecného referenda.

Politická partie Andreje Babiše

9.dubna
Úvodem přiznávám, že nemám zákulisní informace o tom, co se konkrétně odehrávalo za zavřenými dveřmi při vyjednávání o možné budoucí vládní spolupráci mezi ANO 2011 a ČSSD. A také nejsem příznivcem vstupu sociální demokracie do vlády a to z řady důvodů. Přesto je zajímavé sledovat politickou partii současného premiéra v demisi A.Babiše.

Sociální demokracie slaví 140 let. Dvakrát se musela uchýlit do exilu

8.dubna
Za 140 let své existence zažila sociální demokracie v českých zemích období úspěchů i proher a dvakrát se musela uchýlit do exilu. Po roce 1989 opět obnovila svoji činnost a stala se jedním z nejsilnějších hráčů v české politice.

Exil ke 140. výročí sociální demokracie

6.dubna
U příležitosti 140. výročí sociální demokracie mne napadají některé souvislosti, některé paralely. V uplynulých 140 letech často byly doby, kdy na tom byla sociální demokracie hodně špatně. Ba ještě hůř než teď, a to je co říct!

Sociální demokracie je spojena s historií i se současností České republiky

5.dubna
Přestože poslední parlamentní volby byly pro sociální demokracii velmi neúspěšné, neubírá to nic na důležitosti významného jubilea. A tím je sedmý duben, kdy si Česká strana sociálně demokratická připomíná 140 let od svého vzniku.

Otevřený dopis delegátům sjezdu ČSSD

5.dubna
Nemohu a ani nechci se dívat, jak divně se chovají někteří představitelé ČSSD na realitu doby. A nemohu poslouchat ty, kteří vlastně předem hrozí Janu Hamáčkovi a Jiřímu Zimolovi "také byste mohli v sobotu skončit".

J. Dienstbier: Senát může být atraktivní. Pomohly by jednokolové volby

5.dubna
Časy, kdy byl Senát pouze nechtěným dítětem české politiky, naštěstí minuly. Už jen zcela populistické strany se předbíhají, která jej dřív zruší, a zvýšila se jeho prestiž i mezi občany. Na příležitost sehrát roli ústavní pojistky je Senát připraven a to již i potvrdil. Při opravování legislativy se horní parlamentní komora osvědčila.

R. Martínek: Kam kráčíš, sociální demokracie?

4.dubna
ČSSD je v roce 140. výročí svého vzniku nejblíž ke svému zániku. Je ve stavu, který je nedůstojný nejstarší demokratické strany, odkazu otců zakladatelů i sociálních demokratů první republiky. Proč? A co můžeme udělat pro nápravu?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes