EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z kultury

URL:

http://kultura.eurozpravy.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

3,3 položek/den

Skupina Chinaski se rozpadla, odcházejí čtyři členové

9:02
Praha - Skupinu Chinaski opouštějí trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista Ondřej Škoch a bubeník Ota Petřina. Zůstávají zpěvák Michal Malátný a kytarista František Táborský. Stávající sestava dohraje domluvené letošní akce.

Zemřel Malcolm Young, spoluzakladatel kapely AC/DC

18.listopadu
Washington - Ve věku 64 let dnes zemřel spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC Malcolm Young.

RECENZE: Ligu spravedlnosti před úpadkem nezachránila ani Wonder Woman

18.listopadu
RECENZE – Po neúspěchu Batman v Superman a překvapivém úspěchu příběhu Wonder Woman byli fanoušci zvědaví na první týmovku od DC. Diváci se nechali nalákat zajímavými trailery a velkými nadějemi. Zack Snyder však tyto naděje nenaplnil.

Brno se opět bude točit kolem hudby. Festival Janáček Brno zveřejnil program dalšího ročníku

17.listopadu
Brno - Festival Janáček Brno 2018 má pro nadcházející ročník připraveno dvacet osm špičkových produkcí v devatenácti dnech. Do Brna se opět sjedou špičkoví režiséři a interpreti. Nebue chybět Robert Carsen, David Pountney, Tomáš Netopil, Haasovo kvarteto a mnoho dalších.

Jak vypadá nevybouřená láska Pavla Lišky k divadlu? Dozvíte se v Komorní Fidlovačce

17.listopadu
Praha - Spolek sešlých - Commedia dell´arte se sejde na komorní scéně Divadla Na Fidlovačce, aby znovu představili legendární inscenace s Markem Danielem a Pavlem Liškou v hlavních rolích.

Zemřel Wabi Daněk, legenda folkové scény

16.listopadu
Praha - Po dlouhé nemoci dnes ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, folkový písničkář, autor a původní interpret neoficiální trampské hymny Rosa na kolejích. ČTK o tom informovala rodina zemřelého. Více informací rodina sdělovat nebude.

Oplzlosti v dánské filmové produkci? Exšéf hekal do telefonu, obvinilo ho devět žen

16.listopadu
Kodaň - Dánská filmová produkční společnost Zentropa požádala úřady o asistenci při vyšetřování sexuálního obtěžování. Devět žen obvinilo bývalého generálního ředitele společnosti Petera Aalbaeka Jensena z nevhodného chování a navozování atmosféry šikany.

Do pekla a do nebe s kapelou Kabát: Exluzivní rozhovor s Josefem Vojtkem

16.listopadu
ROZHOVOR - Kapela Kabát vyrazila po čtyřech letech na halové Turné 2017. EuroZprávy.cz měly možnost ji zastihnout v Ostravar Aréně v Ostravě, kde jsme hovořili s frontmanem kapely Josefem Vojtkem. Kromě osvědčených hitů, zazněly písně z posledního řadového alba DO PEKLA/DO NEBE. Navíc se zde kapela Kabát vrátila ke svému oblíbenému uspořádání koncertu doprostřed hal. Měli jsme tak možnost zachy...

VIDEO: Filip Renč představuje první ukázku z nové komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

16.listopadu
Film vznikal v Praze, Kladně a na Slovensku podle scénáře Haliny Pawlowské. Životní příběh (ne)obyčejné ženy Olgy ztvárnila herečka Klára Issová, která poprvé předvedla svůj komediální talent ve filmu Všechno nebo nic. Po boku Kláry Issové uvidíme i další české a slovenské herce jako Lenku Vlasákovou, Jiřího Dvořáka, Zdenu Procházkovou, Pavla Kříže, Martina Krause, Petra Vacka, Matouše Rumla, A...

Zemřel Jaroslav Šmíd, proslavila ho role v Troškově filmu Doktor od jezera hrochů

15.listopadu
Praha - Dnes náhle zemřel herec Jaroslav Šmíd, bylo mu 47 let. Příčina úmrtí není zatím známá. Šmíd známý z titulní role komedie Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů.

Galerie Arthouse Hejtmánek připravuje večerní aukci. Nejvýše vyvolávanou položkou je obraz za 11 milionů korun

15.listopadu
Praha - Galerie a aukční dům Arthouse Hejtmánek připravuje večerní aukci pro náročné klienty, sběratele a investory plnou rarit a zajímavostí z výtvarného umění, staožitností a designu. Předaukční výstava se otevírá již zítra.

PKF - Prague Philharmonia vystoupí s maďarským trumpetovým virtuózem. Speciálním hostem bude herečka Vica Kerekes

15.listopadu
Praha - PKF - Prague Philharmonia uzavře koncertní sérii PKF - LOBKOWICZ abonmá 2017 společným vystoupením s maďarským trumpetistou Gáborem Boldoczkim. Během večera pokřtí také jejich společnou nahrávku, jejíž patronkou a zároveň speciálním hostem koncertu se stane herečka Vica Kerekes.

Sólista Městského divadla Brno pokřtí debutové album

15.listopadu
Brno - Držitel dvou cen Thálie a sólista Městského divadla Brno, Dušan Vitázek, dnes pokřtí svoje debutové album za pomoci své kapely a hostů. Kmotry desky s názvem KDE se stanou Zuzana Mauréry a Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy.

Pohřeb Karla Štědrého bude od 11:00 ve strašnickém krematoriu

15.listopadu
Praha - Krematorium v Praze-Strašnicích bude dnes hodinu před polednem místem posledního rozloučení s oblíbeným zpěvákem, scenáristou a moderátorem Karlem Štědrým. Zemřel 7. listopadu ve věku 80 let.

Nová performance v divadle Alfred ve dvoře prozkoumá hranice lidského vnímání

14.listopadu
Praha - Režisér a vizální umělec Jan Mocek uvede svoji novou inscenace Shadow Meadow v divadle Afred ve dvoře. Performance přináší prázdnotu, ticho a tmu, do nichž chtějí inscenátoři vtáhnout diváka v současné audiovizuální přesycenosti.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes