globe24.cz

Popis:

Revue

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

5,8 položek/den

Setkáme se někdy s mimozemskou civilizací? Vědci mají pro lidstvo jednu zásadní zprávu

10:56
Řada lidí i vědců je přesvědčena, že ve vesmíru nejsme sami. Dokáží se ale někdy lidé opravdu spojit s mimozemskou civilizací? V tomto ohledu jsou odborníci velmi skeptičtí.

Koupete děti? Můžete jim způsobit vážné problémy, varují lékaři

10:56
Hygiena je pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Koupeme se, umýváme si ruce a ani na chvíli nepřemýšlíme nad tím, že bychom tyto běžné úkony nedělali. Podle odborníků bychom ale měli zpozornět v případě dětí. Těm totiž hygiena více škodí než prospívá.

Drastický návod, jak se vyhnout rakovině? Ženy z něj nadšené nebudou

10:56
Chcete se vyhnout riziku, že dříve či později onemocníte rakovinou? Podle vědců je tu jedna možnost, jak jej alespoň minimalizovat. Lidé s vysokoškolským diplomem žijící se ženou v manželství jsou totiž podle švédských vědců více ohrožení rakovinou mozku, než lidé s nižším vzděláním nebo svobodní.

Jsou mikrovlnky nebezpečné? Některé věci o oblíbeném pomocníkovi se veřejně příliš neprobírají

9:26
Škodí mikrovlnné trouby zdraví? Jejich zastánci i odpůrci se stále nedokáží shodnout, vědci ale negativní působení mikrovln na naše tělo stále nevylučují. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že jejich působení na lidské tělo je fatální.

Jak se z Moskvy stalo hlavní město Sovětského svazu?

7:57
Největší město Evropy je dnes symbolem Ruska a taky sovětské éry této země. Moskva však nebyla hlavním městem vždy. Do Moskvy totiž utekli bolševici z Petěrsburgu, kde i přes dosažený úspěch Velké říjnové revoluce neměli čelní představitele komunistické vlády na růžích ustláno.

Tušíte, co vše žije ve vašem koberci? Vysávání nestačí k tomu, aby byly čisté

21:22
Koberce jsou nezbytným doplňkem naší domácnosti, na podlahách je máme téměř všichni. Pobíhají po nich naši mazlíčci, hrají si na nich děti a naše bosé nohy po nich našlapou kilometry. To vše jim ale dává pořádně zabrat – což je často vidět na jejich vzhledu. A ještě horší je pak to, co na první pohled vidět není.

Jste mrzutí a ve stresu? Trápí vás deprese? Tato studie vám změní život

14:26
Život ve městech, v nichž jsou velké zelené plochy, má dlouhodobě kladný vliv na duševní stav jejich obyvatel. Prokázala to britská studie, jejíž autoři své poznatky zveřejnili v časopise Environmental Science and Technology.

Je lépe jíst bez tuku, nebo bez cukru?

23.března
Paříž - Nemálo lidí stojí před dilematem, když se rozhodují pro dietu. Máme vyloučit ze stravy jen potraviny obsahující hodně tuků? Nebo raději zvolit dietu s nízkým obsahem cukrů? Ve skutečnosti jsou obě tyto diety stejně účinné.

Bílý povlak na čokoládě: Víte, kdy pochoutku můžete sníst a kdy ji raději vyhodit?

23.března
Všimli jste si někdy toho, že když se cítíte pod psa, čokoláda vám zvedne náladu? Je to proto, že uvolňuje endorfiny, díky kterým se můžete uvolnit. Nic ale nezkazí náladu víc, než když si čokoládu rozbalíte a objevíte na ní bílý potah. Víte, zda ji i přesto můžete sníst?

Špioni a agenti na každém kroku? Tajná policie existovala i za Rakouska-Uherska

23.března
Na dědictví po komunistické StB narážíme dnes a denně. Ovšem tajnou policii, která špiclovala protistátní činnost neměla jen rudá vláda minulého režimu. Speciální tajnou policii si vydržovalo i habsburské mocnářství.

Temná skvrna naší historie? Vláda se na unesené Čechoslováky vykašlala, zachránil je dlouhý pochod

22.března
Píše se 12. březen 1983 a angolské povstalecké jednotky Národního svazu pro úplnou nezávislost Angoly (UNITA) unášejí v oblasti města Alto Catumbela 66 československých občanů. Očekává se, že československá vláda začne s únosci jednat o jejich propuštění, o to více pak všechny šokuje, že opak se stane pravdou. Politici povstalce ignorují a rukojmí zanechají napospas osudu.

Pociťujete často bolest v zádech? svým chováním si sami ničíme zdraví

22.března
K častým důvodům návštěv lékaře bývají bolesti zad. Přitom jejich spouštěčem jsou mnohdy každodenní „bezvýznamné“ věci, u kterých bychom si nikdy neřekli, že mohou zapříčinit nehezké bolesti pohybového aparátu. Na co si tedy máme dát pozor?

Po probuzení, nebo před spaním? Odborníci vysvětlují, kdy je nejlepší se sprchovat

22.března
Existují dva typy lidí. Jedni se sprchují večer, poté, co přijdou domů z práce nebo ze školy, najedí se a chystají se do postele. Druzí se ať se děje co se děje osprchují až na druhý den ráno. Voda je zkrátka probere a bez ranní koupele si neumí představit den. I čas sprchování ale dnes podléhá vědeckému výzkumu, a výsledky jsou nesmírně zajímavé.

Rádi lenošíte? Nemějte výčitky, podle vědců je to známka vysoké inteligence

22.března
Nový výzkum vědců z USA prokázal, že inteligentní lidé mají častěji sklony k tomu odpočívat a více lenošit, než jejich protějšky. Studie podporuje teorii, že lidé s vysokým IQ se méně nudí a tráví více času přemýšlením.

Spalování těl a ukládání mrtvých na hřbitovech? Je to nebezpečné, musíme s tím přestat, volají vědci

21.března
Rituál pohřbívání mrtvých těl je tak hluboce zakořeněn v našich náboženských a kulturních dějinách, že jen málokoho napadne zaběhlý způsob zpochybnit. Ale když se podíváte na statistiky, na způsoby procesy uchování a ukládání mrtvol do rakví a jejich následné ukládání do země, jde extrémně nepříznivou praxi - minimálně z hlediska životního prostředí, uvádí server Bussines Insider.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes