ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

9,5 položek/den

Ovzduší v Moravskoslezském kraji zbaví prachu další miliarda korun. Půjde i na nízkoemisní kotle

20:32
Do Moravskoslezského kraje zamíří na zlepšení kvality ovzduší ze státního rozpočtu další miliarda. Převážná část peněz je určena na další podporu kotlíkových dotací, sdělil ve čtvrtek ministr životního prostředí v demisi Richard Brabec (ANO).

Bezdomovci nemají o očkování zájem. I tak je žloutenka v Brně na ústupu

19:24
Až do konce dubna očkují zdravotníci v Brně bezdomovce proti žloutence typu A. Protože však zájem o vakcínu klesá, sociální pracovníci ji nově nabízí i v některých ubytovnách. I tak se od listopadu nový případ žloutenky neobjevil, takže by v březnu mohli hygienici odvolat stav epidemie.

Nuselský most funguje už 45 let, denně po něm i v něm projedou statisíce lidí

16:34
Před 45 lety se otevřel Nuselský most, jedna z klíčových dopravních staveb v Praze. Denně po něm projede 160 tisíc aut a uvnitř něj 750 souprav metra, které převezou skoro 300 tisíc lidí. Most přes Nuselské údolí je kromě dopravní funkce i zajímavým technickým a architektonickým dílem, ale také místem, kde svůj život ukončily nejméně tři stovky lidí.

Na Libeňský most se začátkem března vrátí tramvaje, auta zatím ne

15:59
Provoz tramvají se na pražský Libeňský most se vrátí 3. března. Ve čtvrtek to oznámil náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kdy se na most vrátí také automobily, zatím není jasné. Po zprovoznění MHD zavede město zvýšený dohled a provoz vyhodnotí. Most je už měsíc kvůli špatnému stavu uzavřen pro automobily a MHD. Technická správa komunikací (TSK) nyní nechala nejpoškozenější části mostu pode...

Lidé na Zlínsku musí do dvou týdnů porazit domácí prasata. Oblast zamořená morem se zvětšila

15:25
Veterináři zvětšili oblast zamořenou africkým morem prasat na Zlínsku o 17 katastrů. Lidé v ní musí do 11. března porazit domácí prasata. Poté tam bude jejich chov zakázán. Chovů zaregistrovaných podle takzvaného plemenářského zákona se nařízení netýká.

Ostravskou MHD jelo loni 91 milionů lidí. Počet cestujících roste, láká je jednoduchý tarif i wi-fi

14:51
Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) druhý rok po sobě stoupl počet cestujících. V roce 2017 přepravil 91,1 milionu lidí, což bylo o 2,6 milionu cestujících více než v roce 2016, řekl generální ředitel DPO Daniel Morys.

Karlovarská hejtmanka Vildumetzová z ANO se vzdá funkce. Zůstane jen poslankyní

14:51
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) opustí funkci hejtmanky a ponechá si poslanecký mandát. Přijde tak i o místo předsedkyně Asociace krajů ČR. Náhradu za sebe v čele kraje chce najít maximálně do konce roku, věří ale, že to bude podstatně dříve. Hejtmanka to ve čtvrtek oznámila krajským zastupitelům.

Každý nový obraz je pro Mertu myšlenkovým návratem. S výstavou se také vrací do Fait Gallery

13:08
Malby, kresby i sochy jednoho z nejvýznamnějších současných českých umělců Jana Merty je možné vidět v brněnské Fait Gallery. Výstava nese název Návrat, umělec se totiž s novým projektem po osmi letech vrací do bývalé továrny Vaňkovka. A některá díla tvořil přímo na míru prostoru.

Místo Hradu Senát? Pavel Fischer chce kandidovat v Praze 12

11:24
Neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer, který v prvním kole lednové volby skončil třetí za Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem, chce na podzim kandidovat do Senátu. Ve volebním obvodu Prahy 12 hodlá o hlasy voličů usilovat zatím jako nezávislý, jedná ale o podpoře politických stran.

Nadšení nestačí. Krkonoše volají po zákonu, který nalije peníze do běžkařských tras

8:00
Krkonošská horská střediska volají po novele zákona o cestovním ruchu, který by po vzoru sousedních zemí zeefektivnil péči o turistické zázemí. Část výdělků na rekreantech přijíždějících do regionu by měli obchodníci převést do společné kasy, kterou by pak doplnil ze svého rozpočtu stát. Výsledná částka by se použila na protahování běžkařských tras nebo stavbu cyklostezek.

Napojení na plynovody stálo miliony. Lidé přesto topí raději tuhými palivy a zamořují okolí

21.února
Přestože má Jihomoravský kraj skoro v devadesáti čtyřech procentech obcí dostupný zemní plyn, v mnohých vesnicích ho nevyužívají. Důvodem je podle obyvatel, které Česká televize oslovila, cena plynu. Hledají tak alternativy v dostupnějších tuhých palivech. Studie, kterou si nechalo hejtmanství vypracovat, však poukázala na jasný vztah mezi využitím zemního plynu a kvalitou ovzduší.

Uprchlíci vedle expresionistů. Plzeňské Masné krámy vystavují Formule patosu

21.února
Trauma, tíseň, extáze, prázdnota. Tyto i jiné „Formule patosu“ hledá stejnojmenná výstava Západočeské galerie v Plzni. Zhruba sto padesát obrazů, soch, grafik nebo fotografií ve výstavní síni Masné krámy mapuje proměny lidského těla v umění od roku 1900 do současnosti. Vystaveny jsou práce od Josefa Čapka, Bohumila Kubišty nebo Dity Pepe.

Řidiče ve Znojmě čekají uzavírky kvůli budovanému obchvatu. Sanitky budou jezdit parkem

21.února
Řidiči, kteří přijíždějí do Znojma od Únanova, se musí letos připravit na dlouhodobé uzavírky. Kvůli stavbě mimoúrovňových křižovatek na budovaném obchvatu a kvůli přeložkám sítí budou uzavřené dvě ulice ve městě. Pacienty do nemocnice budou vozit sanitky parkem. Cestu jim připravuje těžká technika.

Ostrava řeší, jak zlepšit ovzduší. Jedním z opatření bude častější čištění ulic a chodníků

21.února
Ostrava chce zvýšit intenzitu čištění silnic a chodníků ve městě. Už nyní se komunikace v krajské metropoli čistí častěji, než ukládá zákon, ale město se chce domluvit ještě s krajem a především státem, aby se stejně postupovalo i na silnicích, které mají ve správě.

Nespokojení taxikáři chystají v Praze další protesty, schůzka s Ťokem je zklamala

21.února
Pražští taxikáři chtějí opět protestovat proti fungování alternativních přepravních služeb typu Uber a Taxify. Taxikáři teď jednají o podrobnostech, v pátek by mělo být jasné, kde a kdy by protest proběhl. Úterní jednání s ministrem dopravy v demisi Danem Ťokem (za ANO) totiž taxikáře zklamalo. Místo rychlého omezení alternativních taxislužeb se bude chystat komplexní zákon, který ale bude nejd...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes