EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z kultury

URL:

http://kultura.eurozpravy.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

5,1 položek/den

RECENZE: Autor geniálního Šestého smyslu si s Rozpolceným snaží opravit pošramocenou pověst

18:40
RECENZE – Předpovídali mu, že se stane nástupcem Spielberga. Místo toho se s každým dalším filmem stával čím dál tím víc jen vlastní karikaturou. Pomyslným dnem se pro M. Night Shyamalana stali Poslední vládce větru, v němž znásilnil populární anime, a ekologická agitka Po zániku Země. Snad s vědomím, že není kam dál klesat, se jeden z nejosobitějších režisérů posledních dvou dekád vybičoval k ...

Komiksové filmy v roce 2017 (1/2): Extra drsný Wolverine, Thor a konec vesmíru

20.ledna
Praha – Captain America: Občanská válka se stal nejvýdělečnějším filmem roku a ani další komikosvé adaptace nezůstaly pozadu. Není tedy divu, že se letos dočkáme další vydatné várky superhrdinských filmů. V případě Marvel Cinematic Universe se dokonce poprvé v historii dočkáme rovnou trojice bombastických vykradačů kinařských kas. Než se ale dočkáme Strážců Galaxie, Spider-Mana a Thora, zaboří ...

Velké nepokoje v USA? Redford varuje před následky Trumpovy politiky

20.ledna
Park City - Při zahájení tradičního filmového festivalu Sundance krátce před dnešní inaugurací nového prezidenta Donalda Trumpa herec Robert Redford prohlásil, že očekávané rozpočtové škrty ze strany nové americké vlády vyvolají protestní lidové hnutí.

The 1975 přesouvají pražský koncert na červen

20.ledna
Praha – Pražský koncert skupiny The 1975, který se měl původně konat v únoru, se přesouvá na červen. Důvodem je nominace skupiny na Brit Awards a s tím spojené povinnosti.

Česká kina loni navštívil rekordní počet diváků

19.ledna
Praha - V roce 2016 navštívilo tuzemská kina přes 15,6 milionu diváků, což je nejlepší výsledek od roku 1993. České filmy se na celkové návštěvnosti podílely téměř 30 procenty.

V Americe začíná festival Sundance, Mekka nezávislého filmu

19.ledna
Park City - Jeden z nejprestižnějších filmových festivalů Sundance dnes odstartuje v americkém Park City ve státě Utah. Akce, která je neodmyslitelně spjatá se jménem Roberta Redforda, opět přiláká milovníky nezávislé filmové tvorby nejen ve Spojených státech.

Ovčáčka čtveráčka bude promítat téměř 60 kin po celé republice

19.ledna
Praha – O tom, že derniéra inscenace Městského divadla Zlín Ovčáček čtveráček se bude promítat přes přímý satelitní přenos v kinech, jsme informovali minulý týden. Od té doby se však k projektu připojilo dalších dvacet kin v České republice.

Zonyga: Stres a výčitky kvůli roli v muzikálu Mefisto

19.ledna
Praha - Na poslední chvíli se Jiří Zonyga , vítěz talentové soutěže X-factor a poté muzikálový zpěvák, musel naučit, ke své původní roli Alberta de Carla, kterou ztvárňuje v muzikálu Mefisto v pražské Hybernii, ještě roli Fausta. Alternuje se zde s Josefem Vojtkem, a na přípravu této náročné postavy měl pouze deset dní.

Film Miluji tě modře: Denisa Nesvačilová se bála 5 metrů nad zemí

19.ledna
Praha - Romantická komedie o jednom zamilovaném malíři, dívce z výlohy, žárlivém vrhači nožů… a lásce v modrém. Podívejme se dnes na Denisu Nesvačilovou a její postavu Terezy.

Stáří neexistuje! Divadlo Rokoko připravuje premiéru francouzské komedie

19.ledna
Praha – Divadlo Rokoko připravuje premiéru francouzské komedie o dvou mimořádných ženách a jednom velkém dobrodružství. V Premiéře mládí s podtitulem Stáří neexistuje! si spolu poprvé zahrají Jitka Smutná a Dana Syslová. Na premiéru se dokonce přijede podívat sám autor hry.

Vojtěch Dyk s B-Side Bandem po roční pauze vyjíždí na turné

19.ledna
Praha/Brno – Vojtěch Dyk s B-Side Bandem se opět vrací ke svému běžnému repertoáru. Po roční pauze, kdy se společně věnovali uvedení Bernsteinovy Mše, Dyk s jazzovým orchestrem Josefa Buchty vyjedou na nové turné.

V Praze začne přehlídka současné skandinávské filmové tvorby

18.ledna
Praha - I tento rok pořádá společnost Film Europe přehlídku současného severského filmu pod názvem Scandi. Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm, Anders Thomas Jensen, Roy Andersson nebo Susanne Bier - to je výčet největších filmařských es, jejichž nejnovější tvorbu zařadili organizátoři festivalu na program letošního ročníku.

RECENZE: Spalovač mrtvol v Národním divadle zachraňuje duše v nákupním centru

18.ledna
RECENZE – Národní divadlo uvedlo v prosinci loňského roku na prknech Stavovského divadla premiéru Spalovače mrtvol. Režisér Jan Mikulášek adaptaci proslulého románu o zaměstnanci krematoria převedl do současnosti a do hlavní role obsadil vynikajícího Martina Pechláta.

Průkopník video artu a mediálního umění slaví osmdesátiny

18.ledna
Brno – 20. ledna oslaví průkopník video artu a mediálního umění Woody Vašulka významné jubileum. Moravská galerie v Brně k příležitosti 80. narozenin umělce zpřístupní rekonstrukci jednoho z jeho nejznámějších děl.

Co se stane, když chcete dát synovi jméno Adolf? Moravské divadlo Olomouc uvede francouzskou komedii

18.ledna
Olomouc – Moravské divadlo Olomouc připravuje první činoherní premiéru nového roku. Francouzskou konverzační komedii Jméno o tom, jak může dopadnout večeře s přáteli, když jeden z nich chce dát synovi jméno, které nosil diktátor, uvede v režii Petra Veselého.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes