Kultura Deník.cz

Popis:

Kultura Deník.cz. Zpravodajství ze světa kultury. Informace ze světa filmu, divadla, výtvarného umění i festivalového dění.

URL:

http://kultura.denik.cz

Katalog:

Kultura

Publikuje:

3,7 položek/den

V Obecním domě byly rozdány ceny klasické hudby, uspěli Tyrrell či Pešek

23:38
Britský muzikolog a odborník na českou operu John Tyrrell, dirigent Libor Pešek a tenorista Petr Nekoranec patří mezi vítěze ceny klasické hudby Classic Prague Awards za rok 2017. Vedle nominačních kategorií odborná porota vyhlásila také vítěze kategorií soutěžních. Ceny v sobotu v přímém přenosu České televize předali v pražském Obecním domě. Večer moderoval ředitel České filharmonie David Mar...

Stašová s Dlouhým již podruhé vyprodali sál jihlavského Domu kultury

21:24
Herečka Simona Stašová a Michal Dlouhý v hlavních rolích vystoupí před publikem jihlavského Domu kultury. Příští týden v úterý přijedou do krajského města Vysočiny zahrát úspěšnou komedii Vím, že víš, že vím.

OBRAZEM: Mrznoucí jazz rozehřál kolemjdoucí v centru Znojma

16:20
/VIDEO/ Znojmo patří po roce opět jazzu. Ani v letošním ročníku festivalu nechyběl oblíbený Mrznoucí jazz. Trio muzikantů zahrálo kolemjdoucím pod radniční věží v Obrokové ulici.

Největší arenu v Česku dobyli Gott či Lucie. Na řadě jsou Vondráčková a Mareš

12:24
Nejen hvězdy světového formátu vystupují v největší hale v republice, ve vysočanské O2 areně. Čeští interpreti zde slaví buď životní jubilea, kulatá výročí kariéry či rozloučení s ní, comebacky nebo případně vánoční koncerty. O víkendu se o to pokusí Helena Vondráčková a v dubnu dokonce dvěma koncerty Leoš Mareš.

Potvrzeno: Tom Petty se neúmyslně předávkoval léky

11:17
/VIDEO/ Po měsících spekulací lékaři zveřejnili oficiální příčinu úmrtí zpěváka Toma Pettyho. Podle lékařů za jeho smrt může neúmyslné předávkování léky, které bral. To způsobilo zástavu srdce a následné selhání dalších orgánů. Jeden z komerčně nejúspěšnějších světových muzikantů zemřel 2. října.

Mít Filipa se rozhodně vyplatí. Slezské divadlo sází na Oscara Wilda

10:08
/POZVÁNKA/ Slezské divadlo uvede v neděli premiéru známé komedie Oscara Wilda s názvem Jak je důležité míti Filipa.

Helena Třeštíková: Manželské etudy jsou svědkem doby i terapií

5:38
/ROZHOVOR/ Ona a on v běhu času. O tom je cyklus Heleny Třeštíkové, který právě běží na obrazovce ČT2. "Ohlasy mám dobré i zlé," říká autorka.

Písně Semaforu v Hranicích zazpívá Jiří Suchý i Michal Malátný

19.ledna
Jiří Suchý, Jitka Molavcová, ale třeba i Michal Malátný. Ti všichni se představí již v pondělí 5 . února v Divadle Stará střelnice v Hranicích, aby připomněly nezapomenutelné písně pražského divadla Semafor.

Nahrávka Kantáty z Vysočiny získala nominaci na britskou cenu

19.ledna
Pražský filharmonický sbor (PFS) pod vedením Lukáše Vasilka získal s nahrávkou Kantát z Vysočiny Bohuslava Martinů nominaci na cenu britského časopisu BBC Music Magazine v kategorii sborové tvorby. O tom, zda přední český sbor promění nominaci v cenu, rozhodne veřejné hlasování na webu zřízeném BBC pro tento účel.

Film Špína uvidí američtí diváci

19.ledna
Česko-slovenský snímek Špína, který figuruje v nominacích na ceny české kritiky i Českých lvů, se dočká americké premiéry. Stane se tak 8. února na festivalu v Santa Barbaře, jehož organizátoři Špínu vybrali do mezinárodní soutěže.

Zemřel Peter Mayle, autor předlohy filmu Dobrý ročník. Bylo mu 78 let

19.ledna
Britský spisovatel Peter Mayle, který se proslavil zejména knihou Rok v Provence, zemřel ve čtvrtek v nemocnici nedaleko svého domu na jihu Francie. Oznámila to agentura AP s odvoláním na autorova nakladatele. Spisovateli bylo 78 let.

Oscarový favorit vypráví o cestě za odplatou. Kousek za Ebbingem

19.ledna
Jak vykřičet do světa svůj hněv a touhu po pravedlnosti? Pro Mildred jsou to tři billboardy za městem. Tam, kde zabili její dceru. Snímek Martina McDonagha Tři billboardy kousek za Ebbingem, který teď vstupuje do našich kin, budí pozornost. Kromě cen z Benátek a Toronta se dočkal zkraje ledna uznání na Zlatých glóbech, kde vyhrál čtyři sošky. A celkem právem.

Zákazy nás před dezinformacemi neochrání, varuje autorka knihy o fake news

18.ledna
Příznačně v době mezi oběma koly prezidentských voleb, kdy o pozornost českého voliče bojují tisíce pravdivých i falešných zpráv, proběhl v Brně křest ojedinělé knihy. Nejlepší kniha o fake news!!! se s nadsázkou v samotném titulu pokouší vnést do světa dezinformací a manipulací trochu světla. Dvou žen, které stojí za jejím vznikem, jsme se zeptali například na to, proč Češi tak rádi věří konsp...

Kapela spoluhráčů Franka Zappy míří do Prahy

18.ledna
Frank Zappa si i téměř 25 let po svém odchodu dokázal udržet mezi českými fanoušky výjimečné postavení. Byl jednou z největších osobností historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény.

V krytu pod Špilberkem svede cikánský boxer poslední zápas

17.ledna
Brno /FOTOGALERIE/ – Byl hvězda ringu, národní šampion. V posledním zápasu vystoupil jako karikatura árijského boxera, s vlasy odbarvenými na blond a nabílo zapudrovaným obličejem. Za to ho deportovali do koncentračního tábora, kde se bil s vojáky SS jen pro zábavu svých trýznitelů. Dramatický příběh cikánského boxera Johanna Trollmanna zvaného Rukeli vypráví brněnský herec a komik Filip Teller.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes