ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Domácí na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

15,8 položek/den

Chemie hravá a srozumitelná: Novou učebnici, která čtenářům tyká, napsali sami studenti

6:05
Úspěšný projekt, ve kterém píší školní učebnice sami studenti, má další pokračování. Po osmi učebnicích matematiky se teď tvůrci vrhli také na chemii. Oproti klasickým výukovým knihám se liší hlavně jednoduchým a praktickým jazykem, kterému podle autorů studenti snáze rozumí. Učebnice jim třeba tyká, když vysvětluje nějakou látku.

Obrat v kauze sportovních dotací: Olympijský výbor couvá, může tím pomoci Janstovi

21:06
Český olympijský výbor i Česká obec sokolská změnily postoj ke kauze sportovních dotací – již se nepovažují za poškozené. Podle některých právníků to může pomoci šéfovi České unie sportu a vlivnému advokátovi Miroslavu Janstovi. Toho policie obvinila i kvůli údajnému poškození olympioniků při rozdělování dotací.

Ředitel České pošty Elkán končí, podle ministra chyběla vize

19:59
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar odvolal ředitele České pošty Martina Elkána. Funkci opustí ke konci února. Poště podle ministra v demisi chybí smysluplná vize fungování podniku. Nového ředitele chce Metnar nalézt prostřednictvím výběrového řízení, do té doby poštu povede nynější Elánův statutární zástupce Vít Bukvic.

7000 pojmů v knize i na webu. Nový encyklopedický slovník češtiny je nejlepší

18:51
Nový encyklopedický slovník češtiny je nejlepším slovníkem roku 2018. Rozhodla o tom Jednota tlumočníků a překladatelů. Celkem vybírala z 63 projektů. U vítězné publikace ji vedle papírové oslovila i on-line verze.

Mají desítky vědeckých center, které v Česku vznikly, smysl? Babiš se ptá, odkud vezmou peníze

18:51
Výzkumná centra podpořená z EU musí říct, odkud získávají peníze na svůj provoz. Teprve potom premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) rozhodne, jestli jsou udržitelná. Například na brněnské centrum CEITEC jde z rozpočtu půl miliardy ročně.

Prestižní Cena Wernera von Siemense zná vítěze. Milion korun si rozdělí čeští vědci i studenti

18:50
Celkem 25 nejlepších mladých vědců, studentů a pedagogů převzalo ocenění ve 20. ročníku prestižní vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Český Siemens v ní udělil ceny projektům z oblasti technických a přírodovědných oborů v sedmi kategoriích, a to včetně zvláštního ocenění za překonání překážek při studiu a ceny za nejlepší ženskou disertační práci. Vítězové si rozdělili finanční odměny v ...

Vyjednavače STAN a ANO nadále dělí osoba Babiše. Shodli se však na nutnosti prosadit insolvenční zákon

14:51
Hnutí Starostů a nezávislých (STAN) našlo na čtvrtečním jednání s hnutím ANO programové shody: například zvyšování platů učitelů či prosazení insolvenčního zákona. Starostové ale nadále trvají na tom, aby ve vládě nebyla trestně stíhaná osoba, ANO naopak trvá na Andreji Babišovi coby jediném kandidátovi na premiéra.

Česko sevře arktický mráz, noční teploty pošle o víkendu i 20 stupňů pod nulu. Víte, jak se připravit?

14:16
Česko čeká mimořádně mrazivý víkend. Ještě v sobotu sice nejvyšší denní teploty mohou vystoupat mírně nad nulu, v neděli se budou pohybovat už jen kolem minus pěti stupňů a ještě mrazivější budou noci. Kvůli jasné obloze a slabému větru mohou teploty v časných ranních hodinách padnout až na minus dvacet stupňů Celsia.

Karlovarská hejtmanka Vildumetzová z ANO se vzdá funkce. Zůstane jen poslankyní

14:16
Jana Vildumetzová (ANO) se vzdá funkce karlovarské hejtmanky a zůstane jen poslankyní. Kdo ji v čele kraje vystřídá, chce dohodnout do konce roku.

Expremiéři Pithart a Čarnogurský budou debatovat o rozdělení Československa

13:42
Bývalí premiéři Česka a Slovenska Petr Pithart a Ján Čarnogurský se sejdou na diskusi v Praze při příležitosti 25 let od rozdělení Československa. Oba se účastnili na počátku 90. let jednání předcházejících rozdělení federace, ačkoli u samotného konce společného státu 31. prosince 1992 již stáli jejich nástupci Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Přímý přenos z debaty nabídneme od 17 hodin živě na ...

Místo Hradu Senát? Pavel Fischer chce kandidovat v Praze 12

11:24
Neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer, který v prvním kole lednové volby skončil třetí za Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem, chce na podzim kandidovat do Senátu. Ve volebním obvodu Prahy 12 hodlá o hlasy voličů usilovat zatím jako nezávislý, jedná ale o podpoře politických stran.

Lidové milice. „Ozbrojená pěst dělnické třídy“ mohla poprvé udeřit před sedmdesáti lety

10:50
Lidové milice přezdívané jako ozbrojená pěst dělnické třídy představovaly polovojenské ozbrojené sbory přímo podléhající komunistické straně. Daly by se tak označit za ilegální armádu KSČ. Zformování Lidových milic vedení KSČ schválilo 22. února 1948, na den přesně před sedmdesáti lety. Sbory ozbrojených dělníků ji měly silově podpořit při přebírání moci nad republikou. Historii jednotek se bud...

Pekingu navzdory. Praha nakonec udělila azyl osmi čínským křesťanům

8:34
Po mnohaměsíčním čekání rozhodlo české ministerstvo vnitra o udělení mezinárodní ochrany osmici ze třicítky křesťanů, kteří v Česku požádali o poskytnutí azylu. V Číně patří praktikující křesťané mezi pronásledované náboženské skupiny, humanitární gesto českých úřadů ovšem přichází v době deklarovaného utužování přátelských vazeb mezi Pekingem a Prahou.

Prezident i vláda mluví xenofobně, kritizuje Česko organizace Amnesty. Vadí jí přístup k uprchlíkům a Romům

8:34
Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu uprchlíků a migrantů, tvrdí organizace Amnesty International (AI) ve své nejnovější zprávě o stavu lidských práv ve světě.

Nadšení nestačí. Krkonoše volají po zákonu, který nalije peníze do běžkařských tras

8:00
Krkonošská horská střediska volají po novele zákona o cestovním ruchu, který by po vzoru sousedních zemí zeefektivnil péči o turistické zázemí. Část výdělků na rekreantech přijíždějících do regionu by měli obchodníci převést do společné kasy, kterou by pak doplnil ze svého rozpočtu stát. Výsledná částka by se použila na protahování běžkařských tras nebo stavbu cyklostezek.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes