Deník Referendum

Popis:

Zpravodajsko-publicistický server Deník Referendum každý den zveřejňuje soubor nejméně pěti komentářů a výběr nejdůležitějších zpráv z domova, ze světa a o umění.

URL:

http://www.denikreferendum.cz/rubrika/nazory

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

3,5 položek/den

Michal Pícl: Chystaná změna daňového systému jde na ruku nejbohatším skupinám

9:12
Ještě před odchodem z ministerských kanceláří plánuje „tým expertů“ hnutí ANO předložit Sněmovně zásadní zákon na změnu daňového systému, který se ne náhodou nápadně podobá všem předchozím pravicovým balíčkům.

Gaby Khazalová: Případ Sarkocy: Neselhal Jeremy Corbyn, ale britský bulvár a česká média

9:12
Velmi rychle se ukázalo, že v případu nepodloženého obvinění Jeremyho Corbyna ze spolupráce s StB neselhal britský politik, ale bristký bulvár a konzervativci. A také česká média, což mrzí zejména v případech ČTK a České televize.

Bohumil Doležal: Nechraňme Babiše před extremisty, chraňme Českou republiku před Babišem

8:09
Autor, dlouholetý politický komentátor, se – jak sám uvádí – poprvé obrací cíleně na levicové publikum: s prosbou o podporu své výzvy demokratickým stranám.

Jan Gruber: Rodinná firma na dobro

8:09
Politika je nástroj na vyvažování zájmů a hledání kompromisů. Když se z vlády stane rodinná firma, jde politika stranou. Pravda je jedna. Má ji pan majitel, který sám rozhoduje o dobru deseti milionů zaměstnanců, dříve občanů.

Jiří Dolejš: Studium budoucnosti a pověstný „prognosťák“

22.února
V letošním roce uplyne třicet pět let od vzniku legendárního „prognosťáku“. Jiří Dolejš, který působil v jeho české pobočce, rekapituluje historii a vznáší otáku, zda by i dnes neměla nejvyšší místa věnovat budoucnosti více pozornosti.

Ivan Štampach: Estébácká zbraň proti Corbynovi

22.února
I v Británii přicházejí v předvolebním boji nečestné útoky soupeřů. Estébácká karta však nejspíš nebude v britských poměrech tak silná, jako je v poměrech zdejších, kde se často využívá namísto běžné argumentace.

Karel Machovec: ČSSD po Hradci: skutečnému řešení se zatím ani nezačala blížit

21.února
Bývalý první místopředseda ČSSD pro Deník Referendum analyzuje situaci druhdy nejsilnější české demokratické strany po hradeckém sjezdu.

Kateřina Smejkalová: Paní Tůdlenůdle

21.února
Nastupující předsedkyně německých sociálních demokratů Andrea Nahlesová je u nás líčena především jako rázovitá až neotesaná politička. Podle portrétu připraveného Kateřinou Smejkalovou jde však o daleko barvitější osobnost.

Vladimír Hanáček: Politika paměti jako konflikt obětí

21.února
Polský návrh novely zákona o Institutu národní paměti vyvolal kontroverze nejen doma, ale i na mezinárodní rovině. Ovlivnil i vztah letitých spojenců – Poláků a Izraelců.

Oto Novotný: Sjezdové postřehy

21.února
Dlouholetý hlavní analytik ČSSD poskytl Deníku Referendum své postřehy o tom, jaké informace hradecký sjezd přinesl o stavu strany.

Nour Tamimi: Je třeba, aby Izrael přestal věznit děti, jako je moje sestřenice Ahed

20.února
Palestinská studentka a aktivistka Nour Tamimi popisuje problémy, jimž čelí její rodina a sousedé v obcích na Západním břehu Jordánu a které vyústily v zatčení její příbuzné.

Jan Jukl: Nechtějme se stát Kosteleckými uzeninami české politiky

20.února
Jan Jukl kandidující na předsedu s podporou platformy Lepší ČSSD je možná získal na sjezdu v prvním kole volby jen šest hlasů, ačkoli přednesl zřejmě nejobsažnější projev. Jeho zredigovanou verzi zveřejňujeme.

Lukáš Jelínek: Sociální demokraty spojuje potřeba rozhýbat stranu

20.února
Jsou problémy, které se překonávají pomalu, a jsou takové, u nichž stačí dobrá vůle a zmizí. Jan Hamáček naznačuje, že je připraven strnulé vody rozhýbat a začít pěstovat otevřenost a spolupráci.

Ondřej Vaculík: Není políčeno na zloduchy, ale na nás, hlupáky

20.února
Registr majetkových přiznání je dalším projevem bytnění administrativních, technokratických procesů, jež zasahuje venkov. To si lidé, kteří ztratili vztah k původnímu prostředí, na němž závisí naše životy, zjevně vůbec neuvědomují.

Šárka Homfray: Anonymní odboráři v právním státě

19.února
Podle rozhodnutí Nejvyššího soudu mají nyní zaměstnanci možnost sdružovat se v takzvaných seskupeních členů namísto klasických organizací s vlastní právní osobností. To znamená velký krok vpřed, stále je však co zlepšovat.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes