deníkPlus.cz

Popis:

deníkPlus.cz - Politika, Osobnosti, Styl, Technika, Bydlení a Hobby. Zprávy pro Vás.

URL:

http://zpravy.denikplus.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

6 položek/měsíc

Skripal a jeho dcera nebyli otráveni novičokem, tvrdí Rusko

16.dubna
Lavrova k tvrzení, že Skripal a jeho dcera nebyli vystaveni nervové látce A-234 (novičok) vede hlavně to, že se dvojice po otravě uzdravuje. Juliji už propustili z nemocnice a její otec je na tom den ode dne lépe.

Raketový útok USA na Sýrii se podle všeho obešel bez civilních obětí

15.dubna
Útok na Sýrii trval asi hodinu a půl. NATO se posléze vyjádřilo, že šlo o reakci na použití chemických zbraní režimem syrského prezidenta Bašára Asada.

Jak je možné, že Skripalovi přežili otravu novičokem?

8.dubna
Podle britských vyšetřovatelů byli Skripalovi vystaveni vojenské bojové látce Novičok, proti níž není znám protijed. Ruské velvyslanectví v Londýně požádalo v souvislosti se Skripalovým případem o schůzku s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem.

Brexit z evropských zemí nejvíc poškodí našeho souseda

6.dubna
Podle studie bude mezi padesáti nejvíce postiženými oblastmi 41 ve spolkové republice. O studii informují německá média skupiny Funke.

Pornoherečka Stormy Daniels žádá soud o výslech Donalda Trumpa a zároveň rozjíždí turné po striptýzových barech

29.března
Stormy Daniels, občanským jménem Stephanie Cliffordová, napadla počátkem března dohodu o zachování mlčenlivosti, aby mohla veřejně promluvit o svém vztahu s Trumpem, který prezident popírá. Argumentovala tím, že Trump písemnou dohodu nikdy osobně nepodepsal.

Merkelová kárala Turecko i Trumpa. Evropu označila za garanta míru a blahobytu

22.března
Kancléřka se do Turecka opřela během projevu před Spolkovým sněmem, kterému představila programové prohlášení své nové vlády. „Přes všechny oprávněné bezpečnostní zájmy Turecka je nepřijatelné to, co se v syrském Afrínu děje, kde jsou tisíce a tisíce civilistů pronásledovány, kde civilisté umírají a odkud musejí uprchnout,“ řekla kancléřka.

EU jedná s východoevropskými státy povýšeně

19.března
Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na rozhovor Seehofera s listem Die Welt am Sonntag. Předseda konzervativní Křesťanskosociální unie (CSU) Seehofer se snaží ukázat, že jeho strana zaujímá nesmlouvavý postoj v otázkách migrace.

Chystá se žaloba na Apple a Google za nekalé praktiky

17.března
Podle agentury AFP uvedl, že případnou sankci, kterou by pařížský obchodní soud mohl uložit, odhaduje na „několik milionů eur". Apple a Google údajně softwarovým vývojářům jednostranně diktují ceny a další smluvní podmínky.

Premiér je připraven podat demisi

15.března
Fico uvedl, že pokud Kiska jeho podmínky splní, je připravený rezignovat už ve čtvrtek. Předčasné volby by podle Fica provázely chaos a nestabilita.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes