EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy ze zahraničí

URL:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

54,7 položek/den

Francie řekla dost. Radikalizované vězně izoluje od ostatních

11:05
Paříž - Radikalizovaní vězni ve Francii už nebudou pobývat v celách s ostatními trestanci, ale budou drženi ve zvláštních izolovaných prostorách pro 15 až 20 vězňů.

Jihoafrické síly zadržely vrahy pěti policistů

11:05
Johannesburg - Jihoafrické bezpečnostní síly dopadly v pátek útočníky, kteří o dva dny dříve zabili pět policistů.

Amerika mohla vyhrát korejskou válku, ale za strašlivou cenu

11:05
V roce 1950, když americké síly ustoupily před útokem Číny přes řeku Yalu, generál Douglas MacArthur vyzval ke strategickým leteckým útokům proti Číně. Mnozí věřili, že by taková akce zahrnovala i atomovou bombu, americkou „asymetrickou výhodu" té doby.

Ozbrojenci z Tálibánu zabili v Afghánistánu 18 vojáků

9:58
Kábul/Laškargáh (Afghánistán) - Ozbrojenci z radikálního hnutí Tálibán zabili v noci na dnešek na západě Afghánistánu 18 vládních vojáků a dva zranili, oznámilo ministerstvo obrany.

Německá CSU vyzvala SPD k dodržení dohod o migraci

9:58
Berlín - Vedení německé Křesťanskosociální unie (CSU) varovalo sociální demokracii (SPD), že pokud nedodrží dohody týkající se migrace, může to znamenat zhroucení potenciální nové německé vlády.

Italské město ovládly gangy migrantů, tvoří dvě třetiny obyvatel a terorizují zbytek

9:25
Řím - Casel Volturno, malé město duchů v Itálii, padlo do rukou nigerijských gangů. Právě tak referuje o situaci v jedné z italských vesnic ležící severně od Neapole francouzský server L'Obs. Poukazuje na to, že bývalému přímořském letovisku vládnou nigerijské gangy, které tu provozují nejen obchod s drogami a prostituci.

V barmské metropoli vybuchly tři bomby

9:25
Rangún - V metropoli neklidného barmského Arakanského státu Sistwei dnes ráno explodovaly tři bomby. Jedna z nich vybuchla v domě vysokého politického představitele.

Ohrožení Bílého domu: Do bariéry sídla šéfa USA najelo auto

4:57
Washington - Do bezpečnostní bariéry před Bílým domem ve Washingtonu dnes najelo osobní vozidlo. Podle agentury Reuters ale neproniklo do areálu sídla amerického prezidenta.

USA jsou silné, ale nikoliv imunní. Známý politolog varuje před pádem demokracie

0:30
NÁZOR - Společnost Economist Intelligence Unit před pár týdny zveřejnila desáté pokračování Demokratického indexu, uceleného hodnocení zemí na základě šedesáti měřítek v pěti kategoriích, od volebních procesů po občanské svobody, připomíná politolog Fareed Zakaria, který přednáší na Kalifornské univerzitě. V komentáři pro server Washington Post poukazuje, že již druhý rok v řadě se Spojeným stá...

O Babiše v EU nestojí? Nebyl pozván na neformální večeří lídrů. Neberou nás vážně, tvrdí Fiala

22:16
Brusel/Praha – Ve čtvrtek v předvečer summitu Evropské unie, se na neformální schůzce sešli zástupci některých členských zemí. Schůzky se zúčastnil například slovenský premiér Robert Fico, německá kancléřka Angela Merkelová, francouzský prezident Emmanuel Macron či předseda vlády Bulharska Bojko Borisov. Český premiér Andrej Babiš ale pozván nebyl.

V Indonésii bylo objeveno záhadné letadlo. Nikdo netuší, kde se vzalo

22:16
Obklopen přepravními kontejnery a opuštěnou chatrčí v poli na indonéském Bali leží překvapivý objekt - opuštěné letadlo Boeing 737. Nikdo si není úplně jistý, jak se tam dostalo - nebo proč tam je, píše server news.com.au.

Bývalý Trumpův poradce Gates se přiznal ke spiknutí proti Spojeným státům

22:16
Washington - Bývalý významný člen volebního štábu Donalda Trumpa Rick Gates se dnes přiznal ke spiknutí proti Spojeným státům a ke lhaní vyšetřovatelům

Trump oznámí nový balík sankcí proti KLDR

22:16
Washington - Americký prezident oznámí nové sankce proti KLDR, které mají postihnout její finanční zdroje a dodavatele paliv. Podle Bílého domu je další embargo trestem za pokračování severokorejského jaderného programu. Oficiálně je zavede americké ministerstvo financí.

EU žádá Rusko a Irán, aby zastavily Asada a násilí

20:34
Brusel - Evropská unie dnes vyzvala k okamžitému příměří v Sýrii. Podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska syrský režim prezidenta Bašára Asada "brutálně útočí" i na nevinné.

Země EU chtějí hlavní roli v rozhodování o předsedovi komise

20:34
Brusel - Prezidenti a premiéři 27 zemí EU dnes odmítli ustoupit Evropskému parlamentu a garantovat, že do čela Evropské komise po volbách příští rok automaticky navrhnou některého z kandidátů nominovaných evropskými politickými stranami.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes