globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa techniky

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

4,9 položek/týden

Co by se stalo, kdyby na Česko spadla atomová bomba?

19.dubna
Pro zhruba 350 tisíc obyvatel japonské Hirošimy byl 6. srpna 1945 krásný jasný den. Nálety druhé světové války se jich naštěstí netýkaly, a bombardérů vysoko na obloze nikdo nevěnoval přílišnou pozornost. A vteřinu na to se zablesklo a nad městem se vytvořil pověstný atomový hřib. Výbuch bomby známé jako "Little boy" o velikosti 15 kilotun TNT zabil s odhadem 70 tisíc lidí okamžitě. Poté nastal...

Svět bez ropy? Existuje záchrana?

19.dubna
Lidstvo je na ropě závislé. Jen těžko totiž najdeme surovinu, která by pro svět důležitější, než ropa. Potřebujeme ji nejen pro výrobu paliv, ale najdeme ji i v plastech, oblečení, nebo v kosmetických výrobcích. Její zásoby ale nejsou nekonečné...a až dojde, nemáme moc možností.

I lehký otřes mozku výrazně zvyšuje riziko vzniku nevyléčitelné nemoci

19.dubna
Pouze jedno nepříliš vážné poranění na hlavě může radikálně zvýšit riziko vzniku Parkinsonovy nemoci. Lidé s „mírným traumatickým poškozením mozku" mají o 56% vyšší pravděpodobnost, že jim bude diagnostikován Parkinson, varují vědci.

Novou Teslu si hned tak nekoupíte, Musk musel přerušit výrobu

17.dubna
San Francisco - Americký výrobce elektrických automobilů Tesla Inc. dočasně přeruší montáž svého vozu Model 3, který je prvním vozem automobilky určeným pro masový trh. Firma se již delší dobu potýká s problémy při navýšení výroby svého nového sedanu a letos musela přerušit výrobu v kalifornském závodě ve Fremontu již v únoru.

Musk má další plány, za tunel pro hyperloop utratí miliardy

17.dubna
Chicago - Společnost Elona Muska Boring Co zaměřená na ražbu dlouhých tunelů získala v rámci investičního financování od investorů kapitál 112,5 milionu dolarů (2,3 miliardy Kč), 90 procent od samotného Muska. Firma to uvádí ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Čeští vědci uspěli, jejich čip zrychlí počítače až tisíckrát

17.dubna
Praha - Vědcům z Fyzikálního ústavu Akademie věd (AV ČR) se podařilo najít způsob, jak mnohem rychleji zapisovat a ukládat informace. Podstatou jejich objevu jsou antiferomagnety, tedy látky se zvláštním chováním při průchodu elektrického proudu. Vědcům se podařilo prokázat, že zápis dat je u nich až tisíckrát rychlejší než u běžných paměťových médií, a vytvořili čip, který se dá propojit s kon...

Zničí svět roboti? Podle vědců máme poslední šanci to zastavit

14.dubna
Autonomní bojové stroje neovládané člověkem, udělají válku daleko více efektní. Staví však lidstvo před obrovský praktický a morální problém. píše Al-jazzera. Za jejich zákaz se nyní rozjíždí mezinárodní kampaň.

Kdo rozhoduje o propouštění zaměstnanců? Dnes roboti

8.dubna
New York - Možná už to nebude trvat příliš dlouho a budete moci velebit či vinit umělou inteligenci (AI) za to, že vás přijali do zaměstnání - nebo vám naopak dali padáka, napsal zpravodajský server Daily Mail.

Zbraně budoucnosti: Čím budou bojovat světové mocnosti v příštím konfliktu?

5.dubna
Od doby studené války svět postihlo několik menších krizí, žádná z nich však nedosáhla celosvětových rozměrů. Podle řady analytiků se to může v dohledné době změnit, a světové mocnosti nechtějí nic ponechat náhodě. Zbrojí proto více než před lety a vyvíjejí nové systémy a zbraně, kterými však v tuto chvíli nepřátele pouze zastrašují. Které z nich patří mezi ty nejsilnější?

Únik dat z facebooku se týká 87 milionů uživatelů

4.dubna
San Francisco - Britská analytická společnost Cambridge Analytica zřejmě nepatřičným způsobem získala údaje až 87 milionů uživatelů internetové sítě facebook.

K ISS dorazila nákladní loď Dragon společnosti SpaceX, veze přestojí a potraviny

4.dubna
Oběžná dráha - Nákladní loď Dragon soukromé americké společnosti SpaceX dnes zdárně dorazila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Veze téměř 2600 kilo potravin a dalšího vybavení včetně přístrojů k vědeckým experimentům.

Čínská stanice z velké části shořela nad Pacifikem

2.dubna
Peking - Trosky první čínské vesmírné stanice dnes kolem 2:15 SELČ nad jižním Pacifikem vnikly do atmosféry Země a z velké části shořely. Tchien-kung 1 (Nebeský palác) je od roku 1957 padesátým největším objektem, který se nekontrolovatelně zřítil k zemi.

Dvojice astronautů vystoupila z ISS

29.března
Oběžná dráha - Američtí astronauti Richard Arnold a Andrew Feustel, který s sebou na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) vzal opět postavu Krtečka, zahájili pracovní směnu vně orbitálního komplexu. Pro Arnolda je dnešní výstup do volného prostoru v pořadí třetí, pro Feustela sedmý.

Bez navigace ani ránu? Podle vědců můžete mít velké problémy

26.března
Tištěným mapám odzvonilo. Navigaci dnes najdeme téměř v každém autě a chytrém telefonu. Aby taky ne, jde o nejjednodušší a nejspolehlivější věc, která nás dostane z bodu A do bodu B. Firmy se navíc stále snaží GPS navigace vylepšovat a obohacovat o nové funkce, což s sebou přináší i jedno obrovské negativum.

Čínsko-sovětská válka už jednou málem nastala. Kdo by vyhrál bitvu mezi Ruskem a Čínou dnes?

25.března
Před padesáti lety se vztahy mezi tehdejším Sovětským svazem a Čínou vyhrotily, což v roce 1969 vedlo až k čínsko-sovětským konfliktům, tedy sérii ozbrojených střetů na hranici mezi SSSR a ČLR. Dnes je situace jiná, přesto to podle serveru Bussines Insider neznamená, že by se něco takového opět nemohlo stát.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes