ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

12,2 položek/den

Mikulov vydá mapu všech cyklostezek včetně neoznačených tras. Nahlédne i do Rakouska

7:05
Mikulov ve spolupráci s rakouskými sousedy mapuje cyklostezky. Do připravované informační brožury zahrne i dosud neoznačené trasy. Cyklisté se díky tomu také lépe zorientují, jak se napojit z české strany na jednotlivé zahraniční úseky. Přehledná mapa bude hotová v září.

U česko-německých hranic začal velký sraz neonacistů, lidé musí počítat s kontrolami policie

21:30
Ve východoněmeckém městě Ostritz (Ostřice), třicet kilometrů od česko-německých hranic, začal dvoudenní sraz krajní pravice s názvem Štít a meč. Dorazit má až deset tisíc lidí, včetně nejtvrdšího jádra. Na akci proto dohlížejí policisté z Německa, Česka a Polska. Lidé musí v oblasti po celý víkend počítat s namátkovými kontrolami v příhraničí.

Zemřel Zdeněk Plachý. Skladatel, režisér i performer, který změnil partituru v pěticípou hvězdu

20:56
Zemřel hudební skladatel a divadelní režisér Zdeněk Plachý, který od roku 2007 šest let působil jako umělecký šéf činohry brněnského Národního divadla. Bylo mu šestapadesát let.

Nejvyšší rozhledna v Česku se otevřela v ledvické elektrárně

20:56
Prosklená vyhlídka ve 144 metrech na střeše kotelny v areálu elektrárny Ledvice nedaleko Teplic je nově nejvyšší rozhlednou v Česku. Překonává i nejvyšší českou budovu, brněnskou AZ Tower. Výjimečná je i tím, že je z ní pohled na umělý bod s nejmenší nadmořskou výškou v tuzemsku – dno lomu Bílina.

Více angličtiny, matematiky a logiky. Ve školách na jihu Moravy přibývají třídy pro nadané děti

18:40
Na jižní Moravě vzroste počet škol, které se zapojí do projektu na vzdělávání nadaných dětí. Rodičům nabízejí možnost přihlásit děti do tříd s rozšířenou výukou angličtiny, matematiky a logiky. Od září se přidají i školy v Břeclavi. Kromě klasického zápisu děti absolvují i přijímací řízení včetně vědomostních testů.

Myslivci už prohledali kvůli moru prasat celou zamořenou oblast. Pokračují v lovu a doplňují pachové ohradníky

17:31
Myslivci a dobrovolníci prohledali kvůli africkému moru prasat všech padesát šest honiteb v zamořené oblasti na Zlínsku. Nařizovalo jim to mimořádné veterinární opatření vydané 22. března. Třicetidenní lhůta pro prohlídky honiteb zaměřené na vyhledávání uhynulých divokých prasat skončí v sobotu. Povinnost už uživatelé honiteb splnili.

Motolská nemocnice uzavřela kvůli spalničkám urgentní příjem

16:57
Lůžková část urgentního příjmu Fakultní nemocnice Motol zůstane 15 dní uzavřená. Důvodem je nutná izolace zaměstnanců po kontaktu se spalničkami. Jeden ze zaměstnanců urgentního příjmu se nakazil, ostatní musejí povinně do izolace. Uvedli to zástupci ministerstva zdravotnictví a nemocnice.

Sexuálně vydíral 160 mladých dívek, soud poslal internetového zvrhlíka na 6,5 roku do vězení

16:57
Za sexuální útoky na dívky prostřednictvím internetu si Jaroslav Pulpán odpyká šest a půl roku vězení. Pravomocně o tom rozhodl ústecký krajský soud, který muži současně uložil ochrannou sexuální léčbu. Obžaloby z pohlavního zneužívání soud muže naopak zprostil.

Vlaky u Karlových Varů nepojedou měsíce. Oprava sesunuté tratě přijde na 50 až 80 milionů

15:47
Obnova provozu na poškozené železnici u Dalovic na Karlovarsku potrvá několik měsíců. Zprovoznit nouzově jednu traťovou kolej, jak se původně předpokládalo, nebude kvůli nestabilitě podloží možné, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Iliaš. Celá oprava bude stát 50 až 80 milionů korun. SŽDC současně nad rámec pravidelných kontrol prozkoumá další vytipované...

Věřící z jižní Moravy odjeli uctít památku kardinála Berana

15:47
Uctít památku kardinála Josefa Berana odjeli dopoledne i věřící z jižní a východní Moravy. Například z Josefova a Kuželova na Hodonínsku odcestovala skupinka 25 lidí, kteří se podobných významných církevních akcí pravidelně účastní.

V areálu historických vysokých pecí v Ostravě startuje konopný veletrh

15:13
Až do neděle bude probíhat v pořadí už třetí ročník konopného veletrhu Konopex, který vyroste stejně jako loni v unikátních prostorách pod vysokými pecemi v Ostravě v Dolní oblasti Vítkovic. Návštěvníci zde naleznou kromě různých konopných produktů i vše, co je potřeba pro nadcházející pěstební sezonu.

OBRAZEM: Cvičení příslušníků aktivních záloh Hradba 2018

14:37
Největší cvičení záložáků v dějinách armády je v plném proudu. Účastní se ho 1400 žen a mužů z celkem čtrnácti pěších rot po celém Česku. Spolu s policií hlídkují ve městech a v příhraničních oblastech a cvičí i střežení objektů důležitých pro obranu státu.

Policie po zásahu v libereckém dopravním podniku obvinila devět lidí, tři zůstávají zadrženi

14:03
Policie kauzu libereckého dopravního podniku, kde ve čtvrtek zasahovala, prošetřuje pro šest trestných činů včetně poškození finančních zájmů Evropské unie a podplácení. Celkem policie obvinila devět lidí, z toho tři jsou stále zadržení. Bez dalších podrobností to uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Poezie je plná obrazů. Je to vlastně takový videoklip...

13:28
Básně autorů dvacátého a jednadvacátého století zfilmovali studenti a pedagogové Audiovizuální tvorby Slezské univerzity. Projekt s názvem Moderní poezie do škol má učitelům pomoci ve výuce a především studentům překonat strach z poezie.

Za privatizaci OKD navrhl žalobce podmíněné tresty a náhradu miliardové škody

12:54
Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD by měl soudní znalec Rudolf Doucha dostat tříletou podmínku. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by pak měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privat...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes