Kurzy.cz

Popis:

Zprávy serveru Kurzy.cz - ekonomické a finanční informace z domova i zahraničí. Kurzy měn a akcií, banky, firmy, spoření, pojištění, úvěry, pohledávky komodity, makroekonomika.

URL:

http://zpravy.kurzy.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

44,2 položek/den

Dálnice z Vídně se přiblížila k Česku, u nás se nekoplo do země

21:43
Rakušané otevřeli pětadvacet kilometrů nové dálnice mezi jižní Moravou a Vídní. Na české straně se dálnice staví 70 let a na tahu mezi Brnem a rakouskou metropolí nepřibyl za dvacet let ani kilometr.

Vánoční recepty: boduje klasika v moderním kabátě

20:36
Vánoce klepou na dveře, proto neváhejte s přípravou voňavého cukroví už teď. Na žádném vánočním stole by nemělo chybět něco sladkého a samozřejmě ani kapr při štědrovečerní večeři.

Prudké oteplení doprovodí tzv. fén, na východě a horách se prožene vichřice

15:55
Čeká nás další silně dynamické počasí , které může přinést nemalé komplikace . Přímo od jihu přijde v pondělí velmi silné oteplení , které doprovodí extrémní vítr . Nárazy na horách mohou přesáhnout 45 metrů za sekundu.

Trhy si už nebudou užívat nadměrné likvidity...

15:55
Financial Times poukazují na to, že letos se vede dlouhé řadě aktiv, která zdaleka nezahrnuje jen digitální měny. Mnozí to připisují na vrub pozitivnímu vlivu vysoké nabídky likvidity.

DOWER-D: V hlavních rolích ČEZ a Komerční banka!

12:46
Tuzemský akciový trh se stále nachází, viz graf japonských svící indexu PX, v postranní konsolidační fázi , navíc v mírně rostoucím trendu , viz Bollingerova pásma . Nejdůležitější v takové situaci je vývoj konkrétních titulů. Vyberme dva.

Venezuela chce stvořit vlastní virtuální měnu Petro krytou surovinovým bohatstvím země

9:38
Venezuela představila plán na zavedení vlastní virtuální měny nazvané Petro, který by pomohl zemi vyvést z tíživé finanční situace. Venezuelská variace na populární bitcoin by byla kryta značným nerostným bohatstvím země sestávajícím především ze zásob...

ČR - průmysl v říjnu rostl o 5,3%, hodnota nových zakázek +10,3% r/r

9:38
Průmyslová produkce v říjnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 5,3 %, bez očištění byla vyšší o 10,5 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 1,5 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 10,3 %.

Rusnok: Sazby porostou pozvolna. Kurz koruny odpovídá ekonomice

9:02
Zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou lze očekávat i v příštím roce. Bude to ale pozvolný a dlouhodobý vývoj. Na dnešním setkání lídrů českého exportu to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Roach: Bitcoin je nebezpečná spekulativní bublina a futures to ještě umocní

9:02
Celosvětově uznávaný ekonom banky Morgan Stanley a aktuálně profesor Yale University Stephen Roach nešetřil kritikou na adresu bitcoiunu a jeho překotného cenového vývoje. Podle Roache je nejpopulárnější virtuální měna v nebezpečné spekulativní bublině...

Víkendář: Bohuslav Sobotka o klíči k úspěchu ČR a celé EU

8:26
Evropská unie stojí podle Bohuslava Sobotky na křižovatce. Někteří volají po dvojrychlostní Evropě, kde by malá skupina zemí kráčela směrem k další integraci, zatímco zbytek by se stal periferií.

Winklevoss: Bitcoin se teprve rozjíždí, v podstatě nahradí zlato a proto poroste ještě 10-20krát. Prodávat nebudu!!!

9.prosince
Cameron Winklevoss, který je považován za jednoho z největších vlastníků bitcoinů, míní, že nejpopulárnější virtuální měna dneška se i přes zhodnocení o více jak 1000% za rok teprve rozjíždí na cestě k dalšímu 20násobnému zhodnocení, když jej investoři...

Bitcoinové futures čekají standardní regulační limity omezující jejich obchodování

9.prosince
Zahájení futures ochodování s bitcoiny bude mít standardní pravidla běžná pro již obchodovatelná aktiva.Brokeři budou požadovat marginové zajištění transakcí v řádu 30-35% celkového objemu transakce.

Pošta je před Vánoci zahlcená. Tohle říkají lidé ve frontách

9.prosince
Štědrý den se blíží a s ním roste i počet balíků, který musí pošta doručit. Lidé si stěžují na fronty, ale i ztracené balíky. Před obědem se ale i na poštách v centru Prahy často nečeká dlouho a převažuji pozitivní zkušenosti.

Bitcoin klesá k 14 000 USD

9.prosince
Bitcoin den před startem obchodování futures kontraktů na burze CBOE nejpopulárnější virtuální měna oslabuje směrem k 14 000 USD za kus.Start termínovaných obchodů je z pohledu samotné měny diskutabilním momentem.

Praha testuje most nad Štvanicí. Kvůli pádu lávky v Troji

9.prosince
Až do nedělního odpoledne bude částečně omezen provoz na Hlávkově mostě v Praze. Technici společnosti Inset společně s Technickou správou komunikací zde totiž ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a Metrostavem provádí kontrolní stati...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes