EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z kultury

URL:

http://kultura.eurozpravy.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

4,9 položek/den

Národní divadlo Brno oživí vesnici Želary

19:05
REPORTÁŽ – Na včerejší tiskové konferenci v Mahenově divadle představil tvůrčí tým v čele s režisérem Dodem Gombárem a dramaturgem Martinem Sládečkem svoji novou inscenaci Želary (srdce mé). Dramatizace, jejímž autorem je režisér Gombár, se však značně liší od známého filmu Ondřeje Trojana. Kombinuje totiž jak povídkový soubor Květy Legátové s názvem Želary, tak i pozdější povídku Jozova Hanule.

Herečka Ivana Uhlířová si poprvé vyzkouší režii

16:05
Praha – Herečka Ivana Uhlířová se poprvé představí jako režisérka, a to v inscenaci Mimo zápis v pražském Studiu Hrdinů. Uhlířová si pro svůj režijní debut vybrala deníkové zápisy Paula Klee, z nichž společně s Vojtěchem Maškem vytvořila scénickou koláž, zabývající se tématem tvorby, identity a autorství.

Zemřel Sol Negrin, oceňovaný kameraman Kojaka a Koncertu pro Bangladeš

13:11
Hollywood – Ve věku 88 let zemřel veterán seriálové tvorby Sol Negrin. Se smutnou zprávou přišla ASC (American Society of Cinematographers).

Raubíř Ralf nás dojme podruhé

13:11
Hollywood – Před pěti lety nás naučil, že je dobře být zlý. Příští rok se postavička inspirovaná videoherními záporáky vrátí, aby nás dojala podruhé. A tentokrát při tom rozbije internet.

V nové inscenaci Švandova divadla se dozvíte, jak snadné je ztratit srdce

28.března
Praha – Čekatel na transplantaci, ubrečená dámská kabelka, kreslený hrdina nebo jeho nová kamarádka Panda se sejdou v nové inscenaci Švandova divadla. Hru srdce patří za mříže zde připravuje režisérka Alžběta Burianová. V hlavních rolích uvidíme Martinu Krátkou nebo Kláru Cibulkovou.

V Brně dnes začíná další ročník mezinárodního festivalu divadelních škol

28.března
Brno – Dnes začíná jedinečná přehlídka inscenací divadelních škol z celého světa. 27. ročník mezinárodního festivalu Setkání/Encounter 2017 přivítá mladé umělce z Íránu, Itálie, Chorvatska, Izraele, Kolumbie a mnoha dalších. Tradičně se zúčastní i pražská DAMU a bratislavská VŠMU.

Fléda pokračuje ve slovenské alternativní jízdě

28.března
Brno – Hudební klub Fléda pokračuje v česko-slovenské alternativní jízdě. Po společném vystoupení skupiny Billy Barman a písničkářky Katarzie na začátku dubna přijedou další interpreti ze Slovenska. Korben Dallas přivezou do Brna nový materiál z alba Stredovek a jako host s nimi vystoupí česká kapela Houpací koně.

Milan Peroutka: Role v IAGO jako dárek k narozeninám

28.března
Praha - Je mladý, krásný, hvězdnou kariéru má skvěle našlápnutou. Zpěvák a herec Milan Peroutka v pátek oslavil 27. narozeniny a my byli u toho. Ovšem tento slavnostní den Milan netrávil s kamarády někde v hospodě, ale v práci, kterou je v současné době zavalen. Zastihli jsme ho při moderování v pražském obchodním centru, kam mu přišli pogratulovat také jeho dva budoucí kolegové.

Klicperovo divadlo bude mít nového uměleckého šéfa

28.března
Hradec Králové – Klicperovo divadlo bude mít od července nového uměleckého šéfa. Dramatika a režiséra Davida Drábka v této pozici vystřídá současná dramaturgyně divadla, Jana Slouková.

S Věrou Špinarovou (†65) se veřejnost rozloučí 1. dubna v Ostravě

28.března
Ostrava - Se zpěvačkou Věrou Špinarovou, která zemřela v neděli 26. března ve věku 65 let, se může veřejnost rozloučit 1. dubna, smuteční síň krematoria ve Slezské Ostravě jim bude zpřístupněna od 09:00 do 12:00.

Zpěvačka Adele už neuspořádá žádné turné? Na koncertu polekala fanoušky

28.března
Auckland - Britská zpěvačka Adele vyděsila své fanoušky. V neděli na koncertě v novozélandském Aucklandu naznačila, že už možná na žádná další turné nevyrazí.

VÍME PRVNÍ: Špinarová trpěla depresemi, za kolaps možná mohou antidepresiva

28.března
Praha - Kolaps, koma a následná smrt velké české zpěvačky Věry Špinarové byly možná zbytečné. Možná by stačilo, kdyby hvězda z Ostravy prošla kompletním vyšetřením v nemocnici. To by mohlo odhalit blížící se katastrofu. Přitom dva dny před kolapsem byla u lékaře a dokonce měla dostat nové léky.

Ceny Thálie za loňský rok zamířily do Ostravy, Brna i Olomouce

27.března
Praha/Brno – V sobotu byly v pražském Národním divadle předány Ceny Thálie za loňský rok. Ceny se každoročně udělují za mimořádné umělecké výkony v uplynulém roce ve čtyřech oborech – činohra, opera, balet a muzikál či opereta.

Národ smutní: odešel klenot české hudby. Umělci i politici truchlí nad úmrtím Věry Špinarové

27.března
Praha/Ostrava - Česko dnes zarmoutila zpráva o úmrtí zpěvačky Věry Špinarové. Majitelka nenapodobitelného sytého hlasu, která loni 23. prosince oslavila pětašedesátiny, patřila ke stálicím tuzemské populární hudby. Truchlí hudebníci, vyjádřil se i premiér Bohuslav Sobotka.

VÍME PRVNÍ: Podrobnosti o úmrtí zpěvačky Špinarové. Co mu předcházelo?

27.března
VÍME PRVNÍ - Úmrtí velké české zpěvačky Věry Špinarové všechny šokovalo. Už samotná zpráva z minulé středy, kdy zkolabovala a skončila na ARO ve FN Motol, byla pro přátele, rodinu, fanoušky i kolegy velikým šokem. Její stav byl kritický, v podstatě beznadějný, a i kdyby se probrala, zřejmě by už nikdy nemohla žít normálním životem. Přesto všichni věřili v zázrak.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes