ČT24

Popis:

Zprávy z rubriky Domácí na portálu ČT24

URL:

http://www.ct24.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

12,4 položek/den

Pavel Fischer: S referendem bych nakládal velmi opatrně

20:51
Kandidát na prezidenta Pavel Fischer by v případě svého zvolení na Hrad jmenoval takovou vládu, která by měla ve sněmovně šanci získat důvěru. S referendy by nakládal velmi opatrně a za určitých podmínek by byl pro přijetí eura. Bývalý diplomat to prohlásil v rozhovoru pro Události ČT.

Začal svátek světel. Židé budou osm dní rozsvěcet svíčky a připomínat si zázrak

19:41
Se západem slunce začal osmidenní židovský svátek chanuka. Osm svící symbolizuje naději a zázrak. V Praze se chanukový svícen chanukija tradičně rozsvítil po 17. hodině na Palachově náměstí před Rudolfinem.

Pražská radnice chce co nejdřív opravit Libeňský most. A najít viníka zřícení lávky

19:41
Kdo může za pád lávky v pražské Tróji? Odpověď na tuto otázku chce znát pražská radnice. Magistrát proto podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Radnice v hlavním městě také chce co nejdříve zahájit opravu Libeňského mostu, který je v havarijním stavu. Jeho oprava vázne kvůli čekání, zda bude uznán kulturní památkou.

Stavba další části dálnice D6 začala, za tři roky odstraní hned dva dopravní „špunty“

18:00
Na Rakovnicku začala stavba další části karlovarské dálnice D6. Jde o úsek od Nového Strašecí k Řevničovu a navazující obchvat Řevničova. Oba úseky by měly být hotové do srpna 2020, karlovarská dálnice se tak prodlouží o deset kilometrů. Stát za to zaplatí přes 1,8 miliardy korun, část nákladů má pokrýt evropská dotace.

Výbor chce mít spis k Čapímu hnízdu ve sněmovně. Jsou to obstrukce, zní z opozice

16:15
Sněmovní mandátový a imunitní výbor požádal policii, aby jeho členové mohli nahlížet do spisu v případu Čapí hnízdo přímo ve sněmovně za přítomnosti vyšetřovatele. Někteří poslanci to však považují za pouhé obstrukce. Další schůze výboru, kam už by mohli přijít vysvětit svůj postoj ke kauze i premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek, by se mohla uskutečn...

Akademie věd měla letos úspěšný rok. Příští se jí zvyšuje rozpočet o půl miliardy

15:07
Vědci z Akademie věd ČR (AV ČR) letos získali dva prestižní granty Evropské rady pro výzkum – v biologii a v ekonomii. Další badatelé se podíleli na světově významných objevech, například na vysvětlení původu kosmického záření nebo na vyvinutí metody, která umožní přenos léčiv velmi odolných typů rakoviny. Letošní úspěchy vědců shrnula na úterním zasedání Akademického sněmu předsedkyně této ins...

ŽIVĚ: Poslanci rozhodují o složení sněmovních komisí

14:33
Poslanci mají na aktuální schůzi rozhodnout o složení jedenácti stálých sněmovních komisí. Volba jejich předsedů se sice má uskutečnit až později, kontroverze ale už stihla vzbudit nominace komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS).

Policisté, kteří při návštěvě čínského prezidenta přikázali sundat tibetskou vlajku, na to neměli právo

14:33
Policisté zasáhli nezákonně proti dvěma mužům, kteří při návštěvě čínského prezidenta vyvěsili do oken své kanceláře tibetskou a tchajwanskou vlajku. Rozhodl o tom pravomocně Městský soud v Praze. Vlajky visely z oken domu vedle hotelu Hitlon v době návštěvy Si Ťin-pchinga v Praze.

ON-LINE: FAČR jedná o budoucnosti a předsedovi. FIFA a UEFA vyhrožují normalizační komisí

13:58
Český fotbal si volí nadalší čtyři roky svého předsedu. Buď se jím stane outsider Petr Fousek, nebo favorit Martin Malík. Šance prvního jmenovaného jsou omezené už jen proto, že se nejspíš změní stanovy české Fotbalové asociace. Pokud se tak nestane, FIFA by vyslala do Česka tzv. normalizační komisi, která by převzala nucenou správu nad českým fotbalem.

Kárný senát NSS snížil plat olomouckému žalobci. Chyboval v kauze Zadeh

13:58
Nižší plat o deset procent bude mít na dva měsíce žalobce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Michal Galát. Snížil mu ho kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) za to, že chyboval v jedné z kauz česko-íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha. Opomenul konec lhůty, Zadeh tak měl ve věznici přísnější podmínky i po vypršení maximální doby takzvané koluzní vazby, kdy měl přejít ...

Po zásahu paralyzérem pacient zemřel. Podle Ústavního soudu byl zákrok v pořádku

11:34
Ústavní soud odmítl stížnost v případu pacienta, který zemřel v olomoucké fakultní nemocnici po zásahu paralyzérem. Policisté a zdravotníci podle soudu postupovali správně, když v listopadu 2015 proti nezvladatelnému pacientovi demolujícímu zařízení nemocnice použili paralyzér. Muž po zásahu zemřel. ČT informaci zjistila z databáze Ústavního soudu.

V Česku přibylo lidí, nejvíce z ciziny. Ženichům je u nás 30, nevěsty jsou o 3 roky mladší

11:01
Počet obyvatel České republiky vzrostl za tři čtvrtletí letošního roku o 18,7 tisíce osob na 10,597 milionu. Na přírůstku se podílela zahraniční migrace, zejména z Ukrajiny a Slovenska, uvádí Český statistický úřad (ČSÚ). Více lidí se také narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání přibylo také sňatků.

GIBS zasahuje kvůli ovlivňování trestních řízení, prohledává dvě advokátní kanceláře

9:20
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zasahuje na několika místech v Praze kvůli ovlivňování trestních řízení. Prohledává dvě advokátní kanceláře. Podle informací České televize je jedním z míst Václavské náměstí. Připravujeme podrobnosti.

V areálu Unipetrolu u Litvínova hořelo, požár provázely otřesy a výbuch

8:46
V areálu chemičky Unipetrol v Záluží u Litvínova ráno hořela aparatura na výrobu uhlovodíku. Podnikoví hasiči ale v krátké době podle vyjádření firmy dostali oheň pod kontrolu. Nikdo se nezranil. Společnost přesto o události informovala primátory a starosty okolních měst a obcí. Podle obyvatel Mostu a Litvínova požár provázely otřesy a výbuch.

Silný vítr v noci lámal stromy a ničil střechy. Hasiči vyjížděli k desítkám událostí

7:38
Přes Moravu a Slezsko se v noci přehnal velmi silný vítr. Lámal stromy a větve. Nejvíc výjezdů zaznamenali hasiči na Frýdecko-Místecku. V Moravskoslezském kraji vyjeli k více než padesátce událostí. Odstraňovali spadlé stromy a zabezpečovaly poškozené střechy. Nad ránem dosahoval vítr na Lysé hoře rychlosti až 135 km/h. V Olomouckém kraji pak museli hasiči k dalším dvěma desítkám událostí. V Je...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes