FlyMag.cz

Popis:

Vše o letectví, létání, letadlech a pilotech

URL:

http://flymag.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

3,5 položek/týden

Výstava v Plzni se věnuje století československého letectví

20.dubna
Století československého letectví mapuje nová výstava v Národopisném muzeu Plzeňska v Plzni. Kromě zakladatelů letectva se věnuje také příběhům letců z Plzeňska ve službách Královského letectva RAF nebo pilota, který sestřelil v roce 1953 americké letadlo. Nechybí ani ukázky poválečného vojenského letectví a připomínky 95 let Československých aerolinií (ČSA). ČTK to řekl Ladislav Vitík, kurátor...

Dobrovolníci pomáhali umývat letadla v kunovickém muzeu

16.dubna
Kunovice (Uherskohradišťsko) Se smetáky, kbelíky a hadry 14.dubna přišli dobrovolníci do Leteckého muzea v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Spolu s dobrovolnými hasiči při "Akci U" pomáhali umýt a uklidit letadla před zahájením sezony. Akce se koná čtvrtým rokem, řekl dnes ČTK vedoucí muzea Martin Hrabec. Zájem lidí o netradiční pomoc v muzeu roste, dnes po poledni přišlo již 160 dobrovolníků, ...

Číňan ohrožoval posádku plnicím perem, letoun nouzově přistál

16.dubna
Peking 15. dubna (ČTK) - Letoun společnosti Air China byl dnes nucen přistát v centrální Číně, protože jeden z cestujících ohrožoval člena palubního personálu plnicím perem. Jedenačtyřicetiletý muž zřejmě trpěl duševní chorobou, informovala agentura Reuters.

Bouře si v centrální části USA vynutily zrušení stovek letů

16.dubna
Washington 15. dubna (ČTK) - Bouře v centrální části Spojených států si vyžádaly stovky zrušených letů. Bouřkový systém s sebou přinesl i sníh, který působí potíže motoristům. V souvislosti s bouřkami jsou ze států Wisconsin, Nebraska a Louisiana hlášeni dohromady tři mrtví, informovala dnes agentura AP.

IAG uvažuje o nabídce na převzetí firmy Norwegian Air Shuttle

16.dubna
Londýn 12. dubna (ČTK) - Společnost IAG, která je vlastníkem britských aerolinek British Airways, uvažuje o předložení nabídky na převzetí norského nízkonákladového leteckého přepravce Norwegian Air Shuttle. Oznámila to dnes firma. Akcie aerolinek Norwegian po zprávě posílily o zhruba 40 procent. Hodnota podniku se tak pohybuje kolem 1,2 miliardy dolarů (téměř 25 miliard Kč), napsala agentura Reuters.

Obyvatele Kolína obtěžuje hluk z letiště, radnice hledá řešení

12.dubna
Kolín 11. dubna (ČTK) - Obyvatelé středočeského Kolína si stěžují na hluk z kolínského letiště, ze kterého několikrát denně startuje letadlo, které do vzduchu dopravuje parašutisty. Vedení města v současnosti jedná s letištěm, jak problém s hlukem vyřešit, řekl ČTK starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).

Šéf Air France pokládá požadavek stávkujících za nerealistický

12.dubna
Paříž 11. dubna (ČTK) - Zaměstnanci francouzské letecké společnosti Air France dnes pokračují ve dvoudenní stávce za zvýšení mezd. Generální ředitel podniku Jean-Marc Janaillac ale požadavek odborů na šestiprocentní nárůst platů označil za nerealistický. Piloti a palubní personál však tvrdí, že nehodlají ze svých požadavků ustoupit. Ve čtvrtek by se měli odboráři setkat s vedením firmy.

SOHR: Syrská armáda vyklízí letiště a letecké základny

12.dubna
Damašek 11. dubna (ČTK) - Syrské vládní síly vyklízejí hlavní letiště a vojenské letecké základny v přípravě na případný americký útok. Oznámila to dnes v Londýně exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Raketovým útokem dnes pohrozil Bílý dům v reakci na údajné použití chemických zbraní syrskou armádou.

Zaměstnanci Air France opět stávkují za zvýšení platů

12.dubna
Paříž 11. dubna (ČTK) - Piloti a členové palubního i pozemního personálu aerolinek Air France na dnešek ohlásili další stávku s cílem vynutit si plošné zvýšení platů o šest procent. Dopravce slibuje, že v provozu bude zhruba 70 procent leteckých spojů.

Airbusem se bude moci létat vleže

12.dubna
Paříž 10. dubna (ČTK) - Evropský výrobce letadel Airbus chystá do svých letadel lůžkovou úpravu. Společnost dnes oznámila, že na projektu spolupracuje se společností Zodiac Aerospace. Spací moduly bude instalovat do nákladních letounů A330.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes