Kurzy.cz

Popis:

Zprávy serveru Kurzy.cz - ekonomické a finanční informace z domova i zahraničí. Kurzy měn a akcií, banky, firmy, spoření, pojištění, úvěry, pohledávky komodity, makroekonomika.

URL:

http://zpravy.kurzy.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

46,4 položek/den

Co by spustilo dluhovou krizi vyspělých zemí? Nejspíše ropa

7:02
Vyspělé země tíží dluhy. Jak poukazuje hlavní ekonom banky Natixis Patrick Artus, míra zadlužení neklesla ani po roce 2008, „přestože tehdy proběhla dluhová krize.

Měnit výběr soudců vyhláškou je podle Soudcovské unie nedostatečné, instrukce má znaky provizoria

7:02
Až po volbách do Poslanecké sněmovny zřejmě dostane na stůl vláda dvě vyhlášky a instrukci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), kterou se má změnit způsob přípravy a výběru budoucích soudců. Proti tomuto kroku jsou nejen krajské soudy, ale i ...

Zákaz vjezdu aut se spalovacím motorem. Po Oxfordu i Paříž

7:01
Paříž chce do roku 2030 zakázat vjezd všem automobilům se spalovacím motorem. Už za sedm let se bude zákaz týkat všech dieselů. Francouzské hlavní město si stanovuje ambiciózní cíle v oblasti zlepšování životního prostředí. Během příštích třinácti let ...

ČNB zřejmě neprosadí snížení dostupnosti hypoték ani v příští sněmovně

1:01
ČNB si hraje se sirkami a zároveň chce dělat hasiče, říká o snaze ČNB získat větší kompetence v oblasti hypoték ekonomický expert ODS Jan Skopeček. I ostatní strany nechtějí po volbách centrální banku nechat rozhodovat o dostupnosti hypotéčního bydlení...

17. října: Tohle potřebujete vědět nejen o úterním obchodování na amerických burzách

0:02
Americké akcie se v úterý vyšplhaly na nová rekordní maxima a index Dow Jones Industrial Average se během dne poprvé podíval nad 23 000 bodů. Z hlavních benchmarků míně klesl pouze index technologického trhu Nasdaq.

Dow Jones se podíval nad 23.000 bodů a eurodolar pod 1,18. Výsledky dohnaly Netflix

23:02
Hlavní americké trhy dnes zavřely kolem nuly. Nejlépe se dnes dařilo indexu Dow Jones , který dokázal přidat 0,17 % a historicky poprvé obchodoval nad 23 tisíci body.

Podíl BlackRock v CETV před výsledky dále roste

23:02
Mediální Central European Media Enterprises (CETV) v úterý informovala investory, že hospodářské výsledky za uplynulé 3. čtvrtletí zveřejní v úterý ráno 24. října. Investoři se dočkají rovněž pravidelné telekonference.

Wall Street Closing Bell & výhled na 18. 10. 17

22:02
V úterý se hlavní indexy pohybovaly smíšeně, avšak blízko nulové linky. Dow Jones si v průběhu obchodování sáhl na hranici 23 000 bodů. Za dnešním posunem indexu Dow Jones vzhůru stály hlavně tituly UnitedHealth a Johnson & Johnson.

Jisté bydlení i vyšší mateřská: Sliby stran před volbami k rodinné politice

22:02
Velkým předvolebním tématem je kromě jiného rodina. Politické strany a hnutí lákají třeba na dostatek míst ve školkách, na výhodné novomanželské půjčky nebo částečné úvazky pro matky s dětmi.

Prezident Miloš Zeman přijal na hradě Václava Klause.

21:02
Prezident Miloš Zeman se na Hradě sešel se svým předchůdcem Václavem Klausem. Informoval o tom mluvčí prezidentské kanceláře Jiří Ovčáček, další podrobnosti ale odmítl sdělit. Co mohli pánové prezidenti řešit?

Pokud mají obnovitelné zdroje tak zářnou budoucnost, proč valuace solárních akcií padají?

21:02
Zdá se mi, že kolem obnovitelných zdrojů energie panuje většinou optimismus. Počítá se s tím, že jejich podíl na uspokojování našich energetických potřeb bude dál znatelně růst.

Krásné počasí a vysoké teploty vydrží až do neděle

20:02
Teď si asi drtivá většina z nás počasí užívá. Na to, že je druhá polovina října, jsou odpolední teploty kolem 20°C velmi solidní a sluneční paprsky ještě krásně hřejí . Tlaková výše nad střední Evropou je silná a stabilní, a krásné počasí proto zatím...

Růst pražské burzy v úterý vedly Erste či ČEZ

19:02
Pražská burza dnes obrátila k růstu, index PX stoupl o 0,31 procenta na 1055,99 bodu. Nahoru burzu táhly akcie energetické společnosti ČEZ a Erste Bank, cenné papíry ostatních bank zlevnily.

Summary: Daří se bankám i Netflixu

18:02
Goldman Sachs Výsledkovou sezonu bankovního sektoru uzavírá GS na překvapivě dobrou notu. Vygenerované tržby ve výši 8,3 mld. USD (+2 % meziročně) dalece předčily většinu očekávání, jelikož konsensus stanovoval hodnotu 7,5 mld.

Souhrn 17.10. - Evropa lehce rostla díky makrům a výsledkům, euro nicméně oslabilo, ropa v plusu, BCPP v plusu díky ČEZ a Erste

18:02
Pražská burza dnes při poklesu likvidity pod dlouhodobý průměr lehce rostla v souladu s obecným evropským vývojem. Ten byl sice v první polovině dne poměrně nejistý, ale postupem času se stále více prosazoval lehký růst podporovaný makry a také firemními.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes