ExtraStory.cz

Popis:

ExtraStory.cz - zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6 položek/den

Do Havlova strýce se při návštěvě Prahy zamilovala slavná černošská tanečnice Josephine Bakerová

14:16
Spisovatel Ernest Hemingway o ní řekl, že ho vzrušuje jako žádná jiná žena na světě. Pirandello chtěl pro ni napsat hru, Picasso, jemuž pózovala, ji nazval 'novodobou Nefertiti'. Josephine Bakerová byla nositelkou mnoha dalších přívlastků – nádherný idol z hnědé oceli, černá perla, bronzová venuše, jazzová královna nebo kreolská bohyně. Jejímu sex-appealu podlehlo mnoho vlivných mužů své doby i...

Stěny budov ve Vatikánu se už od středověku malují mlékem

13:30
Ve Vatikánu si potrpí na kvalitu a tradici. To zní jako reklamní slogan na sušenky, ale je to pravdivé tvrzení. Důkazem je například to, že budovy ve Vatikánu jsou vymalovány z vnějšku mlékem. Přesně tak se to dělalo už před pěti sty lety.

Mussoliniho uznávali, Hitler byl šašek: Tahle psal americký tisk o vzestupu diktátorů

11:12
Evropané si o Adolfu Hitlerovi a Benitu Mussolinim nedělali žádné iluze. Jak je ale viděla americká média na začátku jejich vzestupu? Cítila v nich hrozbu, či jejich narůstající vliv nebrala vážně? Pojďte se společně s námi podívat do novin 20. a 30. let.

Nejstarší albatros na světě se jmenuje Moudrost, má 67 let a stále snáší vejce

10:26
Albatrosi jsou nádherní mořští ptáci, kteří obývají rozlehlé oblasti Pacifiku a jsou velmi dobře známí jako zdatní letci. Migrují na tropické atoly, aby zde snášeli vajíčka. Jednomu z nich se dostalo dokonce mezinárodní pozornosti. Jmenuje se Moudrost a je to nejstarší albatros na světě.

Tři obrovské chrámy v jedné malé anglické obci: Vědce zajímá, proč je tam císař Nero nechal postavit

9:40
Tyran, matkovrah a zvrhlík. Těmito přívlastky bývá nejčastěji označován římský císař Nero, jedna z nejkontroverznějších, ale i nejdiskutovanějších postav historie. Nakolik jsou ale zprávy o Neronově krutovládě oprávněné, je velkou otázkou. Jisté však je, že byl posedlý mocí a velmi marnotratný. Tři obrovské chrámy odkryté v anglickém městečku Silchesteru to jen potvrzují.

Levně a po svém: Senioři si sami sobě vyrábí rakve

8:08
V novozélandském městě Rotorua mohou senioři navštěvovat nevšední klub. Jeho hlavní náplní je výroba vlastních rakví.

"Chřestová jasnovidka" předpověděla brexit i zasnoubení prince Harryho. Co nás čeká v letošním roce?

18.ledna
Angličanka Jemima Packington hádá budoucnost netradičně z chřestu. Přečtěte si, jaké jsou její předpovědi pro nadcházejících dvanáct měsíců.

Zimní válka neměla slitování. Podchlazení vojáci umírali v zákopech

18.ledna
Zimní válka v letech 1939 až 1940 byla sama o sobě nesnadná. Netrénované vojáky SSSR bojující proti Finsku navíc decimoval mraz a nedostatek jídla.

Měl Ježíš bratra? Nález ztraceného rukopisu to potvrzuje

18.ledna
Měl Ježíš nějaké sourozence, nebo byla jeho matka nadosmrti panna? O tom se mezi učenci vedou už dlouhou dobu spory. Nově nalezený svitek starý 1600 let potvrzuje, že Ježíš měl bratra Jakuba a svěřil mu tajné učení.

Hit jménem Ovocit: Na ovocných šťávách vyrostly celé generace socialistických dětí

17.ledna
Hitem československé nealkoholické scény se na počátku padesátých let staly nápoje zvané “šťávy”. Nebylo to nic jiného než hodně sladký ovocný sirup zředěný většinou vodou z kohoutku a servírovaný proti všem zásadám stolování do porcelánového hrnku. Šťávy byly levné a dostupné pro každou domácnost a vyrostly na nich tři generace socialistických dětí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes