Dotyk.cz

Popis:

Magazín Dotyk – články, názory, analýzy a novinky ze společenských, politických a byznys témat

URL:

http://www.dotyk.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

5,6 položek/týden

Kavárna v Singapuru vám prodá kávu s vaším vlastním obličejem na pěně

6:25
Myslíte si, že pořizování "selfie" snímků skončilo focením sebe sama pomocí chytrého mobilu na tyči? Nenechte se mýlit. V Singapuru si můžete objednat kávu, která bude mít vaši tvář "vytištěnu" na kávové pěně nebo na šlehačce.

Někteří členové Rady ČRo chtějí zasahovat do zpravodajství, varuje Ivan Tesař

17:07
Bývalý místopředseda Rady Českého rozhlasu Ivan Tesař se obrátil Otevřeným dopisem na členy současné rady. Podle něj současná vyjádření některých z nich svědčí o touze změnit postavení rady tak, aby mohla pravidelně zásahovat do zpravodajství. Vyjádření se týkala kauzy reportáže Janka Kroupy o sporném hospodaření Agrofertu.

Internet se baví: Zemana v inzerátech nahradil Putin i major Zeman

18.ledna
Agresívní kampaň Spolku přátel Miloše Zemana, která spojuje Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše s imigranty, vyvolala ironickou reakci. Tvůrci internetových memů nahrazují Zemanovu fotografii z dřívějších let portréty světových diktátorů nebo tváří hlavního hrdiny komunistického seriálu Třicet případů majora Zemana.

Co všechno bylo loni "trendy"? Alternativní fakta, politika a Olga Sehnalová

18.ledna
Evropská pobočka mezinárodního serveru Politico, který se věnuje mezinárodnímu politickému dění, přinesla přehled 28 osobností, které v loňském roce nejvíc "zatřásly Evropou". Na 18. místě se objevila i česká europoslankyně Olga Sehnalová. Server jí přiřkl toto místo za tažení proti "dvojímu standardu" potravin. A co ještě loni hýbalo Českem i okolním světem? Politika a alternativní fakta.

Voltaire a Žižkův buben: jak francouzský filozof básnil o českém vojevůdci

16.ledna
„Nechte mě, pravil, ležet v širém poli. Raději budu kořistí ptáků než červů. A mou kůži ať natáhnou na buben. Nepřátelé prchnou, jen ho uslyší.“

Když chcete vyhrát, tak to bolí, říká stavitel elektráren na bioodpad Skřenek

15.ledna
Zlikvidujeme odpad, který by škodil, vyrobíme energii a hnojivo, a navíc zabráníme, aby skleníkové plyny vznikající při hnití šly do atmosféry, slibuje Ivo Skřenek, tvůrce bioelektrárny v Rapotíně.

Podvodná realitka Prolux už neexistuje, podvedení klienti se ale musí bránit dál

13.ledna
Přestože se podvodná realitní kancelář Prolux Consulting už před několika lety změnila na firmu Bredley and Smith, která brzy poté skončila v insolvenci, napálení a podvedení klienti firmy se dál musí bránit. K soudu je dává insolvenční správce. Právě takový případ řešil nedávno Okresní soud v Pardubicích.

Televize Seznam se opře o známé tváře ze Streamu a Seznam Zpráv

12.ledna
Český internetový provozovatel Seznam.cz spouští v pátek 12. ledna Televizi Seznam. Ta má nabízet zpravodajství i zábavu a stavět na původním autorském obsahu od českých tvůrců.

Bývalý zaměstnanec žaluje Google: firma prý diskriminuje bělochy a konzervativce

11.ledna
Bývalý inženýr společnosti Google James Damore, propuštěný kvůli rozeslání textu, který zpochybňoval firemní "politiku rozmanitosti", firmu tento týden zažaloval. Tvrdí, že technologický gigant diskriminuje bělochy a konzervativce. Píše o tom Washington Post.

Rosamunda Clifford: Bludiště plné lásky

9.ledna
Jedna z nekrásnějších žen své doby zamotala hlavu slavnému králi. Jindřich II. Plantagenet se s ní scházel uprostřed rozlehlého labyrintu, který k tomu účelu nechal postavit. Odplata jeho manželky byla více než krutá.

Miroslav Macek: Napsat pokračování Saturnina byla pro mě výzva

7.ledna
/ROZHOVOR/ Když se řekne Miroslav Macek, snad každému se vybaví jeho politická kariéra. Ovšem té se věnoval jen pár let. „Lidé mě stále vnímají jako politika,“ říká. Poslední týdny se o něm ví také jako o spisovateli. Román Saturnin se vrací totiž spatřil světlo světa docela nedávno.

Parodie na horory, výzvy k odvaze, otevřené dveře - vysoké školy lákají studenty

5.ledna
/ VIDEO / S blížícím se termínem přijímacích zkoušek na vysoké školy přibývá kampaní, jimiž se fakulty a univerzity snaží nové nové adepty přilákat. Reklamu používají zejména školy technického zaměření - studenti se totiž bojí jejich náročnosti, proto mají tyto školy i přes perspektivní vyhlídky absolventů problém s náborem.

Důvěra v novináře klesá, naznačila beseda Sdružení pro internetový rozvoj

4.ledna
Prestiž novinářského povolání klesá, podle některých výzkumů je pod úrovní prestiže prodavačky nebo sekretářky. Dlouhodobě se snižuje také důvěryhodnost klasických médií. Jaké to má příčiny a východiska? O tom se vedla diskuse, kterou v prosinci zorganizovalo Sdružení pro internetový rozvoj.

Jan Kuklík: Masaryk byl velmi aktivistickým prezidentem

2.ledna
Děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík poskytl Deníku rozhovor ke 100. výročí založení Československa. Podle jeho slov je vznik samostatného československého státu jednou z nejvýznamnějších událostí 20. století.

Cheb dostane unikátní dar. Model krovu místního Gablerova domu

1.ledna
V posledních měsících jsou velkým tématem jedinečné chebské krovy. Evropský unikát si však málokdo umí představit. Už brzy to může změnit dar od Josefa Hauera z bavorského Parksteinu. Mistr tesař vytvořil model krovu chebského Gablerova domu a patrně nebude poslední.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes