FreshTag.cz

Popis:

FreshTag.cz - web, který tě osvěží!

URL:

https://freshtag.cz/

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

5,6 položek/týden

Ženy mají dvakrát vyšší šanci být blond než muži, zjistili vědci

9:52
Jsou věci, které si v životě zkrátka nevyberete a na jejichž vzniku nemáte žádný podíl. Aspekty jako je barva očí či barva vlasů jsou především genetického původu, a tak jsme buď "po mamince" nebo "po tatínkovi". Přemýšleli jste však někdy nad tím, zda rozhoduje i pohlaví? Nová studie přišla s jasnými výsledky.

Erotické umění moderní doby hledejte na Instagramu

18.dubna
Na sociálních sítích je k vidění snad všechno, proto se může zdát velmi nepravděpodobné najít mezi všemi účty něco, co by se dalo pokládat za moderní erotické umění 21. století. Kdo ale hledá, najde. Mezi lascivními příspěvky se našly i takové, co mají uměleckou hodnotu.

Ovlivňuje osobnost člověka jeho hudební vkus?

16.dubna
Mohou vaše playlisty odhalit informace i o vaší osobnosti? Výzkum od psychologů Jason Rentfrowa a Sama Goslinga naznačuje, že hudební preference souvisí s osobností člověka. Zmínění vědci například zjistili, že vaše nejoblíbenější písničky odhalují míru extroverze, kreativity nebo liberálnost.

Nebezpečné smartphony ničí planetu rychleji, než kdokoliv předpokládal, tvrdí studie

14.dubna
Vědci varují před bezmyšlenkovitým nakupováním chytrých mobilů. Celý proces vzniku nového zařízení totiž zanechá stejnou uhlíkovou stopu jako provozování vašeho dosavadního telefonu po dalších deset let, vyplynulo z analýzy amerického časopisu Fast Company, který se zaměřuje na nové technologie.

Pád Gondolinu: první Tolkienův příběh ze Středozemě vyjde již letos!

13.dubna
Tolkienův Pád Gondolinu, který autor popsal jako "první skutečný příběh" na Středozemi, má být poprvé publikován jako samostatná kniha. Kniha mapuje příběh elfského města, které bylo vypleněno Temným pánem, Morgothem. Autor začal psát knihu v roce 1917, daleko dříve před Hobbitem nebo Pánem prstenů, nikdy ji však neupravil do publikovatelné podoby. Toho se teď zhostil jeho syn Christopher, kter...

Vyšleme lidi na Mars v průběhu následujících deseti let, tvrdí SpaceX

13.dubna
Není tomu tak dávno, co se Elon Musk rozhodl vystřelit automobil Tesla do vesmíru. Mimo to také stihl v posledních měsících zdánlivě úspěšně otestovat svoje rakety Falcon, a tak se zdá, že se věci dávají konečně do pohybu. Nyní navíc do ohně naděje přiložila šéfka společnosti SpaceX, která tvrdí, že plánuje poslat lidi na Mars v nepříliš daleké budoucnosti.

Automobilka luxusních vozů Lamborghini bude vyrábět i kola

12.dubna
Výrobce luxusních vozů Lamborghini se chystá zahájit výrobu limitované řady elektrokol, která po čtyřhodinovém nabití ujedou až 145 kilometrů. Kola s elektronickým zabezpečením proti krádeži mohou zákazníci dostat v barvách vozů Lamborghini a jejich cena začne na 14 500 eur (přes 367 000 korun), uvedla agentura APA.

Uber koupil společnost pro sdílení kol. Dočkáme se rozšíření služeb?

10.dubna
Zatímco pražští taxikáři urputně stávkují a protestují proti společnosti Uber, samotná firma se dívá spíše do budoucna a přemýšlí, jak rozšířit služby pro svoje zákazníky. V dnešní době, kdy začíná být klimatická změna a znečišťování ovzduší stále větším a větším problémem, se rozrostl nový trend sdílených kol. Jde to totiž i jednoduše levně a šetrně k přírodě.

Eyebombing: street art, co vám zlepší den

7.dubna
Svět ožívá s každým dalším očíčkem. Hnutí eyebombingu, které vzniklo v Dánsku, začali dva street artoví umělci s jednoduchým cílem - začít vidět a vnímat svět jinak, a tím přimět k úsměvu náhodné kolemjdoucí. Díky twitteru se z několika dánských ulic a stanic metra rychle stala záležitost celého světa, která už několik let baví obyčejné lidi na cestách do práce, při vyhazování odpadků, kupování...

Indiana Joan místo Indiana Jonese? Bez problému, říká Spielberg

5.dubna
Hnědá kožená bunda, klobouk a bič. Populární filmový archeolog s tváří Harrisona Forda jím zapráskal v kinech již čtyřikrát, a k tomu ukořistil i šest vzácných, zlatých sošek. Producent a režisér filmů Steven Spielberg ale říká, že plánované páté dobrodružství postavy, které se má začít točit příští jaro, bude pro herce poslední… pak se bude pokračovat bez něj.

Jídlomat na emoce nabízí sušenky přátelství, odvahy, nebo i představivosti

2.dubna
Prodejní automaty na potraviny a balené nápoje jsou pro mnohé sporným, ale přesto spolehlivým, poměrně i levným a především široce rozšířeným vynálezem. Nejrůznější bagety, tyčinky a sladkosti jsou klasickou nabídkou, kterou někde nadstandardně rozšiřují i hotová jídla, nově pak zdravomaty nabízejí také zeleninu nebo ovoce. V Austrálii však nyní vyzkoušeli úplnou netradiční novinku - tým kreati...

Káva zdravým lidem neškodí, můžete vypít až 3 šálky denně

31.března
Kdo vypije tři až čtyři kávy denně, je zdravější než ten, kdo kávu nepije. Takové jsou výsledky analýzy několika stovek už provedených výzkumů o vlivu oblíbeného teplého nápoje na naše zdraví. Za hlavní výsledek výzkumu ale vědci považují to, že káva obecně není škodlivá.

Sladký festival: v Belgii se staví ohromné sochy z čokolády

31.března
Zní to jako sen „čokoholiků“ – v Belgii vyrobili v rámci výstavy obrovské čokoládové sochy slonů a plameňáků! Čokoládové sochy zvířat jsou až 3 metry vysoké a tvoří zlatý hřeb celé výstavy. Na festivalu se podílelo celkem 40 čokoládových výtvarníků, kteří vymodelovali 50 obřích čokoládových soch.

České umění boduje - Slovanská epopej Alfonse Muchy je v Tokiu třetí nejnavštěvovanější výstavou na světě

30.března
Výstava obrazů českého malíře Alfonse Muchy Slovanská epopej v japonské metropoli Tokiu byla v loňském roce třetí nejnavštěvovanější výstavou na světě, vidělo ji průměrně 11 tisíc lidí, informoval časopis The Art Newspaper, který sestavil žebříček nejnavštěvovanějších expozic podle průměrného denního počtu návštěvníků.

Čínská kontroverzní umělkyně Lu Yang boří tabu na internetu

29.března
Lu Yang z Pekingu je často označována za tzv. post-internetovou umělkyni. Její produkce na platformách YouTube a Vimeo zahrnuje 3D animované filmy často s japonskými manga a anime obrázky, videohry, hologramy, a to všechno s dost bizardními příběhy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes