ExtraStory.cz

Popis:

ExtraStory.cz - zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6 položek/den

Nejasné pozadí vraždy herečky Jany Novákové: Mohla za to nevěra, nebo špionáž?

14:09
Herečka se všedním jménem, ale neobyčejnou šíří talentu, to byla Jana Nováková, herecký objev roku 1966. Krásnou plavovlásku však v jejích 20 letech potkal strašný osud: její vlastní manžel ji v hádce zardousil!

Unikátní záběry z roku 1940: vítr rozhoupal most a shodil ho do vody!

13:24
Cválající Gertie není zrovna běžné jméno pro most, spíše by se hodilo ke koni. Jenže tady byl název zcela příhodný, protože stavitelé mostu počítali s vertikálním pohybem při silném větru. Jenže někde udělali chybu.

Polský umělec tvoří koláže, které vás pobaví i vyděsí

12:37
Franz Falckenhaus se narodil roku 1975 v polském městě Bartoszyce. I když vystudoval informatiku, jeho největší vášní jsou umělecké koláže. Při jejich vytváření Falckenhaus kombinuje výtvarné umění a fotografie s novinovými výstřižky. Vznikají dílka, která vás jednou pobaví, jindy zase lehce vyděsí. Některá z nich si prohlédněte v naší galerii.

Zákřovský masakr dodnes nikdo nechápe, Němci upálili 19 lidí

11:03
Do konce druhé světové války zbývalo jen dvacet dnů, pro obyvatele Zákřova, což je místní část Tršic na Olomoucku, však mělo peklo teprve začít. Nepochopitelný masakr, nad kterým historici kroutí hlavou, stál život devatenácti mužů.

IKEA v průběhu let: Podívejte se na retro obálky prodejních katalogů

11:03
IKEA je tu s námi už přes 75 let. V roce 1943 ji založil teprve sedmnáctiletý Švéd Feodor Ingvar Kamprad. Za tu dobu se trendy v nábytkářství značně změnily. Jak se ale můžete přesvědčit prostřednictvím retro katalogů, některé evergreeny jsou nadčasové a parádu byste s nimi udělali v každé dekádě. Obálky z let 1951 až 2000 si prohlédněte v naší galerii.

Raëlisté: bizarní sexuální kult z vesmíru, kterému propadli desetitisíce Francouzů

9:29
Raëlisté je sekta, která byla založena v roce 1974. Dnes má stále 70 tisíc členů, a jde tak o největší mimozemské náboženství na světě. Raëlisté totiž věří, že život na Zemi byl založen mimozemšťany.

Starověkou nekropoli boha Thovta objevili v Egyptě. Je to jen začátek, říkají archeologové

8:44
O archeolozích v Egyptě se rozhodně nedá říci, že nemají do čeho kopnout. Každý měsíc tam něco nového objeví. Jedním z posledních velkých nálezů je objev starověké nekropole, kde již stihli odkrýt osm hrobek. Jedna z nich patřila vysoce postavenému knězi, který sloužil kultu boha Thovta.

Uprchlík Hugo Haas: v Hollywoodu měl úspěch, chtěl ale domů

23.dubna
Hugo Haas patřil za první republiky k nejpopulárnějším českým hercům. Diváky, obzvláště pak ženy, okouzloval nejen svým šarmem a uhrančivýma tmavýma očima, ale hlavně vtipným nadhledem a schopností sebeironie. Po dvaceti letech však jeho hvězda v Čechách náhle vyhasla. Ze dne na den dostal v divadle výpověď a nesměl ani točit filmy. Nezbylo mu nic jiného, než emigrovat, jinak by skončil jako je...

Příběh záhadného únosu Nicholase Barclaye

23.dubna
Nicholas Barclay zmizel v roce 1994 a objevil se o tři roky později. Následovalo šťastné setkání s rodinou a pak už se věci ubíraly neuvěřitelným směrem.

Karlovarský program 1938: Henleinovci vyhlásili nesplnitelné požadavky

23.dubna
Na březnových jednáních v Berlíně v roce 1938 se Hitler s Konradem Henleinem domluvili na taktice, jak rozbít demokratické Československo. Recept byl jednoduchý: vždy žádat víc, než je možné splnit! Sudetoněmecká strana pak 24. dubna přijala osmibodový Karlovarský program, jehož naplnění by znamenalo zásadní ohrožení státní suverenity.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes