Kurzy.cz

Popis:

Zprávy serveru Kurzy.cz - ekonomické a finanční informace z domova i zahraničí. Kurzy měn a akcií, banky, firmy, spoření, pojištění, úvěry, pohledávky komodity, makroekonomika.

URL:

http://zpravy.kurzy.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

41 položek/den

22. února: Tohle potřebujete vědět nejen o čtvrtečním obchodování na amerických burzách

23:54
Americké akciové indexy se ve čtvrtek na směru neshodly. Díky průmyslovým a energetickým firmám stouply Dow a S&P 500, oslabil ale technologický Nasdaq Composite. Akcie povzbudil pokles výnosů státních dluhopisů USA.

Viděno týdenní optikou, americké akcie zůstávají stát

22:47
Dnešní obchodování bylo velmi rozporuplné. Zatím co na jedné straně hlavní index Dow Jones rostl chvíli téměř o procento, tak širší index S&P 500 a technologický index NASDAQ bojovaly až do konce o plusové hodnoty.

Viděnou týdenní optikou, americké akcie zůstaly stát.

22:14
Dnešní obchodování bylo velmi rozporuplné. Zatím co na jedné straně hlavní index Dow Jones rostl chvíli téměř o procento, tak širší index S&P 500 a technologický index NASDAQ bojovaly až do konce o plusové hodnoty.

Closing Bell & výhled na 23. 2. – trh zachovává ostražitost

22:13
Čtvrtek byl méně volatilní než den předcházející a indexy vstřebávaly informace ze včera zveřejněného zápisu z posledního zasedání výboru FEDu. Indexy se v průběhu dne pohybovaly v zeleném a Dow Jones si v závěru připisoval přibližně půl procenta, Nasdaq.

Británii ve velkém opouští občané EU. Brexodus, píší tamní média

21:06
Z Velké Británie odešlo za jediný rok 130 tisíc obyvatel Evropské unie. To je nejvíce za poslední desetiletí. Za stejné období se do země přistěhovalo 220 tisíc lidí z EU, i to je ale dlouhodobé minimum.

Šéf České pošty Elkán končí na konci února. Dohodl se na tom s ministrem vnitra v demisi

20:32
Generální ředitel České pošty Martin Elkán na konci února skončí v čele národního poštovního přepravce. Vyplynulo to z dnešního setkání ministra vnitra v demisi Lubomíra Metnara právě s Elkánem. Jde o další zásadní personální krok současné vlády, která...

Česká ekonomika balancuje na vrcholu hospodářského cyklu / BIG EXPERT - akcie: týden od 19. 2. 2018

18:51
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 19. 2. 2018 . Odhad pro období od 19. 2. do 19. 3. 2018 (1 měsíc) Název Atraktivita Cena (pondělí) Rozhodněkoupit...

Zajímavější než Buffettovy nákupy jsou někdy jeho prodeje

18:17
Warren Buffett svými posledními tahy asi neudělal radost shortařům na Tevě a držitelům dlouhých pozic na GM a IBM. Podle posledního 13F reportu se totiž těchto dvou titulů zbavil.

Potvrzeno, arktický vzduch se blíží a docela se u nás usadí

18:17
Jak se blíží možný vpád ledového vzduchu od severu až severovýchodu , jeho reálné riziko se zvyšuje . Modely nadále trvají na výrazném ochlazení, které nabere na síle ze soboty na neděli .

Summary: GE odprodá část svých aktiv, co dál s problematickou divizí Power ale neřekl

18:17
General Electric: Management průmyslového konglomerátu na včerejším investorském dnu představil svůj plán, jak vrátit společnost na správnou kolej. Ten se bude nepřekvapivě opírat o odprodej aktiv.

Odchod ČEZu z Bulharska akciemi nepohnul. Pražská burza jinak opět ve ztrátě

17:42
Prakticky bez povšimnutí nechaly dnes akcie energetiky ČEZ informaci, že rada polostátního gigantu odsouhlasila dohodu o prodeji zbytku bulharských aktiv.

Štěstí se dá koupit, zjistili vědci. Tolik peněz stačí ke spokojenosti

17:08
Říká se, že za peníze si štěstí nekoupíte, vědci ale potvrdili opak. Stanovili přesnou částku, která člověku stačí, aby byl spokojený. Celosvětový průzkum ukázal, že spokojenost zajistí roční příjem 1,2 milionu korun. Ideální příjem pak dosahuje téměř ...

Týdenní změna zásob zemního plynu

16:34
Za předchozí týden, končící 16.2.2018, došlo dle údajů EIA k poklesu zásob zemního plynu o 124 BCF (oček. pokles o 120 BCF). Celkové zásoby zemního plynu se tak aktuálně pohybují o 17,5 % pod pětiletým průměrem a jsou momentálně na nejnižší úrovni od 20.

Poplach v Bruselu: Policie hledá ozbrojence, uzavřela část města

16:34
Ozbrojení policisté prohledávají bruselskou čtvrt Forest. Nad městem létají policejní vrtulníky. Podle starosty městské části policisté hledají podezřelého ozbrojence.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes