ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

10,3 položek/den

Brno má schválený rozpočet se schodkem 2,8 miliardy. Projídáte zásoby, kritizuje opozice

12:48
Brno bude příští rok hospodařit se schodkem 2,8 miliardy korun. Počítá s příjmy 11,8 miliardy korun, výdaje mají činit 14,6 miliardy korun. Rozdíl pokryje přebytek z minulých let a evropské dotace. Pro připravený rozpočet v úterý zvedlo ruku třiatřicet zastupitelů z padesáti pěti.

Po zásahu paralyzérem pacient zemřel. Podle Ústavního soudu byl zákrok v pořádku

11:34
Ústavní soud odmítl stížnost v případu pacienta, který zemřel v olomoucké fakultní nemocnici po zásahu paralyzérem. Policisté a zdravotníci podle soudu postupovali správně, když v listopadu 2015 proti nezvladatelnému pacientovi demolujícímu zařízení nemocnice použili paralyzér. Muž po zásahu zemřel. ČT informaci zjistila z databáze Ústavního soudu.

V Česku přibylo lidí, nejvíce z ciziny. Ženichům je u nás 30, nevěsty jsou o 3 roky mladší

11:01
Počet obyvatel České republiky vzrostl za tři čtvrtletí letošního roku o 18,7 tisíce osob na 10,597 milionu. Na přírůstku se podílela zahraniční migrace, zejména z Ukrajiny a Slovenska, uvádí Český statistický úřad (ČSÚ). Více lidí se také narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání přibylo také sňatků.

V areálu Unipetrolu u Litvínova hořelo, požár provázely otřesy a výbuch

8:46
V areálu chemičky Unipetrol v Záluží u Litvínova ráno hořela aparatura na výrobu uhlovodíku. Podnikoví hasiči ale v krátké době podle vyjádření firmy dostali oheň pod kontrolu. Nikdo se nezranil. Společnost přesto o události informovala primátory a starosty okolních měst a obcí. Podle obyvatel Mostu a Litvínova požár provázely otřesy a výbuch.

Silný vítr v noci lámal stromy a ničil střechy. Hasiči vyjížděli k desítkám událostí

7:38
Přes Moravu a Slezsko se v noci přehnal velmi silný vítr. Lámal stromy a větve. Nejvíc výjezdů zaznamenali hasiči na Frýdecko-Místecku. V Moravskoslezském kraji vyjeli k více než padesátce událostí. Odstraňovali spadlé stromy a zabezpečovaly poškozené střechy. Nad ránem dosahoval vítr na Lysé hoře rychlosti až 135 km/h. V Olomouckém kraji pak museli hasiči k dalším dvěma desítkám událostí. V Je...

Budějovický dopravní podnik zrušil krátkodobé jízdenky, mnoha cestujícím tak zdražil

7:05
Kdo se chce svézt v Českých Budějovicích trolejbusem nebo městským autobusem jen několik zastávek, musí si i tak koupit jízdenku, která platí celou hodinu. Levnější dvacetiminutové jízdenky dopravní podnik zrušil. Cestování na kratších trasách tak zdražilo o tři koruny. Dopravní podnik odmítá ostrou kritiku cestujících, peníze, které díky zdražení vybere, chce dát na zvýšení mezd řidičů.

Horská služba na sezonu navýšila své počty o stovky lidí. Nejvíce v Krkonoších

7:05
Tuzemská horská služba se začátkem lyžařské sezony posílila své stavy o stovky dočasných zaměstnanců a dobrovolníků. Vůbec největší sezonní nábor proběhl v Krkonoších, kde budou díky personálním posilám zajišťovat bezpečnost bezmála dvě stovky záchranářů.

Obyvatelé Suchých Lazců chtějí hlasovat o obchvatu. Výsledek referenda nemusí být závazný

22:09
Opavští zastupitelé na svém pondělním zasedání řešili referendum proti stavbě obchvatu Komárova. Obyvatelé městské části Suché Lazce v něm totiž budou znovu hlasovat o trase obchvatu, který má vést přes jejich katastrální území. Referendum vedení radnice spojí s prvním kolem prezidentských voleb, uskuteční se v první polovině ledna.

V Milokošti otevírali novou vlakovou zastávku s cimbálovkou. Oprav se dočkají i stará nádraží

19:54
Od neděle platí nové jízdní řády. V tom vlakovém se na jižní Moravě objevila i nová zastávka. Správci železniční dopravní cesty otevřeli nové nádraží v místní části Veselí nad Moravou nazvané Milokošť. Stála zhruba 15 milionů korun a místní o ni usilovali dvacet let. Další miliony korun budou správci železnice ale investovat spíš do oprav nádraží starých. A cestujících se týkají i aktuální změn...

Nejsem žádný vyděrač, říká majitel nemovitostí za Lužánkami

17:38
Brněnský podnikatel Libor Procházka ovládá část území potřebnou pro stavbu fotbalového stadionu Za Lužánkami. Je vnímán jako člověk kladoucí si neúnosné podmínky pro odprodej svého majetku a bránící tak snu, který si chtějí splnit sportovní fanoušci. Náměstek primátora města Brna Petr Hladík (KDU-ČSL) podnikatele dokonce veřejně nazval vyděračem. Proč se vlastně s městem soudí, jsme se v rozhov...

Přívoz místo spadlé lávky chce mít Praha do Vánoc, dostala již dvě nabídky

17:03
Přívoz, který by měl nahradit zřícenou lávku z pražské Troje na Císařský ostrov, by měl začít jezdit do Vánoc. Chce to primátorka Adriana Krnáčová (ANO), ačkoli přiznala, že se ještě mohou vyskytnout technické komplikace. Magistrátu se již ozvali dva provozovatelé pražských přívozů s nabídkou, že spojení na Císařský ostrov zajistí.

Vánoční dárky putují na Ukrajinu. Olomoucká charita je daruje chudým dětem

16:29
Z Olomouce až na Ukrajinu se v pondělí vydají dárky, které díky sbírce shromáždili pracovníci olomoucké charity. Dostanou je chudé děti a sirotci z tamních několika vesnic. Arcidiecézní charitě Olomouc se letos podařilo nastřádat 341 dárků, což je o několik desítek více než loni.

Mohlo by Krušnohoří patřit do UNESCO? Česko a Sasko o to usilují už podruhé

15:55
Žádost o zapsaní kulturní krajiny pod názvem Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří na seznam světového dědictví UNESCO v pondělí společně podepsali ministr kultury Daniel Herman a ministr vnitra spolkové země Sasko Markus Ulbig. Sasko a Česko předložily společnou přeshraniční žádost o zápis už podruhé, první žádost kvůli administrativním výhradám stáhly.

Řidiče zve na trénink nový polygon na Masarykově okruhu. Je nejmodernější v Evropě

15:21
Odmazat trestné body za dopravní přestupky a zdokonalit se v řízení auta v krizových situacích mohou řidiči na novém polygonu v areálu Masarykova okruhu. Dosud přitom měli z jižní Moravy nejblíže tréninkový areál v Jihlavě nebo v Ostravě. Další funguje v Mostě. Nová výcviková dráha se čtyřmi tréninkovými moduly je nejmodernější nejen v Česku, ale i v celé Evropě.

Dívka zachránila spolužáka, jemuž za volantem selhalo srdce. Stala se Gentlemanem silnic

14:13
Devatenáctiletá studentka zachránila život spolužákovi, řidiči auta, kterým společně s dalšími třemi spolužáky jeli do školy. Mladíkovi však za jízdy nečekaně selhalo srdce, dívka ho ale po nehodě dokázala přivést k životu. Teď dostala ocenění Gentleman silnic.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes