E15.cz

Popis:

Ekonomické i politické zprávy

URL:

http://zpravy.e15.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

33,8 položek/den

Británie zaplatí Francii přes miliardu na ochranu území před imigranty

21:44
Za další posílení bezpečnostních opatření v oblasti severofrancouzského města Calais, která chrání britské území mimo jiné před ilegální imigrací, Británie zaplatí Francii 44,5 milionu liber (1,3 miliardy korun). Finanční podpora je součástí širší dohody o správě společné hranice, kterou podepsali ve vojenské akademii v Sandhurstu nedaleko Londýna ministři vnitra obou zemí. Učinili tak v přítom...

Všech sedm křesel obsadí v čele Světového ekonomického fóra ženy

21:10
Světovému ekonomickému fóru budou poprvé v historii plně předsedat ženy. Je to reakce na kritiku, že v čele fóra byli každoročně výhradně muži. 48. ročník sjezdu více než tří tisíc vrcholových manažerů, politiků a hlavních ekonomů ze sta zemí světa se koná příští týden ve švýcarském Davosu.

Česká obuvnická investice v Ghaně se po dvou letech znovu rozjela

20:34
Novou zakázku na pět tisíc bot za více než čtyři miliony korun dostala v Ghaně společnost Dihoc Footwear Division, v níž drží většinový podíl česká společnost Knights spolu s ghanským armádním holdingem Dihoc. E15 to sdělil ředitel firmy Karl Laryea.

Natland dá stovky milionů do realit. Bude stavět nedaleko golfu ve Zbraslavi

20:34
Ještě letos začne v území mezi Vltavou a Berounkou na jih od Prahy výstavba nového rezidenčního projektu. Investiční skupina Natland tím rozšiřuje byznys v lokalitě, kde má velké golfové hřiště.

Rusko zřídí státní banku pro financování armády

20:34
Rusko založí státní banku pro financování potřeb sektoru obrany. Reaguje tím na americké sankce, které postihují ruské úvěrové instituce. Oznámilo to ruské ministerstvo financí. Nové sankce uvalily Spojené státy na Rusko loni a zdůvodnily je tím, že Moskva v roce 2016 zasahovala do amerických prezidentských voleb, což Kreml opakovaně odmítl.

Apple dál dluží Irům na daních miliardy dolarů

18:52
Americká společnost Apple bude muset i nadále uhradit celých zhruba 16 miliard dolarů (331 miliard korun), které dluží na daních Irsku. Nic na tom nemění ani fakt, že v souvislosti s převodem peněz ze zahraničí do USA Apple slibuje, že v USA zaplatí na daních asi 38 miliard dolarů. Prohlásil to dnes mluvčí Evropské komise (EK). Kvůli sporu o platbu daně poslala komise loni na podzim Apple k soudu.

Zeman byl na operaci, oznámil Ovčáček

17:42
Prezident Miloš Zeman se v úterý podrobil malému zákroku, jeho příčinou byl drobný zánět. Řekl to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle serveru Aktuálně.cz se malý operační zákrok v ústní dutině uskutečnil v pražské Nemocnici Na Homolce.

Ceny nemovitostí rostly v Česku opět nejrychleji ze zemí Evropské unie

17:42
Ceny bytů a domů v Česku rostly ve třetím čtvrtletí loňského roku podobně jako v předchozích měsících nejrychleji ze zemí Evropské unie. Meziročně se zvýšily o 12,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Více než desetiprocentním tempem rostly ceny také v Irsku, Portugalsku, Maďarsku a Nizozemsku, naopak v Itálii o 0,9 procenta klesly. V celé Evropské ...

OBRAZEM: Libeňský most slouží devadesát let

17:42
Libeňský most přes Vltavu spojuje od roku 1928 pražskou levobřežní čtvrť Holešovice s pravobřežní Libní. Po proudu řeky je v Praze patnáctým mostem, vede po něm i tramvajová trať. Pražský magistrát se rozhodl na základě odborných posudků jej uzavřít a rekonstruovat.

Pojistné podvody loni přesáhly miliardu korun

17:08
Objem odhalených pojistných podvodů v roce 2017 přesáhl miliardu korun a byl zhruba na stejné úrovni jako v předloňském rekordním roce. Vyplývá to z ankety mezi největšími tuzemskými pojišťovnami. Podvádí se stále nejvíce v pojištění vozidel, nejrychlejší růst je ale v životním a úrazovém pojištění. Nejvíce případů bylo opět v Praze.

Zákon k ochraně dat nabral zpoždění, říká Babiš. Vnitro musí urychlit jeho předložení

16:33
Ministerstvo vnitra má podle premiéra Andreje Babiše (ANO) připravit informační kampaň k nařízení Evropské unie o ochraně soukromí (GDPR), které nabude účinnosti 25. května. Navazující návrh zákona má vnitro na přání ministerského předsedy předložit vládě do poloviny února. Původně počítalo s březnem. Babiš to řekl v rámci interpelací. Přiznal, že příprava normy nabrala zpoždění. Podle ministra...

Policie vnikla do kanceláře ruského vůdce opozice Navalného

15:57
Ruská policie pronikla do petrohradské kanceláře vůdce ruské opozice Alexeje Navalného. Navalnyj to oznámil na svém twitterovém účtu. Policisté údajně vyzvali personál, aby prostor opustil, a zahájili prohlídku. Razie proběhla v době, kdy se v Petrohradě ruský prezident Vladimir Putin účastní vzpomínkových akcí k 75. výročí válečné blokády města.

Češi hodnotí ekonomickou situaci nejlépe za 19 let

15:57
Ekonomickou situaci v Česku na konci loňského roku kladně hodnotilo 45 procent lidí, nejvíce od roku 1999. Dosavadní maximum bylo 40 procent z počátku roku 2017. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Téměř dvě pětiny lidí uvedly, že nepovažují současnou ekonomickou situaci v České republice za ani dobrou, ani špatnou.

Morgan Stanley hlásí ztrátu stovek milionů dolarů kvůli daňové reformě

15:23
Čistý zisk americké investiční banky Morgan Stanley ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesl o téměř 60 procent na 686 milionů dolarů (zhruba 14 miliard korun), a to kvůli jednorázovým nákladům souvisejícím s daňovou reformou ve Spojených státech. Firma signalizovala, že daňová reforma bude mít v budoucnosti na její aktivity příznivý vliv.

OBRAZEM: Nejkrásnější viadukt Evropy je deset let na seznamu UNESCO

15:23
Viadukt Landwasser přetíná švýcarskou řeku Landve výšce 65 metrů nad řekou Landwasser mezi městy Schmitten a Filisur, na více než sto let staré železniční trati přes Albulu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes