globe24.cz

Popis:

Revue

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2,3 položek/den

Večeříte? Podle odborníků byste asi neměli, jinak hrozí komplikace

12:32
Večeře je pro řadu lidí tím nejdůležitějším jídlem. Pro někoho znamená první teplé jídlo během dne, pro jiné zase příležitost posedět u jednoho stolu s celou rodinou. Vědci z výzkumného zdravotnického centra v Texasu nyní přišli s varováním - pozdní večeře může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Vědci otáčí: Vitamíny mohou škodit zdraví

10:31
Vliv vitamínů a dalších prospěšných látek na lidský organismus je dnes zmapován takřka dokonale. Přesto se objevují studie, které před nadbytkem vitamínů varují a upozorňují, že mohou člověka i zabít. Opačně to platí v případě některých tuků, které jsou pro tělo velmi prospěšné.

Naděje pro důchodce? Vědci mají univerzální lék proti demenci, schizofrenii nebo Alzheimerovi

24.září
Počítačové hry mohou mít na mozek starších lidí stejný vliv, jako léky, které léčí vážné případy deprese - a někdy dokonce účinnější. Vyplývá to z výsledků studie, o které informovala agentura AFP.

Nejkrásnější dívkou Česka roku 2017 je Michaela Habáňová ze Zlína

24.září
Brno - Českou Miss 2017 se stala jednadvacetiletá Michaela Habáňová ze Zlína. O vítězce rozhodla jak veřejnost, tak odborná a finálová porota v sobotu večer v brněnské DRFG Areně. Na trůnu tak střídá loňskou vítězku, Českou Miss 2016, Andreu Bezděkovou.

Víte, kolikátí jste na světě? Zjistěte, kolik lidí na Zemi žilo před vámi

23.září
Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik lidí v historii Země na naší planetě žilo? A kolikátí v pořadí jste vy? Takové číslo je zdánlivě prakticky nemožné zjistit, lidé se po narození, na rozdíl od filmů ve stylu science fiction, neštítkují, přesto se dá vědeckými metodami alespoň přibližně odhadnout, kolikátí na světě jste. A kolik desítek miliard lidí žilo před vámi.

Proč lidé nemohou zhubnout, i když drží tvrdé diety? Odpovědět mohou lidské výkaly

22.září
Držíte diety, ale ne a ne zhubnout? Možná je to proto, že jste nevybrali tu správnou stravu. Vliv na to, jestli opravdu zhubnete, totiž mohou mít mimo jiné i vaše střevní bakterie, zjistili vědci. Pokud je jejich složení špatné, sebelepší dieta na vás vůbec nemusí fungovat.

Svět, jak ho známe, skončí. Soudný den nastane 23. září 2017, tvrdí prorok

22.září
Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako „odborníka na výzkum a vyšetřování“. Díky svým katastrofickým předpovědím, které hovoří o konci světa, se mu dostalo mimořádné pozornosti. Jeho zvěsti se dostaly až k vědcům z Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA), kteří na jeho proroctví museli zareagovat.

Nejstřeženější tajemství na světě? Recept na Coca Colu chrání nedobytný trezor

20.září
Tajemství odhaleno! Starobylý recept na Coca Colu byl zveřejněn! Dejte si ji třeba ke kuřecím křidélkům z KFC! Můžete si je udělat sami podle zaručeného návodu z internetu! Jenže ani jedno, ani druhé není tak úplně ono. Nové „skutečné“ složení těchto výrobků se v médiích objevuje každých pár let a pokaždé tomu něco chybí. Kde se ukrývá postup, jak vyrobit tu pravou Coca Colu, a kdo zná kombinac...

Revoluce v očkování? V USA objevili novou technologii, která může vše změnit

20.září
Massachusetts - Taky jste jako děti nesnášeli injekce? Očkování nejmenší pacientů vždy doprovází křik a pláč. Tomu by však mohlo být brzo konec, vědci z USA přišli s novou technologií, která očkování zkombinuje do jediné injekce.

Zvýšení platu, nebo dobrý spánek? Vědci zjistili, co vás udělá šťastnějšími

20.září
Vědci se rozhodli zjistit, co u lidí ovlivňuje pocit pohody a spokojenosti. Je to kvalitní spánek, nebo zvýšení platu? Ačkoliv si mnozí z nás na peníze zřejmě stěžují, ukázalo se, že nejsou tak důležité, jak by se mohlo zdát.

Ta nejhorší noční můra: Může se člověk probudit během operace?

19.září
Představte si, že se vzbudíte na prakticky neznámém místě. Kolem vás pobíhají lékaři a do očí vám svítí prudké světlo. Pokoušíte se pohnout, ale nejde to. Chcete vykřiknout, ale z úst nevychází žádný zvuk. Poté jeden z lékařů řízne a začne vás za doprovodu ohromné bolesti operovat. A vy jen bezmocně trpíte. Nejde o horor ani o film pro lidi s opravdu silným žaludkem, ale o reálné příběhy lidí, ...

Imunita vůči bolesti a zrychlené léčení? Tyto nemoci vám přivodí superschopnosti

19.září
Věděli jste, že vám některé nemoci mohou dát „superschopnosti“, díky kterým se můžete podobat nejen komiksovým hrdinům? Ale neradujte se předčasně, ve většině případů není vůbec o co stát. Server whatculture.com přináší přehled zajímavých onemocnění a syndromů, díky kterým člověk dokáže neuvěřitelné věci.

Vesmír vznikl po Velkém třesku. Ale co bylo před ním?

18.září
Teoretické fyzikové a kosmologové se zabývají největšími otázkami, které provází lidstvo už od počátku. Proč jsme tady? Kdo je tady kromě nás? Kdy a jak vznikl vesmír? Zatímco se všeobecně přijímá, že původcem našeho světa byl Velký třesk, tak mnohé trápí i otázka, co zde bylo před ním?

Jezdíte s vašimi dětmi na skluzavce? Ohrožujete jejich zdraví a možná o tom ani nevíte

18.září
V na skluzavkách v parcích nebo bazénech můžeme často vidět, že dospělí berou své děti na klín a spouští se s nimi dolů. Podle nové studie to však rozhodně není dobrý nápad. Tato na první pohled nevinná zábava je totiž mnohem nebezpečnější, než si většina lidí myslí.

Největší záhada historie opět ožívá: Co stálo za smrtí nejmocnější ženy světa?

13.září
Egyptská královna Kleopatra je známá jako nejkrásnější žena v dějinách lidstva a ve své době nejmocnější žena světa. Její život je zmapován poměrně dobře, přesný opak ale platí o její smrti. Traduje se, že spáchala sebevraždu, když se dobrovolně nechala kousnout jedovatým hadem, podle historiků ale nesedí ani verze o sebevraždě, ani o hadím uštknutí.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes