ExtraStory.cz

Popis:

ExtraStory.cz - zeď plná extra příběhů

URL:

http://extrastory.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6,4 položek/den

Podávejte se na soutěž v pojídání chilli papriček, už tři roky jí vyhrává ta stejná soutěžící

13:21
Clifton Chili Eating Club v britském Bristolu je, jak už název napovídá, místem, kde se scházejí milovníci pálivých papriček. A také se tu pořádá tradiční soutěž v jejich pojídání. V jednotlivých soutěžních kolech čekají na účastníky laskominy v podobně nejpálivějších papriček na světě. Vítěz musí v posledním kole sníst i nejpálivější papričku zvanou Carolina Reaper. Nikdo ze soutěžících nesmí ...

Kluzák Perlan-2 pokořil výškový rekord, vylétl do výšky 15 900 metrů

12:12
Kluzáky jsou bezmotorová letadla, která se ale nepohybují v nijak extrémních výškách. To ovšem neplatí pro speciálně zkonstruované typy, které jsou určeny k překonávání výškových rekordů. Jeden z nich je Perlan-2, který vylétl výše, než létají například linková dopravní letadla.

Umberto Eco vytvořil svůj slavný román Jméno růže poté, co jej oslovili, aby napsal krátkou detektivku

12:12
Spisovatel Umberto Eco byl jednou z nejvýznamnějších postav soudobé literatury. Svůj první román Jméno růže napsal ve svých osmačtyřiceti letech. Ovšem původně po něm nakladatelé chtěli jen krátkou detektivku.

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí nebude, jeho torzo najdete v Národním muzeu

11:05
Vlnu vášnivých diskusí v posledních dnech vyvolalo rozhodnutí pražských radních neumístit obnovený Mariánský sloup zpět na Staroměstské náměstí. Tento skvost barokní architektury byl krátce po vyhlášení samostatného československého státu v roce 1918 stržen rozvášněným davem, který ve sloupu spatřoval symbol svrženého habsburského režimu. Ulomenou hlavu Panny Marie zachránil jeden z účastníků s...

Stanislav Petrov zachránil svět před apokalypsou, Rusové to neocenili. Zprávu o jeho úmrtí vydali se zpožděním

11:05
O plukovníkovi Stanislavu Petrovovi se v učebnicích dějepisu děti neučí. Přesto je to člověk, který zachránil svět před jadernou válkou. Když mu na jeho základně balistických střel začaly alarmy hlásit, že Američané právě odpálili nukleární rakety na Sovětský svaz, měl v rukou osud celého světa. Jen na něm záleželo, zda svět vstoupí do jaderné války.

Vědci odhalili tajemství skvrn na vatikánském pergamenu

9:57
Před více než osmi sty lety žil římský voják jménem Laurentius Loricatus. Nešťastnou náhodou zabil jiného muže a za účelem pokání se uchýlil na dalších 34 let do opuštěných rozvalin kláštera Subiaco. Pálil se rozžhaveným železem a neustále nosil na holém těle kroužkovou zbroj s malými háčky. Místní lidé jeho příběh sepsali na pět metrů dlouhý pergamen a poslali do Vatikánu, aby byl Laurentius L...

Recept na šťastné manželství? Bydlete odděleně, radí pár, který je spolu už 16 let

16:03
Claire a David jsou spolu už šestnáct let, sedm z toho pod stejným příjmením Burkeovi. Přesto každý z nich bydlí sám. A prý už nemohou být šťastnější.

Mimozemšťané nás možná pozorují hned z devíti planet, tvrdí vědci

16:03
Astronomové z univerzity v Belfastu se zapojili do hledání mimozemských civilizací ve vzdáleném vesmíru za hranicemi naší sluneční soustavy. Sice je zatím nenašli, ale zase přišli na jinou zajímavou věc.

Největší vodohospodářská katastrofa v Čechách - minutu po minutě

13:47
Byl válečný rok 1916, pondělí 18. září. V ten den se protrhla hráz přehrady Desná v Jizerských horách. Během několika minut zahynulo v běsnícím živlu přes šedesát lidí a vznikly obrovské škody na majetku. Vodní dílo nebylo nikdy obnoveno a jeho trosky jsou dodnes mlčenlivým svědkem této tragédie. Pojďme si připomenout dramatické momenty této události minutu po minutě, jak šly za sebou.

Fosilie největšího ichtyosaura měla v sobě zkamenělé embryo

18.září
Nález fosilie Ichtyosaura není nic zase tak významného. První byla nalezena už v roce 1810 amatérskou paleontoložkou Mary Anningovou na břehu Anglie. Od té doby bylo nalezeno mnoho fosilií těchto vodních ještěrů. Jenže jedna je přece jenom něčím zvláštní.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes