Euro.cz

Popis:

Domácí a zahraniční ekonomika, byznys, finance, politika, státní správa a samospráva

URL:

http://www.euro.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

23 položek/den

ČSSD obnoví jednání o vládě s ANO. Babiš jí nabízí pět ministerstev

18:40
Sociální demokraté podle informací z odpoledního předsednictva strany obnoví jednání o koaliční spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše. Po zhruba dvě a půl hodiny trvajícím zasedání širšího vedení se podle informací ČTK vyslovilo proti opětovnému otevření koaličních rozhovorů pět členů předsednictva ČSSD, pro bylo 14 a sedm se jich zdrželo.

Trump opakovaně zval Putina do Bílého domu, tvrdí Lavrov

18:40
Americký prezident Donald Trump opakovaně zval během nedávného telefonického rozhovoru svého ruského kolegu Vladimira Putina do Bílého domu, Putin mu na oplátku nabídl návštěvu Moskvy. Prohlásil to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov s tím, že konkrétní termín možné Putinovy cesty do Washingtonu stanoven není. Rusko nadále od Trumpa očekává konkrétnější návrhy k Putinově návštěvě, dodal Lavrov.

Jak předejít neúspěšné reklamaci zboží

18:06
S reklamací zboží se alespoň jednou setkal snad každý kupující. Překvapující je, že více než polovina zákazníků má zkušenost s neuznanou reklamací a přes 40 procent z nich si myslí, že řešení neuznané reklamace se časově ani finančně nevyplatí. Přečtěte si, co vám k úspěšné reklamaci pomůže.

Sezona klíšťat začíná. Na očkování proti klíšťové encefalitidě přispívají všechny pojišťovny

17:31
Onemocnění klíšťovou encefalitidou v Česku v posledních letech vykazuje protichůdný trend. Zájem o očkování proti této nebezpečné infekci výrazně roste, ale zároveň se v roce 2017 touto nemocí nakazilo 687 lidí, což je nejvíce za pět let. Účinné očkování je možné v zimě i na jaře. Všechny tuzemské zdravotní pojišťovny na něj přispívají.

Kontroverzní a nenasytný. Francouzi se seznamují s Křetínským

16:57
Přívlastkem „nenasytný“ označují francouzská média českého miliardáře Daniela Křetínského, který se tento týden těší jejich nebývalému zájmu v důsledku snah své společnosti Czech Media Invest (CMI) převzít francouzské časopisy Elle, Marianne a další. "Kontroverzní český magnát dobývá francouzský tisk," zněl titulek dnešního článku na webu deníku Libération.

Dlouhý bude poradcem Zemana. Chce prosazovat zájmy podnikatelů

16:57
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby se stal členem jeho expertního týmu. Uvedl, že nabídku přijal především jako představitel komory, která je největším reprezentantem malých a středních podniků i velkých průmyslových firem.

Státní dluh ve čtvrtletí stoupl o 87 miliard. Je za tím prodej pokladničních poukázek

15:47
Státní dluh v letošním prvním čtvrtletí vzrostl proti konci roku 2017 o zhruba 87 miliard korun na 1,712 bilionu korun. Za růstem dluhu je prodej státních pokladničních poukázek. Cílem bylo peníze z prodeje investovat s větším výnosem a získat dodatečné příjmy státního rozpočtu. Na každého Čecha tak připadá dluh 161 tisíc korun.

Vnitro a čtyři další ministerstva. Onderka odtajnil, jakou nabídku dostala ČSSD od ANO

15:13
Grémium ČSSD začalo v Lidovém domě jednat o obnovení rozhovorů o vládní spolupráci s hnutím ANO premiéra Andreje Babiše. Místopředseda strany Roman Onderka novinářům před jednáním potvrdil, že ČSSD dostala od ANO nabídku pěti resortů včetně ministerstva vnitra.

Špatný odhad: obžalovaní v kauze OKD mají státu uhradit 5,7 miliardy

12:54
Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD by měl soudní znalec Rudolf Doucha dostat tříletou podmínku. Bývalý místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by pak měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun. V závěrečné řeči to navrhl stát...

Morgan Stanley: Těžba bitcoinů je při současném kurzu ztrátová

12:54
Pokud se virtuální měně bitcoin brzy nepodaří vystoupit zpět nad 8600 dolarů (téměř 177 tisíc korun), bude pro takzvané těžaře tvorba této kryptoměny zřejmě ztrátová. Vyplývá to ze zprávy analytiků americké investiční banky Morgan Stanley. Ve čtvrtek se podle burzy CoinDesk pohyboval kurz bitcoinu kolem 8200 dolarů.

Smíšené zpravodajské zboží

12:54
Tenhle týden mají ve Světové bance a Mezinárodním měnovém fondu jarní zasedání, a bylo by vůči bývalému zaměstnavateli nezdvořilé si to nepřipomenout. Kromě projevů a panelových diskusí různých hlavounů se při té příležitosti odehrává spousta seminářů, které jsou skutečně zajímavé.

Zákaz kouření v restauracích platí dál, rozhodl Ústavní soud

12:54
Úplný zákaz kouření v restauracích nadále platí. Ústavní soud (ÚS) ale provedl v protikuřáckém zákoně jiné dílčí škrty. Zrušil zákaz pít alkohol u činností, při nichž by pak člověk mohl ohrozit sebe sama. Ustanovení podle soudu potenciálně dopadalo na kohokoliv i při rutinních činnostech, třeba sekání trávy, česání ovoce a žehlení, při kterých by si nemohl člověk dát ani skleničku vína. "Šlo by...

Část majetkových přiznání starostů bude neveřejná, schválila Sněmovna

12:18
Údaje o movitém majetku a závazcích komunálních politiků mají být podle Sněmovny neveřejné. U představitelů malých obcí, kteří za obecní funkci nepobírají plat, budou veřejné jen údaje o nemovitostech a funkcích ve firmách. Změny má přinést novela zákona o střetu zájmů, kterou dnes dolní komora schválila.

O část Innogy má zájem neznámý investor. Provádí kontrolu hospodaření

12:18
O některá aktiva německé energetické společnosti Innogy, včetně jejího podnikání v České republice, má zájem nějaký investor. Innogy oznámila, že vyhověla žádosti o zpřístupnění vybraných informací, aby si mohl zájemce udělat kontrolu hospodaření firmy v Česku. O jakého zájemce jde, firma nezveřejnila.

21 miliard na vládní nápady. Peníze z Fondu privatizace přejdou do rozpočtu

12:18
Sněmovna podpořila vládní návrh, který umožňuje převod peněz z tzv. Fondu privatizace do státního rozpočtu. Podle dřívějšího vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) by tyto peníze měly sloužit k plánovanému zvýšení důchodů od příštího roku, dnes ale řekl, že na důchody přidělené nejsou. Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že peníze se použijí v souladu s prioritami vlády, přičemž absol...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes