Euro.cz

Popis:

Domácí a zahraniční ekonomika, byznys, finance, politika, státní správa a samospráva

URL:

http://www.euro.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

23,7 položek/den

Chudák zrůda

7:20
Kritikové podporující mafii a matrix prý dělají z Andreje Babiše zrůdu, která by nechala koupat v kauze Čapí hnízdo vlastní děti a sama by se skryla za imunitu. To prý premiér nedopustí a požádá o své vydání. Přece jen raději počkejme, jak budou v pátek, po čtvrtečním jednání ANO o podpoře vlády s SPD a komunisty, poslanci hlasovat, když už to hlasování dokazující statečnost premiéra nemohlo pr...

Merkelová: Stabilní vláda v Německu je nezbytná pro pro rozvoj Evropy

18:51
Francie potřebuje Německo, aby mohlo být možné zreformovat Evropskou unii, prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron po dnešní schůzce s Angelou Merkelovou. Německá kancléřka podotkla, že pro rozvoj Evropy je nezbytná stabilní vláda v Německu, a podle agentury Reuters vyjádřila optimismus, pokud jde o vyhlídky, že sociální demokraté dají v neděli zelenou jednáním o uzavření velké koalice.

Žízeň po speciálech: Staropramen zkouší Smíchovský výběr

17:07
Dalším z pivovarů, který se snaží podchytit zájem českých pijáků o netradiční piva, je pražský Staropramen. Sestavil set čtyř speciálů, které nabídne v sedmi stovkách výčepů.

ČT natočí prezidentskou debatu v Rudolfinu. Na Primě se budou řešit kvóty či EET

17:07
Předvolební debatu prezidentských kandidátů bude Česká televize natáčet v pražském Rudolfinu. Každý z uchazečů si s sebou bude moci vzít 30 příznivců. Debata mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem se původně měla odehrát ve studiu na Kavčích horách. Diskuze televize Prima v Hudebním divadle Karlín se zaměří na čtyři okruhy témat. Řešit se bude mimo jiné EET, církevní restituce či migrační kvóty.

Východní země EU jsou čistými plátci už dávno. Piketty volá po restartu Unie

17:07
Propast mezi východem a západem Evropy se nezmenšuje. Naopak ji prohlubuje rostoucí odliv prostředků z východu a ztenčující se proud evropských dotací ze západu. Upozorňuje na to francouzský ekonom Thomas Piketty, autor bestselleru o nerovnosti ve společnosti Kapitál v 21. století.

Fischer podpoří Drahoše na setkání s voliči. Hynek poslal kandidátům soubor otázek

15:58
Neúspěšný uchazeč o Pražský hrad Pavel Fischer osobně podpoří svého protikandidáta ve volební kampani, připojí se k němu na nedělním setkání s voliči v Brně. Drahošovi vyjádřili podporu i další čtyři účastníci prezidentské volby. Na stranu dalšího finalisty prezidenta Miloše Zemana se naopak postavil Petr Hannig, Jiří Hynek se teprve chce rozhodnout. Drahošovi a Zemanovi proto poslal soubor otá...

14 největších přešlapů iPhonu. Co Apple zkazil a jak se k tomu postavil?

15:58
Bavíme-li se o konkrétních modelech, jsou iPhony nejpopulárnějšími telefony světa. Kvůli tomu se na ně nahlíží kritičtěji než na konkurenci a z každé chyby média i uživatelé dělají velký problém. Co všechno už iPhony postihlo a jak se k tomu Apple postavil?

Česko by mělo snížit stavy divočáků až o 90 procent, říká ministr zemědělství Milek

14:50
Evropa by kvůli africkému moru prasat měla prudce snížit stavy divočáků, je přesvědčen český ministr zemědělství Jiří Milek. V Česku by podle něj měly klesnout až o 90 procent. Na opatření v souvislosti s africkým morem prasat by letos Česko mohlo dát kolem 200 milionů korun.

Poučení z voleb: spraví to láskyplná péče o Sudety?

14:50
Zvídaví kolegové analytici a komentátoři při pohledu na mapu republiky dospěli k závěru, že četné hlasy pro Miloše se pozoruhodně překrývají s oblastmi, odkud bylo po válce vysídleno německé obyvatelstvo, a že dlouhodobé zanedbávání Sudet už by mělo skončit, jinak se budou volební výsledky opakovat. S nejvyšší pravděpodobností se opakovat budou, i když penězovod poběží naplno.

Srbsko a Černá Hora se stanou členy EU v roce 2025, odhaduje eurokomisař

13:42
Srbsko a Černá Hora budou pravděpodobně příštími státy, které se stanou členy Evropské unie. Zřejmě se to stane v roce 2025, myslí si komisař pro rozšíření EU Johannes Hahn.

Evropská investiční banka v Česku loni financovala projekty za 30 miliard

13:07
Skupina Evropské investiční banky (EIB) loni poskytla 1,16 miliardy eur (29,5 miliardy korun) formou nových úvěrů, záruk a vlastního kapitálu. Předloni poskytla skupina EIB v Česku takto 619 milionů eur (15,7 miliardy korun). Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval viceprezident Evropské investiční banky Vazil Hudák. Dodal, že za posledních 25 let podepsala EIB v České republice smlouvy o...

Většina ekonomik střední a východní Evropy poroste kolem tří procent, odhaduje UniCredit

11:58
Růst ekonomiky ve většině zemích střední a východní Evropy zůstane kolem tří procent, a to i přes mírné zpomalení v letech 2018 a 2019. Hospodářské prostředí, ve kterém působí banky v regionu, by mělo i nadále být příznivé. Růst HDP minulém roce byl pro většinu zemí regionu nejlepší od roku 2010.

Podpora podnikání: Praha spouští Trh inovací

11:24
V únoru pražský magistrát spustí webovou aplikaci Trh inovací, která má sloužit podpoře podnikání v hlavním městě. Firmám usnadní realizaci inovací a propojení s vědeckovýzkumnými ústavy.

Česká pošta se dohodla s odbory. Od dubna zvýší mzdy o 7,1 procenta

11:23
Česká pošta navýší od dubna zaměstnancům tarifní mzdy o 7,1 procenta. Dohodla se na tom s většinou odborových organizací. Zaměstnanci s tarifní mzdou zároveň v únoru a březnu dostanou mimořádnou odměnu. Průměrná mzda na poště byla před rokem kolem 23 tisíc korun, což je o 6000 korun méně, než je nyní celostátní průměr. Za poslední tři roky tarifní mzdy pošťáků vzrostly v průměru o 15 procent v ...

Agentura NATO dluží Praze munici za 80 milionů

10:49
Nákupy výzbroje pro českou armádu váznou. I když se obrana snaží část nákupů řešit přes alianční agenturu NSPA, ani to není nejlepší cesta. Loni zaplacené řízené střely či letecké pumy dosud nedorazily.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes