E15.cz

Popis:

Ekonomické i politické zprávy

URL:

http://zpravy.e15.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

34,8 položek/den

Policie zasahovala v dopravním podniku v Liberci a firmě BusLine

13:32
V dopravním podniku Liberce a firmě BusLine zasahovala dnes policie. Není jasné, zda to souvisí s nedávným zásahem v budově úřadu Libereckého kraje.

Ruský Rolls-Royce pro Putina je za dveřmi. Má vzpomenout na sovětské legendy

13:32
Projekt nové ruské státnické limuzíny spěje do finále. Veřejnosti bude vůz představen ještě během letošního roku. Rusko chce po letech opět vyrábět luxusní limuzíny, které mají vzpomenout na někdejší ZiLy z éry Sovětského svazu. Projekt státnických vozů „Průvod“ už spěje do finále, jak přiznal ruskému deníku Izvestija ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. První model bude představen ...

Prémiové zdravotnictví pro bohaté přistěhovalce se usadilo v tovární budově

13:32
V budově bývalé továrny Waltrovka začátkem dubna slavnostně otevřela nová pobočka kliniky Canadian Medical. Ta nabízí za roční předplatné služby ambulantních lékařů bez čekání a s možností telefonických konzultací nonstop. V nové pobočce jsou kromě ambulancí i dva operační sály pro jednodenní chirurgii.

Člen ANO kritizuje hnutí: Ztratilo hodnoty a ideály

12:57
Člen ANO v pražských Letňanech Dušan Mourek se v dopise spolustraníkům pustil do fungování hnutí v Praze. Napsal, že ANO ztratilo hodnoty a ideály a sbírá tzv. trafiky. Kritizuje rovněž fungování domovského ANO na Praze 18. Pravost dopisu potvrdil šéf ANO Prahy 18 Stanislav Nekolný. Dopis začalo řešit ANO Prahy 18. Nekolný Mourkovy výtky odmítl. Roky jej prý neviděl a v minulosti nereagoval nap...

Aukce v Německu: soláry zválcovaly vítr

12:23
Solární a větrné asociace v Německu označují experiment se společnou soutěží o podporu pro solární a větrné elektrárny za neúspěch. Stát je bude vypisovat ještě tři roky.

Výroba aut v Česku klesá, produkce Škody Auto ale navzdory trendu roste

12:23
Výroba osobních aut v Česku v prvním čtvrtletí meziročně klesla o 2,6 procenta na 377 283 vozů. Největší domácí výrobce Škoda Auto ale zvýšil výrobu o 2,5 procenta na 238 266 aut. Po zbytek roku by měla produkce spíše růst. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.

Vítek kupuje pět obchodních center v Polsku

11:48
CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka kupuje pět polských nákupních center HopStop od tamního developera Katharsis.

Trump: Má schůzka s Kim Čong-unem bude grandiózní událost pro svět i KLDR

11:48
Americký prezident Donald Trump si od schůzky s Kim Čong-unem slibuje úspěch, který zajistí bezpečnost, mír a prosperitu na Korejském poloostrově, zbaveném jaderných zbraní. Trump o schůzce se severokorejským vůdcem, která se má uskutečnit "v příštích týdnech", hovořil na společné tiskové konferenci s japonským premiérem Šinzóem Abem, kterého dva dny hostil ve své rezidenci na Floridě.

Rusko další sankce unese, jeho ekonomika je dostatečně silná, tvrdí ratingová agentura

11:12
Hospodářství Ruské federace je dost silné na to, aby zvládlo nové sankce, které proti němu uplatňují Spojené státy. Uvedla to mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service. Rusko má podle ní silné veřejné finance a také solidní vnější financování. Na některé zadlužené subjekty však budou mít sankce negativní dopad, v první řadě na hliníkárenský koncern Rusal.

Od policie k diplomacii: Tuhý se má stát velvyslancem na Slovensku

11:12
Policejní prezident Tomáš Tuhý se stane velvyslancem na Slovensku. Informaci Lidových novin INFO.CZ potvrdili dva důvěryhodné zdroje. Jeho nástupce vybere nový ministr vnitra, kterým by se měl stát Jeroným Tejc. Pokud tedy dopadnou jednání o vládě mezi hnutím ANO a ČSSD. Do Izraele by měl navíc podle informací INFO.CZ zamířit i současný ministr zahraničí Martin Stropnický.

Jablotron se zbavuje podílu ve vývojářské společnosti eMan

10:38
Společnosti Jablotron a eMan ukončily spolupráci. Jablotron vlastnil v eMan šedesátiprocentní podíl, který si po více než dvou letech odkoupil český vývojář softwaru zpět. Hodnota transakce se měla pohybovat v řádech desítek milionů korun.

ČEZ má volnou cestu ke stavbě větrných elektráren ve Francii

10:37
Skupina ČEZ získala ve Francii povolení pro výstavbu a provoz větrných elektráren ve čtyřech lokalitách. První se začne stavět na přelomu roku.

V centru Prahy vznikne kulturní pop-up market, organizátoři se inspirují u světových metropolí

10:37
Na dlouho nevyužívaném prostoru u pražského Masarykova nádraží vznikne pop-up market Manifesto, kombinující kulturu a stánky s pouličním občerstvením. Tvůrci z řad neziskové organizace reSITE se nechali inspirovat obdobnými projekty, které se nachází ve světových metropolích (například Boxpark v Londýně). První návštěvníky by měl nový projekt přivítat již v červnu.

Česká spořitelna jedná o obří realitní transakci

9:30
Jedna z největších tuzemských bank patrně výrazně rozšíří své realitní portfolio. Po vzoru mateřské skupiny Erste směřuje Česká spořitelna k převzetí centrály, kterou pro banku postaví Sekyra Group.

Penta vsadí na výrobní součásti motorů pro elektroauta

9:29
Investiční skupina Penta má velké plány v oblasti elektromotorů. Její německá společnost Gehring, jež vyrábí nástroje pro výrobu válců do motorů, se kvůli tomu sloučila se švýcarsko-italskou firmou CopperING vyrábějící elektromotory.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes