EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z domova

URL:

http://domaci.eurozpravy.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

35,4 položek/den

Reklamní vůz uprostřed kluziště v Brně musí pryč, vadí památkářům

6:06
Brno - Reklamní automobil umístěný na kašně uprostřed mobilního kluziště na Moravském náměstí v Brně musí pryč. Na zasedání brněnského zastupitelstva to dnes uvedl vedoucí odboru památkové péče magistrátu Martin Zedníček.

Jeden z prezidentských kandidátů je terčem posměchu. Vypadá jako úplný blbec, tvrdí senátor

22:21
Praha – Prezidentský kandidát Petr Hannig vyvolal rozruch kvůli svému výroku o migrantech. Podle jeho názoru jich je v České republice mnohem víc než se tvrdí. Prozradil také, jak je poznat. Jenže některým je teď pro smích.

Poslanci možná upraví v cestovní novele podobu garančního fondu

21:47
Praha - Sněmovna možná upraví v novele o cestovním ruchu podobu nově zřizovaného garančního fondu cestovních kanceláří. Hnutí SPD dnes kvůli tomuto fondu požadovalo vrácení novely vládě k dopracování, ale neuspělo.

Privatizaci OKD bude řešit sněmovní vyšetřovací komise

18:56
Praha - Okolnostmi privatizace těžební společnosti OKD se bude zabývat sněmovní vyšetřovací komise. Poslanci ji z iniciativy Pirátů založili dnes.

Otírají se o mě komedianti. "Mlátička" Ondráček se tvrdě vysmál Svěrákovi, Horáčkovi i Pithartovi

16:38
Praha – Zdeněk Svěrák, Petr Pithart nebo Pavel Pafko. To jsou osobnosti, které se přidali v výzvě Michala Horáčka, aby nebyl do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů jmenován komunista Zdeněk Ondráček. Prostřednictvím videa tyto české osobnosti řekli, co si o Ondráčkovi myslí. Politik to ale nenechal jen tak být a také jim poslal vzkaz.

Zeman zaskočil Svobodné, prý se chová zvláštně. Strana ho ve volbách podpořit nechce

16:38
Praha - Do prezidentských voleb zbývá měsíc a politické strany, které nenasadily vlastní kandidáty, teď zvažují, zda někomu vyjádří podporu. Nejinak je tomu u Svobodných, kteří letos utržili debakl v parlamentních volbách. Strana získala jen 79 229 hlasů tedy asi 1,56 procenta.

Topolánek přiostřil: Parazity a černé pasažéry podporovat nebudu

16:38
Praha - Kandidát na prezidenta Mirek Topolánek na tiskové konferenci, kterou uspořádal v Obecním domě v Praze, přednesl projev týkající se svobody. Mimo jiné řekl, že nebude podporovat parazity ve společnosti.

GIBS zasahovala v Praze v advokátních kancelářích. Několik zadržených

16:38
Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dnes zasahovala v advokátních kancelářích na několika místech v Praze, a to kvůli údajnému ovlivňování trestních řízení. Zadrženo bylo několik civilistů i členů bezpečnostních sborů.

Byrokritizovat, vybrušovat... Hvězda SPD Rozner zbourala internet, teď se po ní slehla zem

16:38
Volby do Poslanecké sněmovny s přehledem vyhrálo hnutí ANO, které získalo zhruba třetinu hlasů všech oprávněných voličů. Pokud bychom ale měli vybrat jednu osobu, která se zapsala veřejnosti do paměti, nebyl by to nový premiér Andrej Babiš, ale člen SPD a expert na kulturu Miloslav Rozner.

Vydání Babiše policii? Nový požadavek výboru prý zavání obstrukcemi

16:03
Praha - Mandátový a imunitní výbor požádal policii, aby jeho členové mohli nahlížet do spisu v případu Čapí hnízdo přímo ve Sněmovně za přítomnosti vyšetřovatele.

Studenti volili prezidenta nanečisto. Rozpolcení společnosti je patrné i u nich

16:03
Jihlava/Hradec Králové - Člověk v tísni organizuje Studentské volby od roku 2010. Mladí lidé se mají jejich prostřednictvím seznámit s principy demokratických voleb a platným volebním systémem. Nejvíc hlasů při prezidentské volbě "nanečisto" dostal dnes od studentů jihlavské průmyslovky Miloš Zeman. Za prezidenta by současnou hlavu státu dál chtělo 84 z nich. Na druhém místě skončil s 18 hlasy ...

Odbory svého favorita na Hrad neoznámí. Má být moudrý, řekl pouze Středula

15:28
Praha - Odbory nebudou před prezidentskými volbami dávat žádné doporučení, komu z devíti kandidátů by zaměstnanci měli dát svůj hlas. Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS) dosud navštívili tři kandidáti, další se odborářům neozvali. S odbory se sešel bývalý šéf akademie věd Jiří Drahoš, někdejší šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek a dnes bývalý diplomat Pavel Fischer.

Sobotka lhal? ČSSD vše brzdila, teď to ale může vypuknout naplno, tvrdí Best

14:20
Praha – Americký novinář Erik Best, který dlouhodobě žijí v České republice, se na svém pravidelném zpravodaji FS Final Word vrací ke kauze OKD a roli Bohuslava Sobotky. Poukazuje na to, že by se bývalý premiér mohl dostat do komplikované situace.

Český dům v Bratislavě? Zeman by uvítal hospůdku s českým pivem

13:44
Bratislava - Prezident Miloš Zeman se během své dnešní návštěvy Slovenska vyslovil pro otevření Českého domu v Bratislavě, který by mimo jiné nabízel jídla české kuchyně. Podle informací ČTK vidí slovenská metropole problém na české straně, která prý nevybrala konkrétní budovu.

Babišova vláda položí věnec k hrobu TGM, tentokrát už před jmenováním

11:22
Praha - Nová vláda ještě před svým jmenováním položí ve středu dopoledne věnec k hrobu Tomáše Garrigua Masaryka v Lánech. K tomuto pietnímu aktu vyzval Babišův kabinet prezident Miloš Zeman poté, co předsedu ANO jmenoval minulý týden premiérem.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes