Českokrumlovský deník

Popis:

Moje Českokrumlovsko - Českokrumlovský deník (denik.cz)

URL:

http://ceskokrumlovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

4,4 položek/den

OBRAZEM: Piráti, šneci nebo kostlivec mířili na křemežskou radnici

19:40
Křemže - Do kostýmů a masek se v sobotu oblékly děti až po ty nejmenší a vydaly se s rodiči do sálu radnice v Křemži na oblíbený dětský karneval.

OBRAZEM: Na přástky a za řemesly si můžete zajít ke klariskám

18:21
Český Krumlov - Tak trochu jako za starých dob to o tomto víkendu vypadá v českokrumlovských klášterech. Ve Velkém sále a seminární místnosti se zabydlely lektorky ručních prací a potichu tam vrčí kolovraty.

Zaměstnancům dávají vitamíny

11:50
Jižní Čechy – Očkování, dostatek ovoce a vitaminů. Tak se snaží na jihu bojovat proti chřipce. Epidemie region sužuje už více než měsíc. Ačkoliv tento týden počet marodů s akutními respiračními onemocněními klesl o jeden a půl procenta, chřipková epidemie na jihu Čech stále trvá.

V sobotu si můžete zajít na zabijačkové hody nebo s dětmi na karneval

11:50
Českokrumlovsko - Českokrumlovské kláštery nabízejí přástky u klarisek, v sobotní nabídce Krumlovska je i muzika.

Lyžovačka je ideální, s bruslením na ledě opatrně

10:31
Českokrumlovsko – Pokud nemůžete odolat bruslení na Lipně, můžete se vydat třeba do Horní Plané. Ovšem bruslení je na vlastní nebezpečí, i když jsou tam připravené dva umetené ovály a hřiště. Led tam měl podle čtvrtečního měření 10 až 12 cm a při současném mrazu by měl být jeho stav dostatečný. Hřiště má velikost 35 x 70 m, ovály 400 a 650 m.

Na Jezerní slati klesla teplota k minus 24 stupňům. Rekord ale nepadl

9:13
Jižní Čechy – Teploty spadly během noci na sobotu v nižších polohách kraje k minus 10 až minus 13 stupňům. Na Šumavě byl mráz ještě silnější, rekordní hodnoty ale odolaly.

OBRAZEM: Armáda trénovala v Bechyni odminování

9:13
Bechyně - V uplynulých dnech byli u 15. ženijního pluku v Bechyni zaškoleni noví strojníci Odminovacího kompletu Božena 5. Zkušenosti jim předávali ženisté nasazení při odminování v Jordánsku.

OBRAZEM: S psím fitness se dá začít v každém věku

7:55
České Budějovice – Dogfitness, to je pojem, který mnohým majitelům psa nic neříká. Ale najdou se tací, kteří se svým čtyřnohým mazlíčkem navštěvují psí posilovnu pravidelně.

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

6:37
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

OBRAZEM: Hasiči se nořili do ledu a ledové vody a soukali se po ledě

23.února
Frymburk - S ledem a studenou vodou zápolili po tři dny profesionální hasiči z Krumlovska. Jejich výcvik záchrany osob a sebezáchrany z ledu na lipenském jezeře skončil ve čtvrtek. Cvičení ve Frymburku se zúčastnilo více než sedm desítek hasičů ze stanic v Českém Krumlově, Kaplici, Křemži a Frymburka.

OBRAZEM: Ohlédnutí za loučovickým karnevalem

23.února
Loučovice - Karnevalovým veselím, muzikou a zábavnými soutěžemi ožil v neděli odpoledne rozsáhlý loučovický sál kulturního domu.

Už se ví, kdo postaví autobusové nádraží v Krumlově

23.února
Český Krumlov – Českokrumlovský rozvojový fond (ČKRF) zná dodavatele zakázky „Přestupní terminál Český Krumlov“. Rada města na svém jednání schválila výběr nejvhodnější nabídky, napřed ovšem musela pro tzv. neposkytnutí součinnosti vyloučit firmu EUROVIA CS, a. s., která výběrové řízení původně vyhrála.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes