Finmag

URL:

http://www.finmag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

10,5 položek/týden

Dluhopisy 2018. Ani na zem spadlých...

16:21
Rok 2017 nebyl pro dluhopisy příznivý. Rok 2018 nebude příznivější. Rostoucí úrokové sazby se promítnou do dalšího růstu úrokových výnosů dluhopisů: tržní cena dluhopisů bude klesat.

Bulharsko a Rumunsko chtějí euro

4:12
Dvě nejchudší země Evropské unie by rády přijaly euro. Eurozóna pak získá hlasovací převahu nad zbytkem Unie.

Bitcoin. Nový zlatý standard?

17.ledna
Kdekomu se zajídají centrální banky a jejich moc na prostředky směny. Někdo nostalgicky pokukuje po zlatém standardu a doufá, že zlato zažije nový zlatý věk, jiný hledí s nadějí na kryptoměny a doufá v nějaký nový, třeba bitcoinový standard.

Dotace 2018: Kde a kolik dostanete na nový kotel nebo zateplení?

17.ledna
Rok 2018 bude štědrý. Stát rozdává dotace na nové kotle, fotovoltaické elektrárny nebo zateplení. Kde si o dotaci říct? A kolik dostanete?

Nike: příběh nejdražší fajfky světa

16.ledna
V roce 1962 vyšel z obchodní akademie a půjčil si od otce 50 dolarů. Plán měl jednoduchý: dovážet kvalitní, ale levnou sportovní obuv z Japonska. První rok vydělal osm tisíc dolarů. Dnes má jeho Nike obrat třicet miliard ročně. Phil Knight sepsal strhující vlastní životopis.

Zeman vs. Zeman

15.ledna
Kdo bude největším soupeřem Miloše Zemana ve druhém kole prezidentských voleb: Jiří Drahoš, nebo sám Miloš Zeman?

Akcie můžou být jízda i letos. Ne ale už tak bezstarostná

15.ledna
Rok 2017 byl pro akcie ve světě nebývale příznivý. I dnešní ekonomická situace jim nahrává. Ceny už jsou ale vyšroubované dost vysoko a dlouho nepřišla žádná větší korekce.

Takový balík nemůže ležet v šuplíku

13.ledna
Přes čtvrtstoletí budoval firmu. Jeho výrobky snídá padesát zemí světa. Teď podnik předává synovi. „Proč bych ho prodával? Nerad bych dopadl jako ti chlapi, co prodali pneumatikárnu, každý dostali patnáct miliard a teď investují do firem, které nemají pod kontrolou.“ Pan Emco – Zdeněk Jahoda.

Zeman už vyhrál

12.ledna
Nečekají nás volby, ale referendum o druhém mandátu Miloše Zemana. Prezidentovo dílo nevymaže ani případná prohra.

Očima expertů: Koho na Hrad

12.ledna
Je to tady! Dnes odpoledne se otevírají volební místnosti. Show jde do finále. Kterého z devíti kandidátů na prezidenta by chtěly vidět na Hradě osobnosti ze světa ekonomie, byznysu, médií i vědy?

Experimenty na voliči

11.ledna
Brněnský politolog Roman Chytílek mluví o pokusech, které zkoumali, jak ovlivní volby nálada voličů, o tom, jak je pro ně důležitý vzhled kandidátů nebo to, že provedli názorový obrat.

Vysoké sázky. Jak vydělat na příštím prezidentovi?

11.ledna
Češi berou sázkové kanceláře útokem. Na prezidentské volby sázejí desítky milionů korun. Na co všechno jde vsadit? Kdo je favoritem sázkařů? A jak by šlo nachytat bookmakery?

Až vám kvůli mileniálům zavře sámoška

10.ledna
Podle dat ze sčítání lidu přestává Amerika chodit do obchodů s potravinami a připravovat jídlo doma. Američané chodí do restaurací, nebo si jídlo nechají přivézt. Kdo to chce vidět černě, vidí, jak samoobsluhy zavírají. Ta destrukce je ale kreativní...

Politika nejsou šachy

10.ledna
O špičkových politicích se často mluví jako o šachistech, kteří jsou schopní promýšlet politickou partii mnoho tahů dopředu. Roman Chytílek je špičkový korespondenční šachista a zároveň politolog. Proč si myslí, že paralela mezi šachy a politikou nefunguje?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes