globe24.cz

Popis:

Zprávy ze světa

URL:

http://globe24.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

40,2 položek/den

Putinovi zbývá rok, dva? Z Kremlu přišly nové informace

22:37
Koncem roku 2016 vše jen ne zapomenutý Alexej Navalnyj oznámil svou prezidentskou kandidaturu, čímž dostal ruskou politiku do záře reflektorů, deklaruje někdejší poradce ruských prezidentů, politolog Gleb Pavlovskij. V komentáři pro server Moscow Times připouští, že Navalného kampaň byla sice nejdelší v ruské historii, avšak pokládá otázku, zda jsou Navalným organizované protesty skutečně důkaz...

Dívka k sobě pozvala na noc migranta, se kterým se přátelila. Ráno byla v šoku

22:37
Sydney - Australský soud se zabýval případem sedmnáctiletého migranta, který znásilnil svou o rok mladší kamarádku přímo u ní v domě. Mladík zneužil důvěry a přátelství s dívkou. Když byl pozván, aby u ní přespal, využil příležitost. Informuje o tom Daily Mail.

OSN nakonec rezoluci o příměří v Sýrii schválila

22:04
New York/Damašek - Rada bezpečnosti OSN dnes schválila rezoluci požadující příměří v Sýrii. Začít má bezodkladně a trvat má nejméně 30 dní.

Červený kříž opustilo kvůli placenému sexu 21 zaměstnanců

20:58
Ženeva - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) od roku 2015 opustilo celkem 21 zaměstnanců, kteří se provinili proti interním pravidlům a navzdory zákazu platili za sexuální služby.

Hlasování RB OSN o příměří v Sýrii zatím nezačalo

20:58
New York - Zasedání Rady bezpečnosti OSN, které mělo od 18:00 SEČ hlasovat o rezoluci požadující třicetidenní příměří v Sýrii, zatím nezačalo.

V Egyptě odkryli pohřebiště s tisícovkou soch a desítkami sarkofágů

20:58
Káhira - Egyptští a němečtí archeologové odkryli v údolí Nilu 2500 let staré pohřebiště, kde v dosud prozkoumaných hrobkách objevili na 40 sarkofágů, 1000 soch a zlatou pohřební masku.

Islámský stát útočil v jemenském Adenu, nejméně pět obětí

20:25
Aden (Jemen) - Nejméně pět mrtvých a desítky zraněných si dnes podle prvních zpráv vyžádaly dva sebevražedné atentáty v jihojemenském Adenu.

Čína odsoudila americké sankce proti KLDR

18:10
Peking - Čína dnes odsoudila nové americké sankce proti Severní Koreji, které postihnou i některé čínské společnosti. Spojené státy podle vyjádření čínského ministerstva zahraničí těmito novými opatřeními riskují poškození vzájemné spolupráce a měly by se zaváděním jednostranných sankcí přestat.

Desetitisíce Italů vyšly do ulic, demonstrují proti rasismu

18:10
Řím - Napjatou předvolební atmosféru v Itálii dnes přiostřilo několik velkých demonstrací, kterých se v ulicích měst po celé zemi účastní desetitisíce lidí.

Britský poslanec se omluvil Corbynovi za tweet o StB

18:10
Londýn - Britský konzervativní poslanec Ben Bradley, který v příspěvku na sociální síti Twitter obvinil šéfa labouristů Jeremyho Corbyna z vědomé spolupráce s agentem československé Státní bezpečnosti (StB), se za svůj výrok omluvil.

Peklo v Itálii? Tamní obyvatele terorizují násilnické gangy

18:10
Neapol (Itálie) - Koncem ledna na severním předměstí Neapole skupina deseti teenagerů brutálně napadla dva chlapce ve věku 14 a 15 let ve snaze ukradnout jim mobilní telefony. Policii se podařilo dopadnout dva z útočníků, chlapce ve věku 15 a 13 let.

Auto najelo v Indii do davu dětí, devět mrtvých

17:03
Dillí - Při dopravní nehodě ve východoindickém státě Bihár dnes zemřelo devět školáků, dalších více než deset dětí bylo zraněno, uvedla místní policie.

Novinář BBC tvrdí, že se stal terčem komplotu v Československu

16:29
Londýn - Zahraniční zpravodaj britské stanice BBC John Simpson tvrdí, že se v komunistickém Československu stal terčem milostného komplotu, aby mohl být zatčen v Maďarsku a donucen "podepsat nějaká prohlášení".

Soud v Pákistánu opět prodloužil vazbu Češce Tereze H.

14:49
Islámábád/Praha - Soud v Pákistánu dnes znovu prodloužil vazbu Češce, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu.

Turecko kritizuje plán USA přesunout ambasádu do Jeruzaléma

14:49
Istanbul - Záměr Spojených států přesunout v květnu americkou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma nebere v úvahu rezoluce OSN ani postoj Organizace islámské spolupráce (OIC).
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes