FantasyPlanet.cz

Popis:

FantasyPlanet.cz | vše o fantasy, sci-fi, horror | recenze, knihy, komiksy, spisovatelé | Tolkien, Sapkowski, Gemmell, Goodkind, Jordan

URL:

http://www.fantasyplanet.cz/

Katalog:

Kultura → Literatura

Publikuje:

4,2 položek/týden

Sága popáté aneb Rodina je základ

11.prosince
Nekonečná válka pokračuje a s ní i hon na Marka a Alanu, Romea a Julii tohohle konfliktu, kteří dokazují, že znesvářené národy spolu umí i moc dobře vycházet.

Malé velké galaxie: Do neznáma čili Právě teď, v předalekých galaxiích…

9.prosince
...máte možnost vydat se odvážně tam, kam se dosud nikdo nevydal, ale kde teď bude hrozně rušno. Míří sem jedna výprava za druhou – tak buďte první, nebo na tom aspoň nejvíc vydělejte.

Ritmatik: Sanderson, kterého máme rádi

7.prosince
Sanderson patří mezi ty spisovatele, kteří dokáží ve svých příbězích přijít se zajímavým světem a promyšleným systémem magie s jasně definovanými pravidly. A Ritmatik není v tomto ohledu žádnou výjimkou.

Záleskautky – Rychlé šipky po americku

7.prosince
April, Jo, Mal, Molly a Ripley. To není nějaké méně známé americké rozpočítadlo, nýbrž pětice záleskautek – a hlavně kámošek jak hrom až za hrob.

Rudolf II. aneb Ten neví to a ten zas tohle

5.prosince
Vědomostní hry (a soutěže) jsou ve velké oblibě, přestože je víc otázka náhody než vašeho vzdělání, zda budete znát odpověď. Dětská hra Rudolf II. je příspěvkem k tomuto žánru nebývale dospělým a vtipným.

Kdo Deadpoolovi nezaplatí, ten si brzy pustí do gatí

3.prosince
Deadopoolákova série se u nás chytla, což je dobrá zpráva. I proto si teďka můžeme přečíst už osmý komiks s držkatým žoldákem v češtině.

Ochutnejte druhou porci Pelyňku na páře

3.prosince
Steampunku z tuzemských luhů a hájů je jako šafránu. Poděkujme tedy vydavatelství Straky na vrbě, které se ujalo rukopisu Daniela Tučky s hořkým názvem Pelyněk, a rozhodlo se tím přihodit lopatu uhlí do parního kotle české steampunkové scény. První díl této trilogie vyvolal mezi čtenářskou obcí vlnu nadšení, a k velké radosti na sebe druhé pokračování tohoto cyklu nedalo dlouho čekat.

První sérii Amerických bohů to sekne i na DVD

2.prosince
Neil Gaiman. To samo jméno v milovnících žánru fantasy probouzí podivně drobné rozechvění – přeci jen jde o jednu z nejdůležitějších person „v oboru“. A je jedno, jestli v oblasti knih, komiksů, nebo třeba televizních seriálů.

Usagi Yojimbo: Návštěva u Kurosawy

29.listopadu
V životě máme tři jistoty – smrt, daně a skutečnost, že každá další kniha s králičím róninem Usagim bude zase a znovu příjemným počtením.

Čerstvá Vražda v Orient expresu

29.listopadu
Jmenuje se Hercule Poirot, viděli jsme ho mnohokrát s tvářemi různých herců, ale ještě nikdy neměl dvojitý knír a obličej Kennetha Branagha.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes