Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

11,9 položek/týden

Jde to i bez frází

24.března
„Sportovci nejsou upocené stroje na góly, které nemají co říct,“ říká spoluzakladatel webu Bezfrází.cz František Suchan. Rozhovor o úrovni české sportovní žurnalistiky, touze rozjet vlastní projekt na internetu jako komunistickém médiu.

Josef Šlerka: Jak umlčet média

23.března
Říká o sobě, že je optimista. Paradoxně i proto dal dohromady kuchařku receptů na likvidaci nezávislých médií. Aby lidé poznali, kdy je začít bránit.

Očima expertů: Česko. Bankovní ráj to na pohled

23.března
Česko je pro banky ráj. V čem banky, které působí v Česku, excelují a kde mají naopak slabiny? Ptáme se odborníků ze světa peněz.

Jak moc kapitalistický je ve skutečnosti Singapur?

22.března
Vítejte v zemi s příkladnou ekonomickou svobodou. V zemi, kde největším kapitalistou je – tak moment! – stát.

Obchodní válka proti nejchudším na světě

21.března
Cla na dovoz oceli, která prosadil americký prezident Trump, nás přibližují obchodní válce. Evropská unie varuje, že má pro reakci „k dispozici celý arzenál“, Čína vyhrožuje „oprávněnou a nezbytnou odpovědí“.

Jak poskládat portfolio. Návod pro začínající investory.

21.března
Mám investovat do akciových fondů a jak velkou část majetku? Nebo bych se měl raději držet konzervativních investic či rovnou nechat peníze na spořicím účtu? Jednoduchý návod pro úplné začátečníky.

Přemek Forejt: Parádu vykouzlíte i z lowcostu

20.března
Loni mu bylo teprve třicet – a už patří mezi největší hvězdy české gastronomie. Degustační menu šéfkuchaře Přemka Forejta vás v olomoucké restauraci Entrée vystřelí z gatí. Vařit přitom začal proto, že mu nic jiného nezbývalo.

Slovensko bez Fica. Ale s jeho vládou. Naštěstí

20.března
Málokdo čekal, že Slovensko bude mít jiného premiéra dřív, než Rusko zvolí svého staronového prezidenta Vladimíra Putina.

Jezte česky! Nebo bude zle

19.března
Regulací není nikdy dost. A když jich je docela dost, může jich být ještě víc. Třeba na trhu s potravinami.

Chytré čtení a nejhorší erotické scény v nových českých knihách

19.března
Dnes se nám do výběru nejlepšího čtení z minulého týdne probojovala i beletrie. Dozvíte se, kde je dnes její dno, a odkážeme vás na místo, kde se dá do ouška pustit jeden z jejích vrcholů

Dieselgate. Než se to promlčí

18.března
Aféra dieselgate: koncern Volkswagen přiznal, že naftové motory vybavoval softwarem zkreslujícím výsledky emisních testů. Letos v září to budou tři roky. A je možné, že kdo si přijde stěžovat později, na toho Volkswagen udělá dlouhý nos: Je to promlčené!

Dieselgate. Koupili jste cinknuté auto? Řekněte si o odškodné

17.března
V Česku je přes 150 tisíc dieselových aut, do kterých automobilky koncernu Volkswagen instalovaly podvodný software. Teb vozům pomohl projít emisními testy. Když to praskolo, v Americe koncern své zákazníky plošně odškodňoval tisíci dolarů. Jinde se mu do toho nechce. Zatím?

Očima expertů: Ekonomika frčí. Kdy šlápneme Západu na patu?

16.března
Dokážeme přetavit aktuální úspěchy našeho hospodářství v dlouhodobý růst životní úrovně? A jak ještě víc dupnout na plyn a dohnat vyspělejší evropské státy?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes