Echo24.cz

Popis:

Byznys - Echo24.cz

URL:

http://echo24.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7,7 položek/týden

CPI miliardáře Vítka kupuje pět nákupních center v Polsku

13:09
CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka kupuje pět polských nákupních center HopStop od tamního developera Katharsis. Celkově akvizice čítá 19 000 metrů čtverečních. S odvoláním na web Eurobuildcee to uvedl portál Euro.cz.

V kraji Aloise Jiráska ožívají tradice i investice. A Fundlift u toho nechybí

16:36
V kraji Aloise Jiráska ve východních Čechách ožívají tradice i investice. V obnovených prostorách barokního kláštera v Broumově, který je vyhledávaným kulturním a vzdělávacím centrem, vzniká restaurace navazující na bývalý tradiční hostinec. Část financování nové restaurace v Broumovském klášteře shání společnost stojící za celým projektem na investiční platformě Fundlift. Možnost investičně se...

Rothschildovu rodinnou investiční banku povede již sedmá generace

17.dubna
Novým šéfem investiční banky Rothschild & Co bude sedmatřicetiletý Alexandre de Rothschild, syn stávajícího ředitele Davida. Bude již sedmou generací v čele firmy založené před více než dvěma sty lety, informovala dnes agentura Reuters.

Křetínský s CMI kupuje řadu rádií včetně Frekvence 1 a Evropy 2

17.dubna
Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský, kupuje od Lagardére rozhlasové stanice v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. K těm patří třeba Frekvence 1 a Evropa 2.

FOTO: U O2 areny vyroste multifunkční a kongresové centrum O2 universum

16.dubna
Takzvaná malá aréna, která je přilepená k O2 areně, nebyla nikdy efektivně využívána a sloužila pouze pro skladovací účely. To se má v blízké době změnit. Společnost Betsport komplex přestavuje na moderní multifunkční a kongresové centrum, které ponese název O2 universum. Rozpočet výstavby je přibližně 1,2 miliardy korun. Informuje společnost na serveru o2arena.cz.

Avast si letos půjde na londýnskou burzu pro 200 milionů dolarů

13.dubna
Původně česká antivirová firma Avast chce emisí akcií na londýnské burze letos v květnu získat zhruba 200 milionů dolarů (přes čtyři miliardy Kč). Plánuje tak snížit zadluženost a financovat další růst, uvedl firma ve čtvrtek. Podle agentury Reuters by měl být celý podnik v rámci vstupu na burzu ohodnocen na zhruba čtyři miliardy dolarů (přibližně 82 miliard Kč).

Novým ředitelem koncernu Volkswagen se stane Herbert Diess

12.dubna
Novým generálním ředitelem automobilové skupiny Volkswagen se stane Herbert Diess, dosavadní šéf hlavní značky Volkswagen. Ve funkci nahradí Matthiase Müllera, rozhodla na svém dnešním zasedání dozorčí rada firmy.

Waf-Waf, bistro, kde je každý tak trochu kuchařem, jde na Fundlift

12.dubna
Nových inovativních gastro konceptů v Praze přibývá, zájem hledají nejen u zákazníků, ale i investorů. Jedním takovým je Waf-Waf. Originální bistro specializující se na sladké i slané palačinky, vafle a lívance, které si zákazník může sestavit sám. Na investiční crowdfundingové platformě Fundlift dnes Waf-Waf spustilo kampaň za účelem získání finančních prostředků na další expanzi. Cílí na 1,5 ...

J&T Banka zaznamenala nejlepší rok na českém trhu, čistý zisk dosáhl 2,2 miliardy

12.dubna
Historicky nejlepších čísel za své téměř dvacetileté působení na české trhu dosáhla v roce J&T Banka. Oproti předchozímu roku banka více než zdvojnásobila svůj zisk, dosáhl 2,2 miliardy, bilanční suma dosáhla hodnoty 143 miliard, což je nárůst o více než 7 %. K výsledkům přispěl úspěch obchodů na pražské a bratislavské burze, zvyšuje se i zájem o investice.

Kladenská Poldi byla vydražena za 261 milionů

12.dubna
Zkrachovalá kladenská huť Poldi dnes byla vydražena za 261 milionů korun. Podnik, který je jen částí někdejšího rozsáhlého koncernu, je od loňského prosince v konkurzu, zaměstnanci dostali výpovědi. Do veřejné dražby konané v Národním domě na Vinohradech šly firmy Poldi a Poldi Trade, jejich hodnota je podle znaleckého posudku 180 milionů korun.

Tarifní mzdy ve Škodě Auto vzrostou o 12 procent

11.dubna
Tarifní mzdy zaměstnanců Škody Auto vzrostou zpětně od 1. dubna o 12 procent. Zaměstnanci zároveň obdrží jednorázovou platbu ve výši 7000 korun v dubnové mzdě.

Křetínského skupině EPIF stouply provozní zisky o osm procent na 39,7 miliardy

11.dubna
Skupině EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních větví Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, stoupl v loňském roce meziročně provozní zisk EBITDA o osm procent na 39,7 miliardy korun. Tržby klesly o procento na 81,7 miliardy korun, sdělit to mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Ruská Sberbank by mohla získat téměř třetinu zadluženého Agrokoru

7.dubna
Největší ruská banka Sberbank by mohla získat zhruba 30procentní podíl v zadluženém chorvatském potravinářském koncernu Agrokor. Informoval o tom v sobotu chorvatský deník Večernji list. Sberbank je největším věřitelem Agrokoru s pohledávkami v hodnotě kolem 1,1 miliardy eur (zhruba 28 miliard Kč).

Čínská rozvojová banka se prý snaží odvrátit žaloby na CEFC

7.dubna
Čínská rozvojová banka (CDB) jednala s věřiteli a držiteli dluhopisů o narůstajícím dluhu konglomerátu CEFC China Energy a snažila se je přesvědčit, aby na tento podnik nepodávali žaloby a nestahovali své úvěry. Jedna z divizí CEFC již nicméně čelí žalobám ze strany státem podporované China Everbright Bank, informovala v uplynulém týdnu agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

ArcelorMittal chce obětovat ostravské hutě neznámé firmě, kritizuje Středula

7.dubna
Nadnárodní ocelářská společnost ArcelorMittal chce podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly obětovat ostravské hutě neznámému subjektu, aby mohla koupit jinou společnost v Itálii. Do moravskoslezského regionu, který je zasažen problémy důlní firmy OKD a strojíren Vítkovice, to podle Středuly přinese další velké téma. Středula to v sobotu řekl delegátům sjezdu ČS...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes