EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z ekonomického světa

URL:

http://ekonomika.eurozpravy.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

6,4 položek/den

Trumpova vláda napadla Peking. Přijmout Čínu do WTO prý byla chyba

18:58
Washington - Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa se již delší dobu připravuje, že si došlápne na čínský obchod. Bílý dům tvrdí, že Spojené státy pochybily, když v roce 2001 podpořily členství Číny ve Světové obchodní organizaci (WTO) za podmínek, kterými se nepodařilo přinutit Peking otevřít své hospodářství.

V Polsku vypukl ostrý spor o letiště, Ryanair si stěžuje u úřadů EU

17:17
Varšava - Irská letecká společnost Ryanair podala stížnost k evropským úřadům pro hospodářskou soutěž na polskou letištní společnost, která údajně odmítá rozšířit varšavské letiště Modlin.

Paneláky jsou fenomén. Řešily bytovou krizi, díky ceně i dnes lákají kupce

12:35
Praha - Paneláky, pejorativně "králíkárny", začínaly jako experiment, v socialistickém Československu byly rychlým řešením bytové krize. V roce 1985 tvořila panelová výstavba skoro 99 procent všech nových bytů v bytových domech. Dnes představují alternativu pro lidi hledající vlastní bydlení.

S&P potvrdila úvěrové ratingy České republiky, polepšilo si Řecko

8:16
New York - Agentura Standard & Poor's (S&P) potvrdila své hodnocení úvěrové spolehlivosti ČR. Rating dlouhodobých devizových závazků ponechala na stupni AA- a hodnocení závazků v domácí měně zůstalo na stupni AA. Řecko si polepšilo o jeden stupeň na úroveň B.

Spoluzakladatel Uberu prodává akcie, bude z něj miliardář

19.ledna
New York - Spoluzakladatel taxislužby Uber Travis Kalanick se oficiálně zařadí mezi světové boháče. Prodává akcie v odhadované hodnotě 1,4 miliardy dolarů, napsal server BBC.

Církev testuje digitální kasičky: Milodary lze při mši zaplatit kartou

19.ledna
Paříž - Církev se snaží přizpůsobit novým technologiím a připravuje se na postupný zánik hotovosti. V katolickém kostele v Paříži bude 21. ledna poprvé otestováno přijímání milodarů bezkontaktní platební kartou.

Vážné podezření: Při obchodování Trumpa s Rusy se mohly prát peníze

19.ledna
Washington - Na společnost Trump Organisation zastřešující byznys amerického prezidenta padá podezření z praní špinavých peněz. K němu mohlo docházet při prodejích nemovitostí ruským občanům.

Česká pošta navýší od dubna mzdy, zaměstnanci dostanou i odměny

18.ledna
Praha - Vedení České pošty se dohodlo s většinou odborových organizací.a od dubna navýší tarifní mzdy o 7,1 procenta. Zaměstnanci zároveň obdrží v únoru mimořádnou odměnu za rok 2017 v celkové výši 80 milionů Kč. V březnu získají další mimořádnou odměnu v celkovém objemu 86 milionů korun.

Manipulace, podrazy a falšování. Jak vypadala historicky první televizní prezidentská debata?

18.ledna
Ihned po konci prvního kola letošních prezidentských voleb se často skloňovaným souslovím staly „televizní debaty“. Budou? A kolik jich bude? Dvě nebo čtyři? Dnes již pokládáme televizní debaty kandidátů na všemožné funkce za klasickou součást politické kampaně. Ve Spojených státech pak dokonce nabraly rozměry obří televizní show (v posledních prezidentských volbách s jistým kabaretním přesahem...

Čínská ekonomika se zmátořila. Růst HDP loni zrychlil na 6,9 procenta

18.ledna
Peking - Hrubý domácí produkt Číny se loni zvýšil o 6,9 procenta. Celoroční růst druhé největší ekonomiky světa tak zaznamenal první zrychlení za sedm let a překonal vládní cíl stanovený na zhruba 6,5 procenta. Letos má být tahounem export, spotřeba čínských domácností naopak klesne.

Český export byl loni rekordní. Letos se situace zhorší, sejčkují ekonomové

18.ledna
Praha - Export českých firem se loni přiblížil rekordní úrovni 4,2 bilionu korun, což bylo meziročně o pět procent víc. Letos ale bude situace horší, odhadují ekonomové. Důvodem je sílící koruna, krize na trhu práce a nedostatečná výrobní kapacita firem.

Zákaz islámu a uprchlíků v Česku? Prezident nic z toho udělat nemůže, vlastně nemůže téměř nic

18.ledna
První kolo prezidentských voleb skončilo minulou sobotu. A vášnivé reakce na jeho výsledky na sebe nenechaly čekat dlouho. Zejména z řad příznivců stávající hlavy státu se ihned objevila řada výroků a komentářů o tom, jaký je anebo není jeho vyzyvatel Jiří Drahoš. Spekuluje se, byť mylně, o přijímání migrantů, muslimů a dalších věcech,které mají jednotlivé kandidáty pošpinit. Problém je v tom, ...

Řidiči si musí připlatit: Zdražování benzinu a nafty v ČR zrychluje

18.ledna
Praha - V listopadu a prosinci 2017 se ceny pohonných hmot v Česku výrazněji neměnily. To se změnilo s příchodem nového roku. Začátkem ledna ceny stoupaly o haléře, nyní vzrostly oproti minulé středě u benzinu o 11 haléřů na 30,79 koruny za litr a u nafty o 14 haléřů na 29,96 koruny.

Konec ukrývání peněz ve Švýcarsku? Země plánuje zrušit anonymní akcie

18.ledna
Curych - Švýcarská vláda oznámila, že zahájila veřejnou konzultaci o plánu na přeměnu anonymních akcií na majitele u soukromých firem na registrované akcie, kterým bude přiřazeno jméno majitele.

Skanska propustí 3000 lidí, varovala před slabším ziskem

17.ledna
Stockholm/Praha - Největší skandinávská stavební společnost Skanska se chystá propustit 3000 lidí, což je asi sedm procent z celkového počtu zaměstnanců. Firma oznámila, že loňský zisk by nemusel dostát očekávání. Skanska působí i v České republice
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes