EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy o internetu, vědě a technice

URL:

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

12,1 položek/den

Pondělní konec světa nevyšel. Konspirátoři vytáhli nové datum, je blíž, než jsme čekali

20:45
Podle konspiračních teoretiků měl v pondělí 23. dubna nastat konec světa.Jak vidno, k ničemu takovému nedošlo, stejně jako mnohokrát předtím. Konspirátoři ale nelení a už zveřejnili další datum, kdy má údajně dojít k apokalypse. Tentokrát přesně za měsíc.

Kdo udělal u Aljašky záhadné díry do ledu? Vědci odpověď neznají

17:53
Houston – Ne všechna tajemství přírody se již člověku podařilo odhalit. I ti nejrenomovanější vědci občas narazí na jevy, které nedokáží uspokojivě vysvětlit. Jeden takový případ se nedávno odehrál u zamrzlých aljašských břehů.

Zemětřesení, hurikán, povodně. Co se děje po katastrofě a kdo po ní uklízí?

17:53
Přírodní katastrofy mohou zdevastovat celé města. Z ulic udělat sutiny plné těl a toxického materiálu. Moderní války, vedle rozsáhlého ničení, skrývají i nebezpečí nevybuchlé munice, min a pasti. Kdo odstraní trosky a co se stane s odpadem?

Jak se dostat pohodlněji do práce? Experti představili řešení budoucnosti

17:53
Las Vegas – Moderní trendy ovlivňují mnoho aspektů našeho každodenního života. Výjimkou není ani doprava. Na technickém veletrhu v americkém Las Vegas byla představena řada projektů, jež by nám v blízké budoucnosti mohly zpříjemnit i tak nepříjemnou povinnost, jako je ranní cesta do práce.

Můžeme "chytit" rakovinu? Lékaři bourají mýty a tvrdí: Za těchto okolností je nakažlivá

16:31
Nádorové onemocnění zpravidla není možné chytit od osoby, která rakovinou trpí. Nejde o chřipku ani jiné infekční nemoci, a tak můžeme s takto nemocnými osobami být ve styku bez jakéhokoliv strachu. Lékaři ale přesto upozorňují, že za určitých okolností je možné se nemocí nakazit. A to hned několika způsoby.

Tajemství svatého Jiřího: Jak to bylo s ním a drakem doopravdy?

16:31
Se jménem Jiří se dodnes setkáváme často, jedná se o jedno z nejpopulárnějších chlapeckých jmen. Kdo by také neznal postavu udatného rytíře Jiřího, ať už toho z pohádek pro děti, nebo z duchovní sféry, jak bojuje s drakem. Jeho svátek připadá na dnešní den a tak je možná dobré si říci, jak to bylo doopravdy …

Budoucnost světa? Umělá inteligence usoudí, že je čas na válku, a odpálí nukleární zbraně

15:10
Podle analýzy prestižní agentury RAND hrozí s nástupem umělé inteligence zvýšené riziko atomové války. Umělá inteligence může zvrátit rovnováhu panující mezi nukleárními mocnostmi a malé mocnosti mohou získat zkreslené představy o své síle.

Umíme stvořit umělý život? Tohle vědci vyrábějí ve střežených laboratořích

13:46
Britští vědci dokázali před několika týdny vypěstovat nový život v umělých laboratorních podmínkách. Vznikl, aniž by za jeho zrozením stála matka. Bude se tudy ubírat naše budoucnost v rozmnožování?

Co už není OK? Facebook zveřejnil detailní pravidla pro odebírání obsahu

13:46
San Francisco - Americká společnost Facebook dnes zveřejnila detailní pravidla, jimiž se její zaměstnanci řídí při odebírání údajně nebezpečného nebo závadného obsahu na její sociální síti. Uživatelé nejrozšířenější komunikační platformy na internetu měli dosud jen povšechné informace o tom, jaké jsou limity pro zveřejňování problematického obsahu, například užívání drog, nenávistných projevů n...

Ani bílé světlo, ani operační sál. Co člověk prožívá těsně před smrtí?

9:41
Říká se, že umírající člověk spatří jako jeden z posledních výjevů sám sebe z výšky. Někteří také tvrdí, že při umírání lidé vidí bílé světlo na konci tunelu. A ačkoliv mohou být svým způsobem obě možnosti reálné, jen těžko se pro ně hledá vědecký základ. Přesto existují věci, které člověk na smrtelné posteli pozoruje prokazatelně,a vědci dokonce vědí proč.

Zbraně hromadného ničení: Jaké zlo mohou napáchat biologické zbraně?

23.dubna
Zbraně hromadného ničení jsou nejstrašnější hrozbou, která kdy byla člověkem stvořena. Nejsou nebezpečím jen pro lidskou civilizaci,ale pro všechen život na planetě zemi. Takzvané ABC zbraně - tedy atomové, biologické a chemické zbraně, mají za sebou dlouhý vývoj. Překvapivě nejstarší z nich jsou biologické zbraně.

Saháme na ni denně, nevíme ale, co se v ní skrývá. Co našli vědci při zkoumání klávesnice?

23.dubna
Co je nejšpinavější věcí ve vašem okolí? Jako první většinu lidí napadne záchodové prkénko. Tak to ale rozhodně není. Australská studie ukázala, že typická klávesnice obsahuje 400krát větší množství bakterií než bychom našli na toaletě.

Lék, který vyléčí většinu nemocí? Vědci nechtějí jásat předčasně, ale...

23.dubna
Lék budoucnosti, který dokáže vyléčit většinu známých nemocí? Zatím to zní jako scifi, podle některých vědců by se ale brzo mohlo jednat o realitu. Takovým lékem by se totiž brzy mohly stát protizánětlivé injekce, které dDokáží snížit riziko infarktu a zpomalit vývoj rakoviny.

Co byste neměli dělat s podprsenkami? Ženy je nosí denně, přesto se dopouštějí řady chyb

23.dubna
Podprsenka patří k základní součásti každého ženského šatníku. A často také k těm nejdražším kouskům oděvu. Existuje řada věcí, které byste s podprsenkami neměli dělat. Tak schválně – které z těchto chyb také děláte?

Máte doma slabý internet? Tenhle jednoduchý trik vám pomůže prakticky zadarmo

23.dubna
Pokud vás trápí slabý a nestabilní wi-fi signál, nejspíš vás už napadlo několik řešení. jenže většina z nich vyžaduje nákup další drahé technologie, jako jsou anténky a různé přesměrovače signálů. Podle vědců to však jde mnohem jednodušeji a hlavně levněji. Vystačíte si totiž s tím, co máte už doma - alobalem.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes