globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

37 položek/den

Chování Bruselu? Je to horší než za komunistů, zuří Maďarsko

22:31
Brusel/Budapešť - Maďarsko bylo předvoláno před Evropský parlament, aby podal hlášení o situace v zemi. To se však Budapešti hluboce nelíbí a přirovnal chování Bruselu k novodobému honu na čarodějnice, které jsou daleko horší než procesy za komunistů, kdy o vině bylo rozhodnuto dávno předtím, než došlo ke zločinu.

Koho se Němci nejvíce bojí? Odpověď Vás možná překvapí

22:31
Berlín - Podle výroků politiků, generálů, vojenských analytiků a zpráv médií se zdá, že celá západní Evropa neřeší nic jiného než hrozbu Ruska a Severní Koreu. Nezisková organice Koerber Foundation zjistila, že Němci se mnohem více obávají amerického vedení.

Americká armáda se vzepřela Trumpovi, otevře dveře transgenderovým osobám

22:31
Washington - Navzdory odmítavému stanovisku prezidenta Donalda Trumpa Pentagon dovolí osobám se změnou pohlaví sloužit v armádě.

Hranici mezi Irákem a Íránem znovu zasáhlo zemětřesení

22:31
Teherán - Íránsko-irácké pomezí opět zasáhlo zemětřesení, které mělo intenzitu od 5,4 do šesti stupňů. Írán se nachází nad několika liniemi seizmických zlomů, zemětřesení jsou tam proto častá.

Odškodnění 5000 eur za ukousnutý kus ucha? To je směšné, zlobí se taxikář

21:58
Milán - Italský taxikář z Milána odmítl nabídku kulturisty, že mu zaplatí odškodné ve výši 5000 eur (128.000 Kč) mimo jiné za to, že mu ukousl kus ucha. K incidentu došlo při sporu na parkovišti před místním nádražím.

Duda jmenoval novou polskou vládu v čele s premiérem Morawieckým

21:23
Varšava - Dosavadní polský ministr financí a rozvoje Mateusz Morawiecki byl dnes jmenován novým šéfem vlády. Morawiecki chce hned v úterý v parlamentu vystoupit s programovým prohlášením, ještě ten den by zákonodárci měli hlasovat o vyslovení důvěry vládě.

Trump žije hodně nezdravě? Vypije 12 plechovek dietní coca-coly denně a tráví hodiny u televize, píše tisk

20:49
Washington - Deník The New York Times se obsáhle věnuje americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Šéf Bílého domu je podle listu nenasytným konzumentem coca-coly a televizního zpravodajství.

Šéf Hizballáhu Nasralláh vyzval spojence ke společné strategii boje proti Izraeli

20:49
Bejrút - Šéf libanonské šíitské organizace Hizballáh Hasan Nasralláh dnes vyzval své spojence k vytvoření jednotné strategie boje proti Izraeli. Skupina podporovaná Íránem bojuje s teroristickou organizací Islámský stát v Sýrii.

Výbuch na Manhattanu byl pokusem o teroristický čin, atentátník si popálil ruce a břicho

19:42
New York/Praha - Starosta města Bill de Blasio uvedl, že dnešní exploze v newyorském metru byla pokusem o teroristický útok. Český generální konzulát v New Yorku nemá informaci o tom, že by mezi zraněnými byli čeští občané. Na svém webu to oznámilo české ministerstvo zahraničí.

Jak vypadal konec argentinské ponorky? Posádku zabil výbuch, ani si to neuvědomila, tvrdí odborník

19:08
Buenos Aires - Bývalý akustický expert amerického válečného námořnictva Bruce Rule je přesvědčen, že posádka nezvěstné argentinské ponorky San Juan zemřela okamžitě při obrovské explozi. Jeho slova cituje argentinský list La Nación.

Trump vydá nařízení o nových letech na Měsíc a na Mars

19:08
Washington – Šéf Bílého domu Donald Trump vydá nařízení o nové americké pilotované misi na Měsíc a později i na Mars. Učiní tak na základě doporučení odborníků.

Saakašvili se považuje za válečného zajatce, u soudu jej podpořila i Tymošenková

18:01
Kyjev – Před kyjevským soudem dnes stanul gruzínský exprezident a odvolaný oděský gubernátor Michail Saakašvili. U soudu, který má rozhodnout o jeho vazbě, se označil za válečného zajatce.

Katalánská krize: Soudce nařídil vyšetřit větší okruh lidí

17:26
Madrid - Soudce španělského nejvyššího soudu Pablo Llarena, který má na starost obvinění bývalého katalánského vedení ze vzpoury, rozšířil vyšetřování na další okruh lidí.

Merkelová chce uspíšit jednání o vládě: Svět čeká na schopné Německo

17:26
Berlín - Jednání o vládě mezi CDU/CSU a SPD začne tuto středu. Sociální demokraté pak v pátek rozhodnou o tom, zda zahájí takzvané sondovací rozhovory. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) chce, aby se rozhovory vedly především o tom, jaký druh Německa potřebuje Evropa.

Počasí nepřeje uprchlíkům, nejvíc ilegálů míří do Itálie a Španělska

17:26
Varšava - V listopadu vnější hranice Evropské unie překročilo ilegálně 13.500 osob, což je oproti loňskému roku o 27 procent lidí méně. Ve srovnání s celým rokem 2016 klesl počet migrantů, kteří do EU přišli, o 62 procent na 186.500.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes