globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa techniky

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

2,8 položek/týden

V Miláně vznikl nejvýkonnější průmyslový počítač na světě

19.ledna
Milán - Italská energetická společnost Eni instalovala nové kapacity ve svém superpočítačovém centru v Miláně a vytvořila nejvýkonnější průmyslový počítač na světě. Informuje o tom agentura Reuters.

Nejhorší dopravní nehoda v Česku se odehrála před 70 lety. Dodnes ji žádná nepřekonala

17.ledna
Mohlo jít o den jako každý jiný. Místo toho se proměnil v tragédii, která nemá v české dopravě obdoby. 13. července 1947 zažilo Ústí nad Labem nejtragičtější nehodu v dějinách tuzemské tramvajové dopravy. Zemřely při ní desítky lidí a další stovka byla zraněna.

Miliony lidí včetně Čechů si stáhly do mobilu zavirované herní aplikace

14.ledna
Praha - Ve zhruba 60 herních aplikacích umístěných v obchodě Google Play se objevil škodlivý kód, který zobrazuje pornografii.

Jak se chránit při jaderné apokalypse? Roli hraje každá minuta

13.ledna
Jaderný útok, ale i povodně, zemětřesení, záplavy nebo tornáda. To jsou jen některé z katastrof, které nás mohou nečekaně zasáhnout. V některých případech bychom měli dost času na sbalení potřebných věcí, ale například při jaderném výbuchu hraje roli kažná minuta. Je proto dobré být připraven na nejhorší.

Amerika přišla o kontroverzní tajný satelit

9.ledna
Washington - Kontroverzní špionážní satelit, s nímž raketa Falcon v noci na pondělí odstartovala z amerického Mysu Canaveral, nedosáhl stanovené oběžné dráhy. Někde se ztratil, a nikdo zatím netuší kde je.

Kolem Země ročně proletí stovky asteroidů. Co kdyby jeden mířil přímo na nás?

6.ledna
Asteroidy jsou ve vesmíru naprosto běžné, přesto jsou jejich kolize s planetami v naší soustavě poměrně ojedinělé. Každý rok nás ohrožuje zhruba 1500 takových objektů, většina malých ale shoří v atmosféře a velké naštěstí nemají kolizní kurz se Zemí. Co by se ale stalo, kdyby opravdu hrozilo, že k tomu dojde?

Internet v roce 2017: Co nejčastěji lidé vyhledávali?

1.ledna
San Francisco - Společnost Google, která má ve svém portfóliu i nejrozšířenější internetový vyhledávač na světě, vydala informace o tom, co lidé na internetu v uplynulém roce nejčastěji vyhledávali. Firma rozdělila vyhledávaná hesla do několika kategorií: lidé, události, herci, zpěváci, technologie, volby, sport a další. Co nejčastěji uživatelé internetu vyhledávali? A co zajímalo Čechy?

Zbraně, které mohou změnit svět. Jak vypadal rok 2017 v armádách?

31.prosince
Rok 2017 nebyl zrovna nejšťastnějším rokem pro svobodný svět. Zato se jednalo o 12 měsíců, kdy se armády předbíhaly v tom, která vyrobí lepší zbraň. Americký server National Interest představil pět zbraní, které by mohly rozhodnout případný konflikt. Jsou však natolik silné, že proti jejich majitelům nejspíš nikdo útočit nebude.

Hrozí lidem katastrofa? Astronauti prozradili, co viděli ve vesmíru

31.prosince
Mark Kelly poprvé letěl do vesmíru na palubě raketoplánu Endeavour v roce 2001, o deset let později velel stejnému stroji na jeho závěrečné misi, přičemž šlo o jeho čtvrtý a prozatím poslední let do kosmu. Americký astronaut v komentáři pro server CNN konstatuje, že pozorovat naši planetu, majestátnou modrou kouli v temnotě vesmíru, je dechberoucí a zdůrazňuje, že alespoň zatím nemá lidstvo kam...

Technikům se prý povedlo obnovit spojení s první angolskou družicí

28.prosince
Moskva - Ztracené spojení s první angolskou družicí Angosat-1, vynesenou do vesmíru v úterý, se podařilo obnovit. Informovala o tom dnes agentura TASS.

Z nepřátel věděckými partnery: Angola má první družici ve vesmíru

27.prosince
Bajkonur - K dobývání vesmíru se přidala už i Angola. Nosná raketa s družicí Angosat-1 odstartovala z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu v úterý večer. Zařízení má být s to zajistit vysílání nejen na angolském území, ale po celé Africe.

Neuvěřitelné spojení? Počasí na Zemi ovlivňují události hluboko ve vesmíru

23.prosince
Klima na Zemi je ovlivňováno Sluncem, naší nejbližší hvězdou. To se ale ví už nějakou dobu. Vědci však přišli na novou fascinující věc - podle nich mohou hrát roli ve změnách klimatu i vzdálené vybuchující hvězdy, kterým se říká supernovy. Ty jsou nyní spojovány s tvorbou mraků. Vypadá to, že mohou ovlivňovat počasí na planetě i z nepředstavitelné vzdálenosti. O objevu napsal internetový žurnál...

Komu Češi na sociálních sítích nejvíce nadávají? Budete asi překvapeni

22.prosince
Praha - Nenávistné komentáře a výhrůžky na sociálních sítích směrem k politickým představitelům nejsou nic nového. Průzkum ale ukázal, že množství agresivních příspěvků neustále narůstá. Také odhalil, jaké výhrůžné fráze se vyskytují na internetu nejvíce.

Technická revoluce se blíží? Místo benzinu budeme tankovat tekutinu, na kterou Češi nedají dopustit

22.prosince
Zásoby ropy nejsou neomezené a dříve či později dojde. Tomu se snaží vyhnout především automobiloví výrobci, kteří přicházejí se stále novými koncepty elektromobilů. Odborníci ale přišli na nový druh paliva, který by se mohl v budoucnu tankovat do nádrží. Pivo.

Proč Američané přistáli na Měsíci dříve než Sovětský svaz?

21.prosince
Ne nadarmo se říká, že v řadě oblastí jsou největšími hráči na trhu právě Ruská federace a Spojené státy. Zatímco USA ale vděčí za své technologie a pokroky zdravé ekonomice a prakticky permanentnímu zapojení v konfliktech, u Ruska je situace složitější a sahá hluboko do minulosti.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes