globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

39,4 položek/den

V Poitiers začal proces s pravicovými extremisty, vpadli na staveniště mešity

15:32
Paříž - V Poitiers na západě Francie začal soudní proces s aktivisty krajní pravice, kteří před pěti lety obsadili na několik hodin staveniště právě budované mešity. Jako poškozená strana vystupuje Unie francouzských islámských organizací (UOIF).

Policie blokuje zveřejnění klíčových dokumentů o požáru v Grenfell Tower. Co se veřejnost nemá dozvědět?

15:32
Londýn - Je to více jak čtyři měsíce od tragického požáru 24podlažní budovy v londýnské čtvrti North Kensington, který si vyžádal 80 životů. Šéf vyšetřování, penzionovaný soudce Martin Moore-Bick, ujistil, že i následná slyšení budou pokud možno veřejná. Jenže nyní na povrch vyplouvá zjištění, že policisté si mnoho důkazů radši nechávají pro sebe.

Španělská policie zasahovala na katalánském úřadu telekomunikací

14:32
Barcelona - Španělská policie provedla razii v sídle Střediska telekomunikací a informačních technologií (CTTI) katalánské vlády. Komando hledalo elektronickou komunikaci katalánské policie, která je v souvislosti s referendem viněna z nečinnosti. Informovala o tom agentura EFE.

V Evropě rostou obavy z návratu nacismu. Krajně pravicová hnutí posilují

14:32
Brusel - O posilování pravice se momentálně mluví hlavně v souvislosti s rakouskými volbami, kde se očekává, že nová koaliční vláda bude mít pravicové tendence, nacionalistické myšlení a anti-migrační postoj. Po boku Vídně se už nejspíš brzo postaví i Česká republika, ale výrazný posun do prava je znatelný i v dalších státech, jen se o tom příliš často nemluví. Pro Evropský parlament, který se ...

Rosněfť převezme kontrolu nad kurdským ropovodem

14:32
Moskva - Ruský ropný gigant Rosněfť se dohodl na převzetí kontroly nad hlavním ropovodem v iráckém Kurdistánu. Firma tak dále posiluje svoji pozici hlavního zahraničního investora v tomto autonomním regionu. Její podíl v projektu může činit až 60 procent, zatímco současný provozovatel plynovodu KAR Group si ponechá 40 procent.

Na Japonsko se žene tajfun, může ovlivnit nedělní parlamentní volby

14:32
Tokio - K Japonsku se blíží tajfun Lan, který zasáhne jih země v neděli. Lijáky a vichr by mohly ovlivnit účast v předčasných volbách, které jsou na ten den plánovány.

Sexuální predátor Weinstein má prý oběť i v Rusku. Žena po letech promluvila

14:32
Moskva - Skandály pronásledovaný americký producent Harvey Weinstein má svou oběť zřejmě i v Rusku. Dnes 45letou moderátorku Jekatěrinu Mcituridzeovou pozval do svého hotelového pokoje v roce 2004 na festivalu v Benátkách.

V Německu obvinili bývalého člena SS Smrtihlav, podílel se na vraždách v Majdanku

14:32
Berlín - V Německu byl obviněn bývalý dozorce z někdejšího nacistického koncentračního tábora Majdanek. Dle prokuratury jako 22letý člen oddílů SS Smrtihlav napomáhal k vraždám.

Lídři EU27 dali zelenou přípravě druhé fáze jednání o brexitu

14:32
Brusel - Na summitu EU se dnes rozhodlo, že začne vnitřní přípravná diskuse 27 zemí unie před vyjednáváním s Brity o budoucí podobě vzájemných vztahů. Britská premiérka Theresa Mayová řekla, že summit byl významným momentem při hodnocení dosavadních diskusí o brexitu a toho, jak postupovat dál.

Pákistán buduje na hranici s Afghánistánem masivní plot, v noci bude osvícený

14:32
Islámábád - Pákistán buduje podél hranic s Afghánistánem dvojici drátěných plotů vysokých tři metry a opatřených ostnatým drátem. Bariéra má zamezit vpádům islamistů z afghánského území. Kábul s plánem sousední země nesouhlasí.

V Rusku je 2,6 milionu migrantů bez povolení. Teroristé mezi nimi loví nové džihádisty

13:32
Moskva - V Rusku klesl počet přistěhovalců bez úředního povolení k pobytu na 2,6 milionu lidí. Ještě v květnu ombudsmanka Taťjana Moskalkovová přitom uvedla, že experti odhadují počet ilegálů na osm až deset milionů.

Proč Rusko žije v mýtu, že je výjimečné?

13:32
NÁZOR - Spojené státy se považují za výjimečný národ, jenž se zasazuje o dobro ve světě. Rusko je jedním z hlavním oponentů tohoto názoru, samo má však vlastní mýtus o speciálním místě v dějinách, které mu osud přidělil – a tento mýtus je silně provázán s válkou, tvrdí Gregory Carleton, profesor ruských studií na univerzitě Tucte.

Madrid zkrouhne Katalánsku autonomii. Zřejmě bude kontrolovat i policii a televizní vysílání

13:32
Madrid - Španělská vláda zřejmě v rámci omezení autonomie Katalánska převezme velení katalánské policie. Zřejmě také získá i kontrolu nad katalánskou televizí TV3 a nad vládním rozpočtem.

Terorista žaluje USA za porušování práv: Bělošští rasisté mi ve vězení brání v modlitbách

13:32
Washington - Nigerijec Umar Farouk Abdul Mutallab, který si v USA odpykává několik doživotních trestů za pokus o teroristický útok, zažaloval americké ministerstvo spravedlnosti. Prý porušuje jeho náboženská práva a právo na svobodu projevu.

Trump opět přistižen při lži? Tvrdí, že vlastní originál obrazu od Renoira. Galerie se ohradila

12:32
Washington - Prezident Spojených států Donald Trump tvrdí, že vlastní obraz Dvě sestry (na terase) francouzského impresionisty Pierra-Augusta Renoira. Chicagský Institut umění ale prohlašuje, že pravé dílo visí v tamní galerii již 80 let, uvedla BBC.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes