ComputerWorld

Popis:

Latest entries

URL:

http://computerworld.cz

Katalog:

Tech

Publikuje:

2,5 položek/den

Dakar 2018 - Vizualizace dat IoT

18:16
Přináším další informace o tom, jak si vedou moderní technologie interentu věcí na Rally Dakar 2018.

Mobilním aplikacím se stále daří, trh však zpomalil růst

15:36
Mobilní aplikace zůstaly i v roce 2017 velkým a rostoucím trhem, letos by se pak výnosy z obchodů s aplikacemi měly dostat na úroveň více než 110 miliard dolarů, odhaduje analytická společnost App Annie.

Reuters: Huawei je nebezpečím pro národní bezpečnost Spojených států

10:14
Američtí zákonodárci přesvědčují AT&T, jednoho z největších amerických mobilních operátorů, aby přetrhal vazby s čínskou telekomunikační společností Huawei a zablokoval plány operátora China Mobile ve vstupu na trh Spojených států amerických z důvodu národní bezpečnosti. Zprávu přinesla agentura Reuters a odkazuje se na dva pobočníky amerických kongresmanů.

Microsoft kvůli chybám Spectre a Meltdown zpomalí Windows

18.ledna
Zranitelnosti Meltdown a Spectre počítače zpomalí; nejvíce se dotknou starších řad procesorů na Windows 7 a 8, ušetřeny však nezůstanou ani Windows 10.

Díky technologii WPA3 bude Wi-Fi opět bezpečná

18.ledna
Téměř 14 let od schválení technologie WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) přichází sdružení Wi-Fi Alliance s další generací tohoto typu ochrany bezdrátových sítí. K oznámení návrhu nového standardu došlo na letošním veletrhu CES a i přes nedostatek podrobných informací je zřejmé, jak se novinka – s nijak překvapivým názvem WPA3 – hodlá vypořádat se známými problémy svého předchůdce. Podstatné je vě...

Něco si přejte, padá Bitcoin

17.ledna
Včera, 16. Ledna, postihl trh s kryptoměnami velký propad v řádu desítek procent; podle serveru Coinmarketcap a dat za 24 hodin posílila ze 100 největších kryptoměn pouze jedna jediná (Neblio) a kolem nuly se pohybuje další (Tether). Všechny ostatní zaznamenaly vysoký pokles hodnoty, informuje server TechCrunch.

Světový trh s polovodiči letos poroste výrazně rychleji

17.ledna
Světový trh s polovodiči vzroste podle analytiků společnosti Gartner v roce 2018 na 451 miliard dolarů, což představuje nárůst o 7,5 % oproti předchozímu roku – tedy téměř dvojnásobně rychleji, než činil předchozí odhad.

Dva bonusy pro Samsung

16.ledna
Zajímavé dvě novinky se dnes objevili k mobilům značky Samsung. Nabíjecí pouzdro a doplňkové pojištění.

Regulace kryptoměn – ano, či ne?

16.ledna
Aktuální hype kolem kryptoměn vyhnal jejich ceny raketově nahoru. Některé společnosti a vlády však svými zásahy tento trend začínají brzdit. Mimo jiné i kvůli ochraně zákazníků a rizikům souvisejícím s praním špinavých peněz.

HP představilo nejmenší multifunkční tiskárnu

16.ledna
HP uvedlo na tuzemský trh nejmenší multifunkční tiskárnu HP DeskJet Ink Advantage 3785. Jako prodejního pomocníka představilo také pohádkový projekt Mini Big Books zaměření na dětské čtenáře.

Pouze 12 % zaměstnanců zná pravidla pro bezpečnost firemního IT

16.ledna
Nedostatečná informovanost zaměstnanců o kybernetické bezpečnosti stále představuje velký problém pro značnou část firem po celém světě. Průzkum, který provedly společnosti Kaspersky Lab a B2B International, ukázal, že pouze každý desátý zaměstnanec (12 %) zná pravidla a strategii pro kybernetickou bezpečnost firmy, ve které pracuje.

Facebook změní algoritmy news feedu

15.ledna
Facebook se chystá změnit principy fungování news feedu. Firemní a mediální příspěvky v něm budou méně patrné, naopak viditelnější budou příspěvky rodinných příslušníků a přátel. Změna má proběhnout během následujících týdnů.

Dakar: IoT v problémech

15.ledna
Jak se daří moderním technologiím v náročných podmínkách Rally Dakar? Přinášíme další díl zápisků přímo z rally.

Veletrh CES 2018 skončil. Přinesl technologie očekávané i neočekávané

15.ledna
Největší veletrh spotřební elektroniky na světě CES skončil a na další si budeme muset počkat na leden 2019, ve dnech 8. až 11. ledna.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes