czechdesign.cz

Popis:

czechdesign.cz je Váš hlavní zdroj informací o českém designu a designérech. Přináší reportáže z výstav, veletrhů a dění ze škol designu.

URL:

http://www.czechdesign.cz

Katalog:

Kultura → Architektura a design

Publikuje:

2,7 položek/den

Kniha Příběhy věcí slaví 100 let republiky a vypráví historii designu

6:16
Jestli je možné nahlédnou dějiny naší krásné a letos stoleté republiky, tak jedině pomocí jedné originální knihy zvané Příběhy věcí. Spůsob, jakým chronologicky řadí příběhy věcí, mezi kterými vyrůstali naši praprarodiče, prarodiče, rodiče i my sami, vytváří nezaměnitelnou výpověď o své době, dokonce lepší než učebnice dějepisu.

Seminář: Vizuální identita českých měst

6:16
Unie grafického designu pořádá seminář zaměřený na problematiku vizuálního stylu českých měst a obcí. Seminář je určen jak pro designéry zabývající se tvorbou logotypů a vizuální identity, tak pro zástupce obcí, které svou vizuální podobu teprve hledají.

Výstava UNOSTO

0:59
Prachatická Neumannka zve na výstavu šperků skupiny UNOSTO, která se koná od 6. dubna do 23. května 2018.

Prezentace Anny Pleštilové: Ruční slepotisk a zlacení

0:59
Knihvazačská dílna UMPRUM pořádá veřejnou prezentaci knihy Anny Pleštilové Ruční slepotisk a zlacení. Uvedení do technologie a historické inspirace, která vyšla v roce 2016 v Nakladatelství UMPRUM.

Asistent/ka prodeje pro Eco Fashion Labels

0:59
E-shop se současnou ekologickou módou Eco Fashion Labels hledá do svého týmu na pražských Vinohradech asistenta prodeje.

Výstava Františka Kupky v Grand Palais

21.března
Málokteré jméno českého původu zaznamenává tak silnou světovou odezvu jako František Kupka. Jedním z důvodů je i fakt, že abstraktní malířství představuje jedno z klíčových témat dějin umění 20. století. Kupka patří k trojici jeho zakladatelů spolu s Robertem Delaunayem a Vasilijem Kandinským. Nyní je mu věnována velká retrospektivní výstava v Grand Palais v Paříži.

6 Čechů ve výběru 40 nejlepších prací Graduations Projects. Zaujali jednoduchostí a užitností

21.března
Graduation Projects je přehled nejzajímavějších diplomových prácí absolventů oborů grafického a produktového designu na školách v rámci Visegrádské čtyřky - Polska, Maďarska, Česka a Slovenska. Výstava konaná v polském zámku Cieszyn letos přivítala celkem 40 studentů, mezi nimi bylo i 6 zástupců z České republiky. Kteří to jsou a s jakými produkty se soutěže účastnili?

Pocket Seat Design Competition 2018

21.března
Zanalyzujte lidské potřeby, denní scénáře a aktivity a s ohledem na ně navrhněte co pohodlnější sezení do města. Vítězové si rozdělí přes 60 000 CZK a získají mediální propagaci.

Konec prací do školního archivu. Na UJEP navrhovali vizuální styl divadlu. Uměli si to obhájit?

20.března
V CZECHDESIGN pravidelně sledujeme, co se odehrává v líhních budoucích designérů. Tentokrát měla naše redaktorka možnost podívat se do útrob Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Přišlo jí totiž pozvání do klauzurní komise zimního semestru na katedře vizuálního designu. Jak si tam studenti s úkoly poradili a jak postupovali pedagogové při hodnocení semestru? Podívejte se s námi.

Březen ve znamení motion designu. Třetí ročník pražského festivalu Mouvo láká na oborové přesahy a kreativní spolupráce

19.března
V pátek 23. března odstartuje v pražském divadle Archa třetí ročník festivalu Mouvo. Ten během dvou dní nabídne návštěvníkům pečlivě zvolený výběr elitní světové scény na poli motion designu a tvůrců z odvětví, které právě s touto designovou oblastí neoddělitelně souvisí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes