Finančník.cz

Popis:

Centrum finančního sebevzdělávání: vydělávejte obchodováním komodit, opcí a akcií. Manuál zdarma, diskuzní fórum, poradna

URL:

http://www.financnik.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

12,6 položek/týden

Obchodovat odražení, průrazy nebo fundamenty?

3:17
Řada začínajících traderů přemýšlí nad samotnými principy, jak stavět strategii pro intradenní obchodování. Těch základních je několik a v dnešním článku se pokusím shrnout své zkušenosti se třemi – obchodováním korekcí, průrazů a fundamentů.

Poradna: lze obchodovat s náhodnými vstupy a vysokým RRR?

3:17
Jedním z konceptů objevujících se v mnoha výukových knihách a přednáškách zaměřených na začínající obchodníky je demonstrace obchodování skrz „náhodné vstupy“. Například formou házení koruny. Není divu, že v diskuzích je dané téma probírané a začínající obchodníci často „náhodnými vstupy“ argumentují coby určitým legitimním typem potenciálního přístupu k tradingu s tím, že je jen třeba vhodně nastavit vhodné parametry výstupů. Věc je však výrazně složitější a její správně uchopení podstatné.

Máte-li správná očekávání, je třeba pracovat s akceptovatelným riskem. Další tip jak si postavit profitabilní přístup k trading

3:16
V minulém článku "Absence přiměřených očekávání může být hlavní překážkou od konzistentních profitů" jsem popsal důvod, proč jsou začátky pro většinu traderů tak obtížné. Dnes článek doplním o několik dalších praktických postřehů.

Bezplatný webinář a diskuze: Vyděláváme prostřednictvím objemů obchodů (volume)

19.března
bjemy obchodů představují hlavní sílu stojící za tržními pohyby. Proto se je určitě vyplatí sledovat. Jak na základní taktiky spojené s analýzou volume ukáži na webináři 26.3.2018 od 19 hodin. Vstup volný.

On-line webinář: Nastavení SierraChart krok za krokem

16.března
Na 27.3.2018 od 18h jsme pro všechny účastníky FIMS kurzu připravili on-line webinář zaměřený na kompletní nastavení SierraChart pro orderflow obchodování. Probereme vše – od volume profilů, přes nastavování numbers barů. A samozřejmě bude prostor pro vaše dotazy. Na webinář se registrujte na následujícím linku:

Proč se některým traderům nedaří roky, přestože se snaží?

12.března
Téma, se kterým se na Finančníkovi průběžně setkávám stále dokola. Jsou tradeři, kterým se daří a pak ti, u kterých to vypadá, že se jim prostě úspěch v live tradingu bude vyhýbat snad celý život. Přiznávám, že pohled je to občas frustrující. Zejména když vidím, jak se situace u různých lidí opakuje stále dokola. Pokud patříte do dané skupiny, tak v článku naleznete mé nejupřímnější tipy, jak „z podobné pasti ven“.

Dr. Brett: Obchodování pomocí „přístupu zaměřeného na řešení“

5.března
Mnoho traderů hledá pomoc při řešení problémů, se kterými se setkávají v trzích. Soustředí se na mezery ve svém obchodování: v oblastech, ve kterých se jim nedaří dosahovat svých cílů. Přemýšlí o svých problémech, stanovují si cíle s ohledem na nápravu těchto problémů, pracují na problémech, diskutují o problémech. Celkově vzato, jsou zaměřeni na problém. Čím víc se soustředí na své nedostatky, tím víc se cítí neúspěšní. Paradoxně, jejich úsilí o sebezdokonalení pouze upevňuje jejich negativn...

Nenechávejte zbytečně ležet peníze na stole (Aneb proč se zajímat i o akcie a ETF)

26.února
Mnoho začínajících obchodníků je v trzích zbytečně pasivních. Někdy i roky trhy jen sledují a snaží se papertradovat ty nejagresivnější přístupy. Příprava na obchodování náročných stylů je samozřejmě nezbytná, ale proč současně nezískávat praktické zkušenosti a nemalé profity v méně náročných disciplínách? Podívejte se na jednoduché příklady velmi zajímavých profitů, které jsme generovali v trzích minulý týden v akciích s velmi jednoduchými přístupy.

Malé stop-lossy – smrt mnoha traderů

19.února
Risk management obchodů je nesmírně důležité téma a bohužel hodně obchodníků jej aplikuje špatně. A tipl bych si, že právě v této oblasti leží i odpověď na to, proč tolik obchodníků prodělává.

Mechanické sledovaní dynamiky orderflow, nastavení alertů

13.února
Dynamika v orderflow je jeden ze základních principů, které ve FIMS sledujeme při časování vstupů. V dnešním tutoriálu si ukážeme alternativní postup, se kterým lze dynamiku sledovat velmi mechanicky. Buď pro účely AOS nebo pro nastavení alertů, které nás mohou přivolat do trhů jen v okamžiku, kdy si to situace zaslouží. Tutoriál je určen traderům zapojených v bezplatně mentorované skupině.

Lekce z aktuálních trhů (propady v indexech únor/2018)

12.února
Poslední týden přinesl v trzích dávku opravdu volatilních pohybů, mnoho zisků, ale i ztrát a vymazaných účtů. Co konkrétně si z posledního dění v trzích odnáším já?

Překonání strachu ze ztrát a drawdownů

5.února
Jeden ze základních faktorů ovlivňujících dlouhodobou výkonnost tradera je schopnost snášet ztráty a drawdowny, které každá strategie generuje. Není to úplně snadné, zejména pokud začínáte. Přitom pokud ztráty nebudete zvládat dokonale, roztočí se spirála, která váš obchodní růst zastaví hned na začátku.

Shrnutí roku 2017 a plánů pro rok 2018

29.ledna
Rok 2017 představoval pro mě i Finančníka neuvěřitelný frmol. Co vše se podařilo, kam jsem se posunul a co můžete čekat na tomto serveru v roce 2018?

Seznam vylosovaných obchodníků s bezplatným přístupem k novému kurzu Základů.

27.ledna
Děkujeme všem za mnoho podmětů, které jsme získali ke kurzu Základů profitabilního obchodování v 10 týdnech.

Krátká případová studie – Výběr stylu obchodování pro nejvyšší pravděpodobnost úspěchu

22.ledna
Obchodovat lze nejrůznějšími taktikami poskytujícími nejen odlišné potenciály zhodnocení, ale i náročnost na know-how, technologie, data atd. A samozřejmě i různé šance na úspěch začátečníků. Z pohledu začínajícího tradera je přitom extrémně důležité zvolit si takový směr obchodování, ve kterém bude mít co nejvyšší pravděpodobnost uspět – tedy stát se konzistentně profitabilním. Je mnohem lepší začít obchodovat s nižšími, ale konzistentními zisky, než roky snít o rychlém zbohatnutí a pomalu s...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes