globe24.cz

Popis:

Revue

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2,8 položek/den

Jako z hororu: Po zhlédnutí prokletých videí se dějí strašlivé věci

13:02
Na známé internetové stránce YouTube jsou nyní miliardy videí, některá velmi originální, umělecká, jiná však nejspíš nikdy neměly spatřit světlo světa. Sebevražedný myšák Mickey nebo strašidelná japonská reklama, která má údajně na svědomí životy celého produkčního štábu, patří mezi záhady, které asi jen tak nerozluštíme. Varujeme, že videa by si neměli pouštět lidé slabší povahy.

Periferní vidění může být velmi nebezpečné. Jak nás náš mozek obelhává?

13:02
Dlouhé roky považovali lékaři a odborníci periferní vidění za jednu ze schopností našeho oka. Vidět předměty na okraji zorného pole se v minulosti hodilo při obraně proti predátorům, dnes má tato funkce svou nezastupitelnou úlohu například za volantem automobilu. Nyní se ale zdá, že není všechno takové, jak to na první pohled vypadá.

Káva je přežitek? Ženy si stále častěji dávají víno

19.listopadu
Brno - Mezi ženami je stále více těch, co rády pijí víno. Když si jdou spolu poklábosit, už neříkají, že chodí na kávu, ale na víno.

Nekonečný boj, nebo lze rakovinu opravdu zcela vyléčit?

19.listopadu
Pokud je někdo diagnostikován s rakovinou, rozhodně to není ta nejlepší zpráva, kterou člověk může slyšet. Pacienta čekají dlouhé léčebné procedury včetně namáhavé chemoterapie, někdy se ale může zdát, že svou nemoc porazil. Opak je však pravdou. Nádorové onemocnění se může vrátit i po 15 letech, kdy předstírala spánek, tvrdí nová studie.

Zdřímnutí během dne si odpusťte. Jinak si podle lékařů zaděláte na problémy

19.listopadu
Každý si asi čas od času rád zdřímne. Někdo po vydatném víkendovém obědě, jiný si rád pospí u televize nebo zabere u čtení knížky. Nejnovější vědecké poznatky ale ukazují, že tyto šlofíky během dne mohou pořádně uškodit zdraví.

Miss World se stala Indka Manuší Čchillarová

18.listopadu
San-ja (Čína) - Svět má novou nejkrásnější dívku planety. Stala se jí indická medička Manuší Čchillarová.

Sex je na ústupu. Jak se budeme rozmnožovat v budoucnu?

18.listopadu
Vědci a inženýři překonávají jeden technický milník za druhým a od základu tak mění aspekty našeho života. Před deseti lety by si nikdo nedokázal představit život bez auta, před pěti lety bez mobilního telefonu a dnes bez sociálních sítí. Podle vědců se stejným způsobem promění i způsob, jakým se lidé rozmnožují.

Jak ochránit děti před nemocemi? Vědci mají nový trik na záchranu životů

18.listopadu
Lidé jsou nemocemi ohroženi nejvíce těsně po narození. Nemají rozvinutý imunitní systém a jsou náchylní k celé řadě chorob. Vážné zdravotní komplikace jim tak může způsobit i obyčejná chřipka, proti ní ale vědci našli novou zbraň. A tu může mít v rukou jejich matka.

Obezita tlačí lidem na mozek? Podle vědců doslova

18.listopadu
Z dřívějších výzkumů je známo, že obezita je často příčinou různých zdravotních komplikací a někdy i závažných onemocnění. Vědci ale postupně zjišťují, jak tloušťka působí na mozek člověka.

Používáte toaletní papír? Měli byste hned přestat, nabádají vědci

18.listopadu
Nesmí chybět v žádné domácnosti a neumíme si bez něj představit život. Používáme ho denně. Možná jste uhodli, že jde o toaletní papír. Lékaři teď ale tvrdí, že bychom ho měli přestat používat, může prý totiž způsobit znepokojivé zdravotní problémy.

Fóbie: Proč jimi trpíme a jaké jsou?

17.listopadu
Máte strach z pavouků, výšek nebo třeba klaunů? Každý člověk se něčeho bojí, někteří mají však tak silný strach, že je to na nějakou dobu úplně ochromí, případně i vzpomínka na to může být děsivá. některé naše starosti mohou jiným připadat triviální, ale pro postiženého je nepřekonatelná úzkost. Útěchou lidem může být, že v tom rozhodně nejsou sami.

Opravdu se plaváním hubne?

17.listopadu
Plavání je nejen skvělým sportem pro ty, co hubnou, ale i pro všechny, kdo mají sedavé zaměstnání a často je bolí záda. Důležitá je ale pravidelnost a volba správného stylu.

Zrzavé vlasy, modré oči. U lidí se vyskytují různé mutace, už je ani nevnímáme

16.listopadu
Lidi jsou velmi rozdílní. A čím rozdílnější jsme, tím víc pak vzniká mutací. Na světě existuje několik genetických obměn, některé jsou dokonce tak běžné, že je můžete mít i vy, jen si to neuvědomujete. Bohužel, o záhadném genu X, který by vás zařadil mezi X-Meny, se tady ještě nebavíme.

Jak se lidé budou chovat, až se bude blížit konec světa?

16.listopadu
Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si kladou mnozí vědci. Zároveň ale hned dodávají, že jde o psychologický jev, který lze jen velmi obtížně zkoumat, protože není etické financovat studii, v rámci které by bylo třeba přesvědčit lidské subjekty, že má být planeta zničena. Američtí výzkumníci si proto na pomoc vzali počítačovou hru.

Může tsunami udeřit ve vnitrozemí? Zabíjet mohou dokonce i jezera

16.listopadu
Když se řekne tsunami, většina lidí si představí vysoké vlny někde v jihovýchodní Asii. Jenže opak je někdy pravdou, tsunami často najdeme i tady v Evropě, tvrdí vědci. Švýcarsko sice vlastní přístup k moři nemá, zato se na jeho území nachází několik velikých jezer. A pokud dojde k zemětřesení, zdejší vlny mohou obyvatele pořádně potrápit.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes