globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

37,6 položek/den

Konec jaderných testů KLDR rozdělil svět. Moskva se raduje, odborníci moc ne

12:41
Pchjongjang - Ačkoli severokorejský vůdce oznámil, že KLDR zastavuje jaderné a raketové testy a uzavře jadernou střelnici na severu země, neexistují známky toto, že se Pchjongjang chystá vzdát již existujících zbraní. V zahraničních médiích na to upozorňují analytici. Rozhodnutí považují za možný důkaz severokorejského odhodlání k vyjednávání, ale i rostoucí sebejistoty KLDR.

Svazijsko se ze dne na den přejmenovalo. Jak se teď nazývá jedna z nejhorších zemí světa?

12:07
Mbabane - Král malé africké země Svazijsko nečekaně změnil jméno své země, která má být nadále známá pod svým historickým názvem jako Království eSwatini. Král Mswati III. tuto změnu oznámil během oslav 50. výročí nezávislosti a svých 50. narozenin, které měl 19. dubna.

Čeká svět krize? Podle USA se letos bude lámat chleba

11:33
Washington - Američané neočekávají ve vztazích s Ruskem a Čínou v letošním roce nic dobrého. Vyplývá to z průzkumu agentury AP a sociologické společnosti NORC Center.

Írán varuje USA: Budeme nepředvídatelní, pokud vypovíte dohodu

11:00
Teherán - Íránská jaderná agentura je připravena reagovat předvídatelně i nepředvídatelně, pokud Spojené státy vypoví jadernou dohodu, kterou uzavřel Írán se světovými mocnostmi. Podle agentury Reuters to dnes řekl íránský prezident Hasan Rúhání.

KLDR zastavila všechny jaderné a raketové testy

10:26
Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un oznámil, že KLDR dnešním dnem s okamžitou platností zastavuje jaderné a raketové testy a uzavře jadernou střelnici na severu země. S odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA o tom informovala jihokorejská agentura Jonhap.

Lidstvo je bezradné? Svět má obavy ze superodolné nemoci, léky nezabírají

8:12
Austrálii sužují obavy z příchodu nového bakteriálního onemocnění superkapavky, jehož nejpravděpodobnější příčinou vzniku je nadměrné užívání antibiotik a s ním související odolnost bakterií na ně. Jenom za posledních šest měsíců se počet nově objevených případů superkapavky ztrojnásobil. Informoval o tom australský server News.com.au.

Jednoduchý trik, jak se zbavit migrantů? Aktivisté se zlobí kvůli chování policie

22:39
Paříž – Humanitární pracovníci obvinili pracovníky pohraniční stráže, že padělají data narození dětí migrantů. Jako dospělé je pak vracejí do Itálie.

Saúdská Arábie dnes poprvé po 35 letech otevřela kino

22:05
Rijád - Veřejnost v Saúdské Arábii měla dnes možnost poprvé po 35 letech zajít si do kina na film. Konzervativní království v rámci rozsáhlých reforem rozhodlo znovu otevřít kinosály a obnovit v nich promítání. Premiéra v sále rijádského komplexu krále Abdalláha se konala ve středu, avšak byla jenom pro pozvané hosty. Dnes se sál otevřel veřejnosti, která si mohla zakoupit lístky.

Porošenko chce některým krymským Ukrajincům sebrat občanství

20:57
Kyjev/Moskva - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes předal parlamentu k projednání návrh zákona, který umožňuje odebrat občanství Ukrajincům žijícím na anektovaném Krymu, kteří po připojení poloostrova k Rusku hlasovali ve volbách.

Řecko podle Turecka poskytuje úkryt Gülenovým stoupencům

20:56
Ankara - Řecko poskytuje bezpečný úkryt stoupencům duchovního Fethullaha Gülena, kterého Ankara viní ze zosnování předloňského pokusu o puč. Prohlásil to dnes turecký premiér Binali Yildirim, podle něhož Turci podezřelí z napojení na Gülena začínají vnímat sousední zemi jako bezpečné útočiště. Řecký přístup podle něho může zhoršit vztahy obou spojenců z NATO, které dlouhodobě rozdělují některá ...

Amerika odsoudila režimy v Číně, Rusku i KLDR

20:56
Washington - V Číně, Rusku, Íránu a Severní Koreji vládnou odsouzeníhodné režimy, které prakticky denně porušují lidská práva a jsou zdrojem nestability. Uvádí to výroční zpráva amerického ministerstva zahraničí za rok 2017 věnovaná dodržování lidských práv, která byla dnes zveřejněna ve Washingtonu.

Francouzský expremiér Valls zvažuje post starostoy Barcelony

20:56
Barcelona - Bývalý francouzský premiér Manuel Valls by se mohl stát příštím starostou Barcelony. Předseda španělské strany Ciudadanos Alber Rivera mu nabídl první místo na kandidátce pro místní volby v příštím roce. Valls sdělil, že o nabídce uvažuje, informovala dnes španělská televize RTVE.

Královnu Alžbětu na trůnu vystřídá princ Charles

20:56
Londýn - V čele britského Společenství (Commonwealth) stane v budoucnu po královně Alžbětě II. její syn, princ Charles. Shodli se na tom vedoucí představitelé členských zemí Commonwealthu při své vrcholné schůzce, která dnes skončila v Londýně.

Demokraté v USA zažalovali Rusko, Trumpův štáb a WikiLeaks

20:56
New York - Americká Demokratická strana podala žalobu na Rusko, na volební štáb Donalda Trumpa a na server WikiLeaks kvůli podezření z konspirace proti prezidentským volbám v USA v roce 2016.

V Německu útočil muž s plynovou pistolí. Policie ho zastřelila

19:49
Berlín - Speciální jednotka německé policie při čtvrtečním zásahu zastřelila 38letého muže, který budil obavy ve svém okolí a střílel po policistech.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes