ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Svět na portálu ČT24

URL:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

13,2 položek/den

Zemřel duchovní poradce 12 amerických prezidentů Billy Graham

23:05
Naslouchal a radil už americkému prezidentovi Harrymu Trumanovi, ale i Baracku Obamovi. Baptistický kazatel a duchovní poradce hlav Spojených států amerických, Billy Graham, zemřel ve věku 99 let. V roce 1982 navštívil komunistické Československo, dokonce tehdy kázal v Praze, Brně i Bratislavě.

Kromě StB i se o Corbyna zajímala i východoněmecká Stasi, píše britský deník

21:23
O mírovou organizaci, v jejímž čele kdysi stál nynější předseda labouristů Jeremy Corbyn, se v 80. letech zajímala východoněmecká státní bezpečnost (Stasi). S odvoláním na svazky z německých archivů o tom informoval bulvární deník The Sun, podle kterého agenti tajné služby Německé demokratické republiky (NDR) organizaci dokonce infiltrovali. Lídr opozice v britském parlamentu nyní čelí aféře kv...

Trh s uměním čeká zemětřesení. Po smrti Davida Rockefellera je na prodej jeho sbírka umění

14:31
V Londýně v úterý na aukční výstavě představili uměleckou sbírku Peggy a Davida Rockefellerových, která by v květnové dražbě mohla vynést v přepočtu více než 10 miliard korun. Už na konci února se budou za desítky milionů korun dražit také obrazy českého malíře Františka Kupky.

Maďarsko řeší omezení nevládních organizací. Ty, které pomáhají migrantům, by mohlo zakázat

11:31
Maďarský parlament jedná o kontroverzním návrhu zákona, který by výrazně ztížil činnost nevládních organizací. Zákon by umožnil regulovat, popřípadě zakázat činnost nevládních organizací i jedinců podporujících migraci s odůvodněním, že představují ohrožení národní bezpečnosti. Podle kritiků mají projednávaná opatření umlčet ty, kteří upozorňují na porušování lidských práv.

Za nelegální překročení francouzských hranic až rok vězení. Macron chce zpřísnit imigrační zákony

10:22
Vláda francouzského prezidenta Emmanuela Macrona ve středu navrhne zpřísnění francouzských imigračních zákonů, včetně těch týkajících se žadatelů o azyl. Za nelegální překročení francouzských hranic bude hrozit až rok ve vězení a vysoké pokuty. Návrh podle agentury Reuters může vyvolat spory v rámci parlamentní většiny.

Na Rusy útočí bizarní předvolební spoty. Zachraňují Zemi před dekadentní Gayropou

8:40
V polovině března čeká Rusko volba prezidenta. Ačkoliv je předem téměř jasné, že Vladimir Putin svůj post obhájí, kampaň začíná přitvrzovat. Na internetu kolují videospoty, které přízemně vybízí lidi, aby šli k volbám. V opačném případě prý hrozí, že jim do bytu Evropa nastěhuje homosexuály.

Trump chce zakázat úpravu pušek na samopaly, podpoří i přísnější prověrky

8:40
Americký prezident Donald Trump v úterý oznámil, že chce v USA zakázat úpravu pušek na automatické zbraně, se kterými lze za minutu vystřelit několik set nábojů. Podle sdělení Bílého domu zvažuje i navýšení věkového limitu pro koupi zbraní. Dlouhodobou debatu o nutnosti více regulovat prodej zbraní zesílila střelba z minulého týdne na Floridě, při které zemřelo sedmnáct lidí.

Nutná ochranka a sporadické zvuky střelby. Štáb ČT natáčel ve válkami zničeném Jemenu

7:33
České televizi se jako prvnímu českému médiu podařilo vyslat svůj štáb do nepokoji zmítaného Jemenu. „V ulicích Adenu se kvůli nebezpečí únosů pohybujeme pod ochranou najatých ozbrojenců. V noci se dál sporadicky ozývá střelba,“ popisuje natáčení blízkovýchodní zpravodaj ČT Jakub Szántó. Jak na místě zjistil, jižanští vůdci jsou odhodlaní se od zbytku země odtrhnout.

Přežila střelbu parklandského útočníka, teď je ikonou boje za přísnější zbraňové zákony v USA

6:59
Po útoku na střední škole v Parklandu studenti rozjíždějí kampaně na sociálních sítích, svolávají stávky i pochody. Jejich cílem je zpřísnit regulaci zbraní, aby se podobné střelby neopakovaly. Hlavní postavou studentského hnutí se stala osmnáctiletá Emma Gonzálezová, která řádění střelce přežila.

Corbyn: Aféra s StB je projev strachu z nástupu labouristů k moci

20.února
Vůdce britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn v úterý poprvé veřejně odmítl obvinění z toho, že kdysi spolupracoval s československou Státní bezpečností (StB), a označil to za nesmysl. Aféra je podle něho výsledkem obav miliardářských tiskových magnátů z možného nástupu labouristů k moci.

Rakouská vládní strana FPÖ čelí skandálu s antisemitským zpěvníkem. Už podruhé

20.února
Protiimigrační a protiislámské Svobodné strany Rakouska (FPÖ), na jejímž vzniku se po druhé světové válce podílela řada bývalých nacistů, se dotkl další skandál s antisemitským zpěvníkem. Informoval o tom týdeník Falter, podle něhož se zpěvník objevil v nacionalistickém spolku vedeném jedním z funkcionářů strany. V krátké době jde už o druhou podobnou aféru.

Lidské pozůstatky i kosti vymřelých tvorů z doby ledové. Archeologové ukázali poklad ze zatopené mexické jeskyně

20.února
V polovině ledna popsal vědecký tým, že v Mexiku objevili největší zatopený jeskynní systém. Nyní archeologové popsali, co všechno v něm už našli. Zatopená jeskyně unikátním způsobem umožnila zachování mnoha artefaktů, které by na zemi zničili predátoři nebo příroda.

Japonec získal do péče 13 dětí, které mu v Thajsku porodily náhradní matky

20.února
Thajský soud rozhodl o přidělení třinácti dětí do rodičovské péče osmadvacetiletému japonskému podnikateli. Ty mu na klinice umělého oplodnění v Thajsku porodily náhradní matky. Podle britského listu The Guardian chtěl Mitsutoki Shigeta mnoho potomků, aby jim v budoucnu mohl předat své rozsáhlé jmění.

Martini a přestřelky? Spíše hodně trpělivosti a opatrnosti, ukazuje nové muzeum život špionů

20.února
Na newyorském Manhattanu otevřelo muzeum špionáže. Spíše než akčními filmy se inspiruje skutečnou prací tajných agentů, ale například i hackerů, popisuje jejich metody i historii. Nechybějí ani interaktivní exponáty, návštěvníci si například mohou zkusit ošálit detektor lži nebo ukrást nejdražší exponát v muzeu.

Moskva přiznala desítky zraněných a mrtvých Rusů po americkém náletu v Sýrii

20.února
Ruské ministerstvo zahraničí přiznalo, že při bojích v Sýrii před dvěma týdny zahynuly nebo byly zraněny desítky Rusů. Ve zveřejněném prohlášení ale upozornilo, že mezi nimi nebyli žádní příslušníci pravidelné ruské armády. K bojům se zapojením amerických vzdušných sil došlo 7. února v syrské provincii Dajr az-Zaur, Moskva dosud hovořila o nanejvýš pěti mrtvých Rusech.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes