EuroZprávy.cz

Popis:

Zprávy ze zahraničí

URL:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

67,8 položek/den

Itálie se řítí do krize? Berlusconni se stává stále větším problémem

12:30
Řím - V Itálii opět selhaly veškeré snahy o sestavení nové vlády. Když se italský prezident Sergio Mattarella rozhodl dostát svým slibům z minulého týdne, že pověří sestavením vlády buď předsedu silné strany, nebo nestrannou osobnost, rozhodl se pro druhou variantu. Předsedkyně Senátu Elisabetta Casellati se však neukázala jako dobrá mediátorka mezi stranami. Informoval o tom server Politico.eu.

EU oznámení KLDR vítá, přesto to prý nestačí. Co je třeba udělat dál?

12:29
Brusel/Pchjongjang - Oznámení o zastavení jaderných a raketových testů KLDR označila dnes šéfka diplomacie Evropské unie Federica Mogheriniová za pozitivní krok, Pchjongjang vyzvala k "nezvratné denuklearizaci". Informovala o tom agentura Reuters.

Konec jaderných testů KLDR? Analytici jsou skeptičtí, Moskva se raduje

11:56
Pchjongjang - Ačkoli severokorejský vůdce oznámil, že KLDR zastavuje jaderné a raketové testy a uzavře jadernou střelnici na severu země, neexistují známky toto, že se Pchjongjang chystá vzdát již existujících zbraní. V zahraničních médiích na to upozorňují analytici. Rozhodnutí považují za možný důkaz severokorejského odhodlání k vyjednávání, ale i rostoucí sebejistoty KLDR.

Turistická idyla? Ani náhodou. V téhle zemi oblíbené turisty zabijí ročně 30 tisíc lidí

11:22
Mexico city - Mexiko patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím. Dlouhé sluncem zalité pláže, příjemné podnebí a přátelští lidé. Přesto Mexiko patří k jedněm z nejnebezpečnějších míst na světě.

Přepište mapy. Tahle země si ze dne na den změnila jméno

10:15
Mbabane - Král malé africké země Svazijsko nečekaně změnil jméno své země, která má být nadále známá pod svým historickým názvem jako Království eSwatini. Král Mswati III. tuto změnu oznámil během oslav 50. výročí nezávislosti a svých 50. narozenin, které měl 19. dubna.

Pět milionů uprchlíků, statisíce mrtvých. Diplomat tepe OSN kvůli válce v Sýrii

9:42
NÁZOR - "Probíhající tragédie v Sýrii v posledních dnech mimořádně silně tíží mou mysl," konstatuje Martti Ahtisaari v komentáři pro server The Guardian. Bývalý finský prezident, nositel Nobelovy ceny míru a někdejší diplomat OSN připomíná, že sedmiletá válka si vyžádala nejméně půl milionu mrtvých, vytvořila přes 5 milionů uprchlíků a ze všech úhlů pohledu zuří příliš dlouho.

Výhrůžka USA: Írán může být nepředvídatelný, pokud vypovíte dohodu

9:42
Teherán - Íránská jaderná agentura je připravena reagovat předvídatelně i nepředvídatelně, pokud Spojené státy vypoví jadernou dohodu, kterou uzavřel Írán se světovými mocnostmi. Podle agentury Reuters to dnes řekl íránský prezident Hasan Rúhání.

Čeká svět krize? Američané mají špatné zprávy

9:42
Washington - Američané neočekávají ve vztazích s Ruskem a Čínou v letošním roce nic dobrého. Vyplývá to z průzkumu agentury AP a sociologické společnosti NORC Center.

Kim Čong-un: KLDR zastavuje jaderné a raketové testy

1:52
Pchjongjang 21. dubna (ČTK) - Severokorejský vůdce Kim Čong-un oznámil, že KLDR dnešním dnem s okamžitou platností zastavuje jaderné a raketové testy a uzavře jadernou střelnici na severu země. S odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA o tom informovala jihokorejská agentura Jonhap.

Kandidátka na šéfku CIA se očistila v kauze týraných vězňů

0:44
Washington - Kandidátka na post šéfa americké rozvědky CIA Gina Haspelová, která čelí odporu demokratů a ochránců lidských práv, podala důkazy, jež již očišťují v kauze zničení videozáznamů s vězni týranými vyšetřovateli tajných služeb. Oznámila to v pátek agentura AP.

Mladík unesl dívku (8) ze svatby, pak ji znásilnil a umlátil cihlou. V krvavé košili pak dál slavil

22:28
Indii zasáhla informace o dalším krvavém zločinu. Jedenáctiletá dívka byla znásilněna a zavražděna poté, co ji násilník odvlekl ze svatby. Podezřelým je přítel ženicha (24), který se po činu podle vyšetřovatelů na svatbu vrátil a dál oslavoval, přestože byl od krve.

Baskická ETA přiznala, že páchala zlo. Žádá o odpuštění

22:28
Madrid - Separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda (ETA) přiznala, že páchala zlo a požádala oběti o odpuštění. Komuniké organizace dnes zveřejnil baskický deník Gara. ETA, která usilovala o vytvoření nezávislého Baskicka z částí nynějšího Španělska a Francie, během svého boje připravila o život přes 820 lidí. Organizace ve čtvrtek prostřednictvím baskických médií informovala, že počátk...

USA zkritizovaly Česko kvůli Romům

21:53
Washington - V Číně, Rusku, Íránu a Severní Koreji vládnou odsouzeníhodné režimy, které prakticky denně porušují lidská práva a jsou zdrojem nestability. Uvádí to výroční zpráva amerického ministerstva zahraničí za rok 2017 věnovaná dodržování lidských práv, která byla dnes zveřejněna ve Washingtonu. V Česku zpráva za hlavní problém označuje útoky proti Romům.

Saúdskoarabská veřejnost dnes mohla poprvé po 35 letech do kina

21:53
Rijád - Veřejnost v Saúdské Arábii měla dnes možnost poprvé po 35 letech zajít si do kina na film. Konzervativní království v rámci rozsáhlých reforem rozhodlo znovu otevřít kinosály a obnovit v nich promítání. Premiéra v sále rijádského komplexu krále Abdalláha se konala ve středu, avšak byla jenom pro pozvané hosty. Dnes se sál otevřel veřejnosti, která si mohla zakoupit lístky.

Uprchlíci na ostrovech se bouří. Řecko kvůli turistům přijalo nové pravidlo

17:19
Lesbos - Vlnu nepokojů na řeckých ostrovech vyvolalo rozhodnutí Rady státu. Podle něj jej mohou nově příchozí uprchlíci opustit a přemístit se do pevninského Řecka. Na uprchlíky, kteří přišli dříve a kterých se v uprchlických táborech tísní několik destítek tisíc se to však nevztahuje, upozorňuje Al-jazeera.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes