ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Ekonomika na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7,4 položek/den

O českou část dodavatele plynu Innogy má zájem australský fond Macquarie

18:40
Australská investiční společnost Macquarie má zájem o převzetí aktivit německé energetické firmy Innogy v České republice. Informoval o tom list Handelsblatt s odvoláním na informace z finančních kruhů. Innogy oznámila, že vyhověla žádosti zájemce o zpřístupnění vybraných informací, ale nezveřejnila, o jakého zájemce jde.

Euro bude za méně než 24 korun za tři roky. Zatímco českou měnu čeká růst, ekonomika bude zpomalovat

18:06
Česká měna by měla podle odhadů i letos strmě posilovat. Zatímco v současnosti se její kurz k euru pohybuje okolo 25,30 koruny, za celý letošní rok by měla dosáhnout na průměrných 25,10 Kč za euro. V roce 2021 to pak podle analytiků bude až průměrných 23,80 koruny za euro. Vyplývá to z výsledků průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 16 odborných institucí. Zároveň se očekává zpomalová...

OLAF šetří možné zneužití fondů na Slovensku, které zkoumal zavražděný Kuciak

15:47
Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) začal s vyšetřováním možného zneužívání evropských zemědělských fondů na Slovensku. Šetření přitom souvisí s informacemi, které se na světlo dostaly díky práci zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka. Informaci serveru Politico.eu potvrdilo ČTK tiskové oddělení úřadu. Mluvčí Evropské komise vývoj nechtěli komentovat právě s odkazem na šetření O...

Kvůli nevýhodné privatizaci OKD chce státní zástupce, aby tři obžalovaní zaplatili 5,7 miliardy

15:13
Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD by měl soudní znalec Rudolf Doucha dostat tříletou podmínku. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by pak měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privat...

Španělsko je teď bohatší než Itálie. Soupeří spolu od 16. století

14:03
Španělé jsou podle nejnovějších údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) bohatší než Italové. Hrubý domácí produkt (HDP) na hlavu loni ve Španělsku překonal srovnatelný údaj za Itálii. To je povzbudivé z hlediska ekonomického oživení Španělska, pro Itálii je to ale znepokojivá zpráva. Další ztráta pozic jí navíc reálně hrozí i v dalších letech.

Turisté platí, agentura uklízí, majitel inkasuje. Krátkodobé pronájmy okupují stále více bytů

7:08
Fenoménem poslední doby se v Česku staly krátkodobé pronájmy. Už devět let tu působí americká firma Airbnb. Jejím prostřednictvím se loni ubytovalo přes milion lidí. Typický český poskytovatel si takto za rok vydělá v průměru skoro padesát tisíc korun.

Zbloudilých zavazadel při létání ubylo. V budoucnu mohou být pod větší kontrolou pasažérů

19.dubna
Ztracené zavazadlo při cestování letadlem? Takových případů ubývá. Letecké společnosti za posledních deset let zlepšily manipulaci se zavazadly natolik, že se jim podařilo snížit míru ztrátovosti o více než 70 procent. Aerolinky z Mezinárodního sdružení pro leteckou přepravu (IATA) se nyní dohodly zahájit další etapu ve sledování zavazadel, od června zavádějí nový systém společné kontroly.

Jedna neplánovaná odstávka končí, druhá začíná. Dukovany kontrolují potrubí jaderné elektrárny

19.dubna
Neplánovaná odstávka čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany skončí v sobotu, tedy po devíti dnech. Na ni od neděle naváže další neplánovaná odstávka, která se týká bloku číslo tři. Třetí blok bude odpojen od sítě zřejmě 20 dnů. Důvodem jsou v obou případech kontroly potrubí sekundární části parogenerátoru.

Čínské firmy CITIC a CEFC Europe podepsaly závazné memorandum o společném podniku

19.dubna
Čínské firmy CITIC Group a CEFC Europe podle hradního kancléře Vratislava Mynáře podepsaly závazné memorandum o vzniku společného podniku. CITIC bude pokračovat ve všech projektech CEFC. Podrobnosti připravujeme.

Mezi české manažery čtvrtstoletí patří Frolík, Cienciala či Valová

19.dubna
Mezi první desítku manažerských osobností, kterou vybrala Česká manažerská asociace (ČMA) u příležitosti 25 let soutěže Manažer roku, patří například šéf společnosti Linet Zbyněk Frolík, bývalý ředitel Třineckých železáren Jiří Cienciala či zakladatelka společnosti SIKO koupelny Jaroslava Valová.

Tuzemský automobilový průmysl se ocitl v propadu. Zbytek roku se ale čeká růst

19.dubna
Výroba osobních aut v Česku v prvním čtvrtletí meziročně klesla o 2,6 procenta na 377 283 vozů. Propad se však vyhnul největšímu domácímu výrobci Škoda Auto, který zvýšil výrobu o 2,5 procenta na 238 266 aut. Po zbytek roku by měla celková produkce spíše růst. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.

Křetínského kvůli prodeji časopisů rozebírá francouzský tisk. Miliardář z panamské kauzy, píše

19.dubna
Francouzský tisk řeší prodej tamních časopisů firmy Lagardère Group, mezi které patří i Elle. Má je získat Czech Media Invest (CMI) spoluvlastněná Danielem Křetínským. Tisk píše, že magazíny kupuje neznámý český miliardář, který figuroval v takzvaných Panamských dokumentech (Panama Papers).

I kdyby CITIC byl minoritním akcionářem v CEFC, jako státní firma bude rozhodovat, tvrdí sinoložka

19.dubna
Ve středu manažeři čínské státní firmy CITIC jednali na Hradě, ve čtvrtek je v plánu setkání s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Firma by se měla stát akcionářem čínské skupiny CEFC, která v tuzemsku investovala. Podle sinoložky Olgy Lomové současné čínské vedení nastoupilo cestu centralizace aktivit včetně zahraničních investic. I kdyby se proto stal CITIC jenom minoritním akcionářem ...

Brambor je na českém trhu přebytek, jejich ceny klesají

19.dubna
Loňská velmi dobrá úroda brambor v Evropě začíná nyní míchat kartami českých pěstitelů. Zvláště těch, kteří své brambory uskladnili s vyhlídkou, že je letos v prvních měsících roku prodají lépe. S tím spojené vyšší náklady se jim ale zřejmě kvůli levnému dovozu nevrátí, naznačují někteří experti.

Za prezidentem Zemanem přijeli manažeři čínské skupiny CITIC. Jednalo se o jejích záměrech v Česku

18.dubna
Investiční plány čínské státní firmy CITIC Group v Česku byly tématem středečního jednání manažerů této firmy s prezidentem Milošem Zemanem. Firma by se měla stát akcionářem čínské skupiny CEFC, která v posledních letech nakupovala v ČR podíly v tuzemských firmách a nemovitosti. Ve čtvrtek by pak měla delegace jednat s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO).
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes