ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Ekonomika na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4,8 položek/den

Nezaměstnanost je tak nízká, že obce nemohou sehnat lidi na úklid sněhu nebo listí

7:20
Stále více obcí zjišťuje, že nemohou sehnat lidi například na úklid ulic či údržbu svých budov. Dříve k tomu využívaly v rámci veřejně prospěšných prací dlouhodobě nezaměstnané, ale i těch ubývá. Nezaměstnanost v Česku je totiž nejnižší v rámci Evropské unie. Pro lidi, které seženou, by pak starostové chtěli víc peněz od státu.

Vinařstvím roku je malé rodinné vinařství Stávek. Jeho specialitou jsou růžová a fortifikovaná vína

18:16
Vítězem osmého ročníku soutěže Vinařství roku 2017 pořádané Svazem vinařů ČR se stalo vinařství VÍNO J. STÁVEK. Vyhrálo i v kategorii malých vinařství. Vedle Frankovky vinařství nabízí tři druhy cuvée podle rodinných receptur, rosé vína a fortifikovaná vína technologií portských vín. V kategorii střední vinařství uspělo Vinařství Trpělka a Oulehla a mezi velkými firmami CHÂTEAU VALTICE - Vinné ...

Trump snižuje firmám daně, Apple na to slyší. Vrátí se do USA a zaměstná 20 tisíc lidí

15:58
Apple avízoval, že se vrátí do Spojených států a příštích pět let tam investuje zhruba třicet miliard dolarů a vytvoří dvacet tisíc pracovních míst. Celkově se ale bude jednat o více než desetinásobnou částku, protože firma odhadla, že díky plánům výdajů, najmutí novýchzaměstnanců, platbě daní a obchodům s americkými dodavateli v příštích pěti letech utratí v USA až 350 miliard dolarů. Daňová r...

Wizz Air couvá z Prahy. Z devíti linek si nechá jen tři, klientům nabízí kompenzaci

14:50
Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air zruší v polovině června svou základnu (bázi) na Letišti Václava Havla v Praze a omezí počet linek z dnešních devíti na tři. Důvodem je nízká poptávka. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Evropská investiční banka poslala do Česka přes miliardu eur. Půjčila dceřince ČEZu i firmě Benteler

14:15
Skupina Evropské investiční banky (EIB) loni poskytla 1,16 miliardy eur (29,5 miliardy korun) formou nových úvěrů, záruk a vlastního kapitálu. Předloni poskytla skupina EIB v Česku takto 619 milionů eur (15,7 miliardy korun).

Nanotechnologie budou trhem s 17 miliardami dolarů. V Praze se na tom shodli experti

12:32
V Praze se tento týden konala konference na téma nanotechnologie. Sešli se na ní experti v oboru, který může výrazně ovlivnit život člověka. Díky nanotechnologiím vznikají nové látky a získávají netušené vlastnosti. Odborníci se rovněž snaží „řídit“ molekuly a atomy tak, aby pomáhaly při léčbě člověka.

Více šetřit, zkusit nové daně. Evropská unie se chystá na odchod britských miliard

19.ledna
Po odchodu Velké Británie z Evropské unie bude ve společném evropském rozpočtu chybět každý rok až 260 miliard korun. Při přípravě svého rozpočtu na roky 2021 až 2027 proto nyní Unie řeší základní otázku: kde vzít více peněz, aby se nemusely krátit dotační programy či populární Erasmus.

Zvýšení tarifních mezd i mimořádné odměny. Pracovníci pošty si polepší

18.ledna
Česká pošta navýší od dubna zaměstnancům tarifní mzdy o 7,1 procenta. Dohodla se na tom s většinou odborových organizací. Zaměstnanci s tarifní mzdou zároveň v únoru a březnu dostanou mimořádnou odměnu. Informoval o tom mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Kladně hodnotí ekonomickou situaci Česka nejvíc lidí od roku 1999

18.ledna
Ekonomickou situaci v Česku na konci loňského roku kladně hodnotilo 45 procent lidí, nejvíce od roku 1999. Dosavadní maximum bylo 40 procent z počátku roku 2017. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Téměř dvě pětiny lidí uvedly, že nepovažují současnou ekonomickou situaci v ČR za ani dobrou, ani špatnou.

V Česku zdražují byty nejrychleji z celé Evropy. Zbrzdit by to mohla přísná ČNB

18.ledna
Ceny bytů a domů v Česku vzrostly ve třetím čtvrtletí loňského roku meziročně o 12,3 procenta. To byl podobně jako v předchozích měsících nejrychlejší růst ze zemí Evropské unie. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Alza.cz v rozletu. Předloni vydělala víc než Tesco nebo Albert

18.ledna
Největší tuzemský internetový prodejce Alza.cz v roce 2016 vykázal zisk 644 milionů korun, meziročně o 13 procent víc. Společnost tak vydělala víc než například obchodní řetězce Tesco, Albert či Billa. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Praha je turistů plná, musíme je nasměrovat i jinam do Česka, plánuje ministryně

18.ledna
Zájem zahraničních turistů o Českou republiku v posledních letech roste. Turisté jezdí stále více také do regionů, i když hlavním lákadlem je stále Praha. Podle ředitelky agentury CzechTourism Moniky Palatkové loni služeb hromadných ubytovacích zařízení využilo kolem 10 milionů zahraničních turistů. Meziroční růst odhadla kolem deseti procent.

Mimořádně úspěšný, hodnotí majetkový úřad loňský rok. Příjmy zvýšil o polovinu

18.ledna
Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v minulém roce dosáhly 1,747 miliardy korun. To je druhá nejvyšší částka v jeho patnáctileté historii a o 51 procent víc než v roce 2016. Nejvíc správce státního majetku vydělal prodejem nemovitostí. Příjmy přitom zvýšil především prodej bývalého sídla Tuzexu v Praze za 355 milionů. Loni se ovšem mírně zvýšily i výdaje, které dosáhly 1,47...

Nejsou lidi, koruna sílí. Český export přestává navzdory loňskému rekordu růst

18.ledna
Export českých firem se loni přiblížil rekordní úrovni 4,2 bilionu korun, což bylo meziročně o pět procent víc. Kvůli sílící koruně, nedostatku pracovníků a nedostatečné výrobní kapacitě firem tempo růstu vývozu letos zvolní. Na čtvrteční tiskové konferenci to uvedli zástupci Asociace exportérů a Raiffeisenbank.

Oblečení i elektronika. Lidé vrátili e-shopům tisíce vánočních dárků

18.ledna
Tisíce nevhodných vánočních dárků vrátili lidé v první polovině ledna e-shopům. Nechtěné dárky přijímaly během prvních dvou týdnů v lednu. Nejčastěji šlo o oblečení a elektroniku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes