EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy z kultury

URL:

http://kultura.eurozpravy.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

4,4 položek/den

Letošní Colours of Ostrava potvrzuje dalšího hosta. Francouzští Justice k nám přijedou vůbec poprvé

18:39
Praha/Ostrava – Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava už ohlásil účast hvězdných interpretů včetně Jamiroquai, Imagine Dragons, Norah Jones, Birdy, Midnight Oil nebo LP. Do výčtu se nyní přidává jedna z nejúspěšnějších elektronických formací, francouzská dvojice Justice.

Velikonoční víkend v kinech ve znamení nové české komedie Špunti na vodě

18:39
Praha - Slavnostní premiérou vstoupí 13. dubna do kin nový český film Špunti na vodě. Pohodovou letní komedii o tom, co se stane, když se tři tátové nehodlají vzdát svého plánu na pánskou jízdu a rozhodnou se sjet Sázavu i se sedmi dětmi – manželkám a nepředvídatelným nástrahám navzdory, natočil režisér Jiří Chlumský.

Duo 18+ představí na Flédě své poslední album o samotě a odloučení

18:39
Brno – Dvojice hudebníků a vizuálních umělců Justin Swinburne a Semia Mirza vystoupí v brněnském hudebním klubu Fléda. Duo vystupující pod názvem 18+ zde představí své poslední album Collect, které je reflexí současnosti alternativního popu s prvky hip hopu a trap rapu.

RECENZE: Vizuálně úchvatný Lék na život je hororem ze staré školy

17:18
RECENZE – Režisér prvního amerického Kruhu a trilogie Piráti z Karibiku se vrací, aby nám ukázal, jak se mají dělat atmosférické horory. Z jakéhosi důvodu se ale u většiny diváků setkává s nepochopením.

Hitler v televizi? Přípravy očekávané novinky Divadla Na Jezerce vrcholí

17:18
Praha – Očekáváná novinka Divadla Na Jezerce se blíží a přípravy jsou v plném proudu. Inscenace Už je tady zas! o tom, co by se stalo, kdyby Hitler nezemřel, ale pouze usnul, a probudil se v současnosti, obsahuje i Hitlerův rozhovor v televizním zpravodajství, který soubor natáčel se známými novinářkami.

HaDivadlo otevře prostor nedivadelníkům. Novou inscenaci vytvoří výtvarník

17:18
Brno – HaDivadlo s příchodem nového vedení dává prostor tvorbě i nedivadelních umělců. Nyní připravuje první studiovou premiéru sezóny, kterou vytvořil výtvarník Roman Štětina.

Odpovědnost mocných. Letošní Divadelní svět Brno už zná svůj program

12:56
Brno – Osmý ročník festivalu Divadelní svět Brno zná svůj program. Letošním tématem je odpovědnost mocných. Do Brna se opět sjedou přední české soubory, ale přijedou také soubory z Dánska, Izraele, Německa, Slovenska či Ameriky. Letošní Divadelní svět probehne opět v polovině května.

Zemřel ruský herec Petrenko. Skvěle ztvárnil Stalina, cara Petra I. i Rasputina

11:25
Moskva - Ve věku 78 let zemřel ve středu v Moskvě ruský herex Alexej Petrenko. Českým diváků byl znám z rolí například ve filmech Lazebník sibiřský, Krutá romance, Jak car Petr ženil mouřenína či Agonie - konec Rasputina.

Jan Antonín Pitínský se vrací do Olomouce s nadčasovou operou Bohuslava Martinů

22.února
Olomouc – Významný divadelní režisér a tvůrce oceňované inscenace Pád Antikrista, Jan Antonín Pitínský, se vrací do Olomouce. Nastuduje zde vrcholnou operu Bohuslava Martinů Řecké Pašije, které se dostane historicky prvního uvedení v Moravském divadle.

Bolek Polívka se poprvé setká na jevišti se synem Vladimírem

22.února
Brno – Bolek Polívka se poprvé setká na jevišti se synem Vladimírem, a to v inscenaci autorské hry Šašek a syn, která je právem očekávaným vrcholem sezóny. Po světové premiéře v Divadle Bolka Polívky bude následovat i pražské uvedení ve Studiu Dva.

Časopis Svět a divadlo vyhlásil nominace na Ceny divadelní kritiky. Zabodovalo Divadlo Letí a Národní divadlo Brno

22.února
Praha/Brno – Časopis Svět a divadlo vyhlásil nominace na ceny udělované na základě svojí tradiční ankety. Letos se ankety zúčastnilo 89 kritiků. Nejvíce nominací získalo pražské Divadlo Letí a Národní divadlo Brno.

Mel Gibson a pokračování Sebevražedného oddílu? Vše je možné

21.února
Hollywood – Jakkoli se může zdát spojení herecké i režisérské superhvězdy a barevné komiksárny o sebrance záporáků nucených zachraňovat svět nepravděpodobné, takové rozhovory skutečně probíhají.

Merde! Miroslav Donutil se vrací na Provázek v nejskandálnější hře v dějinách divadla

21.února
REPORTÁŽ: Divadlo Husa na provázku na dnešní tiskové konferenci představilo svoji novou inscenaci, která bude mít premiéru již tento pátek. Jednu z nejskandálnějších her v dějinách divadla, Ubu králem, uvede Provázek v režii Vladimíra Morávka a s Miroslavem Donutilem v titulní roli.

Remake Predátora: První fotka a vše, co potřebujete vědět

21.února
Hollywood – Původní Predátor se Schwarzeneggerem patří mezi nejvlivnější filmy 80. let. Po dvou nevalných pokračováních a sérii crossoverů s Vetřelcem se látka konečně dostala do rukou někomu schopnému. Podaří se poslednímu mohykánovi staré školy oživit legendu?

Legenda britského heavymetalu Saxon poctí Masters of Rock

21.února
Vizovice – Soupiska metalového festivalu Masters of Rock se rozrostla o další zvučné jméno. Tentokrát akce láká na jednoho z předních představitelů tzv. Nové vlny britského heavy metalu.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes