deníkPlus.cz

Popis:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://technika.denikplus.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

7 položek/týden

Zemřel poslední samec severního bílého nosorožce. V posledních letech ho střežili po zuby ozbrojení rangeři

9:52
Počátkem tohoto týdne zemřel poslední samec severního nosorožce bílého, který je ve volné přírodě považován za vyhynulého.O záchranu tohoto druhu se nyní budou snažit vědci za pomoci nejmodernějších technologií.

Vědci upozorňují na silné galaktické záření. Kosmonauti mohou být vystaveni vážnému nebezpečí

20.března
Vědecký výzkum v oblasti účinků komického záření prokázal, že kosmické záření je každým rokem silnější.Vědci z Univerzity New Hampshire na tuto skutečnost upozorňují v nejnovější studii, stejně jako na to, že vysoké úrovně kosmického záření mohou mít negativní vliv nejen na lidský organizmus, ale také na širokou škálu elektronických zařízení..

Čína testuje nový supervlak. Dosáhne rychlosti až 1000 km/h

19.března
Čína testuje prototyp supervlaku maglev, který je uzavřen ve vakuové trati.Díky této konfiguraci nový maglev dosáhne téměř rychlosti zvuku, což je téměř třikrát více než rychlost, které dosahují současné čínské maglevy..

Geneticky upravené mořské řasy mají velmi zajímavou vlastnost. Mohou se stát palivem budoucnosti

18.března
Díky unikátním vlastnostem se laboratorně modifikované řasy mohou stát palivem budoucnosti.Paliva založená na výrobě z řas budou podle vědců do dvaceti let představovat největšího konkurenta ropné produkce..

NASA buduje vesmírnou ponorku. Bude zkoumat hlubiny vzdálených světů

17.března
Americká NASA se rozhodla zrealizovat unikátní a ambiciózní projekt.Do vesmíru chce vyslat první kosmickou ponorku, která by se měla ponořit do hlubin oceánu na Saturnově měsíci Titanu.

Partizánský kousek jedné americké společnosti. Do vesmíru dostala první nelegální družice v historii

16.března
Počátkem letošního roku se přes nesouhlas odborníků a absenci jakéhokoliv povolení do vesmíru dostalo několik soukromých družic.Podle americké federální agentury představují nebezpečí kvůli jejich vysoké rychlosti.

Smrtící jed Novičok vyvinutý v Sovětském svazu je nejstrašnější chemickou zbraní na světě

15.března
Podle pondělního vyjádření britské premiérky Theresy Mayové byl bývalý ruský agent Sergej Skripal otráven látkou, jejíž stopy vedou do Ruska.Extrémně smrtelným jedem je látka Novičok, která byla vyvinuta v bývalém Sovětském svazu..

Lidský mozek sehrává nerovnou bitvu s umělou inteligencí. Opravdu lidé vědí, co dělají?

14.března
To, na čem lidské mozky pracují staletí, umělá inteligence zvládne za zlomek tohoto času.Experti zabývající se budoucím vývojem předpovídají nebývalý technologický rozvoj, zároveň ale varují před riziky.

Vědci vyrobili elektronickou kůži. Jak nový vynález funguje?

13.března
Hlavní nevýhodou dnešních protéz nahrazujících končetiny je nemožnost s jejich pomocí vnímat doteky nebo teplo.Díky novému vynálezu vědců z Coloradské univerzity v Boulderu by toto omezení mohlo být brzy minulostí.

Jedna z největších záhad v dějinách letectví po mnoha letech rozluštěna

12.března
Legendární americká letkyně zmizela beze stopy v roce 1937 spolu se svým navigátorem.Od té doby po nich marně pátralo mnoho záchranných týmů, ale bez úspěchu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes