EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z kultury

URL:

http://kultura.eurozpravy.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

3 položek/den

Diana Krall se na evropském turné k nové desce zastaví v Brně

3:38
Brno - Novou nahrávku Turn Up The Quiet dnes v Brně představí kanadská zpěvačka a klavíristka Diana Krallová.

Moderní Médeia bude bojovat o dceru v nové inscenaci Národního divadla Brno

20:10
Brno – Hra Mariny Carr U Kočičí bažiny je variací na antickou Médeiu. Irská tragédie představuje mýtické a magické představy o pudové síle přírody a osudu v moderním hávu. Příběh o Hester Swanové, ženě zrazené milencem i matkou, uvede Národní divadlo Brno v režii Martina Františáka.

Nové vedení Divadla Na Fidlovačce zahájí sezónu duchařskou komedií

18:40
Praha – Světoznámá hra Mezi nebem a zemí se dočkala mnoha ztvárnění po celém světě. V Divadle Na Fidlovačce ji uvede režisér Petr Hruška se Sandrou Pogodovou a Danielem Rousem v hlavních rolích. Komedie o soužití svou světů je plná bláznivých situací, ale donutí i k zamyšlení.

Loutkový film o slavné psí kosmonautce přijde do kin v listopadu

18:40
Praha – Film Lajka o stejnojmenné psí kosmonautce přijde do kin po deseti letech práce téměř šedesát let po startu rakety Sputnik 2. Přestože je film inspirován fenkou Lajkou, režisér a autor Aurel Klimt přiznává, že děj je z větší části výplodem jeho fantazie.

Češi se rádi bojí. Návštěvnost kin podruhé za sebou ovládl horor To

18.září
Praha - Diváky v českých biografech druhý víkend za sebou nejvíce lákal americký film To natočený podle stejnojmenného románu Stephena Kinga. Na druhé pozici je animovaný snímek Hurvínek a kouzelné muzeum. Bronz si odnáší film Jana Svěráka Po strništi bos.

Mimořádně úspěšný muzikál Národního divadla moravskoslezského slaví stou reprízu

18.září
Ostrava – Světoznámý muzikál Donaha! uvedlo Národní divadlo moravskoslezské již v roce 2011. Příběh o skupince chlapů, kteří přijdou o práci, a tak se rozhodnout dělat striptýz, je od té doby neustále vyprodaný a vidělo jej už přes šedesát tisíc diváků. Zítra se stane první inscenací, která se na jevišti Divadla Jiřího Myrona dočká sté reprízy.

RECENZE: Teroristé, CIA a Beetlejuice. Americký zabiják slibuje, ale nedodává

18.září
RECENZE – Filmy o islámském terorismu se poslední dobou rojí jako houby po výbuchu Černobylu. Špionážní thriller Americký zabiják, vyzbrojený například legendárním Michaelem Keatonem, pojednává o speciálních protiteroristických komandech.

V Los Angeles byly vyhlášeny ceny Emmy, Alec Baldwin si dobíral Trumpa

18.září
Los Angeles - Vyhlašování prestižních amerických televizních cen Emmy ovládli tvůrci seriálů Příběh služebnice a Viceprezident(ka). Letošním 69. ročníkem vyhlašování cen provázel moderátor noční televizní talk show televize CBS Stephen Colbert.

Víkend, který roztančil Česko. Kryštof oslavil 25 let ve velkém stylu

18.září
REPORTÁŽ - Na tento víkend se těšily desítky tisíc lidí z celé republiky. Jedna z nepopulárnějších českých kapel během něj oslavila své 25. narozeniny a kdo alespoň částečně sleduje tuzemskou hudební scénu, zaregistroval plány na velkolepý koncert kapely Kryštof už před několika měsíci. A ty se bezezbytku vyplnily.

Uměl vyprávět v hospodě, vzpomíná Ivan Hlas na Šabacha a Šakalí léta

17.září
Praha - Ve věku 66 let zemřel spisovatel Petr Šabach, autor předlohy k muzikálu Šakalí léta a řady dalších úspěšných filmů. Písničkář a hudebník Ivan Hlas na něj vzpomíná jako na autora, který uměl své příběhy vyprávět v hospodě. Psaní skladeb pro film Šakalí léta, mezi které patří například hit Na kolena, považuje Hlas za zlomový okamžik ve své kariéře.

Zemřel Petr Šabach, autor předlohy k Pelíškům. Odešel velkorysý člověk, vzpomíná Hřebejk

17.září
Praha - V sobotu zemřel spisovatel Petr Šabach, autor mnoha humoristických románů a povídek. K nejznámějším patří povídková sbírka Hovno hoří, podle níž vznikl úspěšný film Pelíšky. Jan Hřebejk bude na Šabacha vzpomínat jako na velkorysého a hodného člověka.

Komárek vydal drsnou satirickou knihu, označuje poslance za škůdce

17.září
Praha - Dlouholetý redaktor a politický komentátor Martin Komárek (ANO) vydal knihu, v níž shrnuje své zkušenosti s vykonáváním funkce poslance. Jak už napovídá název "Nebezpečné stádo aneb poslanec český a jiné retardované druhy", jde o jakousi přírodovědnou studii. Martin Komárek je synem politika a prognostika Valtra Komárka.

Nejlepší výkony v dabingu? V Přelouči se tradičně udělovaly Ceny Františka Filipovského

16.září
Přelouč - Ceny Františka Filipovského za nejlepší výkon v dabingu dnes získali Martina Hudečková za roli Bridget Jonesové ve filmu Dítě Bridget Jonesové a Jiří Plachý za roli Freda Ballingera ve filmu Mládí. Ceny za celoživotní mistroství v dabingu získali herečka Marie Drahokoupilová, herec Jan Přeučil a režisér dabingu Jiří Kubík.

Kapela Kryštof slaví 25 let. Na velkolepou show na Strahov dorazilo 40 tisíc fanoušků

16.září
Praha - Kapela Kryštof slaví 25 let. Podle pořadatelů je 40.000 vstupenek na dnešní show na fotbalovém stadionu Evžena Rošického na pražském Strahově vyprodaných, na nedělní koncert ještě zbývají vstupenky k stání.

RECENZE: AnderSen v Divadle Na zábradlí aneb Pojďme si hrát na lidi

15.září
RECENZE: Pohádkový svět, který je ve skutečnosti noční můrou z dětství. Divadlo Na zábradlí uvedlo další inscenaci režiséra Jana Mikuláška, která je z velké části osobní zpovědí herců a celého inscenačního týmu. Spojovacím prvkem je tentokrát téma traumat z dětství a dílo slavného autora pohádek Hanse Christiana Andersena.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes