Deník Referendum

Popis:

Zpravodajsko-publicistický server Deník Referendum každý den zveřejňuje soubor nejméně pěti komentářů a výběr nejdůležitějších zpráv z domova, ze světa a o umění.

URL:

http://www.denikreferendum.cz/rubrika/vikend

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

7,7 položek/týden

Miloš Zeman bohužel nezklamal

18.února
Vystoupení Miloše Zemana na sjezdu bylo plné ataků na pachatale domnělých osobních křivd a setkalo se s velmi vlažným přijetím. I proto, že působil jako málo věrohodný emisar Andreje Babiše.

Sledujeme živě: ČSSD v Hradci rozhoduje o svém dalším osudu

18.února
Česká strana sociálně demokratická dnes v Hradci Králové bude rozhodovat o svém novém vedení a případné účasti ve vládě. Sjezd by měl ukázat, kam chce strana nadále směřovat. V DR pro vás připravujeme živé komentované zpravodajství.

Odpověď na stížnost FN v Motole Syndikátu novinářů

17.února
Syndikát novinářů předal Deníku Referendum k vyjádření stížnost FN v Motole na zprávu redaktorky Petry Dvořákové. Protože se věc týká veřejného zájmu i podstaty novinářské práce, stížnost i odpověď zveřejňujeme.

Jan Gruber: Z Hradce do Hradce: Ke komu se má vymezovat sociální demokracie

17.února
Před pětadvaceti lety si ČSSD na sjezdu v Hradci Králové zvolila za předsedu Miloše Zemana. V neděli se delegáti sjezdu sejdou znovu na stejném místě a budou hledat cesty, jak stranu dnes vyvést z její nynější krize.

Rozhovor s Václavem Štětkou o situaci médií: Nebojme se regulace

17.února
Ještě před pár lety se mediální teoretici téměř nezabývali vztahem mezi tím, kdo vlastní média a co se v nich píše. Dnes je právě toto považováno za jeden ze základních problémů tuzemské žurnalistiky.

Petr Jedlička: Fotka Jany Černochové s AR-15 a floridský masakr: reakce na kritiku

17.února
Redaktor DR hájí své čtvrteční propojení zprávy o střeleckém útoku ve střední škole na Floridě s fotografií české odpůrkyně důslednější regulace zbraní, jež na dotyčném snímku pózuje se stejným typem pušky, jaký použil útočník v USA.

#MeToo: debata, která se k nám bohužel příliš nepřenesla

11.února
Úměrně s tím, jak vzdálená je českému prostředí kampaň proti sexuálnímu násilí, klesá také kvalita zdejší debaty. Vybíráme proto to nejlepší, co v angličtině vyšlo a v češtině tak zoufale chybí.

#MeToo: česká hysterie nad kampaní, která nikdy nevypukla

11.února
Kampaň u nás odhalila asi tolik exponovaných případů sexuálního obtěžování, jako sem přišlo uprchlíků, tedy nula nula nic. Přesto máme na výběr nepřeberný množství ostudných výroků, které ji dehonestují.

Vojna by jim prospěla, demokracie ničí civilizaci

10.února
Pomocí simulování vědy se řada bezpečnostních nadšenců napojila na zdroje financování výzkumu a vědy, aby zdrojů využívala k šíření propagandy založené na předsudcích.

Média viery

10.února
Maroš Berák popisuje slovenskou „mediální krajinu“. Jak fungují tamní nejen veřejná média, komu a čemu podléhají, a plnila vůbec někdy ve společnosti svou základní funkci udržovat demokratické hodnoty a vytvářet základní konsensus?

Tmavozelený svět je důležitá kniha, která by měla být tlustou čárou za minulostí

4.února
Radek Kubala se zamýšlí nad významem a poselstvím nové knihy Arnošta Nováka Tmavozelené svět, jejíž ambicí je reflektovat dynamiku radikálního ekologického hnutí v České republice.

Berlín. Underground pro turisty

4.února
O Berlínu bývalý primátor Klaus Wowereit prohlásil, že je chudý ale sexy. Po pádu zdi v opuštěných budovách vznikaly squaty a ilegální kluby. Posprejovaný vzpurný Berlín dnes vábí rostoucí počet turistů. Sexy zůstává. Je však stále dražší.

Saúdský „únos“ libanonského premiéra v aktuálním i dějinném kontextu

4.února
Pavel Kantner se vrací k záhadné internaci Saada Harírího při státní návštěvě Saúdské Arábie na sklonku minulého roku. Obsáhle vysvětluje, o co Arábii v Libanonu jde, specifika tamní politiky i roli, jíž hraje ve všem hnutí Hizballáh.

Jonáš Hájek: Pražák na hanbě

3.února
Jsme zemí dvojího lidu. A Pražák je škatulka, které se jde zbavit stejně obtížně jako škatulky obyvatel pohraničí.

Divoká jízda Prezidenta Blaníka

3.února
Blasfemická politická komedie o Blaníkovi svým zapuštěním do reality, nespoutaným humorem a spojením lidovosti a reflexe podstatných témat jde o studnu dobré nálady a naděje, ze které by se měli napít všichni občané.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes