Echo24.cz

Popis:

Byznys - Echo24.cz

URL:

http://echo24.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4,9 položek/týden

Agenturu Bison & Rose opouštějí zakladatelé Bis a Růžička

16:09
PR agenturu Bison & Rose opouštějí po dvaceti letech zakladatelé Jiří Bis (59 let) a Miloš Růžička (46 let). Informaci serveru Marketing&Media ČTK potvrdil společník firmy Vladimír Bystrov. Oba zakládající společníci se rozhodli z agentury odejít, k dispozici zůstanou jako konzultanti. Skupina Bison&Rose zahájila v roce 2015 reorganizaci. Vytvořila nový subjekt B&R Holding, který se postupně st...

Karlovarské minerální vody koupí českou, slovenskou a maďarskou pobočku PepsiCo

14:47
Karlovarské minerální vody (KMV) koupí od nadnárodní společnosti PepsiCo její pobočky v Česku, Maďarsku a na Slovensku s celkovými ročními tržbami 4,2 miliardy korun. Obchod by měl být dokončen v prvním pololetí letošního roku, čeká se na souhlas antimonopolních úřadů, uvedly v pondělí KMV v tiskové zprávě.

Česká měna pokořila pětiletý rekord. Posílila na 25,35 korun za euro

18.ledna
Česká měna dnes po poledni posílila na 25,35 koruny za euro, čímž znovu posunula svůj téměř pětiletý rekord. Ve středu končila obchodování na 25,40 Kč/EUR a krátce se dostala i pod tuto hodnotu. Během nočního obchodování pak posílila k 25,36 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Bitcoin se propadá. Od prosincového maxima ztratil polovinu hodnoty

17.ledna
Cena digitální měny bitcoin dnes na burze Bitstamp poprvé od 1. prosince klesla na 10 000 dolarů (208 000 Kč). Bitcoin tak od prosincového výstupu na rekord v blízkosti 20 000 dolarů ztratil zhruba polovinu hodnoty. Za poklesem stojí obavy z negativního postoje regulačních úřadů ke kryptoměnám.

Lov na řidiče v Brně. Dopravní podnik jim přidá téměř 4000 Kč

16.ledna
Řidiči brněnského dopravního podniku dostanou přidáno průměrně téměř 4000 korun, shodli se dnes na podmínkách nové kolektivní smlouvy odboráři s vedením podniku. O část peněz se zvýší základní tarif, díky čemuž vzrostou i bonusy z něj vypočítávané. Zároveň se zvýší výkonnostní příplatky, které řidič dostává, pokud odpracuje všechny pracovní hodiny v měsíci, řekl ČTK generální ředitel Miloš Havr...

Čína chce koupit evropský řetězec C&A

16.ledna
Majitelé evropského oděvního řetězce C&A, který působí rovněž v České republice, plánují prodej podniku do čínských rukou. Informoval o tom na svých internetových stránkách německý list Der Spiegel s odvoláním na své zdroje. Dohoda o prodeji je již údajně blízko k dokončení.

Volkswagen hlásí nový rekord. Loni prodal 6,23 milionu vozů značky VW

15.ledna
Odbyt hlavní značky VW z německého automobilového koncernu Volkswagen v loňském roce vzrostl o 4,2 procenta na rekordních 6,23 milionu vozů, protože stoupající poptávka na americkém kontinentu a v Číně převážila nad poklesem v západní Evropě. Oznámila to firma na mezinárodním autosalonu v Detroitu.

Výrobce automobilů Lada čeká letos desetiprocentní nárůst prodeje

14.ledna
Největší ruský výrobce automobilů AvtoVAZ počítá v letošním roce se zhruba desetiprocentním nárůstem prodeje. Agentuře DPA to řekl generální ředitel podniku Nicolas Maure. Loni se odbyt výrobce automobilů Lada na ruském trhu zvýšil o 17 procent na 311 588 vozů. V zahraničí prodej vzrostl dokonce o 31 procent na zhruba 24 tisíc vozů.

Indulonu koupili Řekové. Slibují zachovat výrobní postupy i kvalitu

12.ledna
Skupina Sarantis, která vyrábí kosmetiku a výrobky pro domácnosti, dokončila převzetí značky Indulona. Řecká skupina koupila 100procentní podíl slovenské firmy Saneca Trade a její české pobočky. Hodnota transakce je 8,5 milionu eur (216 milionů Kč). Firma to uvedla v prohlášení pro burzu.

ČNB hlásí kvůli intervencím za loňský rok ztrátu 243 miliard

11.ledna
Česká národní banka loni vykázala ztrátu 243,2 miliardy korun. O rok dříve měla banka zisk 46,5 miliardy korun. Důvodem ztráty je nárůst devizových rezerv v souvislosti s ukončováním devizových intervencí a následné posílení kurzu koruny. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů o bilanci ČNB. Centrální banka ovšem dlouhodobě upozorňuje, že vytváření zisku není její hlavní úlohou. Tou je péče o cen...

ČNB rozdělila devizové rezervy. Za téměř polovinu nakoupí aktiva v eurech a dolarech

11.ledna
Česká národní banka v rámci nové strategie rozdělila investování devizových rezerv na dvě části. Zhruba 45 procent devizových rezerv centrální banka investuje pouze do aktiv v eurech a americkém dolaru tak, aby byly vysoce likvidní, tedy rychle dostupné pro hladké fungování měnové politiky.

Maloobchodní tržby v listopadu zrychlily růst na 7,8 procenta

11.ledna
Maloobchodní tržby bez aut v Česku loni v listopadu zrychlily meziroční růst na 7,8 procenta, když v říjnu stouply o 6,3 procenta. Zvýšily se tržby za nepotravinářské zboží, pohonné hmoty i potraviny. Nejvýrazněji nadále rostl internetový a zásilkový prodej. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad.

Soumrak prodavačů, Alza otevírá prodejnu, kde žádného nepotkáte

10.ledna
Největší internetový prodejce Alza.cz otevře příští týden v Praze u stanice metra Flora tzv. prodejnu budoucnosti – bez prodavačů, se samoobslužnými boxy. Další podobné obchody plánuje firma otevřít na jaře u stanic metra Můstek a Budějovická. Pobočky budou otevřené nonstop. Prodejna je vybavena schránkami, které obslouží 80 procent sortimentu, včetně velkých televizí. Alza.cz dnes prodejnu pre...

Ceny v roce 2017 rostly nejrychleji za posledních pět let

10.ledna
Prosincový vývoj inflace dle očekávání zpomalil. Trh se trefil, ČNB byla o něco optimističtější. I přesto, že tempo růstu cen v prosinci zvolnilo, nic to nemění na výhledu zvýšení sazeb na únorovém zasedání centrální banky. Za celý rok 2017 pak inflace rostla nejrychleji za posledních pět let.

Obrat RoklenFx loni vzrostl o 263 procent na 10 miliard

9.ledna
Fintechový startup RoklenFx v loňském roce výrazně rostl. Obrat směn narostl na deset miliard z předloňských 3,8 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 263 procent. Počet zákazníků se v roce 2017 zvýšil o více než 212 procent na 4152 klientů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes