Kultura Deník.cz

Popis:

Kultura Deník.cz. Zpravodajství ze světa kultury. Informace ze světa filmu, divadla, výtvarného umění i festivalového dění.

URL:

http://kultura.denik.cz

Katalog:

Kultura

Publikuje:

9,7 položek/den

Radní rozhodli. Moravské divadlo Olomouce povede David Gerneš

12:03
Moravské divadlo Olomouc od podzimu povede sedmadvacetiletý David Gerneš, současný ředitel Mikulovské rozvojové s.r.o. v Mikulově. V úterý dopoledne o tom rozhodla Rada města Olomouce.

OBRAZEM: Tomáš Klus zazpíval v Plzni odsouzeným

7:59
Nevšední kulturní program čekal v pondělí na zhruba stovku odsouzených, kteří si odpykávají svůj trest v borské věznici.

OBRAZEM: Rainbow show postavili na hitech Deep Purple a hráli pomaleji

23.dubna
Praha /FOTOGALERIE/ - Rainbow Ritchie Blackmora, který je jediný původní člen kapely postavili svůj koncert na hitech Deep Purple, se kterými v minulosti rovněž hrál.

Utajený Kája Saudek se vrací po čtyřiceti letech

23.dubna
Nakladatelství Plus vydalo nepříliš známá díla legendy československého komiksu, která vycházela ve slovenských Technických novinách v sedmdesátých letech.

Praha vzdala hold Miloši Formanovi. Tleskala mu zaplněná síň Obecního domu

22.dubna
Praha dnes ve Smetanově síni Obecního domu uctila památku režiséra Miloše Formana, který zemřel 13. dubna v USA. Českému rodákovi, který po odchodu z vlasti žil natrvalo v USA, bylo 86 let. Při vzpomínkovém večeru byla promítnuta režisérská verze filmu Amadeus. Zaznělo i několik skladeb z tohoto filmu v podání Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Asambláž Běly Kolářové se vydražila za 600 tisíc korun

22.dubna
Asambláž Trojúhelníkový kruh Běly Kolářové, kterou tato originální výtvarnice a fotografka vytvořila z úlomků žiletek, se na dnešní aukci na pražském Žofíně prodala za 600 tisíc korun včetně aukční přirážky. Vyvolávací cena byla o 100 tisíc korun nižší. ČTK o tom dnes informovala Barbora Leskovjanová z pořádajícího aukčního domu Sýpka.

Světový muzikálový Shrek se vydává za českým publikem

22.dubna
Představení k nám přichází deset let po newyorské premiéře na Broadwayi. Dnes má tato očekávaná rodinná podívaná premiéru v pražské Tip Sport Areně.

Loučení s Pavlem Šrutem, mužem s citem pro hříčky i humor

22.dubna
Hravý, moudrý, laskavý. Takový byl podle přátel Pavel Šrut, muž s vytříbeným perem i humorem, jenž zemřel z pátku na sobotu.

Michal Suchánek: Můžete hrát vibrátor i kombajn, opakování se přesto nevyhnete

22.dubna
Autor a herec Michal Suchánek je v poslední době neodmyslitelně spjatý zejména s oblíbenou Partičkou. Je ale stále i vyhledávaným hercem, byť se tomu označení občas brání. Na filmovém plátně se aktuálně objevuje jako nešťastný outsider Pepa ve stejnojmenném filmu režiséra Jána Nováka. Upřímně však přiznává: „Se mnou je to docela těžký, nemám ambice dělat rozhovory o své práci a tendence vyprávě...

OBRAZEM: Čáslavané se naposledy rozloučili s Milošem Formanem

22.dubna
Na smutnou zprávu, že 13. dubna zemřel ve svých 86 letech snad nejznámější čáslavský rodák, filmový režisér Miloš Forman, zareagovali v Čáslavi okamžitě. Do vestibulu kina, pojmenovaném po režisérovi, umístilo vedení města kondolenční knihu, do které chodili lidé vyjadřovat soustrast.

Werichovci v Praze oslaví Mezinárodní den srandy

22.dubna
Sdružení Werichovci v sobotu po roce opět oslaví Mezinárodní den srandy, který před lety vyhlásilo jako vzpomínku na premiéru první hry Jiřího Voskovce a Jana Wericha - Vest Pocket Revue.

Zemřel básník, textař a autor dětských knih Pavel Šrut

22.dubna
V pátek večer zemřel básník, autor knížek pro děti, textař a překladatel Pavel Šrut, bylo mu 78 let. Jménem rodiny to řekl publicista Jaroslav Veis. Šrut byl nositelem prestižní Ceny Jaroslava Seiferta, Ceny Karla Čapka udělované českým PEN klubem, Státní ceny za literaturu a překlad a ceny Magnesia litera za první díl populární knížky pro děti Lichožrouti.

Metanol aneb Když vraždí pančovaný alkohol

22.dubna
/TRAILER/ Devětačtyřicet mrtvých, přes sto trvale zdravotně postižených, osmdesát obviněných, tisíce stran soudních spisů. O čem je řeč? O takzvané metanolové kauze, která v Česku vypukla v roce 2012. Zpracovává ji dvojdílný snímek Metanol, jehož první část uvede Česká televize tuto neděli, druhý pak tu následující.

Švédský dýdžej Avicii zemřel v Ománu, trpěl zdravotními problémy

22.dubna
Jeden z nejúspěšnějších světových dýdžejů Avicii, který napomohl globálnímu rozmachu elektronické hudby, byl v pátek nalezen mrtvý v Maskatu, hlavním městě Ománu. Bylo mu osmadvacet let. Příčina smrti nebyla zveřejněna. Avicii odešel před dvěma lety do "předčasného důchodu", přičemž v posledních letech veřejně mluvil o svých zdravotních problémech, včetně zánětu slinivky, vyvolaném nadměrným pi...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes