e-region.cz

Popis:

regionální internetový magazín pro volný čas

URL:

http://www.e-region.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

8,4 položek/týden

Skupina Monkey Business míří do teplického Knaku, zahraje dvakrát

1:25
Skupina Monkey Business vstoupila do své osmnácté sezony a od února vyrazila na klubové koncertní turné s podtitulem Maximum Power! Mezi dvacítkou jarních koncertů je také zastávka v Teplicích. Páteční koncert 2. března je vyprodaný, přidali proto ještě v sobotu 3. března další.

Muzikál Cyrano v žateckém divadle

22.února
Městské divadlo v Žatci uvede v úterý 27. února nový autorský muzikál Ondřeje Brzobohatého a Lubomíra Feldeka. Nádherný historický příběh plný hrdosti a lásky, který nikdy nezestárne nedávno nastudovali herci pražského Divadla Radka Brzobohatého.

V pátek večer nabídne mostecké hvězdárna mimořádné pozorování

21.února
V pátek 23. února při setmění můžete přijít do mostecké hvězdárny na Hněvíně pozorovat ojedinělý nebeský úkaz - zákrytu hvězdy Aldebaran, nejjasnější hvězdy v souhvězdí Býka. Mimořádné pozorování bude trvat od 17,30 do 20,00 hodin.

Sobotní lyžování na Alšovce zpestří karneval

21.února
Ve skiareálu Alšovka nad Kláštercem nad Ohří se v sobotu 24. února koná karneval na sněhu. Připraveny budou také soutěže pro malé lyžaře a samozřejmě jízda masek a vyhodnocení těch nejlepších. Klášterecký skiareál je v provozu každý den.

Café Nobel odhalí pověstí z lesů, zřícenin a skal

20.února
Už podruhé zavítá série přátelských setkání s vědou Café Nobel do prostředí Kavárny a restaurace Refugio v Tisé na Ústecku. Ve čtvrtek 22. února od 18,30 hodin budou tématem Stíny mezi stromy: Nové pověsti z lesů, zřícenin a skal.

Historické osmičky: Do Loun se vrátí Masaryk

20.února
V lounském infocentru je nově k mání turistická známka ze speciální edice ke 100. výročí vzniku Československa. Připomíná pomník T. G. Masaryka, který stával v Lounech a během okupace zmizel. Do města se jeho kopie vrátí v den výročí založení republiky, 28. října 2018.

V Bezděkově u Žatce se opět pojedou offroad závody

19.února
Atraktivní závody offroadových aut v těžkém terénu se letos opět pojedou v areálu v Bezděkově u Žatce. Tradiční Offroad trial cup doplní letos závody Bohemian Trophy. Květnové závody doplní v červenci setkání posádek s názvem Offroad party.

Schránka z mosteckého soudu vydala po 135 letech své tajemství

16.února
Téměř 135 let zůstal nedotčen "poklad", který uložili naši předci do schránky v právě dokončované stavbě nového krajského soudu v Mostě. Přestože se o její existenci vědělo 40 let, otevřena byla na mosteckém magistrátu teprve včera. Co ukrývala, uvidí návštěvníci v mosteckém muzeu ještě letos.

Studenti architektury navrhnou Žatci vylepšení Pražského předměstí

16.února
Studenti architektury pražské ČVUT představí v sobotu 17. února v restauraci U Orloje své návrhy, jak vylepšit a oživit veřejné prostory v Žatci. Návrhy jsou výsledkem jejich podzimní návštěvy Žatce.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes