globe24.cz

Popis:

Zprávy z byznysu

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7 položek/týden

Řidiči musí sáhnout hlouběji do kapsy: Zdražování benzinu a nafty v ČR zrychluje

18.ledna
Praha - V listopadu a prosinci 2017 se ceny pohonných hmot v Česku výrazněji neměnily. To se změnilo s příchodem nového roku. Začátkem ledna ceny stoupaly o haléře, nyní vzrostly oproti minulé středě u benzinu o 11 haléřů na 30,79 koruny za litr a u nafty o 14 haléřů na 29,96 koruny.

Na co myslet při stavbě domu? Klíčové věci, na které nezapomenout

16.ledna
PR článek - Plníte si sen a stavíte vlastní dům? Jestliže ano, je mnoho věcí, které v souvislosti s ním nesmíte opomíjet. Většina lidí pochopitelně hledí hlavně na základní materiál a zajištění lidí. Jsou ale i jiné věci, na které je dobré myslet skutečně s dostatečným předstihem. O co se jedná? Podívejte se společně s námi.

České firmy jsou rekordně optimistické, jen pětina jich oznámila útlum

15.ledna
Praha - Index očekávání firem v ČR ve čtvrtém čtvrtletí 2017 vzrostl o 12,5 bodu na dosud nejvyšší hodnotu 41,6 bodu. Na 56 procent zástupců malých nebo středních firem a živnostníků říká, že objem jejich investic za uplynulý rok byl vyšší než v roce předchozím.

Bazary jsou po Vánocích plné nevhodných dárků

14.ledna
Praha - Internetové bazary překypují nabídkou nevhodných vánočních dárků ke kterým lidé nemají účtenky či nevědí kde byly zakoupeny.

Prazdroj po deseti letech ukončil licenční výrobu v ruské Kaluze

12.ledna
Plzeň - Prazdroj ukončil licenční výrobu v ruské Kaluze. Rusko bylo druhou a nyní už poslední destinací, kde se plzeňský ležák na základě licence pro místní trh vyráběl. Ruská produkce plzeňského piva byla zahájena před deseti lety kvůli extrémně vysokým dovozním poplatkům v zemi. Objem výroby v Kaluze nepřekročil jedno procento z celkové roční výroby samotné značky Pilsner Urquell.

Automobilka Škoda Auto zahájila výrobu nového SUV Karoq i v Mladé Boleslavi

12.ledna
Mladá Boleslav - Škoda Auto reaguje na vysokou poptávku a začátkem nového roku zahájila sériovou výrobu nového modelu Karoq už i v závodě v Mladé Boleslavi. Dosud ho vyráběla jen v Kvasinách na Rychnovsku.

ČNB se kvůli intervencím dostala v roce 2017 do ztráty 243 miliard korun

11.ledna
Praha - Česká národní banka (ČNB) loni vykázala ztrátu 243,2 miliardy korun. O rok dříve měla banka zisk 46,5 miliardy korun. Centrální banka ovšem dlouhodobě upozorňuje, že vytváření zisku není její hlavní úlohou.

Milion Škodovek nebo tisíc luxusních lodí. Co vše si mohou koupit nejbohatší lidé planety?

11.ledna
Zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos je v současnosti nejbohatším člověkem světa. Na tomto postu vystřídal zakladatele softwarové společnosti Microsoft Billa Gatese. O tom, jaké příjmy Bezos pobírá, můžeme pouze spekulovat, u Gatese se ale dají spočítat. A číslo je to ohromující.

Hospody jsou v krizi? Česka se stává země plechovkového piva, jeho produkce navíc klesá

11.ledna
Praha - Celková produkce pivovarů (takzvaný výstav) pro tuzemský trh se loni za první tři čtvrtletí snížila meziročně o 1,2 procenta. Letos by si Český svaz pivovarů a sladoven přál zmírnění protikuřáckého zákona a aby si lidé více našli cestu do tradičních českých hospod.

Ceny pohonných hmot vzrostly. Kde se vyplatí tankovat?

11.ledna
Praha - Benzin Natural 95 zdražil oproti minulé středě o čtyři haléře na 30,68 koruny za litr a nafta o osm haléřů na 29,82 koruny. Nejvíc řidiči zaplatí za pohonné hmoty na Vysočině, nejlevnější je v jižních Čechách a ve Slezsku.

Řecko už domů vrátilo 19 tisíc migrantů, do ruky dostali i peníze na nový život

9.ledna
Atény - Řecko loni vrátilo do zemí původu na 19.000 migrantů. Šlo buď o odmítnuté žadatele o azyl, anebo o lidi, kteří neměli šanci azyl získat. Většina z nich pocházela z Albánie, Pákistánu, Bangladéše, Afghánistánu a zemí severní Afriky.

KLDR si asi tiše odklání globální kryproměnu, varuje bezpečnostní počítačová firma AlienVault

9.ledna
Soul - Španělská bezpečnostní počítačová firma AlienVault zřejmě nalezla software, kterým si Severní Korea přesměrovává na svůj server globální kryptoměnu. Pro KLDR, na kterou se vztahují mezinárodní sankce, jsou kryptoměny nejlepším způsobem, jak přijít k hotovosti.

Exmajitel Uberu se chystá prodat třetinu své firmy

5.ledna
New York - Spoluzakladatel a bývalý generální ředitel taxislužby Uber Technologies prodá za zhruba 1,4 miliardy dolarů (téměř 30 miliard Kč) téměř třetinu svého podílu v podniku. Travis Kalanick nyní podle agentury AP vlastní deset procent Uberu.

Polsko chce zavést visegrádskou rozvojovou banku

4.ledna
Varšava - Polsko jedná s Maďarskem o vytvoření regionální rozvojové banky, která by se zabývala investicemi do infrastruktury ve střední Evropě. Do projektu plánuje zapojit rovněž ČR a Slovensko.

Kde se na začátku roku vyplatí natankovat? Podívejte se na přehled cen

4.ledna
Praha - Benzin Natural 95 za uplynulý týden zdražil v průměru o dva haléře na 30,64 koruny za litr, nafta o haléř zlevnila na 29,74 koruny za litr. Nejdražší pohonné hmoty zůstávají na Vysočině. Nejlevnější je naopak benzin v Ústeckém kraji.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes