deníkPlus.cz

Popis:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://zpravy.denikplus.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

3 položek/měsíc

Zásah do voleb? Prezident se ohradil, že jde o nepodložená obvinění

13.ledna
Peskov uvedl, že obvinění jsou nepodložená a poškozují vzájemné vztahy. „Poškozují nejen dvoustranné rusko-americké vztahy, poškozují samotné Spojené státy, protože když se to stane posedlostí, nevytváří to dobré podmínky pro normální společenský vývoj a život,“ prohlásil podle agentury TASS mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina.

Rok 2018 bude podle prezidenta úžasný a fantastický

2.ledna
Podle šéfa Bílého domu bude pokračovat růst na burze a podniky budou dále přicházet do USA. Z úspěchů roku uplynulého Trump vyzdvihl daňovou reformu, umožnění těžby ropy a plynu v Arktické národní přírodní rezervaci a zrušení povinného zdravotního pojištění.

Prezident ostře zkritizoval dámský časopis

1.ledna
O víkendu se na webové stránce magazínu objevilo video s přípitky pro Clintonovu a jednotliví mluvčí v něm bývalé kandidátce a ministryni zahraničí dávají rady do příštího roku. Jedna z nich zní, že by se měla věnovat třeba pletení, dobrovolnické práci nebo jakémukoli jinému koníčku, který by ji odvedl od záměru ucházet se znovu o prezidentský post.

Reformovat Řím je jako čistit sfingu kartáčkem na zuby

22.prosince
František ve své řeči varoval před "osobami, které jsou pečlivě vybrány, aby pomohly při prosazení reforem, nepochopí ale velkou zodpovědnost a nechají se zkorumpovat vlastní ctižádostí a touhou po slávě". „A když jsou vlídně z funkce odstraněny, prohlásí se za mučedníky systému, 'špatně informovaného papeže' a 'staré gardy', místo aby řekly 'mea culpa'," dodala hlava římskokatolické církve.

Prezident nepřekvapil. Oznámil to, co všichni předem věděli

7.prosince
„Předložím svou kandidaturu na post prezidenta Ruské federace,“ řekl Putin obecenstvu při setkání s pracovníky automobilky GAZ v Nižním Novgorodu. Ruský prezident se dosud ke své kandidatuře odmítal vyjadřovat.

Jaká je cesta ke zvýšení důvěry lidí v Evropskou unii?

18.listopadu
Zástupci zemí unie na neformální schůzce přijali evropský pilíř sociálních práv, což je dvacítka principů, podle kterých by měla být formulována budoucí evropská sociální politika. „EU se dlouho soustředila na odstraňování obchodních překážek, na zajišťování mobility na jednotném trhu, a to je pro naši konkurenceschopnost na světových trzích důležité.

Ovlivňování voleb? Padlo první obvinění

29.října
Podle nejmenovaných zdrojů sdělení obvinění již schválila federální velká porota ve Washingtonu a na osoby, kterých se týkají, by mohla být uvalena vazba již v pondělí. Velkou porotu složenou z amerických občanů používají vyšetřující orgány při rozhodování, zda je v konkrétním případě dostatek důkazů pro případné obvinění.

Nezávislé Katalánsko nikdo v Evropě neuzná, varuje Brusel

20.října
„Bylo by lepší, kdyby katalánská vláda nezávislost nevyhlašovala, protože nikdo s ní v Evropě nesouhlasí," řekl předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani. Zopakoval také názor evropských unijních představitelů, že nynější spor Madridu s Barcelonou je španělský, nikoli unijní problém.

Ministr vnitra navrhl zavést muslimské svátky

15.října
Ještě na jaře se přitom zapojil do debaty o nutnosti prosazovat většinovou či národní kulturu. Ministr de Maiziére, který je členem Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové, navrhl zavedení muslimských státních svátků na shromáždění ve městě Wolfenbüttel, které se konalo před nedělními zemskými volbami v Dolním Sasku.

Dusno na hranicích KLDR. Kimův režim k přeletu amerických bombardérů zatím mlčí

12.října
KLDR nedávno pohrozila, že sestřelí americké letouny v případě, že se přiblíží k jejímu území. Žádná reakce ze strany režimu Kim Čong-una zatím nepřišla.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes