FlyMag.cz

Popis:

Vše o letectví, létání, letadlech a pilotech

URL:

http://flymag.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

7,7 položek/týden

Wizz Air uzavírá pražskou bázi, tři linky zůstávají

21:13
Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, v reakci na změny v poptávce upravuje svou síť a kapacitu na letech z České republiky a s účinností od 14. června uzavírá svou bázi na Letišti Václava Havla v Praze. I nadále však bude z pražského letiště vypravovat tři linky – do Londýna (Luton), na italské Bari a do gruzínského Kutaisi. Frekvence letů na těchto...

Ryanair si stěžuje u antimonopolních úřadů EU na Polsko

21:13
Varšava 20. ledna (ČTK) - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podala stížnost k evropským úřadům pro hospodářskou soutěž na polskou letištní společnost, která údajně odmítá rozšířit varšavské letiště Modlin, které používá Ryanair jako svou polskou základnu. Ryanair je v současnosti jedničkou na polském trhu s podílem zhruba 30 procent. Mezi jeho největší konkurenty patří polské státní aerolinky LOT, které působí na hlavním varšavském letišti Frédérica Chopina, uvedla agentura Reut...

Obce neuspěly se stížností kvůli stanovisku k rozšíření letiště

18.ledna
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost 12 středočeských obcí, které se dlouhodobě staví proti rozšíření Letiště Vodochody. Směřovala proti rozhodnutím správních soudů, v jejichž důsledku zůstalo v platnosti souhlasné stanovisko vyhodnocující vlivy na životní prostředí (EIA), zjistila dnes ČTK z usnesení v databázi ÚS. Rozšíření plánuje společnost Letiště Vodochody ze skupiny Penta.

Vláda ve Francii upustila od sporného projektu letiště u Nantes

17.ledna
Paříž 17. ledna (ČTK) - Francouzská vláda dnes definitivně upustila od výstavby mezinárodního letiště poblíž města Nantes na západě země. Kontroverzní projekt, zvažovaný už od 60. let, vzbuzoval v zemi velké emoce a měl mnoho odpůrců. Anarchisté, farmáři a ekologičtí aktivisté na protest dlouhodobě okupují oblast u obce Notre-Dame-des-Landes, kde mělo letiště vzniknout. Kabinet tam už v úterý v...

Letiště v libyjském Tripolisu je kvůli bojům stále mimo provoz

17.ledna
Tripolis 16. ledna (ČTK) - Tripoliské letiště Mítíka dnes zůstalo zavřené a všechny letecké spoje do Tripolisu jsou odkloněny do libyjského města Misuráta. Letiště bylo poškozeno při pondělních bojích, při nichž zahynulo 20 lidí a přes 60 osob bylo zraněno.

Počet odbavených cestujících na Letišti Václava Havla Praha vloni vzrostl o téměř 18 %

17.ledna
Letiště Václava Havla Praha odbavilo v roce 2017 celkem 15 415 001 cestujících, což představuje 17,9% nárůst oproti roku 2016. Potvrdilo tím svůj status jednoho z nejrychleji rostoucích letišť v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících v Evropě. Vyplývá to z provozních výsledků Letiště Praha za rok 2017.

Vídeňské letiště loni odbavilo rekordní počet pasažérů

17.ledna
Vídeň 16. ledna (ČTK) - Letiště ve Vídni navzdory krachu německých aerolinek Air Berlin a jejich dceřiné rakouské společnosti Niki loni odbavilo rekordních 24,4 milionu pasažérů. To je o 4,5 procenta více než v předchozím roce, řekl na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva Julian Jäger.

Supertransportér nové generace Airbus BelugaXL poprvé z hangáru

15.ledna
Z montážního hangáru v Toulouse vyvezli po třech letech vývoje kompletní drak supertransportéru nové generace BelugaXL. Už v polovině roku začne převážet části letadel Airbus ke kompletaci ve Francii, Německu nebo Španělsku. BelugaXL je jeden z největších letounů, které kdy lidstvo vyrobilo. Může převážet dvě křídla Airbusu A350.

Pražské letiště bude mít novou řídící věž vysokou 80 metrů

12.ledna
Letiště Praha bude mít novou řídící věž. Má být vysoká 80 metrů, což je o 30 metrů více než současná věž, která bude sloužit jako záložní staviště. Stavba začne zhruba za dva roky, věž by měla fungovat za pět let. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT).

Společnost Airbus dokončila ve své továrně v Hamburku montáž prvního letadla A321neo ACF

11.ledna
Stroj poháněný motory CFM Leap-1A bude nyní podroben pozemním zkouškám. První let je plánován na následující týdny. První hotové letouny by si zákazníci mohli převzít v polovině letošního roku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes