globe24.cz

Popis:

Revue

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

9,1 položek/týden

Časté užívání chytrých telefonů zanechává trvalé stopy v našem mozku

13:27
Curych – Chytré telefony se již staly oddělitelnou součástí našich životů, neumíme si bez nich představit osobní ani pracovní život. Podle švýcarských vědců časté užívání takzvaného smartphonu zanechává trvalé stopy v našem mozku.

Sladké, slané nebo kyselé? Lidský jazyk pozná mnohem víc, odborníci jsou překvapení

26.května
Sladké, slané nebo kyselé, lidský jazyk dokáže ve spojení s mozkem rozpoznat celkem pět základních chutí. Vědci ale objevili šestou, o které dosud neměli ani ponětí, a vysvětlili tak, proč lidé tíhnou k potravinám bohatým na sacharidy.

Největší mýtus o IQ? Pokud chcete být úspěšní, potřebujete úplně něco jiného

26.května
Přemýšleli jste někdy, proč zázračné dítě, které s vámi chodilo do školy, nestojí v čele země ani nezastává žádný významný post, ale místo toho pracovně uvízlo ve slepé uličce? Podle vědců není vaše IQ tak důležitý ukazatel úspěchu, jak by se mohl zdát.

Hitler za I. světové války? Outsider, který neotevře ani konzervu. Nemá vůdcovské kvality!

25.května
Adolf Hitler, samotářský outsider, který prošel první světovou válkou na míle daleko od nebezpečí. Je tomu skutečně tak? Je pravda, že právě v této válce si začal uvědomovat své ambice a zde odstartoval svou ctižádostí cestu svého osudu. Pokusíme se vám představit budoucího světového nacistického tyrana v době, o které jste možná tolik nevěděli.

Současné potraviny nestačí. Co budeme jíst v budoucnu? Třeba šváby

24.května
Lidská populace se čím dál tím více zvětšuje. V budoucnosti už podle některých nebude stačit normální strava, protože se nedostane zdaleka pro všechny. Vědci tak hledají alternativní způsoby jídel a nyní jedno našli v těle švábů.

Největší mýty o kouření aneb způsobuje nikotin opravdu rakovinu?

22.května
Mezi kuřáky i nekuřáky panuje řada mýtů týkajících se právě cigaret. Zatímco někteří tvrdí, že nikotin způsobuje rakovinu, podle dalších nejsou cigarety tělu ničím prospěšné. Realita je ovšem místy úplně jiná.

Zahráváme si s přírodou? Odborníci se chystají splnit sen starších žen

22.května
Není žádným tajemstvím, že na rozdíl od mužů je plodnost ženy omezená věkem. To by se ale zřejmě mohlo změnit, vědci totiž našli způsob, jak zvrátit menopauzu a přimět tělo ženy, aby opět uvolňovalo plodná vajíčka. Informoval o tom server New Scientist.

Infarkt jako tichý zabiják? Možná jste ho už měli a ani o tom nevíte

22.května
Infarkt v dnešní společnosti patří mezi hlavní příčiny úmrtí lidí. Jak ale s odkazem na studii, která vyšla v lékařské publikaci Circulation, varuje americký deník TIME, 45 % všech infarktů jsou případy bez symptomů.

Koupelna jako líheň bakterií? Skrývá mnohá nebezpečí

21.května
Zřejmě každý z nás si uvědomuje, že toaleta je jedním z těch míst v domácnosti, kde se vyskytuje nejvíce bakterií a s nimi spojeného rizika. Nebezpečí podle odborníků představuje především jev, kterému se říká „záchodový oblak“.

Kolik ženy utratí za kosmetiku?

21.května
Rtěnka, která vypadla v taxíku, kosmetická taštička zapomenutá u bývalého přítele, rozbitá lahvička s parfémem, zlomené konturovací tužky. Řeklo by se běžné nehody každé ženy, když se ovšem napočítají, celková suma vyrazí dech.

Velká města lidem škodí? V ohrožení jsou zejména ženy

19.května
O tom, že určité vnější vlivy, například cigaretový kouř, mohou mít při těhotenství vliv na zdraví dítěte, již vzniklo mnoho vědeckých textů. Studie vědců z Kolumbijské univerzity Mailman School of Public Health nyní varují, že na vývoj dítěte může mít velký vliv i znečištění v ovzduší. Informoval o tom deník TIME.

Co Češi dělají v posteli? Milostné hrátky střídá práce

17.května
Co se milování týče, patří Češi k evropskému průměru. Podle průzkumů se v experimentování moc nevyžívají a nejčastěji s partnerem skončí v posteli. Kromě toho z postel často využívají také jako místo ke sledování filmů či vyřizování elektronické korespondence. Vynalézaví tedy moc nejsou.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. května

17.května
Praha - Po přední straně brázdy nízkého tlaku nad západní Evropu bude na naše území proudit teplý vzduch od jihu, uvedl chmi.cz.

Pravidlo pěti vteřin: Co se stane, když ze země seberete spadené jídlo?

17.května
Londýn – Pravidlo pěti vteřin je oblíbená teorie týkající se jídla spadlého na zem. Podstata pravidla spočívá v tom, že jídlo, které spadlo na podlahu, je možné bezpečně sníst bez zasažení bakteriemi nebo původci nemocí, pokud je zdviženo do pěti sekund. Jak se na něj ale dívají vědci?

Reinkarnace je skutečná, mohu to věrohodně dokázat, hlásí profesor

16.května
Richmond – Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry psychiatrie a neurologie doktor Ian Stevenson.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes